Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN bez większych zmian, inwestorzy śledzą zachowanie dolara

PLN bez większych zmian, inwestorzy śledzą zachowanie dolara

2018-05-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2643 PLN za euro, 3,5674 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5656 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8366 PLN w zakresie funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,237% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-05-11 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Głównym pytaniem następnego tygodnia będzie, czy dane o aktywności gospodarczej z USA w dalszym ciągu będą wspierać dominację dolara? Pod tym kątem surowej ocenie będą poddawane odczyty sprzedaży detalicznej, produkcji przemysłowej i wskaźniki koniunktury. W strefie euro PKB za I kw. powinno wskazać na spowolnienie, a dla funta ważny będzie raport z rynku pracy.

Amerykańska inflacja pomoże złotemu?

Amerykańska inflacja pomoże złotemu?

2018-05-11 Poranny komentarz walutowy XTB
Wczorajsza sesja na rynku amerykańskiego dolara w relacji do polskiej waluty przyniosła największe cofnięcie od dłuższego czasu, co było bezpośrednią konsekwencją słabszego odczytu dynamiki cen konsumpcyjnych za oceanem. Biorąc pod uwagę, że rynek był dość jastrzębi już przed danymi inflacyjnymi można podejrzewać, że punkt przegięcia jeśli chodzi o ostatni rajd na dolarze może być bliski.
Inflacja pauzuje rajd dolara

Inflacja pauzuje rajd dolara

2018-05-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Od połowy kwietnia motywem przewodnim na rynku walutowym stało się odbicie dolara amerykańskiego napędzane przez silny wzrost dochodowości amerykańskich obligacji skarbowych. Ich wyprzedaż uzasadnia w tym roku szereg czynników fiskalnych, monetarnych i makroekonomicznych, ...
Zanganeh: irański sektor naftowy w obliczu sankcji

Zanganeh: irański sektor naftowy w obliczu sankcji

2018-05-11 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem przewagi kupujących. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wczoraj poruszała się w okolicach 70,50-71,80 USD za baryłkę, a dzisiaj rano notowania tego surowca ustabilizowały się powyżej poziomu 71 USD za baryłkę.
Słabszy dolar wsparł waluty wschodzące, w tym PLN

Słabszy dolar wsparł waluty wschodzące, w tym PLN

2018-05-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po 2-sesyjnym odbiciu. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2504 PLN za euro, 3,5674 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5568 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8264 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,227% w przypadku papierów 10-letnich.
Polska inflacja i raport Michigan z USA

Polska inflacja i raport Michigan z USA

2018-05-11 Raport poranny FMCM
Michigan po południu: Istotnie, po południu, a dokładniej o godzinie 16:00, poznamy raport Uniwerstytetu Michigan, czyli jeden z ważniejszych wskaźników makro dla USA. W każdym razie jeden z takich, które mogą mieć pewien wpływ na eurodolara, o ile wynik odbiega od prognoz. W tym wypadku przewidywania na maj to obniżka indeksu z 98,8 pkt do 99,5 pkt.
Znaczny spadek zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych

Znaczny spadek zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych

2018-05-10 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem przewagi strony popytowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wczoraj zwyżkowała aż o 3%, przekraczając poziom 71 USD za baryłkę, a dzisiaj rano notowania tego surowca kontynuują wzrosty.
Przegrupowanie

Przegrupowanie

2018-05-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Realizacja zysków na rynku walutowym odbyła się z korzyścią dla niektórych walut względem USD, ale nie można mówić o większym odwrocie, zanim nie poznamy danych o kwietniowej inflacji CPI z USA. Rentowności 10-latek USA ponownie atakują 3 proc. i podkreślają, że różnice rynkowych stóp procentowych są tematem przewodnim dla FX. W nocy przekonał się o tym NZD po gołębim wydźwięku posiedzenia RBNZ. Dziś decyzja BoE będzie testem dla GBP.
Odreagowanie siły dolara

Odreagowanie siły dolara

2018-05-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Globalny popyt na dolara wyhamował, co dało impuls do szerokiego umocnienia aktywów i walut rynków wschodzących (EM) w środę. Spodziewamy się kontynuacji tej tendencji w kolejnych dniach. Złoty zyskiwał wczoraj najbardziej obok przecenionej wcześniej silnie tureckiej liry i kolumbijskiego peso. Pozostaje w połowie stawki walut EM licząc od początku kwartału.
Iran atakuje w Syrii

