Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Sytuacja na Antypodach
2015-01-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutJest warta uwagi. Dlaczego? Dzisiaj niejako w cieniu komunikatu amerykańskiego FED, który poznamy o godz. 20:00 mamy też posiedzenie RBNZ, czyli banku centralnego Nowej Zelandii. Tutaj komunikat pojawi się o godz. 21:00. Nie będzie mu towarzyszyć konferencja prasowa Graeme Wheelera (tak schemat posiedzenia będzie miał miejsce 12 marca).
Rynkowe spekulacje przed FED
2015-01-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutInwestorzy na rynku dolara zaczynają się niecierpliwić. Wygląda na to, że komunikat FED musiałby dać inwestorom mocne argumenty uzasadniające możliwość zacieśnienia polityki w najbliższe wakacje. Tymczasem co najwyżej „przesłanie” banku centralnego może być zbliżone do tego, co otrzymaliśmy w grudniu, a to może dać pewne preteksty do rozwinięcia się korekty na dolarze.
Czym i czy w ogóle niepokoi się Fed?
2015-01-28 Komentarz poranny TMS BrokersDługie pozycje w USD w ostatnich godzinach były redukowane, gdyż słabsze dane makro z USA oraz wyniki spółek z Wall Street podnoszą wątpliwości, czy FOMC nie złagodzi stanowiska z powodu siły dolara? EUR/USD został pchnięty ponad 1,14, choć rynek wygląda, jakby badał, na ile można podciągnąć kurs, zanim podaż znów zaatakuje.
Polska gospodarka opiera się zawirowaniom
2015-01-28 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty stabilny przed Fed. Słabszy do euro, mocniejszy do dolara. Spodziewamy się kontynuacji tej tendencji w perspektywie najbliższych kilkudziesięciu godzin. Przekaz ze strony Rezerwy Federalnej powinien być względnie łagodny, co pozwoli na przyspieszenie wzrostów na parze EUR/USD.
Złoty mocniejszy do CHF, historyczne minima rentowności długu
2015-01-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku przynosi stabilizację polskiej waluty wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2320 PLN za euro, 3,7253 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,1163 PLN względem franka szwajcarskiego.
Czas na FOMC
2015-01-28 Raport poranny FMCMPo korekcie – czy przed kontynuacją? Dziś rano, kwadrans przed godziną siódmą, na wykresie EUR/USD mamy okolice 1,1335 – 1,1345. To oznacza, że w zasadzie pozostajemy w obszarach rozpoznanego już kilka dni temu oporu, nawet jeśli wczoraj wieczorem notowano wyjścia do 1,1420.
Euro w dobrej formie
2015-01-27 Rynki o porankuOgłoszenie QE przez Mario Draghiego ma ciekawe konsekwencje dla rynku pieniężnego, krótkiego końca krzywej i finalnie dla kursu EURUSD, który rośnie od wczoraj z poziomu 1,11 do obecnego 1,13.
Wszystkie negatywne wieści w cenach. Euro gotowe na obicie.
2015-01-27 Poranny Szkic Walutowy AFSAni informacja o przytłaczającym zwycięstwie Syrizy, ani o utworzeniu koalicji skrajnych partii nie wywołała negatywnej reakcji na euro. Wszystkie negatywne informacje dla wspólnej waluty zostały zdyskontowane. Rynek czeka na jutrzejsze posiedzenie Fed, po którym powinien śmielej ruszyć w górę.
Między jednym, a drugim
2015-01-27 Komentarz poranny TMS BrokersWynik greckich wyborów został przyjęty ze spokojem, dając pole do odrabiania strat przez euro, choć skala ruchu jest umiarkowana. Rynki finansowe korzystają z pauzy między istotnymi wydarzeniami i pozostają dość wyciszone, ale stopniowo czuć przygotowania przed jutrzejszym komunikatem FOMC.
CHF/PLN w dół, PKB za centrum uwagi
2015-01-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację wczorajszych trendów, czyli lekkiego osłabienia wobec euro oraz wzrostu wartości względem franka szwajcarskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2120 PLN za euro, 3,7478 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,1482 PLN względem franka szwajcarskiego.
