Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Eurodolar w trendzie bocznym
2008-07-21 X-Trade Brokers - Puls RynkuKurs EUR/USD w poniedziałek porusza się w szerokim przedziale 1,5828-1,5908 dolara. Nie wpływa to na zmianę krótkoterminowej sytuacji technicznej, która od trzech dni determinowana jest przez trend boczny, którego osią są okolice 1,5850 dolara.
To mogą być przełomowe dni
2008-07-21 Puls Walutowy FIT DMNowy tydzień nie rozpoczął się od umocnienia amerykańskiej waluty, chociaż wcześniejsze scenariusze nie zostały jeszcze odrzucone – dolar zaczął ponownie zyskiwać po lepszych od oczekiwanych wynikach kwartalnych Bank of America, które zostały opublikowane o godz. 13:00.
Dzisiaj kolejna porcja wyników
2008-07-21 Komentarz poranny TMS BrokersDzisiejszą sesję warszawska giełda rozpoczęła od umiarkowanych spadków. Indeks WIG20 na otwarciu stracił 0,6% w stosunku do piątkowego zamknięcia i zszedł nieco poniżej poziomu 2500 pkt. W najbliższych godzinach będzie się prawdopodobnie kształtował w pobliżu tej wartości.
Drożyzna czy inflacja
2008-07-21 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Rosnące ceny na całym świecie uderzają po kieszeniach konsumentów i przedsiębiorców. Opozycja wini rząd za bierność w walce z rosnącymi cenami, a rząd odbija piłeczkę w kierunku NBP sugerując, że seria podwyżek stóp procentowych powinna zacząć się wcześniej.
Niska zmienność na rynku walutowym
2008-07-21 Komentarz poranny TMS BrokersNa ostatniej sesji minionego tygodnia obserwowaliśmy niewielkie umocnienie złotego. Kurs EUR/PLN zbliżył się do poziomu 3,21, natomiast kurs USD/PLN do 2,0250. Rodzima waluta zyskała na wartości, mimo że odczyty czerwcowej dynamiki wzrostu produkcji przemysłowej oraz inflacji producentów (PPI) z Polski okazały się niższe od oczekiwań.
Dane i wydarzenia – Światła na wyniki spółek
2008-07-21 X-Trade Brokers DailyMiniony tydzień na rynkach finansowych nie dał jednoznacznych wskazówek inwestorom. Fatalne wyniki banku inwestycyjnego Merrill Lynch i znacznie mniejszy wzrost zysku w Google naprzeciw mniejszej stracie Citigroup i generalnie niezłym wynikiem JP Morgan czy Wells Fargo, które mogłyby sugerować, że najgorsza część kryzysu finansowego jest już za nami.
Waluty – Eurodolar ciągle czeka
2008-07-21 Komentarz X-Trade BrokersNa parze EURUSD w dalszym ciągu obserwujemy oznaki niezdecydowania. Optymizm, który udzielił się inwestorom na rynkach akcji, a także znacząca przecena ropy nie znalazły znaczącego przełożenia na notowania amerykańskiej waluty.
Ciąg dalszy korekty
2008-07-21 X-Trade Brokers - Puls RynkuPoprawa koniunktury zapoczątkowana w poprzednim tygodniu, powinna być kontynuowana w najbliższych dniach. Dlatego też poniedziałkowa sesja na GPW ma duże szanse rozpocząć się od wzrostów. Scenariusz ten mocno wspierają wyraźne wzrosty na azjatyckich parkietach.
Maraton danych ekonomicznych
2008-07-21 Poranny Szkic Walutowy AFSW rozpoczynającym się tygodniu przed nami prawdziwy maraton danych ekonomicznych, ale poniedziałek to praktycznie przedłużenie weekendu – dziś publikowany będzie jedynie indeks Wskaźników Wyprzedzających dla gospodarki amerykańskiej (oczekujemy wyniku na poziomie -0,2%).
Ropa stworzyła bykom pole do popisu
2008-07-21 Komentarz poranny DM IDMSAW ostatnich kilku dniach na rynkach zagranicznych pojawiły się pierwsze sygnały możliwości wystąpienia poważniejszej wzrostowej korekty. Głównym bodźcem były spadki na rynku ropy naftowej, co wywołało zmianę sentymentu do akcji.
