Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Złoty coraz mocniejszy, ponad 2-letnie maksima wobec EUR
2015-03-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekkie wyhamowanie trendu wzrostowego na złotym. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0835 PLN za euro, 3,7202 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8719 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,5296 PLN w zestawieniu z funtem szterlingiem.
Kolejne rozczarowujące dane z USA
2015-03-25 Rynki po południuDziś w kalendarzu makroekonomicznym nie znajdowało się dużo publikacji danych. Niemniej jednak na te, które zostały opublikowane warto zwrócić uwagę. Mowa tu zwłaszcza o spadku dynamiki w zamówieniach na dobra trwałego użytku w Stanach Zjednoczonych.
Węgierski BUX opiera się europejskim spadkom
2015-03-25 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade BrokersPodczas dzisiejszej sesji mamy kontynuację trendu wyprzedaży na globalnych parkietach. Trend ten nie ominął dzisiaj silnej ostatni Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Niespodziankę sprawiła za to dzisiaj giełda w Budapeszcie, a jej indeks BUX jako nieliczny świecił się dzisiaj w Europie na zielono.
Zima znów zaskoczyła ekonomistów
2015-03-25 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersWśród wielu wydarzeń na rynku finansowym warto zwrócić uwagę na dzisiejszą publikację danych o zamówieniach na środki trwałe w Stanach Zjednoczonych. Odczyt okazał się gorszy od rynkowych oczekiwań, a także zrewidowano w dół dane za styczeń.
Kłopoty z kontynuacją
2015-03-25 Komentarz giełdowy DM BOŚŚrodowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po dwóch sesjach zawieszenia nad pokonanym wcześniej poziomem 2400 pkt. Czytelne zawahanie strony popytowej po doskonałym tygodniu, w którym WIG20 rósł na pięciu sesjach i zyskał 4,5 procent, było ostrzeżeniem, iż na rynku pojawia się zawahanie.
Funt próbuje łapać dno
2015-03-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOstatnie dni nie są najlepsze dla funta. W zeszłym tygodniu tracił za sprawą rozczarowania danymi nt. dynamiki płac, ale i też wypowiedziami członków Banku Anglii – zwłaszcza dość „gołębimi” słowami Andy Haldane, który zaczął sugerować, że cięcie stóp procentowych jest równie prawdopodobne jak ich podwyższenie.
Nastroje w Niemczech
2015-03-25 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersWczorajsza publikacja danych PMI przyniosła powiew nadziei dla gospodarek ze Strefy Euro. Wstępne szacunków niemieckiego indeksu z sektora przemysłu, tak jak i dla całej Strefy Euro, utrzymały się w rejonie ekspansji, zaskakując rynek pozytywnie.
Złoty nadal w formie
2015-03-25 Rynki o porankuOstatnie dni są dla polskiej waluty wyjątkowo udane. Jeszcze dwa tygodnie temu za funta płacono już niemal 5,92 zł; a za dolara 3,96 zł. Kurs obu par walutowych spadł od szczytu odpowiednio o 37 i 23 grosze. To bardzo duże ruchy, a są one spowodowane przede wszystkim osłabieniem dolara i funta na szerokim rynku, a także powrotem kapitału na rynki wschodzące.
Spokój i stabilizacja sprzyjają polskiej walucie
2015-03-25 Poranny Szkic Walutowy AFSBrak czynników ryzyka (wyjścia Grecji ze strefy euro nikt nie traktuje jako scenariusza bazowego) sprzyja złotemu. Kurs EUR/PLN dotarł do linii dołków z ostatnich 2 lat. Wsparcie jest bardzo silne, więc należy zakładać, że wytrzyma napór niedźwiedzi, choć chwilowe dalsze spadki nie będą zaskoczeniem. W centrum uwagi odczyt wskaźnika nastrojów Ifo z Niemiec.
W poszukiwaniu impulsu do zwrotu
2015-03-25 Komentarz poranny TMS BrokersZmienność na rynku walutowym przyjęła wczoraj świeżą dwukierunkowość z wyhamowaniem presji na osłabienie USD. Wrażliwość rynku na dane makro staje się coraz większa w ślad za ścieżką, którą podąża Fed, ale ważne jest, aby kolejne raporty wykazywały, że słabość gospodarki USA ze stycznia i lutego była tylko przejściowa.
