Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dynamiczne zmiany na rynku walutowym
2008-09-01 Komentarz miesięczny TMS BrokersW sierpniu obserwowaliśmy bardzo dynamiczne zmiany na międzynarodowym rynku walutowym. Wywołane one były kontynuacją, zapoczątkowanej w połowie lipca, fali spadkowej kursu EUR/USD. Już pierwsze sesje sierpnia wskazywały na znaczny wzrost sentymentu do amerykańskiej waluty.
Ropa tanieje
2008-09-01 X-Trade Brokers - Puls RynkuW poniedziałek ceny ropy na świecie spadają, pomimo zbliżającego się do Nowego Orleanu huraganu Gustav. O godzinie 13:25 za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 112,57 dol., wobec 114,06 dol. w piątek na zamknięciu.
Mieszane nastroje na światowych giełdach
2008-09-01 Komentarz poranny TMS BrokersNa piątkowej sesji giełdy w Stanach Zjednoczonych powędrowały w dół – Nasdaq stracił na zamknięciu 1,8%, Dow Jones oraz S&P 500 zakończyły dzień ze stratą na poziomie 1,4%. Powodem spadków były rozczarowujące kwartalne wyniki producenta komputerów Dell, które pociągnęły w dół pozostałe spółki sektora, sam Dell natomiast stracił 14%.
Rośnie zmienność - tydzień danych i banków centralnych
2008-09-01 Codzienny Puls Rynku IDM SAZmienność (implikowana i rzeczywista) na głównych parach walutowych ostatnio wyraźnie rośnie. Towarzyszy temu umocnienie się dolara i jena, spadek na giełdach. Szczególnie zachowuje się funt, który kolejny dzień z rzędu spada o 1%.
Dolar mocny na początku tygodnia
2008-09-01 Komentarz poranny TMS BrokersNa rodzimym rynku walutowym od godzin porannych uczestnicy rynku są świadkami nieznacznego osłabienia złotego względem euro. Rano kurs EUR/PLN przebił lokalny opór na poziomie 3,3400, a wartość dolara wyrażona w polskiej walucie przekroczyła 2,2800. Później jednak kursy wspomnianych par walutowych spadły poniżej powyższych poziomów.
Tydzień: posiedzenia BoE i EBC, indeksy koniunktury
2008-09-01 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: W najbliższych dniach najważniejsze informacje dotyczyć będą kondycji rynku pracy w USA oraz dynamiki PKB w strefie euro. Po posiedzeniach banków centralnych zmian się nie spodziewamy. Tydzień zaczynamy już dziś publikacją indeksów PMI dla sektora produkcji w Europie.
Święto w USA, indeksy PMI w Europie
2008-09-01 X-Trade Brokers DailyZ uwagi na dzisiejsze Święto Pracy w USA, potencjalne zmiany na rynkach finansowych będą determinować tylko i wyłącznie publikacje makroekonomiczne z Europy. Rano już inwestorzy poznali dane nt. sprzedaży detalicznej w Niemczech.
Amerykanie dziś świętują
2008-09-01 Raport poranny FMCMLepsze dane zza oceanu: Zeszły tydzień obfitował w publikacje makroekonomiczne, które przyczyniły się do umocnienia dolara względem euro. Seria lepszych danych z amerykańskiej gospodarki dotycząca wzrostu sprzedanych domów na rynku wtórnym, wzrostu indeksu zaufania konsumentów...
Trzy oblicza rynku
2008-09-01 Komentarz poranny DM IDMSAOstatni tydzień ukazał trzy oblicza naszego rynku. Pierwsze oblicze ukazało się na początku tygodnia – przy absencji zagranicznych inwestorów rodzime fundusze nie kwapiły się z zakupami akcji, ewidentnie czekając na impulsy zewnętrzne.
Nocne wahania EUR/USD
2008-09-01 X-Trade Brokers - Puls RynkuTydzień na rynku walutowym rozpoczął się od zdecydowanych wahań notowań dolara w relacji do europejskich walut. I tak kurs EUR/USD, który na zamknięciu piątkowych notowań testował poziom 1,4673 dolara, w nocy wzrósł do 1,4722, żeby następnie spaść do dziennego minimum na 1,4616 dolara.
Sierpień na rynkach walutowych – siła dolara czy słabość euro?
