Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN bez większej reakcji na podbicie awersji do ryzyka

PLN bez większej reakcji na podbicie awersji do ryzyka

2018-04-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie PLN. Wczorajsze podbicie awersji do ryzyka miało znikome przełożenie na notowania złotego, gdzie inwestorzy z Polski nie byli aktywni na rynku. PLN kwotowany jest następująco: 4,2087 PLN za euro, 3,4211 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5791 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7984 PLN w relacji do funta szterlinga.
Handel przy niskiej aktywności

Handel przy niskiej aktywności

2018-03-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Popołudniowa paczka czwartkowych danych z USA nie przyniosła wielu zaskoczeń na plus poza cotygodniowym bezrobociem, które spadło do 215 tys. wniosków. Dane nt. dochodów i wydatków w lutym były zgodne z szacunkami (0,4 proc. m/m i 0,2 proc. m/m), ...

Mierny kwartał w wykonaniu złotego

Mierny kwartał w wykonaniu złotego

2018-03-30 Poranny komentarz walutowy XTB
O poranku notowania polskiej waluty tracą nieznacznie do swoich głównych konkurentów z wyjątkiem dolara, który po ostatniej fali umocnienia nieco przygasł. Ostatni dzień handlu na rynku walutowym będzie charakteryzował się z pewnością mocno ograniczoną płynnością, a to z kolei rodzi ryzyko pojawienia się niekontrolowanych ruchów cenowych.
Dalsze straszenie na akcjach, mocniejszy ruch na walutach

Dalsze straszenie na akcjach, mocniejszy ruch na walutach

2018-03-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Na rynkach akcji dalsze spadki, ale są pierwsze symptomy odreagowania. Spodziewamy się silniejszego odbicia z początkiem kwietnia. Ciekawie na rynku walutowym. Dolar mocniejszy w ramach dwumiesięcznej konsolidacji. Złoty odporny na zawirowania. Pogłębia zyski do euro, franka i funta.
Spadek aktywności na rynku PLN

Spadek aktywności na rynku PLN

2018-03-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi lekkie wyhamowanie aprecjacji PLN wobec zagranicznych walut. PLN kwotowany jest następująco: 4,2045 PLN za euro, 3,4125 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5694 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8043 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,216% w przypadku obligacji 10-letnich.
Spółki technologiczne wciąż psują nastroje inwestorów

Spółki technologiczne wciąż psują nastroje inwestorów

2018-03-28 Komentarz giełdowy XTB
Główne indeksy z Wall Street odnotowały wczoraj spore spadki, które związane były z problemami spółek technologicznych o ponadprzeciętnej kapitalizacji rynkowej. Wiele z nich takich jak Facebook, Tesla, czy Twitter zaliczyły kilku lub nawet kilkunastoprocentową przecenę.
Zaskakujący wzrost zapasów ropy naftowej w USA

Zaskakujący wzrost zapasów ropy naftowej w USA

2018-03-28 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi osuwanie się notowań tego surowca w dół. Notowania ropy gatunku WTI w Stanach Zjednoczonych jeszcze w poniedziałek i wczoraj dotarły w okolice tegorocznych maksimów, przekraczające poziom 66 USD za baryłkę, jednak nie zdołały wyznaczyć nowego maksimum. Dzisiaj rano cena ropy w USA porusza się już poniżej poziomu 64,50 USD za baryłkę.
Dolar odbija drugi dzień z rzędu

Dolar odbija drugi dzień z rzędu

2018-03-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA: Członek Europejskiego Banku Centralnego, Erkki Liikanen powiedział wczoraj, że Bank powinien wykazać się cierpliwością w kontekście rezygnowania ze stymulacji w polityce monetarnej. Jego zdaniem oczekiwania inflacyjne mogą utrzymać się na niskich poziomach.
Złoty niewrażliwy na załamanie na Wall Street

Złoty niewrażliwy na załamanie na Wall Street

2018-03-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Sielankowy okres nieprzerwanych wzrostów i niewielkiej zmienności na Wall Street jest już ewidentnie za nami. Po poniedziałkowym odbiciu wtorek znów przyniósł paniczną przecenę niektórych spółek technologicznych. Podwyższona zmienność ma jednak jak na razie ograniczony wpływ na rynek walutowy, a złoty imponuje odpornością. Dziś w kalendarzu kolejne dane z USA.
Informacje na rzecz dolara

Informacje na rzecz dolara

2018-03-28 Raport poranny FMCM
Południowa Korea i dane makro: Media donoszą, iż Donald Trump, a ściślej Stany Zjednoczone osiągnęły porozumienie z Koreą Południową (nie mylić z Północną...) na temat układu o wolnym handlu. Ma on dziesięć lat i zdaniem Trumpa jest rażąco niesprawiedliwy dla USA.
Koniec kwartału przychodzi wcześniej

