Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
RBA odracza nieuniknione
2015-04-07 Komentarz poranny TMS BrokersPod nieobecność europejskich inwestorów w poniedziałek niewiele sie działo na rynku walutowym. Prawdziwe rozruszanie handlu nastąpiło dopiero dziś rano wraz z ”zaskakującą” decyzją Banku Rezerwy Australii.
Inwestorzy wracają na rynek PLN
2015-04-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego, skróconego tygodnia handlu na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0740 PLN za euro, 3,7326 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8794 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5177 PLN w relacji do funta szterlinga.
Gdzie jesteśmy po Świętach?
2015-04-07 Raport poranny FMCMZa nami Wielkanoc i poniedziałek, który w większości krajów zachodnich (i nie tylko) też był dniem wolnym od pracy. Wracamy na rynek, a tam sytuacja nie jest aż tak niesamowita, jak można by się spodziewać pod koniec ubiegłego tygodnia.
Sytuacja po danych z USA
2015-04-03 Popołudniowy raport DM BOŚOdczyt Departamentu Pracy USA zaskakuje. Wzrost liczby etatów poza rolnictwem o 126 tys. a w sektorze prywatnym o 129 tys. jest niższy nawet od wyraźnie pesymistycznych szacunków. Do tego mamy rewizję danych za poprzednie okresy.
Piłka jednak po stronie euro?
2015-04-03 Raport tygodniowy FMCMDoczekaliśmy się payrollsów: Ten tydzień zaczął się jeszcze w marcu, mianowicie 30 marca. Miał to być – i bardzo możliwe, że faktycznie był, o czym za moment – tydzień rozstrzygnięcia na eurodolarze. Zapewne nie będzie to rozstrzygnięcie na wiele miesięcy czy nawet tygodni, ale możliwe, że na kilka czy kilkanaście dni.
Czekając na „payrolle”
2015-04-03 Poranny raport walutowy DM BOŚPo słabszych odczytach ISM dla przemysłu (51,5 pkt. w marcu) i szacunkach ADP (189 tys. etatów w ubiegłym miesiącu) rynek nastawił się na to, że dzisiejsze dane Departamentu Pracy USA mogą być słabsze od konsensusu. Mediana wynosi 244 tys. nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym (NFP) i 235 tys. w prywatnym.
Pierwsza podwyżka stóp w USA coraz później
2015-04-03 Rynki o porankuPomimo już odczuwalnych na rynku świątecznych nastrojów inwestorzy ze zniecierpliwieniem będą oczekiwać dzisiejszych publikacji makroekonomicznych. Zwłaszcza, że dane z amerykańskiego rynku pracy są jedyną istotną dziś publikacją.
Grecja bankrutuje? Sesja ważnych danych przy niskiej płynności
2015-04-03 Poranny Szkic walutowy AFSGrecja grozi, że nie spłaci raty kredytu do MFW. Rynek na tę informację reaguje umocnieniem euro. Wreszcie oczekiwana zmiana kierunku wahań na EUR/PLN i USD/PLN – wzrost pierwszej, spadek lub stabilizacja na drugiej parze. Oczekujemy utrzymania tych tendencji. Również na EUR/USD (wzrost do 1,10).
Wielki Piątek
2015-04-03 Poranny komentarz walutowyDzisiaj na rynkach panuje cisza i spokój, z okazji Wielkiego Piątku handel na wielu giełdach, czy to akcji czy surowców jest dzisiaj zamknięty. Jednakże, nie oznacza to iż przed Świętami Wielkanocnymi nie dostaniemy żadnej istotnej informacji z rynku.
Mała zmienności na świątecznym rynku PLN
2015-04-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy poranek przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty podczas mało płynnej sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0732 PLN za euro, 3,7436 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8998 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5493 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,343% w przypadku obligacji 10-letnich.
Konsensus prognoz, który mówi niewiele
2015-04-03 Komentarz poranny TMS BrokersDane z rynku pracy z USA naturalnie są najważniejszym wydarzeniem piątku. Mediana prognoz ekonomistów zakłada przyrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 245 tys., jednak konsensus praktycznie nic nie mówi o tym, jak rynek zareaguje na faktyczny odczyt.
