Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Włochy nie pomogły na długo. Złoty lekko słabnie

Włochy nie pomogły na długo. Złoty lekko słabnie

2013-04-30 Raport poranny FMCM
Gorsza sprzedaż w Niemczech: Jeszcze dziś rano główna para walutowa próbowała sforsować poziom 1,31. Przez chwilę mogło się wydawać, że atak zakończy się sukcesem, jednak słaby odczyt z Niemiec o godzinie 8:00, dotyczący sprzedaży detalicznej, ...
Niska inflacja w USA a nowe spekulacje dotyczące QE3

Niska inflacja w USA a nowe spekulacje dotyczące QE3

2013-04-30 Komentarz poranny DM BOŚ
Amerykański dolar rozpoczął bieżący tydzień wyraźnym osłabieniem względem wielu głównych światowych walut. Zostało to odzwierciedlone na indeksie dolara – wczoraj US Dollar Index zanotował spadek o niemal pół procenta, kończąc sesję na poziomie 82,18 pkt. Jest to najniższa wartość indeksu od niemal dwóch tygodni.

Ostatnie wskazania dla władz monetarnych

Ostatnie wskazania dla władz monetarnych

2013-04-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynku utrzymuje się względnie pozytywny sentyment. Uczestnicy rynku zdają się oczekiwać na ogłoszenie kontynuacji łagodnej polityki przez FOMC oraz obniżkę stóp przez ECB. Kurs EUR/USD utrzymał się w okolicach wczorajszych maksimów i obecnie znajduje się na1,3090, natomiast EUR/PLN na 4,14, a USD/PLN na 3,16.
Deprecjacja dolara trwa

Deprecjacja dolara trwa

2013-04-30 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Początek tygodnia na rynku dolara amerykańskiego został zdominowany przez niedźwiedzie. Przecena waluty Stanów Zjednoczonych była dalekim echem nie najlepszych nastrojów po piątkowej publikacji danych dotyczących wzrostu PKB największej gospodarki świata(2.5% wobec oczekiwanych 3.0%).
Przedświąteczne przygotowania

Przedświąteczne przygotowania

2013-04-30 Komentarz walutowy Alior Bank
Poniedziałkowe notowania inwestorzy spędzili na dyskontowaniu informacji o utworzeniu nowego rządu we Włoszech. Zaprzysiężenie gabinetu premiera Enrico Letty kończy dwumiesięczny okres paraliżu politycznego w kraju i choć trwałość koalicji złożonej ze zwaśnionych ugrupowań lewej i prawej strony w dłuższym terminie stoi pod znakiem zapytania, ...
Serię danych czas zacząć

Serię danych czas zacząć

2013-04-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kalendarz rynkowy na bieżący tydzień jest wyjątkowo obfity. Choć dwie z trzech głównych pozycji to banki centralne (Fed i EBC), to czeka nas również seria danych makroekonomicznych. Przede wszystkim będą to miesięczne dane z USA, choć nie zabraknie także danych z Europy i Azji. Dziś w USA Chicago PMI i Conference Board, w Europie zaś dane o PKB za pierwszy kwartał z Hiszpanii.
Umocnienie złotego na płytkim rynku

Umocnienie złotego na płytkim rynku

2013-04-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę kontynuacji wczorajszego umocnienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1373 PLN za euro, 3,1585 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3703 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie umocniły się i wynoszą aktualnie 3,305% w przypadku obligacji 10-letnich.
Selektywny charakter hossy

Selektywny charakter hossy

2013-04-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja z góry nie zapowiadała się szczególnie interesująco. Skrócony giełdowy tydzień nie zachęcał do większej aktywności, a kalendarium pozostawało względnie puste. Tym niemniej początek handlu kontrastował z tymi oczekiwaniami.
Starcie pod linią 1,31

Starcie pod linią 1,31

2013-04-29 Raport popołudniowy FMCM
Rozstrzygnięcia jeszcze nie ma: Dzisiejsza sesja nie przyniosła, jak dotąd, wyraźnego rozstrzygnięcia na parze EUR/USD. Nad ranem notowano kursy rzędu 1,3050, później byki przystąpiły do ataku, choć trudno sądzić, by było to czymś więcej niż zagrywką czysto spekulacyjną.
Globalne rynki wspierają notowania złotego

Globalne rynki wspierają notowania złotego

2013-04-29 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Pierwsza sesja tego tygodnia przebiega pozytywnie na rodzimym rynku. Złoty umacnia się w stosunku do głównych walut, a WIG20 nie traci na wartości, co w ostatnim czasie nie zdarza się zbyt często. Wpływ na to mają dobre nastroje inwestorów na rynkach globalnych.
Stany Zjednoczone rozwijają się wolniej