Iran atakuje w Syrii

2018-05-10 Poranny komentarz walutowy XTB
Nie minęły jeszcze dwa dni, a już realizuje się niekorzystny scenariusz wynikający z zerwania porozumienia nuklearnego z Iranem – reżim w Teheranie uaktywnił się wojskowo na Bliskim Wschodzie, czego konsekwencją są dalsze wzrosty cen ropy. Nastroje na szerokim rynku poprawił wczoraj niższy odczyt inflacji producenckiej w USA, ale kluczowa będzie dzisiejsza publikacja dotycząca cen konsumenta.
Korekcyjne odbicie złotego

Korekcyjne odbicie złotego

2018-05-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszym odbiciu. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2628 PLN za euro, 3,5913 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5771 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8750 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,259% w przypadku obligacji 10-letnich.
Brytyjskie procenty o pierwszej po południu

Brytyjskie procenty o pierwszej po południu

2018-05-10 Raport poranny FMCM
W Europie i Ameryce: Wstępnie niepokojące sygnały nadchodzą ostatnio z Niemiec - o tym już parę razy pisaliśmy, analizując dane takie jak PMI, Ifo, ZEW czy te dotyczące przemysłu. W tym kontekście warto zauważyć, że np. wczoraj rozczarowały także dwa inne kraje Strefy Euro, tj. Francja (dynamika produkcji przemysłowej za marzec -0,4 proc. m/m, oczekiwano +0,3 proc.) i Włochy (spadek marcowej sprzedaży detalicznej o 0,2 proc. m/m przy prognozie +0,1 proc.).
Dolar przed korektą

Dolar przed korektą

2018-05-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / IRAN: Biały Dom zapowiedział wczoraj oficjalnie wycofanie się USA z porozumienia z 2015 r., co oznacza powrót sankcji w ciągu najbliższych 90 i 180 dni – po tym okresie amerykańskie firmy z sektorów naftowego, lotniczego, czy też handlu metalami szlachetnymi będą musiały zakończyć jakąkolwiek współpracę z Teheranem.
Powrót amerykańskich sankcji na Iran praktycznie pewny

Powrót amerykańskich sankcji na Iran praktycznie pewny

2018-05-09 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej była wyjątkowo nerwowa. Notowania ropy gatunku WTI gwałtownie spadły, chwilowo schodząc nawet poniżej poziomu 68 USD za baryłkę – jednak później równie dynamicznie nastąpiło odrabianie strat, które sprawiło, że cała sesja zakończyła się neutralnie. Z kolei dzisiaj rano cena ropy naftowej WTI powraca do wzrostów, docierając do okolic 71 USD za baryłkę.
Ograniczona siła rażenia

Ograniczona siła rażenia

2018-05-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Prezydent Trump wycofał USA z porozumienia nuklearnego z Iranem, ale inni sygnatariusze na razie pozostają, co dla rynków finansowych ogranicza siłę rażenia, choć też nie można powiedzieć, że nic się nie stało. Na rynku akcji przeważają spadki, USD zyskuje a rentowności 10-latek USA podbiły do 3 proc. Ropa WTI wraca ponad 70 USD/b.
Trump otworzył puszkę Pandory

Trump otworzył puszkę Pandory

2018-05-09 Poranny komentarz walutowy XTB
Porozumienie nuklearne z Iranem nie przetrwało nawet trzech lar. To, co jeszcze kilka tygodni wydawało się dość odległym zagrożeniem wczoraj stało się faktem. Efekt to nie tylko droższa ropa, ale także słabszy złoty i istotny wzrost ryzyka geopolitycznego.
Złoty najniżej od listopada

Złoty najniżej od listopada

2018-05-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie presji na waluty EM, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2794 PLN za euro, 3,6139 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,8878 PLN względem funta szterlinga oraz 3,5997 PLN w relacji do franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,275% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kierunek pro-dolarowy

Kierunek pro-dolarowy

2018-05-09 Raport poranny FMCM
Stan rzeczy jest taki, iż eurodolar pozycjonuje się na 1,1855, a ropa WTI przy kursie 70,60 dolara za baryłkę. Innymi słowy, ropa jest droga, dolar mocny, a w tle mamy wzrost napięcia pomiędzy Iranem i USA. Ale także pomiędzy Europą a USA, bo państwa UE uczestniczące w porozumieniu nuklearnym z Teheranem wcale nie kwapią się do realizowania programu sankcyjnego prezydenta Trumpa.
Naftowe przesunięcia na serio

Naftowe przesunięcia na serio

2018-05-08 Raport wieczorny FMCM
Neokonserwatyzm w pełnej krasie? Niewątpliwie Donald Trump zaczyna się... błąd, dawno już zaczął się wpisywać w tradycję polityki neokonserwatywnej, a więc nastawionej na konfrontację USA z państwami uważanymi za niedemokratyczne, groźne z powodu broni jądrowej czy wrogie Izraelowi.