Totalny odwrót od dolara przed jutrzejszym raportem
2015-04-02 Popołudniowy komentarz walutowyPodczas dzisiejszej sesji błyszczała przede wszystkim europejska waluta, która zyskiwała w zasadzie bez fundamentalnych podstaw. Z drugiej strony amerykański dolar był w zasadzie dzisiaj w odwrocie. Nawet pomimo spadków cen surowców, waluty silnie związane z ich cenami radziły sobie dzisiaj całkiem nieźle. Wyjątek stanowił dolar australijski.
Rynek trochę rozchwiany
2015-04-02 Raport popołudniowy FMCMCo mamy na myśli? Pisząc o rozchwianym rynku, mamy na myśli fakt, że gracze nie do końca określili to, czy przeć na północ, ku mocniejszemu euro, czy też na południę, w stronę zwycięskiego dolara. Faktem jest oczywiście to, że dziś generalnie EUR/USD poszedł w górę, ocierając się chwilami nawet o 1,09 (po 16:45 mamy 1,0870), ale z drugiej strony ważne będą jeszcze dane jutrzejsze – z rynku pracy USA.
Chińska dywergencja
2015-04-02 Popołudniowy komentarz giełdowyDziś po raz kolejny mamy do czynienia z tzw. „beztrendziem”. Niepewność i kiepskie nastroje do giełdowych zakupów zagościły na parkietach Europy i Ameryki wobec braku powodów do kontynuacji zwyżek.
Grecja bez rozstrzygnięć
2015-04-02 Poranny raport walutowy DM BOŚGrecki rząd przedstawił wczoraj kolejny, rozszerzony pakiet reform (potencjalne przychody mają wynieść już 4,7-6,1 mld EUR), ale mimo tego rozmowy z przedstawicielami Eurogrupy posuwają się dość wolno. Trudno ocenić, czy uda się znaleźć porozumienie przed 9 kwietnia, kiedy to przypada płatność na rzecz Międzynarodowego Funduszu Walutowego w wysokości 430 mln EUR.
Czekamy na dane z USA, na Wall Street niepewność
2015-04-02 Rynki o porankuWczorajszy, gorszy od oczekiwań raport ADP doprowadził do korekty dolara na szerokim rynku. Kurs EURUSD ponownie wrócił powyżej 1,08, co przełożyło się także na spadek kursu USDPLN, gdzie wróciliśmy do poziomu 3,75. Raport ADP powoduje, że piątkowy odczyt miesięcznych danych z rynku pracy Stanów Zjednoczonych będzie budził jeszcze więcej emocji niż zwykle.
Termin mija, a negocjacje wciąż trwają
2015-04-02 Poranny komentarz walutowyNegocjacje w Lozannie w sprawie ograniczenia irańskiego programu nuklearnego oraz ograniczenia sankcji nałożonych na kraj nie mają końca. Wcześniej dyplomaci donosili, że porozumienie miało zostać osiągnięte do zeszłej niedzieli, później jako ostateczny termin podano 31 marca, które wyjątkowo został przesunięty na 1 kwietnia.
Słabość euro, siła złotego
2015-04-02 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty najmocniejszy do euro od 27 miesięcy. Widać wewnętrzną siłę polskiej waluty, który po ustąpieniu politycznych i gospodarczych czynników ryzyka jest wykorzystywany w transakcjach typu carry trades. Taka sytuacja może się utrzymywać miesiącami. W krótkim terminie oczekujemy korekcyjnego wzmocnienia euro, również do złotego.
Zielono w Azji, rynek czeka na dane z USA
2015-04-02 Poranny komentarz giełdowy X-Trade BrokersDziś ostatni dzień funkcjonowania najważniejszych giełd w krajach Zachodu przed Świętami Wielkanocnymi. Z jednej strony nastroje świąteczne sprzyjają spokojowi i kontrakty na giełdach w Europie sugerują bardzo płaskie otwarcie.
Kolejny bezowocny dzień
2015-04-02 Komentarz poranny TMS BrokersPomimo napływu szeregu danych makroekonomicznych pary walutowe w grupie USD/EUR/JPY/GBP pozostawały w ruchu bocznym. Dziś kalendarium uboższe i kontynuacja wygasania aktywności przed okresem świątecznym.