Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Coraz trudniejsze negocjacje z Grecją

Coraz trudniejsze negocjacje z Grecją

2015-02-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Powietrze z greckiego balona ulatuje dość szybko – jeszcze dwa dni temu inwestorzy byli zadowoleni faktem, że Grecy chcą rozmawiać o swoim zadłużeniu, nie zważając na fakt, że forsowane przez nich propozycje zostały przyjęte przez europejskich polityków z pewnym dystansem.
Grecja bez finansowania

Grecja bez finansowania

2015-02-05 Rynki o poranku
Notowania pary EURUSD stabilizują się w rejonie 1,1370 po wczorajszym silnym tąpnięciu spowodowanym notką EBC. Otóż Europejski Bank Centralny poinformował, że zaprzestaje uznawania greckich obligacji jako zabezpieczenie pożyczek dla greckich banków.

ECB 1 : Grecja 0

ECB 1 : Grecja 0

2015-02-05 Komentarz poranny TMS Brokers
ECB przykręciło kurek z tanim finansowaniem dla greckich banków, tym samym wywierając presję na rząd w Atenach, aby ten przystał na dotychczasowe warunki bailoutu. Euro jest słabsze, a pogorszenie sentymentu przychodzi razem z odwrotem na rynku ropy.
RPP zapowiada cięcie w marcu

RPP zapowiada cięcie w marcu

2015-02-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty pozytywnie zareagował na decyzję o utrzymaniu stóp procentowych, ale nie utrzymał całości zysków do zakończenia sesji. Rada zaanonsowała bowiem spadek oprocentowania na kolejnym posiedzeniu. Potencjał aprecjacji rodzimej waluty w krótkim terminie jest ograniczony. Na rynku międzynarodowym euro może chwilowo tracić, ale z czasem silniej odreaguje.
Twarda gra EBC

Twarda gra EBC

2015-02-05 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiaj o poranku rynek znajduje się w momencie odzyskiwania równowagi po wczorajszych dość znaczących ruchach. Głównym tematem wczorajszego dnia był komunikat EBC o zaprzestaniu uznawania długu rządu Grecji jako zabezpieczenia pod transakcje, albowiem bank centralny nie jest pewny pozytywnego zakończenia negocjacji z Grecją.
RPP nie zaskoczyła, złoty stabilny

RPP nie zaskoczyła, złoty stabilny

2015-02-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji PLN, pomimo wczorajszego lekkiego umocnienia po decyzji RPP. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1657 PLN za euro, 3,6679 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9718 PLN względem franka szwajcarskiego.
Eurodolar znów niżej

Eurodolar znów niżej

2015-02-05 Raport poranny FMCM
A wydawało się, że eurodolar w dość szybkim tempie i w miarę pewnym krokiem zmierza ku mocnej korekcie wzrostowej, czyli na korzyść euro. Przedwczoraj notowano maksima bliskie 1,1530, wczoraj przy 1,1485 – czyli niżej, ale jednak wciąż można było sądzić, że impet byków tylko odrobinę przygasł.
RPP nadal nie reaguje na deflację

RPP nadal nie reaguje na deflację

2015-02-04 Rynki po południu
Teoretycznie trudno mówić o dużym zaskoczeniu, jeśli spojrzeć na konsensus rynkowy odnośnie dzisiejszej decyzji RPP i na ostatnie działania Rady, ale z drugiej strony pewne nadzieje na obniżkę stóp procentowych istniały.
Jak kupić tanie bilety lotnicze

Jak kupić tanie bilety lotnicze

2015-02-04 Artykuł sponsorowany
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego, ale bardzo praktycznego poradnika o tym w jaki sposób kupić tani bilet. Infografika przedstawia 10 zasad na które warto zwracać uwagę podczas „polowania” na tani bilet lotniczy. Znajdziemy tutaj między innymi informację o zasadzie „Sunday rule” czy szybszym wykupie.
Funt poprawia pozycję

Funt poprawia pozycję

2015-02-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Oczywiście dzięki lepszym odczytom indeksów PMI za styczeń. W poniedziałek poznaliśmy dane dla przemysłu (53 pkt. wobec oczekiwanych 52,6 pkt.), we wtorek dla budownictwa (59,1 pkt. wobec szacowanych 57 pkt.), a dzisiaj dla usług (57,2 pkt. względem 56,3 pkt. w prognozie). Tym samym w każdym przypadku dane były na poziomie wyższym od tego z grudnia.
Rośnie apetyt na ryzyko

