Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wzrostowa sesja na rynku akcji w Europie, GPW w tyle

Wzrostowa sesja na rynku akcji w Europie, GPW w tyle

2020-08-19 Komentarz giełdowy XTB
Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować względnie pozytywne nastroje na rynku akcji. Główne indeksy giełdowe w Europie zakończyły dzień na przyzwoitym plusie. Niemiecki DAX zyskał 0,74%, francuski CAC40 dodał niemal 0,8%, a londyński FTSE 100 zamknął się 0,58% wyżej. Nieco w tyle za naszymi zagranicznymi sąsiadami pozostał WIG20, który stracił niecałe 0,1%. Jeśli chodzi natomiast o zmienność, ta była zdecydowanie niższa niż wczoraj, gdzie chociażby na niemieckim indeksie mogliśmy obserwować “przeloty” rzędu 250 punktów.
Czy dolar może zejść jeszcze niżej?

Czy dolar może zejść jeszcze niżej?

2020-08-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Bieżący tydzień coraz dobitniej nakreśla słabość amerykańskiego dolara. Wczoraj notowania FUSD zeszły chwilowo do okolic 92 pkt., czyli do nowych tegorocznych minimów. Dolar stracił na wartości w relacji do głównych globalnych walut. Notowania eurodolara wczoraj poszybowały w górę do prawie 1,1965 i dopiero pod koniec sesji oddały część tych wzrostów. Tak czy inaczej, wzrost notowań tej pary walutowej ponad 1,1915 oznacza wybicie się na najwyższe poziomy od maja 2018 roku, czyli od ponad dwóch lat.

Spadek zapasów ropy naftowej w USA

Spadek zapasów ropy naftowej w USA

2020-08-19 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej wczoraj wyhamowały zwyżkę, jednak nadal poruszają się relatywnie wysoko na tle ostatnich miesięcy. Cena ropy WTI porusza się nieznacznie poniżej 43 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent wciąż oscylują w okolicach 45,50 USD za baryłkę.
Jeden i ten sam schemat

Jeden i ten sam schemat

2020-08-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Informacje okołorynkowe przechodzą bez echa, podczas gdy dominuje jeden trend – słabość USD. Dolar traci na całej linii, nie tylko wobec głównych walut, jak euro czy funt, ale wczoraj jedną z lepiej radzących sobie walut był złoty. Nowe rekordy S&P500 wzmacniają przekonanie, że rajd ryzyka będzie trwał.
Złoty ruszył z miejsca

Złoty ruszył z miejsca

2020-08-19 Poranny komentarz walutowy XTB
W ostatnim czasie pisałem, że złoty nie wykorzystuje szans jakie stwarza hurraoptymizm na globalnych rynkach i to może się zemścić. Wczoraj jednak kluczowe poziomy wreszcie padły, a dolar jest najtańszy od niemal dwóch lat. Na froncie makroekonomicznym w zasadzie nie wydarzyło się wiele.
USD/PLN najniżej od września 2018r.

USD/PLN najniżej od września 2018r.

2020-08-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabego dolara, co podbija wyceny walut CEE/EM. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3719 PLN za euro, 3,6623 PLN względem dolara, 4,0534 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8510 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,375% w przypadku obligacji 10-letnich.
Niepełny amerykański rekord

Niepełny amerykański rekord

2020-08-18 Komentarz giełdowy XTB
Indeks S&P 500 wspiął się na dzienne historyczne szczyty. Dobre nastroje na rynkach doprowadziły do tego, że indeks w końcu zameldował się na niezbadanych wcześniej terytoriach. Nie można jednak mówić o pełnej wygranej ze strony inwestorów na Wall Street. Po pierwsze dzień się jeszcze nie skończył, a po drugie na rynku kontraktów brakuje jeszcze kilku punktów do historycznych poziomów, które wcześniej notowane były w lutym.
Juan na najwyższych poziomach od marca

Juan na najwyższych poziomach od marca

2020-08-18 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsza sesja przynosi kolejne ciosy na rynku amerykańskiego dolara. Presja na spadek wartości tej waluty cały czas się utrzymuje, a notowania indeksu dolara (FUSD) spadły już do okolic tegorocznych minimów, czyli rejonu 92,50 pkt.
Dolar nadal pod presją

Dolar nadal pod presją

2020-08-18 Poranny komentarz walutowy XTB
Ubiegłotygodniowa korekta słabości dolara okazała się krótkotrwała. Inwestorzy powrócili do nastawienia „kupuj wszystko”, a to amerykańskiej walucie nie służy. Mocno rosną znów ceny metali szlachetnych, złoty zyskuje jedynie umiarkowanie.
Kilka małych tematów

Kilka małych tematów

2020-08-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek akcji ma trudności z wypracowaniem stabilnego pędu wzrostowego przy braku nowych, pozytywnych impulsów. Strzępki niepokojących informacji z różnych obszarów mącą spokój inwestorów. Tym czasem na FX wraca presja na USD.
Krajobraz na rynku ropy przed spotkaniem OPEC+

