Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Gołębi protokół

Gołębi protokół

2015-02-19 Rynki o poranku
Wczoraj o godzinie 20 czasu polskiego poznaliśmy protokół z grudniowego posiedzenia FOMC. Jego wymowa dość jednoznacznie jest gołębia, co już wczoraj wieczorem doprowadziło do wyprzedaży amerykańskiej waluty.
Rynki pod wpływem Fed i API

Rynki pod wpływem Fed i API

2015-02-19 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek upływa pod wpływem nadzwyczaj gołębiego minutes Rezerwy Federalnej oraz znaczącej zniżki cen ropy naftowej. Notowania pozostają względnie spokojne i początek sesji europejskiej to łapanie oddechu po dużej zmienności wczorajszego wieczoru.

Uświadomienie ryzyk

Uświadomienie ryzyk

2015-02-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Protokół ze styczniowego posiedzenia FOMC został odebrany jako gołębi, gdyż wielu członków Fed wyraża wątpliwości, czy stopy nie powinny być pozostawione nisko na dłużej. USD jest słabszy, choć nie można mówić o całkowitym odwrocie od amerykańskiej waluty.
Dane z Polski za scenariuszem głębszych cięć stóp

Dane z Polski za scenariuszem głębszych cięć stóp

2015-02-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dane z rodzimej gospodarki przybliżają scenariusz redukcji stóp NBP o 50 pb. Może to nastąpić zarówno w jednym ruchu już w marcu lub zostać rozłożone w czasie. Dla rynku bazowego kluczowe są wciąż doniesienia w sprawie Grecji. Tam zaczyna brakować pieniędzy i pojawiają się głosy o konieczności wprowadzenie ograniczeń w przepływie kapitału.
Greckie napięcie

Greckie napięcie

2015-02-19 Raport poranny FMCM
Ważny czwartek: Powtarzanie niemal każdego dnia, że istotna jest i będzie w najbliższym czasie kwestia grecka – to truizm, by nie rzec wprost – banał. A jednak taka właśnie jest prawda, jeśli chodzi o tak zwane rynki finansowe.
Mocniejszy PLN w ślad za czynnikami zewnętrznymi

Mocniejszy PLN w ślad za czynnikami zewnętrznymi

2015-02-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację złotego po wczorajszej próbie umocnienia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1825 PLN za euro, 3,6629 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,8902 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,331% w przypadku obligacji 10-letnich.
AUD/USD – pod kluczowym oporem

AUD/USD – pod kluczowym oporem

2015-02-18 Komentarz XM
Na interwale H4 pary AUD/USD widać, że cena podchodzi pod kluczowy i kilkukrotnie testowany poziom oporu. Jest to poziom, który współtworzy także poprzedni dołek. Mamy zatem silną, dwufunkcyjną strefę. Wyraźne spowolnienie wzrostów w ostatniej fazie każe przypuszczać, ...
Niemieccy analitycy z optymizmem patrzą w przyszłość

Niemieccy analitycy z optymizmem patrzą w przyszłość

2015-02-18 Komentarz walutowy Saxo Bank
We wtorek uwagę inwestorów z Europy przyciągnęły wiadomości napływające zza Odry – jak wynika z informacji opublikowanych przez Europejskie Centrum Badań nad Gospodarką, indeks instytutu ZEW obrazujący aktualne nastroje panujące wśród niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych wzrósł w ostatnim miesiącu z 48.4 pkt do 53 pkt.
Grecy nadal grają…

Grecy nadal grają…

2015-02-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
…swoją grę. Wczoraj po południu pisaliśmy, że strategia przypomina tzw. chicken game, która zakłada rozgrywkę aż do samego końca licząc na to, że druga strona pójdzie na jakieś ustępstwa. Dzisiaj rano agencje obiegły wpierw spekulacje, które zostały później potwierdzone przez rzecznika greckiego rządu – chcemy podpisać dokument jeszcze dzisiaj.
Orbex uruchamia TradeLab – system wymiany idei inwestycyjnych

Orbex uruchamia TradeLab – system wymiany idei inwestycyjnych

2015-02-18 Artykuł sponsorowany
Orbex, broker na rynku Forex, uruchamia nowy system służący do wymiany idei inwestycyjnych o nazwie Orbex TradeLab. Umożliwia on inwestorom z całego świata prezentowanie sygnałów i prognoz inwestycyjnych oraz dzielenie się nimi. Ponadto, inwestorzy mają możliwość śledzenia aktywności ekspertów branżowych, ich sygnałów i pomysłów w czasie rzeczywistym.
Co Grecja chce od strefy euro? Co rynek chce od FOMC?

