Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
To nie był dobry tydzień
2015-03-27 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade BrokersSesja na Wall Street dopiero się rozkręca, ale biorąc pod uwagę, iż główne indeksy są blisko wczorajszych zamknięć można z dużym przekonaniem stwierdzić, iż tydzień ten na giełdach można będzie uznać za jeden z gorszych w tym roku.
Dolar wraca do łask
2015-03-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutSłabość euro na większości ustawień (wyjątek to EUR/NOK, gdzie widać wpływ korekty na rynku ropy), a także wyraźne umocnienie się dolara – tak wyglądał początek piątkowych notowań na rynku. Poprawa sentymentu wokół amerykańskiej waluty to efekt pozycjonowania się rynku przed kluczowymi danymi w przyszłym tygodniu (sugerowaliśmy taki scenariusz wcześniej).
Niepewny optymizm
2015-03-27 Poranny komentarz giełdowy X-Trade BrokersRynki kapitałowe w większości zaczęły piątek z optymistycznym akcentem. Zarówno w Azji, jak i w Europie wygląda na to, że inwestorzy są skłonni domknąć tydzień z dobrym wynikiem, co zachęca do wykorzystania ostatnich dołków i tym samym zakupów akcji.
Zmienność na rynku ropy
2015-03-27 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersWczoraj w związku z eskalacją konfliktu Jemenie mogliśmy zauważyć dużą zmienność na rynkach finansowych. Napięcia w tym regionie świata zawsze skupiają na sobie uwagę, gdyż mogą mieć bezpośrednio odzwierciedlenie w podaży ropy na rynkach międzynarodowych.
Do samego końca dnia
2015-03-27 Komentarz poranny TMS BrokersInwestorzy z Europy uwalnianie myśli od służbowych obowiązków na czas weekendu rozpoczną później niż zwykle, gdyż piątkowe kalendarium zamyka wieczorne wystąpienie prezes Fed Yellen. Poza tym rynek zdaje się otrząsać z wstępnego szoku wywołanego sytuacją na Bliskim Wschodzie, a USD odzyskuje równowagę.
Wiosną chciwość zdominuje strach
2015-03-27 Poranny Szkic Walutowy AFSDobre nastroje skutkujące wzrostem apetytu na ryzyko, a dominujące przez większą część tygodnia, nieco osłabły. Rynki korygują ostatnie fale. Jest to jednak tendencja krótkoterminowa. Spodziewamy się, że wiosna będzie okresem z dominującą rolą chciwości nad strachem. Będzie to również czas dobry dla gospodarki, zarówno Europy, jak i USA.
Wyhamowanie trendu wzrostowego na PLN
2015-03-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lokalną stabilizację po wczorajszym wyhamowaniu trendów spadkowych na parach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0810 PLN za euro, 3,7547 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8901 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5656 PLN w relacji do funta szterlinga.
Ostatni dzień tygodnia
2015-03-27 Raport poranny FMCMPoniżej 1,09: Mamy ostatni dzień tygodnia roboczego, rzecz jasna. Ale to nas właśnie interesuje. Piątkowy poranek sugeruje, że korekta na EUR/USD dobiega końca – nawet jeśli powoli i nie bez walki ze strony graczy nastawionych na mocne euro. Pokazywały to ostatnie dni, znaczone wyjściami na północ nawet do 1,1050. A mimo tego dziś rano notujemy relatywnie skromną wartość 1,0880.
Ryzyka dla naftowych walut
2015-03-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutObserwowany dzisiaj rano mocny wyskok cen ropy w odpowiedzi na interwencję militarną w Jemenie, został w kolejnych godzinach skorygowany – taki scenariusz sugerowaliśmy w raporcie surowcowym. Dla ropy WTI, która za chwilę będzie zmagać się z barierą 50 USD/brk mocne wsparcie to okolice 48,70 USD/brk.
Niezłe dane z USA i napięcia na Bliskim Wschodzie
2015-03-26 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersPoranne ruchy na wielu parach i rynkach zostały jednak mocno zredukowane w kolejnych godzinach. Inwestorzy ochłonęli po informacjach z Bliskiego Wschodu i po tygodniowy danych z rynku pracy w USA powrócili do kupowania amerykańskiego dolara.