Po rekordzie eurodolara cofnięcie
2008-07-21 Raport poranny FMCMWyniki spółek w USA nie pomagają: Pod koniec zeszłego tygodnia część amerykańskich firm z sektora finansowego ogłosiła lepsze od prognoz wyniki. Był to jednak czynnik jedynie chwilowo umacniający dolara, gdyż za każdym razem kurs EUR/USD po niewielkiej zniżce ponownie rósł.
Tydzień pełen ważnych danych
2008-07-20 Komentarz tygodniowy TMS BrokersW bieżącym tygodniu obserwowaliśmy dalszą aprecjację złotego. Uwaga inwestorów skoncentrowana była na wtorkowych danych o inflacji i wynagrodzeniach. Wskaźnik inflacji przekroczył oczekiwania analityków osiągając roczną wartość na poziomie 4,6 proc. Wzrost wynagrodzeń natomiast osiągnął poziom 12 proc.
Rekordowy tydzień dla euro i złotego
2008-07-20 Raport weekendowy FMCMSpadek zaufania inwestorów: Wydarzeniem kończącego się tygodnia było osiągnięcie nowego rekordowego poziomu na parze EUR/USD. Dotychczasowy rekord (1,6017) został przełamany we wtorek mimo najniższego w historii poziomu indeksu zaufania inwestorów instytutu ZEW.
Produkcja w USA wreszcie w górę
2008-07-16 Komentarz popołudniowy Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Produkcja przemysłowa w USA wzrosła w czerwcu najmocniej od 11 miesięcy. Wprawdzie wzrost ten nie był zbyt imponujący, bo wyniósł jedynie 0,5 proc.(oczek. 0,1 proc.), ale w końcu przerwana została długa seria spadkowa trwająca od prawie roku.
Ropa, wyprzedanie i wyniki
2008-07-16 X-Trade Brokers - Puls RynkuDzisiejsza sesja na warszawskiej giełdzie upłynęła pod znakiem spadków. Na wartości straciły wszystkie indeksy. Najmocniej, bo 1,53 proc., stracił sWIG80, spadając do 9631,04 pkt. (najniższy poziom do września 2006).
Na GPW dalszy ciąg spadków
2008-07-16 Komentarz giełdowy Gold FinancePodczas środowej sesji GPW nie wybroniła się przed dalszymi spadkami. Indeksy rozpoczęły notowania blisko wczorajszego zamknięcia, ale w trakcie dnia kolejna przecena stała się faktem. Ponownie widoczna bierność strony popytowej sprawiła, że indeks WIG20 w trakcie sesji niebezpiecznie zbliżył się do poziomu 2400 punktów.
Taniejąca ropa sprzyja dolarowi
2008-07-16 Komentarz popołudniowy TMS BrokersŚrodowa sesja przebiegła pod znakiem dalszego umocnienia się złotego względem euro. Kurs EUR/PLN ustanowił rekordowe minimum na poziomie 3,2150. Umocnieniu złotego sprzyjała informacja o rekordowej cenie korony czeskiej w stosunku do euro.
Złoty dzień w dzień ustanawia nowe rekordy
2008-07-16 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSZłoty dzień w dzień ustanawia nowe rekordy wobec euro oraz dolara. Dziś kurs EURPLN poruszał się w okolicy poziomu 3,2200 natomiast USDPLN 2,0250. Nasza waluta wzmacnia się pomimo kolejnych interwencji słownych członków RPP.
Dalsze cofnięcie eurodolara
2008-07-16 Raport popołudniowy FMCMProdukcja przemysłowa w USA przyspiesza: W trakcie dzisiejszej sesji napłynęły ważne dane o poziomie inflacji zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych. Najpierw inwestorzy poznali dynamikę cen w Eurolandzie, która wyniosła 4% r/r, czyli pozostała na niezmienionym poziomie w porównaniu do poprzedniego miesiąca.
Dramatyczne dane o inflacji w USA
2008-07-16 X-Trade Brokers - Puls RynkuInflacja CPI wzrosła w czerwcu w Stanach Zjednoczonych o 1,1 proc. w relacji miesięcznej i 5 proc. w relacji rocznej, po tym jak przed miesiącem był to wzrost o odpowiednio 0,6 proc. i 4,2 proc. Oznacza to największy od 26 lat miesięczny wzrost cen. Roczna dynamika inflacji natomiast jest najwyższa od 17 lat. Takich danych nikt się nie spodziewał.