Stany Zjednoczone rozwijają się wolniej

2013-04-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem piątkowej sesji była publikacja danych dotyczących PKB Stanów Zjednoczonych. Niestety, największa gospodarka świata zanotowała wzrost na poziomie 2.5% w miejsce oczekiwanych 3.0% Grający na spadki amerykańskiego dolara mogli zacząć realizować zyski.
Tydzień kluczowych wydarzeń

Tydzień kluczowych wydarzeń

2013-04-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwszego dnia tygodnia, za sprawą rozwiązania impasu na włoskiej scenie politycznej, od rana na rynkach finansowych dominuje pozytywny sentyment. Przed rozpoczęciem sesji europejskiej kurs EUR/USD wzrasta w okolica 1,3065. EUR/PLN znajduje się na 4,1540, a USD/PLN na 3,18.
Pora na zamilknięcie przeciwników QE3

Pora na zamilknięcie przeciwników QE3

2013-04-29 Komentarz walutowy Alior Bank
Pomimo że amerykańska gospodarka w pierwszych trzech miesiącach roku nabrała tempa ożywienia po niemal przestanym w miejscu czwartym kwartale, opublikowane w piątek liczby są dalekie od budowania pozytywnego obrazu. Wzrost na poziomie 2,5% w ujęciu zannualizowanym wprawdzie wygląda imponująco na tle 0,4% na koniec 2012 r., ...
Majówka z bankami centralnymi

Majówka z bankami centralnymi

2013-04-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
To nie będzie nudny tydzień. Na rynkach finansowych początek tygodnia z reguły przynosi istotne wydarzenia, a do tradycyjnych pozycji w tym okresie dodać należy jeszcze posiedzenie Fed i trwający sezon wyników na Wall Street. Na rynku walut wydarzeniem tygodnia może być jednak posiedzenie EBC. W piątek zaś dane z rynku pracy.
Tydzień pełen świąt – ale niekoniecznie spokojny

Tydzień pełen świąt – ale niekoniecznie spokojny

2013-04-29 Komentarz poranny DM BOŚ
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że bieżący tydzień będzie na rynkach finansowych – w tym także na rynku walutowym – relatywnie spokojny, ze względu na liczne święta państwowe. Od dziś do środy świętują Chińczycy, 1 maja sesje giełdowe nie odbędą się niemal w całej Europie, a dziś i w piątek wolne od pracy mają Japończycy (w piątek oczywiście także Polacy).
Ile kupili Hiszpanie?

Ile kupili Hiszpanie?

2013-04-29 Raport poranny FMCM
Wciąż pomiędzy granicami: Obszar pomiędzy 1,30 a 1,31 to (w przybliżeniu) wciąż stały kanał wahań pary EUR/USD. Dziś po godzinie ósmej mamy kurs 1,3065, co oznacza wzrost w porównaniu z poziomami notowanymi nad ranem (1,3050) oraz w piątek pod koniec sesji (okolice 1,3030).
Tydzień niskiej aktywności na złotym

Tydzień niskiej aktywności na złotym

2013-04-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań w zakresie minimów osiągniętych w podczas piątkowej sesji. Inwestorzy wyceniają polską walutę następująco: 4,1527 PLN za euro, 3,1810 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3784 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,366% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kolejne argumenty za cięciem stóp przez ECB

Kolejne argumenty za cięciem stóp przez ECB

2013-04-26 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Eurodolar pozostał w trendzie bocznym. Kurs EUR/USD poruszał się między 1,2950 a 1,3090. Uważamy, że przyszłym tygodniu niski odczyt inflacji w strefie euro oraz obniżka stóp przez ECB osłabią wspólną walutę. Kurs EUR/USD powinien zniżkować do 1,29.
Tydzień osłabienia złotego

Tydzień osłabienia złotego

2013-04-26 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolar w dół: Poniedziałkowa sesja na głównej parze walutowej przebiegała względnie stabilnie, jednak w lekkim trendzie spadkowym. Pod koniec sesji para EUR/USD była wyceniana na 1,3026. Tego dnia (poza sprzedażą domów na rynku wtórnym w USA) nie mieliśmy również istotnych figur makroekonomicznych.
Jen może dalej zyskiwać

Jen może dalej zyskiwać

2013-04-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Publikacja słabszych danych nt. wzrostu gospodarczego w USA (2,5 proc. w I kwartale) w niewielkim stopniu wpłynęła na notowania EUR/USD – chociaż dzięki temu po raz drugi udało się obronić strefę wsparcia na 1,2990-1,3000, która dobrze sprawdziła się wczoraj po południu.