Zmagania o linię 1,10
2015-03-26 Raport popołudniowy FMCMWokół ważnej linii: Widać było dzisiaj na EUR/USD wychodzenie wysoko ponad charakterystyczny poziom 1,10 – chwilami nawet do 1,1050 i wyżej. To oznacza testowanie szczytów wyższych niż wczorajsze i przedwczorajsze. Z drugiej strony, schodzenie do 1,0960 w godzinach popołudniowych pokazuje, że nie jest tak łatwo wybić się naprawdę wysoko.
Bezpiecznie(j) jak w banku?
2015-03-26 Informacja prasowaCzy systemy płatności online są równie bezpieczne jak systemy bankowe? Okazuje się, że nie tylko mogą być bezpieczniejsze, ale również poprawiać poziom zabezpieczeń transakcji bankowych! Poznajcie przypadek pani Agnieszki.
Co pokażą Grecy?
2015-03-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWedług zapewnień przedstawicieli greckiego rządu rozszerzony pakiet reform względem propozycji z końca lutego, powinien zostać przedstawiony najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. Grecy liczą, że zostanie on szybko zaakceptowany przez Komisję Europejską, tak aby mógł stać się elementem do wypracowania ostatecznego porozumienia w kwietniu.
Giełdowa masakra po arabsku
2015-03-26 Poranny komentarz giełdowy X-Trade BrokersW ostatnich dniach na rynkach akcji widoczne było zawahanie, które zatrzymało dynamikę wzrostów. Zarówno parkiety azjatyckie, amerykańskie jak i europejskie doświadczyły korekty utrzymującego się od dłuższego czasu trendu wzrostowego.
Eskalacja konfliktu w Jemenie
2015-03-26 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersNa początku tygodnia szef MSZ Jemenu zaapelował do państw Zatoki Perskiej o interwencję wojskową. Szyiccy rebelianci z plemienia Huti od dłuższego czasu prowadzą walki w rządem w kraju. Arabia Saudyjska wraz z koalicją państw z Zatoki Perskiej ogłosiła rozpoczęcie operacji przeciw bojownikom, które mają na celu obronę rządu Prezydenta Abdu-Rabbu Mansura Hadiego.
Problemy Wall Street
2015-03-26 Rynki o porankuWczorajsza sesja na Wall Street przyniosła bardzo mocne spadki. S&P 500 i DJIA traciły w okolicy 1,5%, zaś technologiczny Nasdaq stracił niemal 2,4% notując najgorszą sesję od 12 miesięcy. Przyczyny należy upatrywać w rosnącej awersji do ryzyka i słabych danych ze Stanów Zjednoczonych.
Grecja otrzyma kolejną pożyczkę
2015-03-26 Komentarz ekonomiczny Saxo BankJednym z najważniejszych czynników, w istotny sposób wpływających na sytuację panującą na rynku walutowym, pozostają w ostatnim czasie rozmowy prowadzone pomiędzy Grecją a krajami Unii Europejskiej w sprawie przedłużenia programu pomocy finansowej dla Aten.
Konflikt w Jemenie wstrząsa rynkiem FX
2015-03-26 Komentarz poranny TMS BrokersW czwartek geopolityka wysuwa się na pierwszy plan wraz z rozpoczęciem nalotów przez Arabię Saudyjską i koalicjantów na cele w Jemenie. Ropa naftowa jest wyżej, wspierając NOK i CAD. Tracą indeksy giełdowe; USD/JPY spada, EUR/USD wraca ponad 1,10.
Ryzykowne aktywa wracają do łask
2015-03-26 Poranny Szkic Walutowy AFSBrak czynników niepewności sprzyja powrotowi pieniędzy na bardziej ryzykowne aktywa. Zyskują waluty krajów wschodzących, odradza się popyt na surowce, zyskują słabsze giełdy. Nie ma wydarzeń, na które czekałby rynek. Ofiara mocnego dolara i przeceny na rynku surowców wciąż czeka na ujawnienie.
1,10 – ważny poziom
2015-03-26 Raport poranny FMCMGdzie jesteśmy? Poranne wartości eurodolara, kwadrans po 8:00, to 1,0990, czyli prawie 1,10. Widać parcie na północ, bo nad ranem poziomy były niższe. Tak naprawdę bowiem ani przedwczoraj, ani wczoraj nie udało się wybić notowań twardo ponad 1,10.