Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Bezrobocie spadło poniżej 10 proc.

Bezrobocie spadło poniżej 10 proc.

2008-07-28 Komentarz popołudniowy Open Finance
Po raz pierwszy od blisko 10 lat mamy jednocyfrową stopę bezrobocia. Z piątkowych danych GUS wynika, że w czerwcu bez pracy pozostawało 9,6 proc. osób zdolnych do pracy. Minister Pracy Jolanta Fedak spodziewa się, że pozytywny trend na rynku pracy utrzyma się do października dzięki sezonowym miejscom pracy w budownictwie, a na koniec roku stopa bezrobocia ma wynieść ok. 9,4-9,5 proc.
Tygodniowy komentarz z rynku surowcowego

Tygodniowy komentarz z rynku surowcowego

2008-07-28 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W minionym tygodniu obserwowaliśmy dalsze spadki cen ropy naftowej, chociaż po poniedziałkowej sesji można było sądzić, że korekta uległa zakończeniu. Wybicie się notowań EUR/USD z konsolidacji i wzrost powyżej poziomu 1,5900 sprawił, że również ceny ropy naftowej zwyżkowały.

Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2008-07-28 Raport popołudniowy FMCM
Nieznaczne umocnienie euro: Dzisiejsza sesja przebiegła bardzo spokojnie. Na rynek nie napłynęły żadne ważne publikacje makro, nie pojawiły się również żadne istotne wypowiedzi polityków, ani przedstawicieli instytucji finansowych.
Dobra postawa GPW

Dobra postawa GPW

2008-07-28 Komentarz giełdowy Gold Finance
Poniedziałek na warszawskim parkiecie rozpoczął się od niewielkich spadków, które były następstwem kiepskiego początku tygodnia na innych giełdach europejskich. Po słabym otwarciu, popytowi szybko udało się przejąć inicjatywę i wyprowadzić indeksy powyżej piątkowego zamknięcia.
W tym tygodniu decyzja RPP

W tym tygodniu decyzja RPP

2008-07-28 Komentarz walutowy Money Expert
W minionym tygodniu na rynek napływały przede wszystkim dane makroekonomiczne, które sprzyjały walucie amerykańskiej. Poznaliśmy informacje z rynku nieruchomości – sprzedaż nowych domów wyniosła w czerwcu 530 tys. (prognozy rynkowe mówiły o spadku do 505 tys.).
Notowania złotego stabilne

Notowania złotego stabilne

2008-07-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W trakcie dzisiejszej sesji na rynku walutowym obserwowaliśmy wzrost kursu EUR/USD. Aprecjacji euro nie powstrzymał nawet bardzo słaby odczyt indeksu GfK przedstawiający nastrój konsumentów niemieckich na sierpień. Wyniósł on 2,1 pkt, w stosunku do 3,6 pkt odnotowanych przed miesiącem. Jest to najniższy poziom tego indeksu od czerwca 2003 roku.
Stabilizacja USD/CHF

Stabilizacja USD/CHF

2008-07-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs USD/CHF od czwartku stabilizuje się w przedziale, który na wykresie godzinowym można zamknąć poziomem 1,0323 i 1,0393. Wybicie z tej stabilizacji wskaże kierunek zmian w kolejnych dniach. W dniu dzisiejszym, ze względu na brak potencjalnych impulsów, które mogłyby gwarantować wybicie, takowe wydaje się mało prawdopodobne.
Ropa ciągnie w górę notowania eurodolara

Ropa ciągnie w górę notowania eurodolara

2008-07-28 Puls Walutowy FIT DM
Korelacja pomiędzy rynkiem ropy naftowej, a notowaniami euro do dolara jest w ostatnim czasie dość duża (sięga 0,95). To sprawia, że analiza wykresu cen „czarnego złota” bywa pomocna w postawieniu wniosków, co do kierunku trendu na EUR/USD.
Konsolidacja na głównych parach

Konsolidacja na głównych parach

2008-07-28 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W ubiegłym tygodniu wszystko sprzyjało dolarowi: ropa taniała, giełdy wyraźnie odbiły się, dane z gospodarki europejskiej były znacznie gorsze od oczekiwań, dane z gospodarki amerykańskiej pozytywnie zaskoczyły rynkek. Trudno sobie wyobrazić lepszą sytuację.
Złoty czeka na decyzję RPP

Złoty czeka na decyzję RPP

2008-07-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowe przedpołudnie przynosi ograniczone wahania złotego w relacji do głównych walut, połączone ze stabilizacją notowań blisko poziomów z piątkowego zamknięcia. O godzinie 11:37 kurs USD/PLN testował poziom 2,0393 zł, spadając o 0,1 gr.
WIG20 lepiej od zachodnioeuropejskich indeksów

WIG20 lepiej od zachodnioeuropejskich indeksów

2008-07-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na nowojorskiej giełdzie zakończyła się na plusie. