Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nieco wyżej na głównej parze

Nieco wyżej na głównej parze

2015-03-12 Raport popołudniowy FMCM
Po danych z Europy i USA: Inflacja CPI w Niemczech wpisała się w prognozy, wyniosła zatem 0,9 proc. m/m i 0,1 proc. r/r (za luty 2015). W odniesieniu do Strefy Euro zaprezentowano (o 11:00) dane o styczniowej dynamice produkcji przemysłowej.
Pauza na dolarze

Pauza na dolarze

2015-03-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po silnych wzrostach z ostatnich dni, dzisiaj amerykańska waluta oddaje pola innym. Najbardziej odreagowuje dolar nowozelandzki (szef RBNZ był mniej gołębi, niż oczekiwano – perspektywy gospodarcze są silne, a ostatnie spadki inflacji mają charakter przejściowy), ...

Lekka korekta dolara

Lekka korekta dolara

2015-03-12 Rynki o poranku
Ostatnie dni przynoszą podwyższoną zmienność na rynku walutowym, w tym dla złotego. Jeszcze dziś nad ranem kurs USDPLN niemal osiągnął poziom 3,93; a obecnie spadł w okolice 3,88. Jest to oczywiście spowodowane wydarzeniami na głównej parze walutowej świata.
Skok w przyszłość

Skok w przyszłość

2015-03-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Co rynek zakładał, że nie nastąpi do końca roku, przyszło w połowie marca – EUR/USD dotyka 1,05. Brutalne zderzenie luzowania monetarnego ECB z przymiarką Fed od podwyżek stóp procentowych jednoznacznie nadaje kierunek. Opanowanie RBNZ zatrzymuje wyprzedaż NZD. Lepsze dane z Australii dają wsparcie dla AUD, choć raczej nie na długo.
Sygnały wyczerpania potencjału dolara

Sygnały wyczerpania potencjału dolara

2015-03-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dogłębna obserwacja rynku wskazuje, że potencjał aprecjacji dolara w krótkim terminie już się wyczerpał. Oczekujemy silnego, korekcyjnego odbicia kursu EUR/USD, znacznie niższych cen na parze USD/PLN i stabilnych lub nieco wyższych na EUR/PLN. W centrum uwagi dane o sprzedaży detalicznej z USA.
Złoty w dalszym ciągu pod presją wobec dolara

Złoty w dalszym ciągu pod presją wobec dolara

2015-03-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji kwotowań polskiej waluty po ostatnich sesjach i podwyższonej zmienności. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1250 PLN za euro, 3,9146 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,8721 PLN względem franka szwajcarskiego.
Dokąd pójdzie eurodolar?

Dokąd pójdzie eurodolar?

2015-03-12 Raport poranny FMCM
Przy 1,05: Cóż – poziom 1,05 mimo wszystko może się okazać jakimś wsparciem na głównej parze, choć niekoniecznie wsparciem, które zakończy trend spadkowy. W każdym razie ta właśnie okolica miała pewne znaczenie pod koniec marca i na początku kwietnia roku 2003, czyli 12 lat temu, gdy eurodolar rósł.
Umocnienie USD ze skazą

Umocnienie USD ze skazą

2015-03-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Rajd dolara amerykańskiego nie odpuszcza przy rosnących oczekiwaniach zmiany stanowiska Fed. Ale zyski USD nie przelewają się na optymizm na innych rynkach – na światowych giełdach dominuje czerwień, tracą też surowce. Awersja do ryzyka uderza w waluty rynków wschodzących.
Strach przed podwyżkami stóp w USA szkodzi walutom EM

Strach przed podwyżkami stóp w USA szkodzi walutom EM

2015-03-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Mocne sygnały wyczerpywania się spadkowej tendencji na eurodolarze – inwestorzy zaczynają odwracać pozycje. Złoty słaby na bazie globalnego wzrostu awersji do ryzyka. Obecne cen to w naszej ocenie kilkumiesięczne szczyty na parze USD/PLN. Na EUR/PLN możliwe dalsze, korekcyjne odbicie w kierunku 4,18.
Silny dolar uderza w złotego

Silny dolar uderza w złotego

2015-03-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie słabszego złotego na bazie umacniającej się amerykańskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1617 PLN za euro, 3,8884 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,8955 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,489% w przypadku obligacji 10-letnich.
Złoty w słabszej formie przy niskim eurodolarze

Złoty w słabszej formie przy niskim eurodolarze

2015-03-11 Raport poranny FMCM
W dalszym ciągu w dół: Główna para walutowa, czyli eurodolar, przekracza kolejne bariery w rajdzie na południe, ku umocnieniu waluty amerykańskiej. Dość brutalnie można rzec, że chwilami można odnieść wrażenie, iż pretekstem do dalszych spadków są spadki dotychczasowe, innymi słowy – że maszyna sama się napędza, ...
Szybowanie dolara źródłem spadków?

Szybowanie dolara źródłem spadków?

2015-03-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Za nami sesja, podczas której, doszło do szerokich spadków wśród największych spółek. WIG20 stracił 1,3 proc. Szerszy WIG 1,1 proc. Mniejsze spadki notowały średnie spółki – mWIG40 zakończył dzień 0,7 proc. na minusie.
Rośnie zniecierpliwienie Grecją

Rośnie zniecierpliwienie Grecją

2015-03-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po tym, jak wczoraj szef Eurogrupy przyznał, że Grecy jak na razie marnują czas i powinni wziąć się za przedstawienie konkretnych propozycji reform, dzisiaj dał wyraźnie do zrozumienia, że kolejny ruch jest teraz po stronie Aten – zresztą taką wymowę miał wczorajszy szczyt państw strefy euro.
USD niemal całkowicie zdominował tabelę

USD niemal całkowicie zdominował tabelę

2015-03-10 Komentarz walutowy Saxo Bank
Pod koniec wczorajszego dnia i w nocy kurs dolara amerykańskiego został potwierdzony: w dosłownie wszystkich parach z USD osiągnięto nowe lokalne maksima, a coraz mocniejsza amerykańska waluta zbliża się do najnowszych maksimów cyklu w tabeli.
Jastrzębie w ataku

Jastrzębie w ataku

2015-03-10 Raport popołudniowy FMCM
Sytuacja nie sprzyja euro: Z pewnością ogólne czynniki, obecne na szerokich rynkach, nie sprzyjają wspólnej walucie. Ciągle umacnia się dolar, obecnie jest na poziomie 1,0760. Pamiętamy, że w piątek mieliśmy dobre doniesienia z USA dotyczące rynku pracy (m.in. spadek bezrobocia i duży wzrost zatrudnienia), ...
Z dużej chmury mały deszcz

Z dużej chmury mały deszcz

2015-03-10 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
W tygodniu, w którym spotkanie Eurogrupy miało być jednym z ciekawszym wydarzeń, zwłaszcza biorąc pod uwagę nierozwiązaną sprawę długu Grecji wobec międzynarodowych instytucji, europejscy ministrowie finansów zawiedli nas, nie dając odpowiedzi na pytanie nurtujące uczestników rynku.
Dolar mocno w górę

Dolar mocno w górę

2015-03-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Na tydzień przed kluczowym posiedzeniem amerykańskiego FED w dniach 17-18 marca, dolar notuje kolejne rekordy siły względem głównych walut. Po świetnych danych z rynku pracy, jakie pojawiły się w ostatni piątek, inwestorzy są niemalże przekonani, że FED nie ma zbytnio alternatywy i usunie przymiotnik „cierpliwy” z komunikatu.
Dolar ustanawia nowe rekordy

Dolar ustanawia nowe rekordy

2015-03-10 Rynki o poranku
Sesja azjatycka przyniosła dalsze umocnienie amerykańskiej waluty. Kurs EURUSD o poranku przetestował już poziom 1,08, natomiast USDJPY nad ranem pokonał poziom 122. Siła dolara jest widoczna także po kursie USDPLN, gdzie obecnie znajdujemy się powyżej 3,82. Wtorkowa sesja zapowiada się stosunkowo spokojnie ze względu na dość puste kalendarium makroekonomiczne.
Wszyscy oczekują tego samego

Wszyscy oczekują tego samego

2015-03-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański kontynuuje umocnienie, a rynek nie zamierza odpuścić i nie zraża go nawet cofnięcie w rentownościach amerykańskich obligacji skarbowych. Euro pozostaje pod presją wraz z uruchomieniem skupu aktywów przez ECB.
USD/PLN najwyżej od 2009r.

USD/PLN najwyżej od 2009r.

2015-03-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi lekkie osłabienie złotego wobec dolara amerykańskiego. Polska waluta kwotowana jest przez inwestorów następująco: 4,1162 PLN za euro, 3,8146 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,8477 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu oscylują blisko poziomu 2,48% w przypadku obligacji 10-letnich.