Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty blisko 15-miesięcznych minimów

Złoty blisko 15-miesięcznych minimów

2014-12-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego, skróconego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi stabilizację polskiej waluty po wyprzedaży jaka miała miejsce w trakcie ostatnich 4 sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2610 PLN za euro, 3,4773 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5430 PLN względem franka szwajcarskiego.
Good bye, Putin!?

Good bye, Putin!?

2014-12-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Era Putina powoli dobiega końca. Przyczyną nie jest drastyczny spadek jego popularności wśród Rosjan – ta o dziwo nadal utrzymuje się na zaskakująco wysokim poziomie – a krach gospodarczy, który doprowadzi do wewnętrznych przetasowań na Kremlu.

Tydzień szoku

Tydzień szoku

2014-12-19 Raport tygodniowy FMCM
Siła dolara przeważaTen tydzień niewątpliwie nie był lekki. Wręcz przeciwnie – duże wrażenie robi sam fakt, że maksimum dzienne na EUR/USD wyniosło 1,2570 (dzięki czemu część analityków i graczy sądziła, że wszystko przemawia za dalszym wzrostem wartości euro i poważną korektą ogólnego trendu), a jednak finał pięciodniowego cyklu rozgrywa się grubo poniżej 1,23.
Byki zadomowiły się na giełdzie

Byki zadomowiły się na giełdzie

2014-12-19 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się w niektórych przypadkach rekordowymi wzrostami nawet od 3 lat. Inwestorzy zachęceni byli do kupowania akcji nie tylko z powodu ogólnej poprawy na światowych rynkach giełdowych, ale również poprzez opóźnienie reguły Volckera w Stanach Zjednoczonych.
Rynki w strachu przed podwyżkami stóp

Rynki w strachu przed podwyżkami stóp

2014-12-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rynki bardzo źle znoszą wizję podwyżek kosztu kluczowej waluty świata. Inwestorzy masowo wycofują kapitał z peryferyjnych krajów. Złoty w szczególnej niełasce z powodu problemów finansowych czekających wkrótce Rosję. Widmo kryzysu finansowego pogarsza perspektywy wzrostu polskiej gospodarki i aprecjacji waluty.
Wiedźmy przyczynią się do wzrostów?

Wiedźmy przyczynią się do wzrostów?

2014-12-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś wypada tzw. „dzień czterech wiedźm” na rynku amerykańskim. Nazywany jest tak każdy trzeci piątek marca, czerwca, września oraz grudnia. Zazwyczaj wiąże się to z podwyższoną zmiennością na rynku, która wynika z wygasania kontraktów terminowych oraz opcji na indeksy i akcje. Na rynku walutowym powinien jednak panować względny spokój.
Złoty najsłabszy do euro od ponad 10-miesięcy

Złoty najsłabszy do euro od ponad 10-miesięcy

2014-12-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji po trzech sesjach wyraźnej presji podażowej na PLN. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2495 PLN za euro, 3,4618 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,5290 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,595% w przypadku papierów 10-letnich.
Korekty na razie brak?

Korekty na razie brak?

2014-12-19 Raport poranny FMCM
Eurodolar wciąż nisko: Wykres eurodolara jest już tylko minimalnie powyżej grudniowych minimów. Dziś ok. 5:30 kurs pary to 1,2275 – 1,2280 i wciąż jeszcze nie widać jakiegokolwiek ruchu korekcyjnego w górę, na którym mógłby pośrednio zyskać np. złoty.
Więcej o dolarze

Więcej o dolarze

2014-12-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Amerykańska waluta zyskuje dzisiaj w relacji do euro (rynek „powszechnie” oczekuje zainicjowania programu QE przez ECB na posiedzeniu 22 stycznia), franka (to oczywiste po rannej decyzji SNB nt. wprowadzenia ujemnych stóp procentowych), oraz jena (to m.in. efekt chwilowej (?) poprawy nastrojów wokół głównych rynków wschodzących).
Orzeł leci na łeb, na szyję

Orzeł leci na łeb, na szyję

2014-12-18 Raport popołudniowy FMCM
...ale nie amerykański. Istotnie, to nie orzeł amerykański traci siły, ale nasz – rodzimy, krajowy, polski. O tym jednak powiemy za parę chwil, na razie skupmy się na EUR/USD. W porównaniu z dniem wczorajszym sytuacja zmieniła się tam, jak wiemy, drastycznie.
FED i SNB zaskakują

