Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
USD potrzebuje wsparcia ze strony FOMC
2015-04-28 Komentarz walutowy Saxo BankUSD pozostaje słabszy w parach walutowych w efekcie oczekiwań związanych z jutrzejszym posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Powszechnie przyjmuje się, że Fed odpowiada rynkowa ocena przyszłej trajektorii stóp Fed, tj. że w ciągu najbliższych 12 miesięcy podwyżka stóp wyniesie jedynie ok. 50 punktów bazowych.
Niemiecka nerwówka
2015-04-28 Popołudniowy komentarz giełdowyDzisiejsza korekta na parkietach Europy Zachodniej to kolejna z słabych sesji, które pokazują, że brak sentymentu do akcji oraz niepewność w sprawie Grecji ciążą bykom na europejskich parkietach. Notowania niemieckiego DAX, który ostatnio służy za wzorcowe indeks sentymentu inwestorów ze strefy euro, ...
Czy Grecy ustawiają się pod referendum?
2015-04-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPomysł odwołania się do woli wyborców nie jest nową ideą w ekipie premiera Tsiprasa – spekulacje na ten temat pojawiły się dwa tygodnie temu. Wtedy Grecy temu zaprzeczali, zwłaszcza w kontekście przeprowadzenia wcześniejszych wyborów – to nie dziwi, bo Syrizie raczej wiele by one nie dały.
Dane z Wielkiej Brytanii i Bank Kanady w centrum wydarzeń
2015-04-28 Rynki o porankuSesja azjatycka upłynęła pod znakiem osłabiających się indeksów giełdowych, które podążyły za gorszym zamknięciem indeksów amerykańskich. Hang Seng osłabia się o około 0,3% natomiast Shanghai Composite traci ponad 1%.
Cipras kapituluje?
2015-04-28 Porann Szkic walutowy AFSZmiana składu grupy negocjacyjnej ze strony Grecji odczytywane jest jako wyraz uelastycznienia stanowiska rządu A. Ciprasa. Pojawia się szansa na kompromis. Spekuluje się o zgodzie Grecji na niektóre propozycje. Rynki w pozytywnych nastrojach. Wyraźnie umocnił się złoty. Obraz rynku nie uległ jednak zmianie. Spodziewamy się szybkiego powrotu kursu EUR/PLN powyżej 4,00.
Grecja zmienia taktykę
2015-04-28 Komentarz poranny TMS BrokersPiątkowe spotkanie Eurogrupy w Rydze ostatecznie przyniosło postęp w negocjacjach, choć nie taki, jakiego wszyscy oczekiwali. Grecja dokonała zmian w zespole negocjacyjnym osłabiając pozycję ministra finansów Varoufakisa, którego twarda (i arogancka) postawa rodziła więcej kłopotów niż pożytku.
Próba rozegrania kontynuacji umocnienia PLN
2015-04-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 3,9862 PLN za euro, 3,6674 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8375 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5849 PLN w relacji co funta szterlinga.
Już nieco niżej, już nieco wyżej
2015-04-28 Raport poranny GMCMPowrót na południe: Tytuł naszego raportu odnosi się do faktu, że para EUR/USD odstąpiła już od wczorajszych maksimów, zaś np. USD/PLN – od dołków. Zajmijmy się jednak na razie pierwszym z tych walorów. Otóż na EUR/USD widzimy dziś rano, po godzinie piątej, poziom 1,0875.
Niedźwiedzie nastroje na DAX
2015-04-27 Poranny komentarz giełdowyPo otwarciu wyraźną dodatnią luką wzrostową, a następne dalszych wzrostach aż do 11 900 punktów niemiecki DAX runął w przepaść z +0,76% do -0,42% w niecałe 3 minuty. To dość znaczący ruch, który dotknął niemiecki indeks w bardzo niepewnej sytuacji, co sprawia, że pojawiają się negatywne prognozy dla dalszego wzrostu cen akcji w strefie euro.
Prezydent Turcji oczekuje niższych stóp procentowych
2015-04-27 Poranny komentarz walutowyKalendarz publikacji ekonomicznych jest dzisiaj relatywnie pusty, najbardziej istotna będzie PMI dla usług w Stanach Zjednoczonych. Jednak ten krótszy na wielu rynkach finansowych tydzień przyniesie sporo ciekawych wydarzeń.