Złoty mocniejszy wobec euro i słabszy wobec franka
2015-03-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszej mieszanej sesji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0933 PLN za euro, 3,7455 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,5653 PLN względem funta szterlinga oraz 3,9018 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Czas na Ifo
2015-03-25 Raport poranny FMCMWskaźnik z Niemiec: Dziś o 10:00 poznamy indeks instytutu Ifo z Niemiec, co można uznać za dość istotną publikację. Wczoraj dobrze wypadły indeksy PMI z Niemiec i Strefy Euro (lepiej od prognoz), co pozwoliło napędzić lub w każdym razie utrzymać dobre nastroje na eurodolarze.
Braknie motoru do wzrostu?
2015-03-24 Komentarz giełdowy DM BOŚPrzebieg dzisiejszej sesji wskazywał, że po kilku dniach wzrostu indeks 20 spółek zanotuje teraz korektę. Amerykański S&P500 zbliżył się w piątek do rekordów z początku miesiąca i zakończył sesję na niewielkim minusie, co sugeruje możliwość konsolidacji nieco poniżej szczytu lub początek korekty. WIG20 rozpoczął sesję 10-cio punktowym spadkiem.
Wyraźny wzrost zmienności
2015-03-24 Rynki po południuWtorek przynosi powrót większej zmienności na rynku walutowym. Główna para EURUSD jeszcze w południe osiągała poziom 1,10, aby dwie godziny później znaleźć się już w rejonie 1,09. Dziś w godzinach porannych poznaliśmy dobre dane z Niemiec oraz ze strefy euro, gdzie indeks PMI dla przemysłu wzrósł w marcu kolejno z 51,1 pkt. do 52,4 pkt. oraz z 51 do 51,9 pkt..
Frank na wzrostowej fali
2015-03-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutCzy rynek od kilku dni mówi „sprawdzam” Narodowemu Bankowi Szwajcarii, co przekłada się na wyraźne umocnienie franka względem głównych walut? Na to wygląda, bo ruch staje się coraz wyraźniejszy, a SNB pozostaje bierny (nie pojawia się na rynku).
Niezłe dane z Europy, słabsze z Chin
2015-03-24 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade BrokersDzisiejszy dzień został zdominowany przez publikację wstępnych indeksów PMI dla przemysłu i usług z najważniejszych gospodarek na świecie. Dane potwierdziły, iż I kwartał 2015 r. w Państwie Środka jest bardzo słaby i przynosi dalsze mocne spowolnienie.
Zmagania na głównej parze
2015-03-24 Raport popołudniowy FMCMDo góry, ale... nie tak całkiem – chciałoby się rzec. Prawdą jest, że EUR/USD dochodził do 1,1025, co było dość wymownym znakiem siły strony grającej przeciwko dolarowi. Z drugiej strony, po południu jesteśmy bliżej 1,09, w okolicach 1,0915 – 1,0920.
Euro silne po PMI
2015-03-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutLepsze od oczekiwań wstępne dane PMI dla przemysłu i usług w strefie euro to główny powód dzisiejszego optymizmu wokół wspólnej waluty. Chociaż warto zaznaczyć, że korzysta ona także ze słabości innych walut, ...
Co powie inflacja
2015-03-24 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersPo dosyć leniwym poniedziałku, we wtorek kalendarz publikacji ekonomicznych obfituje w istotne dla rynku wydarzenia. Oczy całego świata są zwrócone w stronę Stanów Zjednoczonych i każdy odczyt danych bądź wystąpienia poszczególnych szefów FED są bacznie obserwowane.
Globalna stagnacja z europejskim wyjątkiem
2015-03-24 Poranny komentarz giełdowy X-Trade BrokersWtorkowy poranek upływa pod znakiem słabych odczytów PMI dla przemysłu dla dwóch najważniejszych gospodarek Azji – Chin i Japonii. W obu przypadkach dane były gorsze od rynkowych oczekiwań, co przełożyło się na wyhamowanie wczorajszego optymizmu i azjatyckie parkiety doświadczyły lekkiego odwrotu.