Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dobrze na razie

Dobrze na razie

2020-09-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki wracają do pro-ryzykownego klimatu, oczyszczając się z obaw o przesadne wyceny ryzykownych aktywów, ale też znajdując wsparcie w gołębim nastawieniu banków centralnych oraz pozytywnych wieściach w temacie prac nad szczepionką. Rynek akcji i waluty ryzykowne pną się do góry, USD jest słaby.
Czas na Fed

Czas na Fed

2020-09-14 Poranny komentarz walutowy XTB
Pomimo mocno wyczekiwanego posiedzenia EBC ubiegły tydzień nie przyniósł istotnych zmian sytuacji na rynku walutowym. Wyjątkiem był funt, jednak tu tematem przewodnim są negocjacje handlowe. Czy sytuację zmieni zaplanowane na środę posiedzenie Fed? W ubiegły tydzień wchodziliśmy z notowaniami pary EURUSD powyżej 1,18 i mogło się wydawać, że posiedzenie EBC wywoła kolejny duży ruch, który w konsekwencji przełoży się na notowania złotego.

Zwrot sytuacji na koniec tygodnia

Zwrot sytuacji na koniec tygodnia

2020-09-11 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja giełdowa jest nieco zagadkowa. Na początku umiarkowane wzrosty, następnie powrót do spadków i silne odbicie na koniec sesji europejskiej, które przeradza się w mocne wzrosty na Wall Street. Europa ten tydzień prawdopodobnie zapisze do udanych. Czy tak będzie również na Wall Street?
Nadzieja w FED...

Nadzieja w FED...

2020-09-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Z umocnienia EURUSD po sygnałach z Europejskiego Banku Centralnego (nieco lepsze prognozy makro, brak odniesienia się do konkretnego poziomu kursu walutowego) jeszcze wczoraj wieczorem nie zostało wiele. Notowania tej pary powróciły poniżej 1,1850 i znów jest to opór. Jesteśmy, zatem w punkcie wyjścia. Nowe minima ustanowił wczoraj funt, kurs GBPUSD zjechał na chwilę poniżej 1,28.
Czy Irak wyłamie się z porozumienia naftowego OPEC+?

Czy Irak wyłamie się z porozumienia naftowego OPEC+?

2020-09-11 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej pozostają pod presją podaży. Mimo że zniżka nieco wyhamowała w połowie bieżącego tygodnia, to fundamenty tego rynku w coraz większym stopniu sprzyjają sprzedającym. Wczoraj amerykański Departament Energii podał, że w minionym tygodniu zapasy ropy naftowej w USA wzrosły o nieco ponad 2 mln baryłek przy jednoczesnym spadku zapasów benzyny i destylatów.
Gra pozorów

Gra pozorów

2020-09-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Boris Johnson przesadził z pozycją wejściową w kluczową fazę negocjacji ws. brexitu. Zdaniem strony unijnej zapisy przedstawionego przez brytyjski rząd projektu ustawy o rynku wewnętrznym naruszają postanowienia umowy o wystąpieniu z UE i są wręcz sprzeczne z prawem międzynarodowym.
Wiceszef Komisji Europejskiej, Marosz Szefczovicz, zażądał niezwłocznego wycofania części zapisów, najpóźniej do końca miesiąca.
Rekord zapomnianej pandemii

Rekord zapomnianej pandemii

2020-09-11 Poranny komentarz walutowy XTB
Pandemia COVID-19 przestała robić wrażenie na rynkach finansowych. Inwestorzy uznali, że wszystko co najgorsze jest już za nami, za chwilę będzie szczepionka i czas iść dalej, wykorzystując bezprecedensową stymulację. Tymczasem wczoraj odnotowano globalny rekord nowych przypadków zachorowań. Czy to powód do niepokoju?
Cofnięcie na rynku akcji

Cofnięcie na rynku akcji

2020-09-10 Komentarz giełdowy XTB
Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować wyraźne niezdecydowanie. Po silnych wzrostach w środę, główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły handel nieco powyżej wczorajszego zamknięcia. Niemniej przez większość sesji dominowały mieszane nastroje, zdecydowana większość indeksów na Starym Kontynencie miała wyraźny problem z określeniem kierunku. Ostatecznie niemiecki DAX zamknął się 0,26% niżej, a francuski CAC40 stracił 0,38%. Sprzedający przeważali też na innych europejskich parkietach.
Ponowny wzrost zapasów ropy naftowej

Ponowny wzrost zapasów ropy naftowej

2020-09-10 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po kilku zniżkowych sesjach, wczoraj notowania ropy naftowej odbiły delikatnie w górę. Niemniej, już dzisiaj zwyżka wyhamowała, a poranek na wykresie cen ropy jest spokojny. Widać, że nastroje na rynku ropy naftowej nieco się uspokoiły. Tak czy inaczej, czeka nas okres pełen wyzwań dla inwestorów na rynku ropy naftowej, a przede wszystkim dla krajów i przedsiębiorstw działających w tej branży.
Ciekawe posiedzenie EBC?

Ciekawe posiedzenie EBC?

