Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

OPEC+ prawdopodobnie obniży cięcia produkcji ropy od sierpnia

OPEC+ prawdopodobnie obniży cięcia produkcji ropy od sierpnia

2020-07-01 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po wzrostowej poniedziałkowej sesji, notowania ropy naftowej wpadły w konsolidację. Cena tego surowca w USA (ropa WTI) nadal porusza się tuż poniżej bariery 40 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent oscylują w okolicach 41,50-41,60 USD za baryłkę. Pozytywnym akcentem podczas wczorajszej sesji były dane Amerykańskiego Instytutu Paliw na temat zmiany zapasów ropy naftowej w USA.
Zewsząd niespodzianki

Zewsząd niespodzianki

2020-07-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Po optymistycznym finiszu handlu w Nowym Jorku i bezkierunkowej sesji w Azji, poranek przynosi powrót nerwowości i umiarkowane umocnienie JPY i USD. Źródłem niepokojów są doniesienia o świeżych napięciach na linii USA-Chiny. Wygląda na to, że nowy kwartał to na razie borykanie się ze starymi tematami.

Rynki zamknęły szalony kwartał

Rynki zamknęły szalony kwartał

2020-07-01 Poranny komentarz walutowy XTB
Drugi kwartał był pod każdym względem spektakularny. Niemal na pewno był to najgorszy gospodarczo kwartał po wojnie. Jednocześnie na rynkach był to najlepszy kwartał od wielu lat. Już samo pogodzenie tych faktów wielu osobom przysparza problemów. Dochodzi jednak rozprzestrzeniająca się pandemia. Czy trzeci kwartał będzie zatem okresem zejścia na ziemię?
Mieszana sesja w Europie i wzrosty w USA

Mieszana sesja w Europie i wzrosty w USA

2020-06-30 Komentarz giełdowy XTB
Podczas dzisiejszej sesji europejskiej mogliśmy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji. Ostatecznie zakończyła się ona bez wyraźnego kierunku, główne indeksy giełdowe pozostały w zakresie wahań, z którym mamy do czynienia od połowy miesiąca. Rynki nie bardzo mogą się zdecydować w którą stronę podążać.
Dane wciąż dobre, ale pandemia nie odpuszcza

Dane wciąż dobre, ale pandemia nie odpuszcza

2020-06-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy na globalnych rynkach finansowych nadal wykazują pewien apetyt na ryzyko, który jest podsycany dobrymi danymi makro. Wczorajszy odczyt indeksu podpisanych umów kupna domów w Stanach Zjednoczonych zaskoczył mocno na plus, co w poniedziałek sprzyjało wzrostom wartości amerykańskiego dolara, ale ogólnie przyczyniło się do polepszenia nastrojów na rynku i zmniejszenia awersji inwestorów do ryzyka.
Koniec kwartału to nie koniec kłopotów

Koniec kwartału to nie koniec kłopotów

2020-06-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki nie potrafią wytrzymać przy jednym temacie i skaczą z informacji na informację, co przynosi szarpane ruchy. Wczoraj obawy o wzrost liczby chorych na koronawirusa udało się zagłuszyć lepszymi danymi z gospodarki USA, ale dziś rano doniesienia o przywróceniu lockdownu w australijskim Melbourne macą spokój. Zanosi się na niespokojne lato.
Perspektywy powrotu libijskiej ropy naftowej na rynek

Perspektywy powrotu libijskiej ropy naftowej na rynek

2020-06-30 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej zakończyły wczorajszą sesję na plusie. Niemniej, nie zmieniła ona wiele z technicznego punktu widzenia, bowiem ceny ropy w ostatnich dniach wciąż poruszają się w kanale bocznym. Z kolei z perspektywy fundamentalnej, tym bardziej notowania ropy naftowej mają coraz mniejsze szanse na zwyżki.
Frank pozostaje drogi

Frank pozostaje drogi

2020-06-30 Poranny komentarz walutowy XTB
Czerwcowe poniedziałki na rynkach ostatnio wyglądają bardzo podobnie. Zaczyna się od strachu wobec ciągle rosnącej globalnie liczby nowych przypadków koronawirusa, a kończy na optymizmie związanym z nadziejami na poprawę gospodarczą i dalszą stymulację . Podobnie było wczoraj na czym nieco zyskał złoty. Frank pozostaje jednak nadal bardzo drogi.
PLN konsoliduje, CPI w kalendarzu

PLN konsoliduje, CPI w kalendarzu

2020-06-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi ograniczenie podbić eurodolara oraz nieco mocniejszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4516 PLN za euro, 3,9600 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1619 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8705 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,381% w przypadku obligacji 10-letnich.
Najlepszy kwartał na giełdzie, najgorszy gospodarczo

Najlepszy kwartał na giełdzie, najgorszy gospodarczo

2020-06-29 Komentarz giełdowy XTB
Kończy się jeden z najlepszych kwartałów na giełdzie w historii. Odbicie na rynkach, które miało miejsce w ostatnich trzech miesiącach było naprawdę imponujące. Inwestorzy wierzyli, że sytuacja związana z pandemią zostanie szybko opanowana i po jednym kwartale recesji będziemy mieli do czynienia z ożywieniem. Czy rynki w obecnym kształcie nie są zbyt mocno nadmuchane?
Tydzień ważnych danych i komunikatów z USA

