Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dziś dane z rynku nieruchomości w USA

Dziś dane z rynku nieruchomości w USA

2008-06-17 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Zanim zaczną napływać kolejne dane z USA poznamy także indeks zaufania inwestorów w Niemczech. Oczekuje się, że ZEW spadnie o ok. 1 pkt, do -42,5 pkt. Wczesnym popołudniem poznamy też bilans płatniczy Polski za kwiecień - spodziewany deficyt ma wynieść 1,5 mld euro. Od godz. 14.30 napływać już będą dane z USA.
Euro odzyskuje siły

Euro odzyskuje siły

2008-06-17 Raport poranny FMCM
Inflacja powyżej prognoz: Wczoraj obserwowaliśmy kontynuację ruchu aprecjacyjnego euro z końcówki sesji piątkowej. Inwestorzy skupowali walutę europejską w reakcji na publikację wyższej od spodziewanej inflacji jak również gorszych danych ze Stanów Zjednoczonych.

Słaba giełda

Słaba giełda

2008-06-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wczorajsza sesja, zakończona spadkiem indeksu WIG20 o 1,16 proc. i WIG o 0,69 proc. pokazała, że sytuacja na warszawskiej giełdzie wciąż jest niepewna, a rynek akcji ma dużą łatwość poruszania się w dół. W tym tygodniu tę niepewność dodatkowo potęgują wygasające w piątek czerwcowe serie kontraktów terminowych.
Dane i wydarzenia – Wszystko wokół ropy

Dane i wydarzenia – Wszystko wokół ropy

2008-06-17 X-Trade Brokers Daily
Choć lista publikacji danych przewidzianych na ten tydzień jest imponująca, największe znaczenie dla rynku ma to, co dzieje się z cenami ropy naftowej. Wczoraj amerykanie rozpoczęli tydzień od mocnego akcentu windując cenę baryłki ropy do nowego rekordu i to pomimo wcześniejszej informacji o zwiększeniu wydobycia ze strony Arabii Saudyjskiej.
Dane z USA zaważą na losach wtorkowej sesji

Dane z USA zaważą na losach wtorkowej sesji

2008-06-17 Komentarz poranny DM IDMSA
Poniedziałkowe notowania utrwaliły słaby obraz naszego rynku. Mimo dość dobrego otwarcia w reakcji na udany początek tygodnia na parkietach azjatyckich, w dalszej części sesji przewagę systematycznie zdobywała podaż. Poranny wzrost został całkowicie roztrwoniony i sesję zakończyliśmy ponad 1% spadkiem WIG20.
Dolar ponownie stracił

Dolar ponownie stracił

2008-06-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po osiągnięciu poziomu 1,5302 EURUSD dolar ponownie stracił. Skąd ten ruch? Najprawdopodobniej stąd, że w ostatnich dniach po kilku słownych interwencjach Bena Bernanke, podkreślających konieczność zdecydowanej walki z inflacją, bardzo gwałtownie wzrosły oczekiwania na wzrost stóp procentowych w Stanach: o 25 pb na najbliższym posiedzeniu i aż o 75 pb przed końcem roku.
Inflacja w strefie euro najwyższa od 1992 roku

Inflacja w strefie euro najwyższa od 1992 roku

2008-06-16 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Inflacja w strefie euro wzrosła w maju do 3,7 proc., wobec oczekiwanych przez ekonomistów 3,6 proc. i 3,3 proc. w poprzednim miesiącu. Tym samym zwolennicy podwyżki stóp procentowych w strefie euro dostali do ręki kolejny argument wspierający ich głosy.
Dane makroekonomiczne osłabiły dolara

Dane makroekonomiczne osłabiły dolara

2008-06-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W poniedziałek handel na rynku walutowym przebiegał w oczekiwaniu na dane makroekonomiczne ze strefy euro oraz Stanów Zjednoczonych. Poznaliśmy odczyt inflacji w strefie euro na poziomie 3,7% w maju w ujęciu rok do roku, wobec 3,3% w kwietniu.
Seria publikacji ważnych danych makroekonomicznych

Seria publikacji ważnych danych makroekonomicznych

2008-06-16 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Nowy tydzień rozpoczął się od serii publikacji ważnych danych makroekonomicznych. W godzinach przedpołudniowych poznaliśmy odczyt inflacji HICP ze strefy euro. Dynamika cen konsumentów w maju wyniosła 3,7% w relacji rocznej, co było wynikiem nieco wyższym od konsensusu rynkowego, który był na poziomie 3,6% r/r.
Widoczna słabość kupujących

Widoczna słabość kupujących

2008-06-16 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejszą sesję indeksy rozpoczęły od wzrostów, które były związane z udanym zakończeniem tygodnia przez rynek amerykański. Bykom starczyło jednak sił zaledwie na początek sesji. Indeks WIG20 po porannej konsolidacji w okolicy marcowych minimów, po południu ponownie zaczął tracić.
Odreagowanie zeszłotygodniowych spadków

