Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Niemiecki przemysł zaskakuje

Niemiecki przemysł zaskakuje

2020-10-23 Poranny komentarz walutowy XTB
W ostatnim czasie nie ma zbyt wielu dobrych informacji płynących z gospodarki czy nieco szerzej rozumianej sfery realnej, więc skoncentrujmy się na jednej z dzisiejszego poranka jaką jest publikacja indeksu PMI dla niemieckiego przemysłu za październik. Bardzo mocna poprawa jest zdecydowanie pozytywną wiadomością i dobrym sygnałem również dla polskiej gospodarki.
W tym samym miejscu

W tym samym miejscu

2020-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Druga (i ostatnia) debata między prezydentem USA Donaldem Trumpem a kandydatem Demokratów Joe Bidenen wniosła niewiele do dyskusji o szansach zwycięstwa któregoś z nich w wyborach 3 listopada. Inwestorom dalej pozostaje wyczekiwanie progresu na polu negocjacji fiskalnych, ale coraz mniej wskazuje na przełom. Tymczasem Europa musi się zmierzyć z indeksami PMI.

Próba ustabilizowania EUR/PLN pod 4,60

Próba ustabilizowania EUR/PLN pod 4,60

2020-10-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekki spadek eurodolara oraz próbę stabilizacji złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5758 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8770 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,2710 PLN za franka szwajcarskiego oraz 5,0631 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,252% w przypadku obligacji 10-letnich.
Negocjacje w sprawie pakietu symulacyjnego w centrum uwagi

Negocjacje w sprawie pakietu symulacyjnego w centrum uwagi

2020-10-22 Komentarz giełdowy XTB
Podczas dzisiejszej sesji ponownie mogliśmy obserwować gorsze nastroje na rynku akcji. Główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły dzień od sporej przeceny, tuż po 9:00 notowania runęły w dół. Jednak wyprzedaż nie trwała długo, po tym jak doszło do dynamicznego tąpnięcia, szybko pojawili się kupujący i rozpoczęło się “wyciąganie”.
Nerwowość narasta

Nerwowość narasta

2020-10-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Powróciła nieco rozerwana w ostatnich dniach odwrotna korelacja dolara z Wall Street. Indeksy wczoraj po południu zanurkowały, gdyż inwestorzy zaczynają być coraz bardziej niecierpliwi, co do politycznych ustaleń wokół czwartego pakietu fiskalnego. Coraz bardziej dominujący jest pogląd, że prowadzone rozmowy to "zasłona dymna" przed wyborami, które odbędą się 3 listopada.
Krajowe dane bez wpływu na złotego

Krajowe dane bez wpływu na złotego

2020-10-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi wyhamowanie wzrostu eurodolara oraz próbę stabilizacji na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5764 PLN za euro, 3,8644 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,2618 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,0751 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,266% w przypadku obligacji 10-letnich.
Miedź najdroższa od ponad dwóch lat

Miedź najdroższa od ponad dwóch lat

2020-10-22 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku miedzi przynosi ciekawy rozwój wydarzeń za sprawą dużej siły strony popytowej. Cena miedzi w Stanach Zjednoczonych umocniła się bowiem powyżej bariery 3 USD za funt, a we wtorek wspięła się na nowe tegoroczne szczyty, przekraczając poziom 3,11 USD za funt. Tymczasem wczoraj notowania miedzi sięgnęły nawet okolic 3,20 USD za funt i dzisiaj rano poruszają się niewiele poniżej tego poziomu.
Czy debata Trump-Biden wpłynie na dolara?

Czy debata Trump-Biden wpłynie na dolara?

2020-10-22 Poranny komentarz walutowy XTB
Obecnie kluczowym tematem na rynku jest nie tylko koronawirus, ale również wybory prezydenckie w USA, które odbędą się za niecałe 2 tygodnie. W nocy z dnia dzisiejszego na piątek odbędzie się finalna debata prezydencka między Trumpem oraz Bidenem, która może doprowadzić do większej zmienności na rynkach. W przypadku giełdy wydaje się, że kandydatem pozytywnym dla Wall Street jest Trump.
Zmęczenie wyczekiwaniem

Zmęczenie wyczekiwaniem

2020-10-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Słabnie pierwotny entuzjazm z nieprzerwania negocjacji fiskalnych i powoli widać zmęczenie inwestorów przeciąganiem się rozmów. Im bliżej wyborów, tym większe z tym związane napięcia, dodatkowo podsycane spekulacjami o ingerencję obcych mocarstw. Nie brakuje małych powodów do realizacji zysków.
Kolejna spadkowa sesja na rynku akcji

Kolejna spadkowa sesja na rynku akcji

2020-10-21 Komentarz giełdowy XTB
Podczas dzisiejszej sesji na rynku akcji ponownie możemy obserwować gorsze nastroje, co ma głównie związek z obawami odnośnie rozprzestrzeniające się pandemii koronawirusa w Europie. Główne indeksy giełdowe na Starym Kontynencie zakończyły dzień wyraźnie pod kreską, na wysokości sesyjnych minimów. Niemiecki indeks giełdowy DAX zamknął się 1,43% niżej, francuski CAC40 stracił 1,53% a londyński FTSE100 przecenił się 1,9%.
Ten zły dolar...