FED i SNB zaskakują

2014-12-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Z wieczornego komunikatu FED wypadło jednak sformułowanie dotyczące dłuższego okresu czasu odnośnie utrzymywania niskich stóp procentowych. Zastąpił je zwrot sugerujący, że bank centralny będzie „cierpliwy” w kwestii normalizacji stóp procentowych, ...
Fed wciąż gołębi, obiecuje cierpliwość ws. podwyżek stóp

Fed wciąż gołębi, obiecuje cierpliwość ws. podwyżek stóp

2014-12-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przekaz ze strony Fed łagodniejszy niż się spodziewano, choć doszło do kosmetycznych zmian w sprawozdaniu. Perspektywa pierwszej podwyżki stóp to nadal połowa 2015 r. Mniej jastrzębi komunikat powoduje euforię na giełdach oraz falę zamykania długich pozycji w euro.
SNB kradnie show

SNB kradnie show

2014-12-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Rezerwa Federalna USA nie na długo nacieszyła się skupieniem uwagi na sobie po tym, jak zaostrzyła stanowisko w kwestii tempa normalizacji polityki pieniężnej. Dziś rano Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) wprowadził ujemne stopy procentowe dla depozytów na żądanie.
Presja na złotego została utrzymana

Presja na złotego została utrzymana

2014-12-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi utrzymanie presji podażowej na polską walutę. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2305 PLN za euro, 3,4292 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5214 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do poziomu 2,639% w przypadku papierów 10-letnich.
Sytuacja przed konferencją Fed

Sytuacja przed konferencją Fed

2014-12-17 Raport popołudniowy FMCM
Ile na głównej parze? 1,2465 – z takim mniej więcej kursem mamy do czynienia około kwadrans przed godziną 15:00. To oznacza, że dolar umocnił się w stosunku do wczesnych godzin porannych (gdy notowano poziomy rzędu 1,2490 i nawet wyższe).
FED w centrum uwagi

FED w centrum uwagi

2014-12-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejszy wieczór będzie zdominowany przez informacje napływające po zakończonym posiedzeniu amerykańskiego banku centralnego. Rynek będzie wyczulony na zmiany odnośnie sformułowania „considerable time”, które opisuje czas utrzymywania niskich stóp procentowych.
Przedwczesne nadzieje w Rosji

Przedwczesne nadzieje w Rosji

2014-12-17 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejszego dnia poznaliśmy nie tylko wartość wczorajszej interwencji walutowej banku centralnego Rosji, ale informację, że również tamtejsze ministerstwo finansów zdecydowało się pomóc rublowi. Wobec takich wieści lekko zaczęła zyskiwać rosyjska giełda, radość okazała być się jednak przedwczesna.
Rynki czekają co powie Yellen

Rynki czekają co powie Yellen

2014-12-17 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
W trakcie wczorajszej sesji inwestorzy skupiali swoją uwagę na walutach z krajów emerging markets, które silne traciły w związku z ucieczką kapitału w kierunku bezpieczniejszych aktywów. Mimo tego, że od godzin poranny nadal obserwujemy sporą zmienność, to dzisiaj inwestorzy powinni wyczekiwać na wieczorną konferencje szefowej FED i grudniowy „dot-chart”.
Panika na EM nie tylko przez Rosję. Zwrot w komunikacie Fed?

Panika na EM nie tylko przez Rosję. Zwrot w komunikacie Fed?

2014-12-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rosja coraz bliżej kryzysu finansowego, a Fed potwierdzi dziś, że w I poł. 2015 r. zacznie podnosić stopy procentowe. Do tego dochodzą dalsze spadki cen ropy naftowej. Jest to mieszanka wybuchowa dla aktywów emerging markets, stąd wzmożenie ucieczki kapitału z peryferyjnych rynków. Do końca tygodnia rynki pozostaną w dużej zmienności.
Pod dyktando ograniczonej płynności

Pod dyktando ograniczonej płynności

2014-12-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Pogrom na rosyjskim rynku finansowym w połączeniu z poważnie ograniczoną płynnością doprowadziły do totalnego zaburzenia funkcjonowania globalnego rynku walutowego. Skłonność do redukcji ryzyka pozostaje wysoka i może zaburzyć odbiór dzisiejszego komunikatu FOMC.