Czas na doniesienia z Polski
2015-01-27 Raport poranny FMCMPo lekkiej korekcie: Wczoraj na EUR/USD świeca dzienna ukształtowała się wzrostowo, a dziś rano startujemy relatywnie wysoko, tj. w okolicach 1,1240. Warto mieć na uwadze, że wczorajsze minima wypadały nieco poniżej 1,11, zatem z tej perspektywy faktycznie można mówić o lekkiej korekcie na rzecz strony popytowej, grającej na zwyżkę wartości euro.
Eurodolar odrobinę wyżej
2015-01-26 Raport popołudniowy FMCMGłówna para a sprawa grecka: Wiadomo już, że choć lewicowa koalicja Syriza, kontestująca dotychczasowy program reform gospodarczych, wygrała wybory w Grecji w sensie najlepszego wyniku, to jednak zabraknie jej dwóch miejsc do większości parlamentarnej.
Rynek czeka na konkrety od Syrizy
2015-01-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWprawdzie skrajnie-lewicowa Syriza odnotowała lepszy wynik wyborczy od średniej bazującej na wcześniejszych sondażach, to jednak nie będzie w stanie samodzielnie utworzyć rządu. W parlamencie zdobyła 149 miejsc na 151 wymaganych dla większości.
Rynek poradzi sobie z Grecją
2015-01-26 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersTematem numer jeden na rynkach w poniedziałkowy poranek jest zdecydowane zwycięstwo opozycji w wyborach parlamentarnych w Grecji. Łączone są z nim różne czarne scenariusze, jak bankructwo tego kraju, czy jego wyjście ze strefy euro. Czy rzeczywiście zwycięstwo greckiego Leppera powinno budzić niepokój i czy złotego czeka kolejna fala wyprzedaży?
Syriza nie przestraszyła inwestorów
2015-01-26 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade BrokersNajważniejszą informacją dzisiejszego dnia jest oczywiście wygrana Syrizy w wyborach generalnych w Grecji. Jednak inwestorzy nie przestraszyli się anty-europejskiej partii, która już ogłosiła zamiar renegocjowania warunków greckiego długu. Dodatkowo w Niemczech mieliśmy pozytywny odczyt indeksu instytutu Ifo.
Syriza wygrywa wybory w Grecji
2015-01-26 Wake Up CallKoniec tygodnia został zdominowany przez wiadomości napływające z Grecji – jak wynika z sondażu exit polls, w odbywających się w niedzielę przedterminowych wyborach parlamentarnych skrajnie lewicowa kolacja Syriza zdobyła 36% – 38%, co nie wyklucza możliwości powalania przez jej lidera, Aleksisa Tsiprasa, samodzielnego rządu.
Grecja to głównie problem Grecji
2015-01-26 Komentarz poranny TMS BrokersZwycięstwo Syrizy w wyborach do greckiego parlamentu był przez większość oczekiwany, a wpływ na europejskie aktywa jest częściowo neutralizowany przez zapowiedziane w zeszłym tygodniu QE z ECB. Euro wstępnie znalazło się pod presją, ale na wejściu w europejską część handlu widać oznaki „sprzedawania faktów”. Albo „kupowania faktów”, patrząc z perspektywy EUR/USD.
Syriza z historycznym zwycięstwem, ale bez większości
2015-01-26 Poranny Szkic Walutowy AFSNajgorsze, co mogło zdarzyć się dla euro w perspektywie najbliższych kilku miesięcy jest już w rynku. Wynik wyborów w Grecji nie wstrząsnął notowaniami. Zakładamy, że kurs EUR/USD będzie korygował spadki. Złoty w średnim terminie również będzie zyskiwał, choć na parze EUR/PLN pojawią się jeszcze wyższe niż obecnie ceny.
Stabilny początek tygodnia na złotym
2015-01-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2015 PLN za euro, 3,7568 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,2716 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu kierują się na kolejne rekordy, aktualnie wynosząc 2,101% w przypadku papierów 10-letnich.
Chwila oddechu na eurodolarze?
2015-01-26 Raport poranny FMCMChwila przerwy czy zmiana? Piątkowe minima na EUR/USD to 1,11, prawie do tej linii sięgał dolny cień świecy dziennej, oczywiście mającej ogólnie charakter spadkowy. Zauważmy zatem, że dziś wczesnym rankiem, przed godziną szóstą, nowa świeca zaczyna się wzrostowo, jesteśmy w okolicach 1,1180, a dotychczasowe minima są jednak wyżej od piątkowych.