Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy jest szansa na umocnienie złotego?

Czy jest szansa na umocnienie złotego?

2013-05-31 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,30: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od korekty kursu głównej pary walutowej. Obecnie jest ona wyceniana na 1,3021. Wczoraj zgodnie z naszą wcześniejszą prognozą mówiąca, że zapewne do czwartku pozostaniemy poniżej poziomu 1,30, ...
Słaby dolara, złoty i wzrosty na metalach szlachetnych

Słaby dolara, złoty i wzrosty na metalach szlachetnych

2013-05-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dane ze Stanów Zjednoczonych w czwartek okazały się lekko rozczarowujące, co pozwoliło eurodolarowi ponownie na wzrost do powyżej 1,30. Złoto zaś drugi raz w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przebiło od dołu poziomu 1400 USD.

Złoty słabnie, ale przejściowo

Złoty słabnie, ale przejściowo

2013-05-31 Komentarz walutowy Alior Bank
Przerwa świąteczna na lokalnym rynku dzień po gwałtownej przecenie krajowej waluty niemal zawsze przynosi kontynuację deprecjacji. Złoty w czwartek osłabił się do euro do 4,2875, co oznacza najsłabszy poziom od prawie roku.
Złoty najsłabszy od roku

Złoty najsłabszy od roku

2013-05-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Pozytywny sentyment w stosunku do aktywów z państw emerging markets wyraźnie wyparowuje, nawet w przypadku rynków długu, które szczególnie przyciągały kapitał. Także waluty naszego regionu trąca na wartości i wydaje się, że tendencja ta może okazać się stosunkowo trwała.
Złoty najsłabszy do euro od 10 miesięcy

Złoty najsłabszy do euro od 10 miesięcy

2013-05-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, mało płynny handel na rynku złotego przynosi kontynuację dynamicznego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2765 PLN za euro, 3,2800 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,4355 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do poziomu 3,525% (10YT) – jest to najwyższy poziom od 15 kwietnia br.
Spokojna konsolidacja

Spokojna konsolidacja

2013-05-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję, w trakcie której parkiet w Warszawie zaznaczył swoją odrębność wobec giełd otoczenia i rynku walutowego. Mocne przeceny w Europie z akcentem na rynek niemiecki, gdzie DAX ...
Dolar zaczął słabnąć

Dolar zaczął słabnąć

2013-05-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po dzisiejszym osłabieniu dolar, układ na koszykowym wykresie BOSSA USD jest coraz bardziej negatywny, co potwierdzałoby zarysowany w rannym komentarzu scenariusz wyraźniejszej korekty majowego umocnienia tej waluty, która mogłaby mieć miejsce w pierwszej połowie czerwca.
Obligacje osłabiają złotego. Lepszy odczyt nie pomógł

Obligacje osłabiają złotego. Lepszy odczyt nie pomógł

2013-05-29 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar blisko 1,2950: Podczas dzisiejszego dnia główna para walutowa kierowała się na północ. W głównej mierze taki scenariusz był zdeterminowany przez wczorajsze mocne spadki i chęć odreagowania takiego stanu rzeczy oraz dodatkowo bieżącą sytuacją techniczną na wykresie.
Nerwowa końcówka miesiąca na złotym

Nerwowa końcówka miesiąca na złotym

2013-05-29 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Tuż przed polskim długim weekendem doszło do istotnych zmian na rynku złotego. Zwłaszcza na parze EURPLN, która zwyżkowała do poziomów ostatnio obserwowanych w lipcu 2012 roku. Złoty tracił także znacząco względem funta oraz franka. Z kolei w relacji do dolara, po pierwszej fali osłabienia, zobaczyliśmy zdecydowanych ruch powrotny.
Złoty osłabia się po danych PKB

Złoty osłabia się po danych PKB

2013-05-29 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Środa pozostanie ważnym dniem dla złotego. O godzinie 10 opublikowane zostały informacje o wielkości PKB w Polsce za I kw. tego roku. Odczyt na poziomie 0,5% r/r był niewiele większy od prognozy (0,4%), lecz pokazał dalsze kurczenie się naszej gospodarki (poprzedni wynik 0,7%). Złoty osłabił się wobec głównych walut.
Dolar pomału „łapie szczyt”

Dolar pomału „łapie szczyt”

2013-05-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnie godziny przyniosły sugerowaną wczoraj po południu korektę umocnienia się dolara po publikacji lepszych danych z USA, które wywołały ponownie dyskusję na temat możliwości wcześniejszej redukcji skali programu QE3 przez FED.
Raport o PKB przybliży obniżkę stóp w czerwcu

