Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Silniejszy na razie dolar?

Silniejszy na razie dolar?

2014-12-12 Raport poranny FMCM
Przy okrągłej wartości: Maksima dzienne z wczoraj i przedwczoraj na eurodolarze lokują się w okolicach 1,2480 – 1,2495. To dość wysokie wartości, jak na ten miesiąc – a jednak wczorajsze zmagania zakończyły się już dużo niżej. Dziś rano, po godzinie piątej, także budzimy się przy 1,24, chwilami nawet nieco niżej.
Dobre dane o sprzedaży wsparły USD

Dobre dane o sprzedaży wsparły USD

2014-12-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wygląda na to, że dolar powraca do trendu wzrostowego, a inwestorzy zaczynają się pozycjonować przed przyszłotygodniowym posiedzeniem FED. Scenariuszy, co się ostatecznie zmieni w komunikacie i prognozach, oraz co usłyszymy podczas konferencji prasowej, jest oczywiście wiele.

Po dobrych danych zza Oceanu

Po dobrych danych zza Oceanu

2014-12-11 Raport popołudniowy FMCM
Ku 1,24 i niżej? Wczesnym rankiem, jak pamiętamy, eurodolar rezydował dość wysoko, w okolicach 1,2440 – 1,2465. Rynek czekał najpierw na wyniki aukcji pożyczek TLTRO, oczekując popytu na poziomie 150 mld EUR. W istocie okazał się on niższy, wyniósł niespełna 130 mld EUR (informacja została podana po 11:00).
Banki centralne w akcji

Banki centralne w akcji

2014-12-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Szwajcarzy pozostali bierni – SNB podczas zakończonego dzisiaj posiedzenia nie zdecydował się na żaden ruch. Stwierdzono jednak, że Bank Szwajcarii jest gotowy do działań, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Czy będzie to w marcu, kiedy ECB może ogłosić decyzję ws. programu QE?
Wzrostowe odreagowanie w Europie

Wzrostowe odreagowanie w Europie

2014-12-11 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wzrost napięcia na światowych rynkach doprowadził do sporej przeceny zarówno w Europie jak i na Wall Street. Dzisiaj obserwujemy lekkie odreagowanie, na które spory wpływ mają informacje z Chin dotyczące wsparcia przez PBOC banków komercyjnych.
Czekając na impuls do zwrotu

Czekając na impuls do zwrotu

2014-12-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Nerwowość nie ustępuje z rynków finansowych, kiedy spadające ceny ropy naftowej ciągną za sobą indeksy giełdowe. Po trzech dniach redukcji długich pozycji w USD wyczuwalne są pierwsze wątpliwości, czy punkt przegięcia został już minięty, jednak przydałby się impuls do zasygnalizowania zwrotu.
Dolar w odwrocie. Dobre dane o sprzedaży nie dadzą wsparcia

Dolar w odwrocie. Dobre dane o sprzedaży nie dadzą wsparcia

2014-12-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Inwestorzy zaczynają realizować zyski przed końcem roku, co ciągnie w górę eurodolara. Cel na najbliższe kilka sesji to 1,26. W centrum uwagi dane o sprzedaży detalicznej z USA. Kluczowy czynnik ryzyka dla scenariusza kontynuacji wzrostowej tendencji na EUR/USD to środowe posiedzenie Rezerwy Federalnej.
Lekkie osłabienie PLN przed aukcją LTRO

Lekkie osłabienie PLN przed aukcją LTRO

2014-12-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji po wczorajszej lekkiej zniżce wyceny polskiej waluty. Złoty wyceniany jest na rynku następująco: 4,1745 PLN za euro, 3,3574 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4681 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,613% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nocny skok do góry

Nocny skok do góry

2014-12-11 Raport poranny FMCM
Po spokojnej sesji: Wczorajszy dzień, jeśli mamy na myśli godziny pracy np. w naszym kraju, rzeczywiście upłynął na EUR/USD dość spokojnie, w pobliżu 1,24, często poniżej tego poziomu. Tym niemniej ostatecznie eurodolar poszedł mocno w górę, tyle że stało się to późnym popołudniem, wieczorem – i po prostu w nocy.
Euro nieco droższe przez przetargiem T-LTRO

Euro nieco droższe przez przetargiem T-LTRO

2014-12-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wyniki drugiego przetargu tanich pożyczek dla banków komercyjnych, które mają służyć pobudzeniu akcji kredytowej poznamy jutro po godz. 11:10. Z ankiet wynika, że oczekuje się zainteresowania w wysokości 150 mld EUR.
Co czeka euro?

Co czeka euro?