Kolejny spokojny poniedziałek
2015-04-27 Komentarz poranny TMS BrokersPoniedziałek zapowiada się na wyjątkowo nudny dzień na rynku finansowym na tle wydarzeń zaplanowanych na resztę tygodnia. Jedynym godnym uwagi odczytem dziś jest PMI dla usług z USA za kwiecień.
Przed nami ciekawy tydzień
2015-04-27 Rynki o porankuKalendarium makroekonomiczne w tym tygodniu jest wypełnione po brzegi. Na pierwszy plan oczywiście wysuwa się posiedzenie FOMC, ale swoje 5 minut będzie miał także Bank Rosji i Nowej Zelandii, a dodatkowo poznamy szereg ważnych odczytów z gospodarki amerykańskiej, brytyjskiej i strefy euro.
Greckiej tragedii ciąg dalszy. Ciekawy tydzień na rynkach.
2015-04-27 Poranny Szkic Walutowy AFSBez przełomu podczas rozmów w Rydze. Euro mocniejsze. Złoty jeszcze straci. Tydzień zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W centrum uwagi środowe posiedzenie Rezerwy Federalnej. Zgodnie z przypuszczeniami, piątkowe spotkanie ministrów finansów krajów strefy euro w Rydze nie przyniosło wiążących rozstrzygnięć dotyczących wypłaty transzy pomocy dla Grecji.
Stabilizacja PLN powyżej 4,00 PLN za euro
2015-04-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po piątkowej lekko spadkowej sesji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0310 PLN za euro, 3,7156 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8880 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6339 PLN w relacji do funta szterlinga.
Pomimo Grecji jesteśmy wysoko
2015-04-27 Raport poranny FMCMCzekamy dalej: Obecny obraz na wykresie EUR/USD mógłby sugerować, że rynek jest nadal dość optymistyczny, a nawet, że mogą czekać nas dalsze zwyżki, np. w kierunku 1,10 – 1,1050. Niewykluczone jednak, że to tylko pozory, a cała ta konstrukcja (obecnie w pobliżu 1,0850) jest bardzo chwiejna. Już teraz widać zresztą, że notowania – powoli, opieszale, ale jednak – schodzą lekko na południe.
Wszystkie waluty mają swoje grzechy
2015-04-25 Komentarz tygodniowy TMS BrokersKolejny tydzień nie przynosi rozstrzygnięcia na rynku EUR/USD, gdzie w przedziale 1,05-1,10 każdy poziom jest możliwy, a do przebić wsparć/oporów dochodzi w chaotycznych warunkach. Bazą dla niezdecydowanego rynku są bagaże problemów, jakie za sobą niosą i euro i dolar.
Pod koniec tygodnia główna para dość wysoko
2015-04-25 Raport tygodniowy FMCMNa EUR/USD sprawy mają się tak: W tym tygodniu rynek czekał w dużej mierze na piątkowe zebranie Eurogrupy w Rydze, pragnąc dowiedzieć się, czy sprawa Grecji zostanie tam rozwiązana (jakkolwiek i tak byłoby to rozwiązanie tylko tymczasowe).
Przyszły tydzień ważny dla ropy i miedzi
2015-04-24 Komentarz tygodniowy z rynku surowcówWażnym wydarzeniem dla rynku ropy będzie publikowany w przyszłym tygodniu konsensus szacunków produkcji ropy w OPEC w kwietniu. Naszym zdaniem może to nałożyć spadkową presję na ropę. Pod koniec tygodnia poznamy dane z Chin, które w przypadku negatywnego zaskoczenia mogą odcisnąć piętno na notowaniach miedzi.
Rynek optymistycznie podchodzi do rozwiązań w sprawie Grecji
2015-04-24 Rynki o porankuDziś jednym z ważniejszych wydarzeń jest spotkanie ministrów finansów strefy euro, czyli Eurogrupy, w Rydze z przedstawicielami rządu Grecji w sprawie negocjacji związanych ze spłatą greckiego zadłużenia.
Brak bezpiecznej propozycji
2015-04-24 Komentarz poranny TMS BrokersDwa dni USD starał się pokazać siłę, jednak ostatecznie skapitulował na całej szerokości. Słabsze dane z USA wspierały wczoraj odejście od dolara, choć presja pojawiła się jeszcze przed publikacjami. Brak silnego katalizatora, by inwestorzy mogli wskoczyć na długie pozycje w USD, ...