Co Grecja chce od strefy euro? Co rynek chce od FOMC?

2015-02-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Grecja i strefa euro mogą być o krok bliżej porozumienia, co jest w zgodzie z nastawieniem rynku. Zmienność w ostatnich godzinach pozostaje ograniczona, gdyż rynki azjatyckie szykują się do obchodów Nowego Roku Księżycowego. Z USA uwagę przyciąga protokół FOMC, gdzie wiele będzie zależeć od interpretacji fragmentów tekstu.
Przed nami ważne dane i minutes FOMC

Przed nami ważne dane i minutes FOMC

2015-02-18 Rynki o poranku
Trzy tygodnie minęły od ostatniego posiedzenia, a więc dziś przyszedł czas na publikację zapisu tego wydarzenia. Uwaga inwestorów będzie skupiona przede wszystkim na dyskusji o wykreśleniu słowa „cierpliwie” z komunikatu FED.
Grecja wkrótce bez pieniędzy

Grecja wkrótce bez pieniędzy

2015-02-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Greckie banki proszą o większą pulę środków w ramach ratunkowego wsparcia płynności, banku centralnego. Brakuje pieniędzy w systemie finansowym, brakować za chwilę zacznie państwu. Tymczasem wciąż nie ma propozycji rozwiązania impasu ze strony rządu w Atenach. Czasu na decyzje jest już bardzo niewiele.
Złoty stabilny, ważne dane z Polski w kalendarzu

Złoty stabilny, ważne dane z Polski w kalendarzu

2015-02-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1900 PLN za euro, 3,6739 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9223 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,308% w przypadku papierów 10-letnich.
Wpływ mogą mieć polskie dane

Wpływ mogą mieć polskie dane

2015-02-18 Raport poranny FMCM
Nadal bez wyjaśnień: Polskie dane mogą mieć wpływ, ale tylko na pary powiązane ze złotym, natomiast w przypadku EUR/USD liczyć się będą plotki i fakty z Grecji. Tak naprawdę jednak czekamy przynajmniej do piątku, kiedy to okaże się, na ile poważnie obie strony – Grecja i kraje Strefy Euro, ...
Grecy idą na konfrontację?

Grecy idą na konfrontację?

2015-02-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Z jednej strony mieliśmy dzisiaj wystąpienia europejskich polityków, którzy dyplomatycznym językiem mówili o szansach na zakończenie (chwilowe) greckiej nerwówki, a z drugiej zwyczajowo już „chłodną ocenę” sytuacji przez niemieckiego ministra finansów i typowo polityczne wystąpienie greckiego premiera na tzw. krajowe potrzeby.
EURUSD wciąż bez rozstrzygnięcia

EURUSD wciąż bez rozstrzygnięcia

2015-02-17 Rynki po południu
Na rynku walutowym, zwłaszcza na parze EURUSD, obserwujemy huśtawki kursu ciąg dalszy. Natomiast na rynkach akcji inwestorzy są bardziej zdecydowani odnośnie kierunku i w Niemczech czy we Francji obserwujemy kolor czerwony.
Grecka tragikomedia

Grecka tragikomedia

2015-02-17 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wtorek upłynął pod wpływem doniesień, wywiadów, plotek i przemówień ministrów Eurogrupy w trakcie ich dzisiejszego spotkania w Brukseli, gdzie omawiana była kwestia pomocy Grecji. Jak można się było spodziewać do konkretnych ustaleń nie doszło i tym samym niepewność na rynkach pozostanie z nami jeszcze przez jakiś czas.
Euro w defensywie, ale na razie bez paniki

Euro w defensywie, ale na razie bez paniki

2015-02-17 Komentarz walutowy Saxo Bank
Wczorajsze rozmowy w sprawie Grecji nie zakończyły się sukcesem. W tym momencie najważniejszym problemem wydaje się żądanie Eurogrupy, aby Grecja podpisała bieżące porozumienie w sprawie bail-outu, zanim zostanie dopuszczona do nowego etapu negocjacji mającego na celu zmianę warunków programu.
Na Zachodzie mimo wszystko bez zmian

Na Zachodzie mimo wszystko bez zmian

2015-02-17 Raport popołudniowy FMCM
W miarę spokojnie: Eurodolar był dzisiaj rano dość nisko, w okolicach 1,1350 czy nawet niżej (jeśli brać pod uwagę kursy notowane w nocy i nad ranem), natomiast po 15:40 jest powyżej 1,14. W międzyczasie notowano zresztą wyjścia ponad 1,1450, czyli w sumie do strefy pierwszego oporu.