Koniec kwartału przychodzi wcześniej

2018-03-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Ruchów na rynkach finansowych z ostatniej doby nie da się sprowadzić do wspólnego mianownika, co sugeruje, że magia końca kwartału ujawniła się nieco wcześniej. Nie traciłbym czasu na szukanie powodów siły dolara przez spadających rentownościach długu, czy wytłumaczenie dołujących jednocześnie indeksów i cen złota. W środę kalendarz danych pozostaje ubogi, więc możemy mieć powtórkę jazdy po wybojach.
Akcje wrażliwe na fundamenty, waluty na swojej ścieżce

Akcje wrażliwe na fundamenty, waluty na swojej ścieżce

2018-03-28 Poranny Szkic walutowy AFS
Na giełdach przecena wywołana słabszymi danymi ze Starego Kontynentu i niepewnością dotyczącą przyszłych warunków handlowych. Na rynku walutowym spokojnie. Dolar próbuje odzyskiwać straty, ale idzie opornie. Kończy się czas słabnięcia złotego.
Podbicie wyceny złotego, nerwowość utrzymuje się

Podbicie wyceny złotego, nerwowość utrzymuje się

2018-03-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych walut. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2094 PLN za euro, 3,3942 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5780 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8174 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,241% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rażąca porażka byków

Rażąca porażka byków

2018-03-27 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Kiedy zamykały się wczoraj sesje europejskich parkietów, USA były w odwrocie. O 17:30 odwróciły trend i prostym ruchem w górę zakończyły dzień jednym z najwyższych wzrostów w historii – S&P500 zakończył sesję 2,7 proc. na plusie. Na zmianę podejścia do ryzyka miało wpływ rozpoczęcie amerykańsko-chińskich negocjacji w sprawie ceł.
Wojny handlowe jednak niepewne

Wojny handlowe jednak niepewne

2018-03-27 Komentarz giełdowy XTB
Z pewnością temat wojen handlowych jest obecnie jedną z najważniejszych kwestii dla rynków finansowych na całym świecie. Ostatnie działania Trumpa doprowadziły do drugiej fali wyprzedaży na globalnych indeksach giełdowych, ale wciąż nie mamy do czynienia z realnym wpływem na gospodarki, co mogłoby za sobą pociągnąć faktyczną recesję na indeksach.
Polityczne wsparcie dla cen ropy naftowej

Polityczne wsparcie dla cen ropy naftowej

2018-03-27 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej jest okresem dość spokojnym na wykresie tego surowca. Notowania ropy gatunku WTI w Stanach Zjednoczonych wczoraj przez całą sesję poruszały się w rejonie 65,00-66,50 USD za baryłkę i dzisiaj rano również pozostają w tym przedziale. Ogólnie rzecz biorąc, początek tygodnia na rynku ropy przynosi konsolidację cen na relatywnie wysokich poziomach, tuż poniżej tegorocznych maksimów.
Odreagowanie

Odreagowanie

2018-03-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj widzieliśmy solidny dzień odwrotu po piątkowej wyprzedaży bez zakłóceń w postaci jakichkolwiek informacji, a szczególnie tych podsycających strach przed wojną handlową. Wall Street odbił, za nim Azja, a dziś Europa dopełnia klimatu. Na FX cofają się USD i JPY, co może być spotęgowane porządkowaniem pozycji na koniec miesiąca.
Odreagowanie z poprawą nastrojów. Na dłużej.

Odreagowanie z poprawą nastrojów. Na dłużej.

2018-03-27 Poranny Szkic walutowy AFS
Skala odbicia indeksów na Wall Street świadczy naszym zdaniem o zmianie nastawienia do ryzyka i trwalszej poprawie nastrojów. Spodziewamy się kontynuacji wzrostów cen akcji, dalszej słabości dolara i lepszej postawy złotego.
Dolar najtańszy od trzech tygodni

Dolar najtańszy od trzech tygodni

2018-03-27 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek nie po raz pierwszy przyniósł eksplozję optymizmu na Wall Street. Po doniesieniach o zakulisowych rozmowach z Chinami, o których pisaliśmy we wczorajszym komentarzu, amerykańskie indeksy wystrzeliły w górę. Jednak temat wojen walutowych nie jest jeszcze zamknięty, co pokazuje choćby zachowanie dolara, czy metali szlachetnych.
Skokowa poprawa nastrojów pomogła PLN

Skokowa poprawa nastrojów pomogła PLN

2018-03-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi mocniejszego PLN na większości zestawień. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2198 PLN wobec euro, 3,3904 PLN względem franka szwajcarskiego, 3,5871 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8243 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,241% w przypadku obligacji 10-letnich.