Tydzień ważnych danych i komunikatów z USA

2020-06-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
O ile dane makro w wielu krajach świata – w tym w kluczowych gospodarkach, takich jak USA czy Chiny – ostatnio bywały relatywnie dobre, to nastroje inwestorów nadal oscylują pomiędzy nadzieją a strachem.
Kluczowym tematem, przewijającym się w mediach i na rynkach finansowych, pozostaje druga fala pandemii Covid-19, która daje się coraz mocniej we znaki w Stanach Zjednoczonych.
Więcej niezdecydowania

Więcej niezdecydowania

2020-06-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Przekroczenie progu 10 milionów przypadków zakażenia koronawirusem globalnie jest najnowszym przypomnieniem, że problem nie zniknął i zagraża oczekiwanemu przyspieszeniu ożywienia gospodarczego. Obawy przyniosły w nocy nasilenie sprzedaży akcji, choć Europa ma plan na odbicie, biorąc pod uwagę, ile defensywnego nastawienia jest już w cenach. Niezdecydowanie przynosi stabilizację na rynek walutowy.
Rynki w potrzasku

Rynki w potrzasku

2020-06-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy na globalnych rynkach dominował optymizm. Nadzieje na wyjście z zapaści gospodarczej były wspierane przez bardzo agresywną politykę pieniężną. Teraz jednak pojawiają się obawy, że nie wszystko może pójść zgodnie z planem. Ostatnich kilka tygodni przyniosło sporo pozytywnych zaskoczeń ze strony danych makroekonomicznych.
Bankructwo jednego z największych producentów ropy naftowej w USA

Bankructwo jednego z największych producentów ropy naftowej w USA

2020-06-29 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po spadkowym poprzednim tygodniu, nastroje na rynku ropy naftowej nie zmieniły się istotnie, a poniedziałkowa sesja otwiera się delikatnymi spadkami notowań tego surowca. Na globalnym rynku ropy naftowej nadal dominują dwa główne tematy przewodnie, które niwelują się nawzajem – pierwszym z nich jest druga fala pandemii, a drugim jest wzrost popytu na ropę w wyniku otwierania się wielu gospodarek.
PLN bez reakcji na wyniki I tury

PLN bez reakcji na wyniki I tury

2020-06-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie – zarówno eurodolara jak i PLN. Brak jest wyraźne reakcji na wyniki exit polls pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4663 PLN za euro, 3,9727 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1977 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9071 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,381% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2020-06-26 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Rynki znalazły się w stanie zawieszenia, a inwestorzy nie mają przekonania do żadnego kierunku. Coraz więcej wątpliwości narasta wokół nadziei na szybsze odbicie ożywienia gospodarczego, gdy uwagę skupia rosnąca liczba przypadków zachorowań na COVID-19 w USA. Napływające dane raczej nie będą w stanie poprawić nastrojów, podczas gdy gotowość banków centralnych i rządów do działania ogranicza potencjał spadków.
Kapitał ucieka z rynku akcji przed weekendem

Kapitał ucieka z rynku akcji przed weekendem

2020-06-26 Komentarz giełdowy XTB
Przez większość dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji, spadki przybrały jednak na sile po rozpoczęciu handlu za oceanem. Pomimo że od godziny 10:00 na europejskim rynku akcji dominowali kupujący, tak ostatecznie sesja zamknęła się pod kreską. Niemiecki indeks giełdowy stracił dziś 0,73%, francuski CAC40 zamknął się 0,18% niżej, a londyński FTSE100 zdołał utrzymać się 0,27% na plusie.
Lockdown, w pewnym sensie

Lockdown, w pewnym sensie

2020-06-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki generalnie odbijają piątek, ale optymizm jest budowany na kruchych podstawach. Poluzowanie regulacji dla amerykańskich banków i solidne dane z USA pomogły wesprzeć nastroje pomimo obaw o rosnącą liczbę potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa. W szerszym kontekście ceny aktywów znalazły się w stanie lockdownu bez chęci ruchu w którymkolwiek kierunku.
Powiew optymizmu na rynku ropy naftowej

Powiew optymizmu na rynku ropy naftowej

2020-06-26 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Chociaż przez sporą część wczorajszej sesji na rynku ropy naftowej przeważała strona podażowa, to nastroje zmieniły się w drugiej połowie dnia, a cenom ropy udało się zakończyć dzień na plusie. Jednak dzisiaj rano notowania ropy naftowej tkwią w wąskiej konsolidacji w okolicach wczorajszego zamknięcia – i wciąż mają dużą szansę na zamknięcie całego tygodnia na minusie.
Kruche nastroje

Kruche nastroje

2020-06-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Na dolarze widoczne są marginalne zmiany, po tym jak jeszcze wczoraj wieczorem doszło do skorygowania części wcześniejszej zwyżki w ślad za odbiciem na Wall Street. Informacją jaka wsparła rynki akcji była decyzja FED o poluzowaniu tzw. reguły Volckera wprowadzonej w 2010 r., co pozwoli bankom uwolnić część deponowanych środków.