2020-09-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W czwartek rano widać kosmetyczne umocnienie dolara, które jest korektą obserwowanego wczoraj po południu jego osłabienia w ślad za odbiciem na Wall Street (przerwana została kilkudniowa zła passa), a także lokalnych spekulacji (doniesienia Bloomberga o tym, jakoby decydenci w Europejskim Banku Centralnym nie dostrzegali potrzeby korekty w dół prognoz gospodarczych, co zmniejsza prawdopodobieństwo "gołębiego" wydźwięku dzisiejszego komunikatu).
EBC kontra rynkowe oczekiwania

EBC kontra rynkowe oczekiwania

2020-09-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Apetyt na ryzyko przebudził się w środę jako potrzebna korekta po serii spadków, ale nie obyło się bez zachęt w postaci informacji związanych ze szczepionkami oraz przecieków z EBC. Dziś uwaga skupia się właśnie na decyzji EBC i konferencji prasowej prezes Lagarde, gdzie pytaniem jest: jak bardzo gołębi będzie wydźwięk?
Czy EBC osłabi euro?

Czy EBC osłabi euro?

2020-09-10 Poranny komentarz walutowy XTB
Przed nami najbardziej wyczekiwane wydarzenie tego tygodnia. W dwa tygodnie po głośnym wystąpieniu szefa Fed w Jackson Hole EBC będzie miał szansę odpowiedzieć na zmiany w polityce pieniężnej USA. Na decyzję czeka para EURUSD, ale także złoty. Dlaczego EBC miałby odpowiedzieć na ruch wykonany przez Fed, który przedefiniował swój cel inflacyjny? Od końca marca notowania pary EURUSD wzrosły o ok. 11%.
PLN bez zmian, Eurodolar wyżej przed EBC

PLN bez zmian, Eurodolar wyżej przed EBC

2020-09-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego eurodolara oraz brak większych zmian na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4446 PLN za euro, 3,7692 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1242 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8855 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,375% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czy to już koniec korekty?

Czy to już koniec korekty?

2020-09-09 Komentarz giełdowy XTB
Może okazać się, że korekta na globalnym rynku akcji trwała zaledwie kilka dni. W zeszłym tygodniu obserwowaliśmy historyczne szczyty na Wall Street, choć cały tydzień zakończył się spadkami. Ten tydzień dla amerykańskiego rynku jest krótszy i zaczął się bardzo nerwowo. Niemniej już teraz widać szanse na to, że tydzień ten może zakończyć się pozytywnie. Lepsze nastroje widoczne są również na polskim rynku, gdzie WIG20 jest jednym z liderów wzrostów w Europie.
Ogromne emocje i duża zmienność

Ogromne emocje i duża zmienność

2020-09-09 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar pozostaje mocny na większości układów z wyłączeniem Antypodów, co dobrze obrazuje pewne niezdecydowanie inwestorów, co do dalszej przyszłości. Spodziewane wczoraj odbicie na Wall Street zostało ostatecznie pogrzebane za sprawą niepokojącej informacji od spółki Astra Zeneca, która podała, że wstrzymała testy szczepionki na COVID-19 po stwierdzeniu niepokojących objawów u jednego z pacjentów.
Szklanka w połowie napełniona trucizną

Szklanka w połowie napełniona trucizną

2020-09-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Silna przecena spółek technologicznych w USA dyktowała ogólne nastroje na rynkach we wtorek, przekrzywiając optykę dla wszystkich napływających informacji. Jak w dobie hossy złe informacje były ignorowane, teraz nagle urasta ich ranga. Inwestorzy wciąż nie mają powodu, by oddalić obawy, że rajd ryzyka zaszedł za daleko.
Dalszy ciąg zniżek notowań ropy naftowej

Dalszy ciąg zniżek notowań ropy naftowej

2020-09-09 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej kontynuują spadki. Wczoraj cena ropy Brent osunęła się w dół o ponad 5%, a notowania ropy WTI spadły o prawie 6%. Ten ruch był jednak zaledwie kontynuacją wcześniejszych zniżek, które przerwały wcześniejszą czteromiesięczną sekwencję zwyżkową.
Napięcia rynkowe nie słabną

Napięcia rynkowe nie słabną

2020-09-09 Poranny komentarz walutowy XTB
Powrót inwestorów z USA po długim weekendzie szybko zaburzył sielankowe nastroje, które panowały w poniedziałek. Przy lekkim kalendarzu i wobec pohukiwań na linii USA – Chiny indeksy świeciły na czerwono, czemu całkowicie poddała się ul. Książęca. Inwestorzy zadają sobie teraz jedno podstawowe pytanie: czy to jedynie korekta?
Złoty nieco słabszy, korekta w USA chłodzi nastroje

Złoty nieco słabszy, korekta w USA chłodzi nastroje

2020-09-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi spadek eurodolara poniżej 1,18 USD w ślad za korektą na indeksach w USA. Sam PLN nie notuje istotniejszej zmian. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4502 PLN za euro, 3,7788 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1165 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8985 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,38% w przypadku obligacji 10-letnich.
Obawy na rynkach akcyjnych i mocna wyprzedaż ropy

Obawy na rynkach akcyjnych i mocna wyprzedaż ropy

2020-09-08 Komentarz giełdowy XTB
Po długim weekendzie w Ameryce na globalne rynki finansowe powracają obawy inwestorów, które materializują się w postaci mocnej wyprzedaży. Szczególnie silne spadki obserwujemy dziś na rynku ropy naftowej. Wczorajszy optymizm jest już przeszłością - dziś na rynkach dominuje czerwień, przy czym warszawska giełda znów wypada relatywnie słabiej od reszty Starego Kontynentu.