2008-08-30 Komentarz X-Trade BrokersSierpień zostanie zapamiętany jako miesiąc umocnienia dolara – największego od 2005 roku. Przyczyn jest kilka, ale główne to ropa i słabość gospodarek większości krajów Europy Zachodniej. Główne europejskie waluty jednogłośnie przyłączyły się do tego ruchu...
Sierpień na rynku surowców – spora zmienność
2008-08-30 Komentarz X-Trade BrokersUruchomienie spirali ropa – dolar oznaczało, iż w pierwszej połowie miesiąca taniejącej ropie nie oparły się nawet rynki ziaren, które zazwyczaj nie spoglądają na to, co dzieje się na zewnątrz. Podkreśliło to również, że kruszce niekoniecznie są najlepszym zabezpieczeniem w czasie dekoniunktury.
PKB pomogło umocnić się złotemu
2008-08-29 Komentarz popołudniowy TMS BrokersOstatnia sesja w tym miesiącu przebiegała dosyć spokojnie na rynku eurodolara. Przez większą część dnia kurs EUR/USD poruszał się w przedziale 1,4720-1,4770. Nieznaczne umocnienie amerykańskiej waluty nastąpiło po publikacji danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych.
Tydzień osłabienia złotego
2008-08-29 Komentarz popołudniowy TMS BrokersNa polskim rynku walutowym miniony tydzień przyniósł osłabienie złotego. Kurs EUR/PLN wzrósł z 3,2960 do 3,3630, a USD/PLN wspiął się z 2,2270 na poziom 2,2830. Złoty tracił na wartości wbrew dobrym fundamentom i perspektywom podwyżki stóp procentowych w najbliższym czasie.
Seria lepszych danych z USA i Polski
2008-08-29 Raport tygodniowy FMCMSpadek eurodolara: Kończący się tydzień stał pod znakiem umacniania się dolara względem wspólnotowej waluty. Pierwsze dwa dni to zdecydowane i dynamiczne spadki kursu głównej pary walutowej. Przyczyn należy upatrywać w publikacjach makroekonomicznych.
Istotne rozstrzygnięcia przed GPW
2008-08-29 Komentarz giełdowy Gold FinanceW piątek indeksy od początku dnia rosły, byki walczyły o pozytywne zakończenie tygodnia i kontynuację wczorajszego odbicia. Sytuację w trakcie sesji popytowi utrudniał jednak czwartkowy mocny wzrost oraz poziom 2600 punktów na indeksie WIG20, który w ubiegłym tygodniu stanowił silny opór.
Brak zdecydowania
2008-08-29 X-Trade Brokers - Puls RynkuWydatki amerykańskich konsumentów, wzrosły w maju po 0,5 proc,. natomiast przychody wzrosły o 0,4 proc. Rynek prognozował natomiast odpowiednio wzrost o 0,3 proc. i spadek o 0,1 proc. W tym samym miesiącu bazowy wskaźnik wydatków osobistych (PCE core) wzrósł o 0,1 proc. w relacji miesięcznej i 2,4 proc. w relacji rocznej. To odczyt zgodny z rynkowymi szacunkami.
Sierpień na rynkach finansowych – przepowiednia Rogoffa
2008-08-29 Komentarz X-Trade BrokersSierpień teoretycznie kończy „sezon ogórkowy”, czyli wakacyjną senność na rynkach finansowych. Obserwując miniony miesiąc można było pokusić o wręcz odwrotny wniosek. Po przełomowym lipcu, pierwsza połowa sierpnia również była bardzo interesująca, im zaś bliżej września, tym rynki coraz bardziej się uspakajały.
Dolar stabilny mimo lepszych danych
2008-08-29 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczoraj kolejny raz w ostatnich dniach dolar nie zareagował umocnieniem po publikacji zdecydowanie lepszych danych od oczekiwań. Zrewidowane dane PKB za 2 kwartał okazały się znacznie lepsze od oczekiwań analityków.
Dziś PKB w II kwartale w Polsce, inflacja w eurolandzie
2008-08-29 Komentarz poranny Open FinanceZdaniem ekonomistów ankietowanych przez ISB, w II kwartale wzrost gospodarczy wyniósł 5,5 proc. wobec 6,1 proc. w I kwartale. Tempo zwalnia produkcja, gospodarkę trzymają konsumenci. Ekonomiści zgadzają się co do tego, że gospodarka nadal znajduje się w dobrej kondycji, relatywnie o wiele lepszej od tego, co widzimy w krajach Zachodniej Europy, jednak wysokiej dynamiki wzrostu nie uda się utrzymać.