Raport o PKB przybliży obniżkę stóp w czerwcu

2013-05-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wzrost awersji do ryzyka wywołany pod koniec ubiegłego tygodnia publikacją sprawozdania z majowego posiedzenia Fed, wystąpieniem prezesa Rezerwy Federalnej B. Bernanke przed połączonymi izbami Kongresu, a także niekorzystnym odczytem chińskiego indeksu PMI, był bardzo krótkotrwały. Od początku tygodnia popyt na ryzykowne aktywna powrócił ze zdwojoną siłą.
Czynniki globalne ponad lokalne

Czynniki globalne ponad lokalne

2013-05-29 Komentarz walutowy Alior Bank
We wtorek bardzo krótko można było się nacieszyć najsilniejszymi od tygodnia poziomami złotego. Wstępnie nic nie zapowiadało istotnego umocnienia, które w kulminacyjnym momencie sięgało 2,5 groszy do 4,17 za euro. Polska waluta była ciągnięta przez węgierskiego forinta, gdzie inwestorzy jeszcze przed oficjalną decyzją banku centralnego dyskontowali obniżkę stóp procentowych.
finalny odczyt PKB w Polsce

finalny odczyt PKB w Polsce

2013-05-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Niższe stopy na Węgrzech: Bank Węgier obniżył wczoraj główną stopę procentową o 25pb do poziomu 4,5%. Jest to najniższy poziom w historii, ale cały czas można spodziewać się kolejnych obniżek. Kontrakty FRA dyskontują obniżki aż do 3,75% w ciągu najbliższych 9 miesięcy.
Czy odczyt z Polski ma szanse wesprze złotego?

Czy odczyt z Polski ma szanse wesprze złotego?

2013-05-29 Raport poranny FMCM
Eurodolar niżej : Wczorajsza sesja zakończyła się mocnym spadkiem wartości głównej pary walutowej, dodatkowo dziś w nocy przez moment przebity został poziom 1,2850. Na chwilę obecną mamy niewielkie odreagowanie, a kurs tej pary wynosi 1,2862.
Dolar wznawia aprecjację, koniec ery Carneya

Dolar wznawia aprecjację, koniec ery Carneya

2013-05-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Motywem przewodnim sesji azjatyckiej była aprecjacja dolara, wywołana całą serią wskaźników makroekonomicznych, które przybrały wysokie wartości. Uważamy, że relatywnie dobra koniunktura napędzająca spekulacje o ograniczeniu tempa łagodzenia przez Fed będzie motorem umocnienia amerykańskiej waluty w kolejnych tygodniach i miesiącach.
Umocnienie dolara szkodzi złotemu, PKB w kalendarzu

Umocnienie dolara szkodzi złotemu, PKB w kalendarzu

2013-05-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty po wczorajszej przecenie podczas sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2032 PLN za euro, 3,2718 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3485 PLN względem franka szwajcarskiego.
Wątpliwa formacja głowy z ramionami

Wątpliwa formacja głowy z ramionami

2013-05-28 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajszy samotny rajd na tle innych indeksów światowych był dziś kontynuowany. Skutkiem przełamania oporu na poziomie 2410 pkt. było wczoraj przyspieszenie i rajd aż do poziomu 2500 pkt, czyli wzrost aż o 2,8%. Dziś otwarcie wypadło wyżej i wzrost był kontynuowany.
Lepsze dane z USA wsparły dolara

Lepsze dane z USA wsparły dolara

2013-05-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W rannym komentarzu zwracaliśmy uwagę, że popołudniowe dane z USA mogą okazać się wsparciem dla amerykańskiej waluty. I rzeczywiście – na uwagę zasługuje mocny, bo 10,9 proc. r/r wzrost wskaźnika CaseShiller obrazującego ceny nieruchomości w 20 metropoliach (opublikowany o godz. 15:00) – ale przede wszystkim kluczem stał się dzisiaj ...
W oczekiwaniu na finalny odczyt PKB

W oczekiwaniu na finalny odczyt PKB

2013-05-28 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
We wtorek handel na rynkach finansowych toczy się już normalnie. Inwestorzy z USA oraz Wielkiej Brytanii powrócili na rynek, po tym jak wczoraj duża część instytucji w tych krajach była zamknięta z okazji Dnia Pamięci oraz wiosennego święta bankowego.