Rośnie apetyt na ryzyko

2015-02-04 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Poranek na rynku walutowym mija stabilnie. Notowania uspokajają się po wczorajszych dynamicznych ruchach jakie nastąpiły po zakończeniu sesji europejskiej. Wczoraj zauważalnie zmniejszyła się awersja do ryzyka, co widoczne było m.in. w przepływie kapitału z bezpiecznych rynków do bardziej ryzykownych aktywów.
Powiewu optymizmu ciąg dalszy

Powiewu optymizmu ciąg dalszy

2015-02-04 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Pomimo mieszanego początku notowań na europejskich parkietach, wydaje się, że w dalszym ciągu inwestorzy mają apetyty na większe stopy zwrotu. Wczoraj mieliśmy spore odbicie na Wall Street, które po części przełożyło się na dzisiejsze odbicie na japońskiej giełdzie.
RPP obniży stopy?

RPP obniży stopy?

2015-02-04 Rynki o poranku
Dziś poznamy rezultat dwudniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Zdaniem ankietowanych przez agencje Reuters oraz Bloomberg ekonomistów stopy powinny pozostać na niezmienionym poziomie.
Euro w fazie odreagowania. RPP poczeka z obniżkami.

Euro w fazie odreagowania. RPP poczeka z obniżkami.

2015-02-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rozpoczął się proces korygowania dominujących przez ostatnie miesiąc silnych trendów na różnych klasach aktywów. Taka tendencja potrwa co najmniej kilka tygodni. Euro będzie zyskiwać, ceny towarów wzrosną. Złoty powinien dalej zyskiwać chyba, że do gry wkroczą władze monetarne. Dziś obniżka stóp jest mało prawdopodobna.
Kolejna seria odczytów makro

Kolejna seria odczytów makro

2015-02-04 Raport poranny FMCM
Wybicie górą? Czytelnik mógłby uznać znak zapytania w tytule tej części raportu za zbędny, bo przecież widać, że notowania wybiły się z kilkudniowej konsolidacji i doszliśmy do 1,1470 (taki poziom na EUR/USD widzimy ok. 7:30), a byliśmy i wyżej.
Złoty mocniejszy przed RPP

Złoty mocniejszy przed RPP

2015-02-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w rejonie 8-tygodniowych maksimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1720 PLN za euro, 3,6350 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9279 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,088% w przypadku papierów 10-letnich.
Ucieczka z Antypodów

Ucieczka z Antypodów

2015-02-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
RBA jednak ściął stopy procentowe, czym nieco zaskoczył rynek – efektem jest silna przecena dolara australijskiego. Duży wpływ na nią mają też nowe oczekiwania, które zakładają jeszcze 2 obniżki o 25 p.b. do końca roku. Prawdopodobieństwo cięcia w marcu wynosi 55 proc., ale już w kwietniu sięga 95 proc.
RBA w centrum uwagi

RBA w centrum uwagi

2015-02-03 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Poranek na rynku walutowym upłynął dość stabilnie. W przypadku większości walut G10 nie zaobserwowano większej zmienności, a notowania otworzyły się w pobliżu wczorajszego zamknięcia pod koniec sesji europejskiej.
Kolejny kraj obniża stopy procentowe

Kolejny kraj obniża stopy procentowe

2015-02-03 Rynki o poranku
Jeszcze dwa miesiące temu wszystko wskazywało na to, że powoli zaczynać się będzie okres normalizacji polityki monetarnej na świecie. Stany Zjednoczone miały być drugą gospodarką rozwiniętą po Nowej Zelandii, która podwyższy stopy procentowe, a pozostałe banki miały po prostu pozostawić parametry polityki monetarnej niezmienione.
Złudne nadzieje na brak podwyżek w USA

Złudne nadzieje na brak podwyżek w USA

2015-02-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nieco słabsze dane z USA, które napływają przez ostatnie tygodnie wzmagają oczekiwania na wydłużenie okresu niskich stóp procentowych w USA, ale są to pobożne życzenia zarządzających z Wall Street. Main Street nie potrzebuje już wsparcia ze strony banku centralnego tak, jak ten przywrócenia podstawowych narzędzi prowadzenia polityki pieniężnej.