Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spadek awersji do ryzyka sprzyja złotemu

Spadek awersji do ryzyka sprzyja złotemu

2013-03-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W czwartek wartość polskiego złotego pięła się w górę, odreagowując środową gwałtowną przecenę po zaskakującej decyzji RPP o cięciu stóp procentowych o 50 pb. Wpływ tego wydarzenia okazał się krótkotrwały, a inwestorzy wzięli pod uwagę fakt, że po kilku obniżkach stóp z rzędu teraz prawdopodobnie stopy procentowe pozostaną stabilne przez jakiś czas.
Dziś dane z amerykańskiego rynku pracy

Dziś dane z amerykańskiego rynku pracy

2013-03-08 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,31: Po wczorajszym mocnym wzroście kursu głównej pary walutowej i przebiciu poziomu 1,31, dziś obserwujemy stabilizację, a nawet lekką tendencję spadkową. Obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3087. Wczoraj euro mocno zyskało na wartości w trakcie konferencji prezesa ECB Mario Draghiego.

Jen mocno w dół

Jen mocno w dół

2013-03-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
O ile głównym wydarzeniem będą dzisiaj dane Departamentu Pracy USA o godz. 14:30, to warto spojrzeć na dość wyraźne osłabienie się jena na przestrzeni ostatnich 48 godzin. Zwłaszcza, że może ono sygnalizować poprawiający się sentyment względem bardziej ryzykownych aktywów.
Euro skazane na umocnienie?

Euro skazane na umocnienie?

2013-03-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
EBC nie dostrzega w aprecjacji euro czynnika zagrażającego wzrostowi gospodarczemu w strefie euro. Ponadto, w prognozach inflacji i PKB przyjmuje średni kurs EUR/USD na poziomie 1,35 w tym i przyszłym roku. Wywołuje to silną reakcję wzrostową eurodolara, która w przypadku słabszego lub zgodnego z oczekiwaniami raportu z amerykańskiego rynku pracy powinna być dziś kontynuowana.
BOE i ECB raczej bez zaskoczeń?

BOE i ECB raczej bez zaskoczeń?

2013-03-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Lepsze dane ADP, a także słowa Charlesa Plossera z FED nt. skrócenia programu QE3 wsparły wczoraj dolara. Później agencje odnotowały jeszcze wypowiedź Richarda Fishera z FED, którego zdaniem sprawy w Europie idą w bardzo złym kierunku.
Historycznie niskie stopy procentowe

Historycznie niskie stopy procentowe

2013-03-07 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym Rada Polityki Pieniężnej zaskoczyła niemal wszystkich. Marcowe posiedzenie RPP zadecydowało o obniżce stóp procentowych o 50pb. Większość ekspertów spodziewała się wstrzymania cyklu obniżek lub obcięcia stóp o jedynie 25pb.
Wojny walutowe dotarły do Polski

Wojny walutowe dotarły do Polski

2013-03-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja była zaskakująca z jednego względu. Narodowy Bank Polski obniżył niespodziewanie stopę procentową, co zaskoczyło wielu inwestorów znad Wisły. W zasadzie decyzja ta nie miała większego wpływu na światowe rynki finansowe, ale pokazuje bardzo istotny proces w gospodarce Europy środkowo-wschodniej.
Dziś może być więcej zaskoczeń

Dziś może być więcej zaskoczeń

2013-03-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rada Polityki Pieniężnej raz jeszcze postanowiła zwrócić na siebie uwagę. Po serii czterech obniżek stóp procentowych rzędu 25 bp zdecydowała o ruchu dwukrotnie większym, mimo iż przed posiedzeniem jej członkowie sygnalizowali, iż obniżki może nie być w ogóle. Dzisiejsze decyzje europejskich banków nie powinny być aż tak szokujące, ale inwestorzy nie będą narzekać na nudę.
RPP znów zaskoczyła

RPP znów zaskoczyła

2013-03-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Przed rozpoczęciem sesji na Starym Kontynencie kurs EUR/USD pozostaje stabilny. Notowania znajdują się na 1,2990. Po tym jak nad ranem Bank Japonii nie zmienił parametrów polityki pieniężnej, najsilniej wobec dolara od rana umacnia się japoński jen.
Wczoraj RPP, dziś ECB. Czy nastąpi zmiana układu sił na wykresie?

Wczoraj RPP, dziś ECB. Czy nastąpi zmiana układu sił na wykresie?