Ten zły dolar...

2020-10-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Obserwowana wczoraj słabość dolara jest coraz wyraźniejsza - amerykańska waluta traci praktycznie na całym szerokim rynku. Dzisiaj najmocniejsze są waluty Antypodów, które odrabiają wczorajsze straty poniesione w reakcji na "gołębie" przekazy z RBA i RBNZ. Nadal dobrze radzi sobie korona norweska, ale już nie szwedzka. Mocny jest funt - GBPUSD ponownie znalazł się ponad poziomem 1,30, chociaż w tematach brexitowych nie pojawiło się nic nowego.
Mieszane komunikaty na rynku ropy naftowej

Mieszane komunikaty na rynku ropy naftowej

2020-10-21 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Inwestorzy na rynku ropy naftowej mają trudności z wypracowaniem konkretnego kierunku poruszania się cen tego surowca – od paru dni na rynku ropy możemy w zasadzie mówić o konsolidacji notowań. Trudno się temu dziwić, ponieważ na rynek ten docierają ostatnio różne, często sprzeczne informacje. Wczoraj rosyjski minister ds. energii, Aleksander Nowak, powiedział, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o planach OPEC+ na przyszły rok.
Jeszcze nie na finiszu

Jeszcze nie na finiszu

2020-10-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Nadzieje na porozumienie fiskalne wciąż pozostają głównym motorem rynków, mimo że wczorajszy deadline na kompromis nie okazał się tak wiążący, jak pierwotnie przypuszczano. Rozmowy jednak trwają i to wystarcza, by wspierać ryzykowne aktywa. Inaczej trzeba by było przerzucić uwagę na rozwój pandemii, a tego raczej nikt nie chce.
Ryzyko wyborcze uderza w dolara

Ryzyko wyborcze uderza w dolara

2020-10-21 Poranny komentarz walutowy XTB
Niepewna sytuacja rynkowa zazwyczaj sprzyja dolarowi. Inwestorzy w takiej sytuacji często obawiają się o spadek płynności w dolarze i na wszelki wypadek do niej uciekają. Teraz jest jednak inaczej – od trzech dni dolar wyraźnie traci. Na rynkach daje o sobie znać ryzyko wyborcze. Do wyborów w USA zostały mniej niż dwa tygodnie i na rynkach zaczyna być wyczuwalna pewna nerwowość.
Podbicie EUR/USD ogranicza presję na PLN

Podbicie EUR/USD ogranicza presję na PLN

2020-10-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku Forex przynosi mocniejszego EUR/USD (ruch nad 1,18472 USD), co ogranicza nieco presję podażową wokół koszyka CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5550 PLN za euro, 3,8488 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2477 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9956 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,255% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czy Wall Street przełamnie fatalną passę?

Czy Wall Street przełamnie fatalną passę?

2020-10-20 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejszy dzień jest nieco lepszy niż wczorajsza sesja, choć z drugiej strony nie można mówić o jakimś wielkim ożywieniu. Na europejskich parkietach dzień zakończył się w większości przypadków dosyć negatywnie. Z drugiej strony w przypadku Wall Street obserwujemy całkiem wyraźne wzrosty, które mogą przełamać dosyć długą serię trwających spadków.
Bankierzy centralni szykują się do kolejnego ruchu?

Bankierzy centralni szykują się do kolejnego ruchu?

2020-10-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Pogorszenie się nastrojów na Wall Street związane z obawami, co do powodzenia czwartego pakietu fiskalnego (wczoraj wieczorem napływały w tym temacie sprzeczne informacje z obu politycznych obozów) podbija notowania dolara i pozostałych bezpiecznych przystani, ale nieznacznie - nie widać nazbyt dużej korelacji, jak wcześniej.
Nowe deklaracje ze strony OPEC+

Nowe deklaracje ze strony OPEC+

2020-10-20 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej przynosi brak zdecydowanych ruchów ze strony inwestorów. Z jednej strony, nadzieje na nowy pakiet stymulacyjny w USA i osłabienie amerykańskiego dolara sprzyjają stronie popytowej. Z drugiej strony, wizja przedłużającej się pandemii budzi uzasadnione obawy dotyczące popytu na ropę naftową na świecie.
Kluczowe poziomy dla złotego

Kluczowe poziomy dla złotego

2020-10-20 Poranny komentarz walutowy XTB
Wczorajszy dzień na globalnych rynkach zaczął się nieźle, ale skończył bardzo słabo. To oznaczało, że złoty, który już na początku nie był w najlepszej formie, poddany był sporej presji. Wszystko wskazuje na test kluczowej bariery 4,60 złotego za euro.
Każdy rynek swoją drogą

Każdy rynek swoją drogą

2020-10-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Typowe korelacje rynkowe zostały zaburzone przy przecenie na rynku akcji, ale z podtrzymaną słabością dolara. Brak świeżych katalizatorów zachęca do redukcji pozycji, gdyż dwie przeciwstawne siły mogą uderzyć w każdej chwili – porozumienie fiskalne w USA kontra ryzyka drugiej fali pandemii. Wczoraj indeksy na Wall Street zanurkowały o 1,4-1,8 proc., jednak pogorszenie nastrojów na rynku akcji nie spotkało się z typowymi przepływami kapitału na rynku walutowym.