2014-12-10 Raport popołudniowy FMCM
Okolice wsparcia: Zgodnie z tym, co sugerowaliśmy rano, eurodolar poruszał się dziś w wąskim paśmie, mianowicie poniżej 1,24, a zarazem trochę powyżej wsparcia w okolicach 1,2370. Kwadrans po 15:00 kurs to 1,2390. Nie było odczytów makroekonomicznych, zabrakło znaczących impulsów.
Krach na ateńskiej giełdzie

Krach na ateńskiej giełdzie

2014-12-10 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Jednym z najpoważniejszych problemów, z jakim musi zmierzyć się Mario Draghi, jest utrzymujące się na rekordowo wysokim poziomie zadłużenie krajów południa, wśród których na pierwszy plan niezmiennie wysuwa się Grecja. Coraz więcej ekonomistów uważa, że bez zrestrukturyzowania, a nawet umorzenia części zadłużenia, sytuacja ekonomiczna w Atenach nie ulegnie poprawie.
Nowa Zelandia w centrum uwagi

Nowa Zelandia w centrum uwagi

2014-12-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas dzisiejszego posiedzenia Banku Nowej Zelandii nie oczekuje się zmiany stóp procentowych, które wynoszą 3,5 proc. po podwyżkach, jakie miały miejsce na początku roku. Możliwe jest dalsze „zmiękczenie” stanowiska RBNZ, co będzie oznaczać dalsze odwleczenie w czasie powrotu do potencjalnych podwyżek.
Jest nadzieja dla Wall Street

Jest nadzieja dla Wall Street

2014-12-10 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień na światowych parkietach przyniósł sporo emocji. Przede wszystkim rzucała się w oczy przecena chińskich aukcji oraz ponad 10% spadek na głównym indeksie giełdy w Atenach. Jednak na Wall Street wczorajsza końcówka sesji dała nadzieje inwestorom, że jeszcze nie nadszedł czas na większą korektę.
Grecja znów straszy rynki

Grecja znów straszy rynki

2014-12-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Potężne spadki na giełdzie w Atenach oraz silna przecena na peryferyjnych rynkach obligacji i parkietach w całej Europie. Temat wyjścia Grecji ze strefy euro ponownie aktualny. Lokalnym zawirowaniom za oceanem nie poddają się rynku w USA. Kolejne dane wskazują na dalsze rozpędzanie się tamtejszej gospodarki.
Dolar w odwrocie

Dolar w odwrocie

2014-12-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański pozostaje w odwrocie, chociaż fundamentalnie sytuacja nie uległa zmianie. Zatem nadganianie powinno nastąpić w krótkim czasie, ale możliwe, że przyjdzie poczekać na impulsy ze sprzedaży detalicznej USA i FOMC. Na ten moment handel pozostanie chaotyczny.
Masywny odwrót inwestorów od USD miał miejsce w trakcie wtorkowego handlu.
Na głównej parze przy 1,24

Na głównej parze przy 1,24

2014-12-10 Raport poranny FMCM
Wokół linii: Wczorajsze maksima wypadły ostatecznie nieco powyżej 1,2445, aczkolwiek sesja zakończyła się poniżej 1,24. Wstępnie może to oznaczać, że bykom jednak zabrakło sił, a próby wybijania notowań tak wysoko okazały się przedwczesne.
Stabilizacja PLN w oczekiwaniu na impulsy

Stabilizacja PLN w oczekiwaniu na impulsy

2014-12-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji względem euro i franka oraz lekkie umocnienie wobec dolara amerykańskiego. Złoty wyceniany jest następująco: 4,1566 PLN za euro, 3,3544 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4562 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,63% w przypadku obligacji 10-letnich.
Korekta na Wall Street

Korekta na Wall Street

2014-12-09 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Silna przecena czarnego złota – którego wartość spadła w czasie poniedziałkowej sesji do najniższego poziomu od pięciu lat, zbliżając się do 60 USD za baryłkę – przyczyniła się do korekty na Wall Street. Po zeszłotygodniowych wzrostach wywołanych dobrymi danymi z tamtejszego rynku pracy, indeks S&P zniżkował wczoraj o 0.73%, natomiast Dow Jones Industrial – o 0.59%.
Chińskie problemy australijczyka

Chińskie problemy australijczyka

2014-12-09 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek przynosi niemiłe zaskoczenie w postaci potężnej wyprzedaży na giełdzie w Chinach, co spowodowane informacjami, iż nisko oprocentowane obligacje nie będą dłużej mogły być używane jako zastaw pod krótkoterminowe pożyczki na tamtejszym rynku.