Odreagowanie zeszłotygodniowych spadków

2008-06-16 Raport popołudniowy FMCM
EUR/USD w górę… Dzisiejsza sesja stała pod znakiem umacniającej się waluty europejskiej. Pierw rano opublikowane zostały dane o inflacji w Strefie Euro. Okazało się, że ceny wzrosły mocniej niż oczekiwano, bo o 3,7% r/r (prognozowano 3,6%).
Nowy rekord na rynku ropy

Nowy rekord na rynku ropy

2008-06-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W poniedziałek cena baryłki ropy Brent wspięła się do rekordowego poziomu 139,20 dol. Poprzedni rekord, ustanowiony w dniu 6 czerwca br., został poprawiony o ponad jednego dolara.. Dzisiejsza zwyżka cen ropy to tylko i wyłącznie wpływ taniejącego na świecie dolara.
Inwestorzy są zawiedzeni po spotkaniu G-8

Inwestorzy są zawiedzeni po spotkaniu G-8

2008-06-16 Puls Walutowy FIT DM
Nadzieje były duże, a spełzło na niczym. Mowa o weekendowym spotkaniu ministrów finansów państw grupy G-8 w japońskiej Osace. W komunikacie na jego zakończeniu znalazły się tylko ogólne sformułowania o negatywnym wpływie drożejącej ropy na światową gospodarkę, ale nic na temat ewentualnego konsensusu w sprawie dolara.
Inflacja HICP w strefie euro wzrosła w maju o 3,7% r/r

Inflacja HICP w strefie euro wzrosła w maju o 3,7% r/r

2008-06-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W maju inflacja HICP wzrosła w strefie euro o 0,6 proc. w relacji miesięcznej i 3,7 proc. w relacji rocznej, wobec odnotowanej w kwietniu dynamiki na poziomie odpowiednio 0,3 proc. i 3,3 proc. i wobec wstępnych szacunków na poziomie 0,6 proc. i 3,6 proc.
Lepsze nastroje na giełdach akcji

Lepsze nastroje na giełdach akcji

2008-06-16 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Koniec ubiegłego tygodnia zakończył się po myśli giełdowych byków. Amerykańskie indeksy odnotowały znaczące wzrosty, giełdy odreagowywały ostatnie spadki dzięki zgodnemu z rynkowymi prognozami odczytowi wskaźnika CPI core w USA, a także tracącej na wartości cenie ropy naftowej.
Tydzień: Wynagrodzenia i produkcja w Polsce

Tydzień: Wynagrodzenia i produkcja w Polsce

2008-06-16 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Tym razem już na początku tygodnia czeka nas publikacja istotnych danych makroekonomicznych. Dziś poznamy dynamikę wzrostu wynagrodzeń w Polsce oraz dynamikę wzrostu zatrudnienia. Ekonomiści sądzą, że dynamika wzrostu wynagrodzeń utrzymała się na wysokim - dwucyfrowym poziomie - i wyniosła w maju 11,5 proc.
Dolar może jeszcze zyskiwać

Dolar może jeszcze zyskiwać

2008-06-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na rynku krajowym przyniosła duże zmiany w notowaniach polskiej waluty. Co ciekawe znaczne osłabienie złotego szczególnie w stosunku do dolara nastąpiło w dniu, w którym opublikowana została wyższa od oczekiwań inflacji CPI.
Odreagowanie na giełdach w USA

Odreagowanie na giełdach w USA

2008-06-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnia sesja minionego tygodnia na warszawskiej giełdzie przyniosła niewielkie wzrosty. Główne indeksy zyskały od 0,15% do 0,40%. Na początku piątkowych notowań sytuacja na rodzimym parkiecie przedstawiała się jednak o wiele gorzej. Indeks WIG20 rozpoczął ostatnią sesję minionego tygodnia luką spadkową w okolicy 2690 pkt.
Nadzieje na podwyżki stóp w USA

Nadzieje na podwyżki stóp w USA

2008-06-16 Raport poranny FMCM
Irlandia odrzuciła Traktat: Zeszły tydzień przyniósł spore zmiany na eurodolarze. Inwestorzy coraz bardziej liczą na zmianę polityki monetarnej FED i podwyższenie stóp w USA przed końcem tego roku. To dodaje siły amerykańskiej walucie.
Dwie luki bessy kluczowe dla WIG20

Dwie luki bessy kluczowe dla WIG20

2008-06-16 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień był dla GPW bardzo zły. Choć pojawiające się od jakiegoś czasu sygnały słabości były niepokojące, to wariant wybronienia istotnych wsparć przez indeksy był dość prawdopodobny. Niestety, bardzo ważne poziomy zarówno w przypadku WIG20, jak i w przypadku innych indeksów zostały pokonane.