2013-03-07 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,30: Główna para walutowa po wczorajszym osłabieniu i przebiciu poziomu 1,30, dziś rano konsoliduje się nieco wyżej na poziomie 1,3011. Obecnie jednak aktywność inwestorów jest nieduża, a zmienność kursu niewielka.
RPP zaskakuje, EBC w centrum uwagi

RPP zaskakuje, EBC w centrum uwagi

2013-03-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rada Polityki Pieniężnej zaskoczyła rynek obniżając stopy procentowe o 50 pb., co niekorzystnie wpłynęło na złotego. Zmiana nastawienia w polityce monetarnej na neutralne oraz jasny sygnał, że cykl obniżek już się zakończył zmniejsza niepewność i ryzyko inwestowania w złotego. Czynniki ten będzie sprzyjał aprecjacji polskiej waluty w średnim i dłuższym terminie.
Odreagowanie na PLN po wczorajszej gwałtownej zniżce

Odreagowanie na PLN po wczorajszej gwałtownej zniżce

2013-03-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem dużej przeceny złotego względem głównych światowych walut. Indeks BOSSAPLN zniwelował kilka dni wzrostów – wczoraj jego wartość dynamicznie spadła, powracając do wartości dwucyfrowych. Obecnie notowania BOSSAPLN oscylują w okolicach 99,60, co oznacza delikatne odbicie na północ po wczorajszej zniżce.
RPP w centrum sceny

RPP w centrum sceny

2013-03-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, w trakcie której centralnym punktem dnia była decyzja Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu stóp procentowych do historycznych minimów. Ścięcie ceny kredytu o 50 punktów bazowych poprzedziło dłuższe niż zwykle wyczekiwanie na komunikat RPP, czego efektem było zamrożenie rynku przez przeszło połowę sesji.
Rada tnie stopy do najniższego poziomu w historii

Rada tnie stopy do najniższego poziomu w historii

2013-03-06 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Na parach walutowych ze złotym, zmienność dziś gwałtownie wzrosła. Złoty osłabił się względem dolara, euro, funta oraz franka. Główną i w zasadzie jedyną przyczyną takiego ruchu była decyzja Rady Polityki Pieniężnej.
Zaskakująca decyzja RPP. Złoty tanieje

Zaskakująca decyzja RPP. Złoty tanieje

2013-03-06 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar lekko w dół: isiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała pod dyktando strony podażowej, której presja z każdą godziną stawała się coraz mocniejsza. Przyczyną takiego zjawiska jest pogarszający się sentyment na rynkach parkietach giełdowych (gdzie indeksy od rana tracą na dynamice wzrostu) taki stan rzeczy doprowadził do spadku i tak niecieszącej się ostatnio powodzeniem pary EUR/USD.
Dolar zyskał po lepszych danych

Dolar zyskał po lepszych danych

2013-03-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Publikacja ADP wskazująca na 198 tys. etatów w sektorach pozarolniczych w lutym, wobec oczekiwanych 170 tys. , a także rewizja w górę danych za styczeń (do 215 tys. z 192 tys.), a także słowa „jastrzębiego” Charlesa Plossera z FED, aby rozważyć wcześniejsze zakończenie programu QE3, pomogły dzisiaj dolarowi.
Najtańsze kredyty hipoteczne w historii

Najtańsze kredyty hipoteczne w historii

2013-03-06 Raport Home Broker
Nawet gdyby dziś Rada Polityki Pieniężnej nie obniżyła stóp procentowych o 50 pkt. bazowych, to i tak potencjalni kredytobiorcy moli się cieszyć z najniższego w historii oprocentowania kredytów hipotecznych – wynika z danych zbieranych przez Home Broker od 2007 roku.
 Decyzja zaskakująca, ale obniżka potrzebna

Decyzja zaskakująca, ale obniżka potrzebna

2013-03-06 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 50 bp. To zaskakująca decyzja. Sygnały wysyłane przez członków Rady wskazywały raczej na przerwę w cyklu obniżek niż na tak duży ruch. Pomijając zamęt komunikacyjny to jednak dobra decyzja, która pomoże polskiej gospodarce.
Dopiero koniec tygodnia przyniesie większe zmiany

Dopiero koniec tygodnia przyniesie większe zmiany

2013-03-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rynkowego marazmu ciąg dalszy. Publikowane dzisiaj o godz. 14:15 szacunki ADP dotyczące liczby nowych etatów poza sektorem rolniczym w amerykańskiej gospodarce, nie powinny wpłynąć znacząco na notowania. Więcej emocji wzbudzą jutrzejsze decyzje Banku Anglii i Europejskiego Banku Centralnego, oraz piątkowe dane Departamentu Pracy.
Indeksy w górę, waluty w konsolidacji

Indeksy w górę, waluty w konsolidacji

2013-03-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorkowa sesja na rynkach walut to przede wszystkim konsolidacja głównych par w oczekiwaniu na wystąpienia przedstawicieli banków centralnych. Tego samego nie można powiedzieć o notowaniach najważniejszych indeksów na świecie, które już teraz zdają się dyskontować plotki napędzane przez media.