Krajobraz na rynku ropy przed spotkaniem OPEC+

2020-08-18 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Już w najbliższą środę będzie miało miejsce oficjalne spotkanie państw OPEC+ w sprawie rewizji porozumienia naftowego. Wiele wskazuje jednak na to, że jutrzejsze rozmowy nie przyniosą przełomu, lecz skupią się na ocenie dopasowania się poszczególnych krajów do limitów zawartych w porozumieniu.
Test 3,7 na USD/PLN

Test 3,7 na USD/PLN

2020-08-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze wzrosty eurodolara co podbija apetyt na waluty EM, w tym PLN. Złoty testuje wsparcie 3,7 PLN za dolara. Pozostałe zestawienia PLN kwotowana są następująco: 4,3969 PLN za euro, 4,0818 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8529 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,324% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wciąż bez nowego rekordu na S&P500

Wciąż bez nowego rekordu na S&P500

2020-08-17 Komentarz giełdowy XTB
S&P 500 nie osiągnął nowego historycznego rekordu w zeszłym tygodniu, choć wciąż indeks zamknął się z wyraźnym zyskiem. Ten tydzień rozpoczynamy pozytywnie, choć ponownie bez większej zmienności. Brak jest nowych pozytywnych informacji na temat pakietu pomocowego w USA, a co wydaje się ważniejsze, brak przełomu z walką z koronawirusem. Jak widać jednak, brak jakiegokolwiek progresu nie psuje też z drugiej strony nastrojów na tyle, aby wywołać na rynkach jakąś większą korektę.
Wyczekiwanie na Fed

Wyczekiwanie na Fed

2020-08-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Początek bieżącego tygodnia na globalnych rynkach walutowych przynosi nieśmiały powrót do nastawienia risk-on. Inwestorzy z ulgą przyjęli informacje o przesunięciu w czasie rewizji porozumienia handlowego na linii USA-Chiny. Miało ono odbyć się w sobotę, jednak ze względu na niepewność związaną z koronawirusem, zaniechano spotkania i nie wyznaczono terminu nowego. To oznacza, że dotychczasowe ustalenia, w ramach tzw. porozumienia pierwszej fazy, pozostają w mocy.
PLN bez zmian, przełożenie oceny relacji handlowych USD-Chiny

PLN bez zmian, przełożenie oceny relacji handlowych USD-Chiny

2020-08-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na poziomie eurodolara jak i wyceny PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3983 PLN za euro, 3,7098 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0762 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8523 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,297% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kongres nie dał dolarów

Kongres nie dał dolarów

2020-08-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Fiaskiem zakończyły się próby porozumienia polityków w amerykańskim Kongresie, a to oznacza, że kolejnych kilka tygodni (a być może nawet miesięcy) będzie ciekawym testem – jak amerykańska gospodarka poradzi sobie z mniejszą ilością kroplówki. Ciekawym tym bardziej, że indeksy giełdowe testują tam historyczne maksima.
Duże zamówienia na amerykańską ropę ze strony Chin

Duże zamówienia na amerykańską ropę ze strony Chin

2020-08-17 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Poprzedni tydzień na rynku ropy naftowej zakończył się w miarę neutralnie – i tak samo rozpoczyna się bieżący tydzień. Poniedziałkowa sesja przynosi poruszanie się notowań ropy WTI tuż powyżej poziomu 42 USD za baryłkę, podczas gdy notowania ropy Brent oscylują w okolicach 45 USD za baryłkę. Dzisiaj rano stronie popytowej na rynku ropy naftowej sprzyjają informacje z piątku o dużych zakupach amerykańskiego surowca przez Chiny.
W poszukiwaniu katalizatorów

W poszukiwaniu katalizatorów

2020-08-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Weekend nie przynosi nowych informacji mogących zmącić wakacyjny marazm na rynku walutowym. Dolar jest nieco słabszy, choć potrzeba lupy, by tą słabość dostrzec. Inwestorzy czekają na cokolwiek w czołowych tematach: relacje USA-Chiny, pakiet fiskalny USA. Spokój nie opuszcza też złotego.
Tydzień miał się zacząć od doniesień z półrocznej rewizji umowy handlowej, jaką na przełomie roku zawarły USA i Chiny.
Spadki w Europie i mieszane nastroje w USA

Spadki w Europie i mieszane nastroje w USA

2020-08-14 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja na rynku akcji należała do sprzedających. Główne indeksy giełdowe na Starym Kontynencie rozpoczęły handel płasko, jednak już od początku sesji było widać większe zaangażowanie podaży. Tuż po rozpoczęciu sesji kasowej mogliśmy obserwować spadki, które utrzymywały się mniej więcej do południa. Następnie kupujący próbowali odzyskać przewagę, niemniej ostatecznie dzień zakończył się na minusie.
Amerykańsko-europejska dywergencja

Amerykańsko-europejska dywergencja

2020-08-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Na początku dzisiejszej sesji głównym tematem na rynkach walutowych były zaskakująco słabe dane makro z Chin. Dynamika sprzedaży detalicznej w lipcu była ujemna już po raz siódmy z rzędu, a także dane dotyczące produkcji przemysłowej okazały się gorsze od oczekiwań. Informacje te przekładają się na dość ponury obraz sytuacji w Azji, w której Chiny są dominującą gospodarką.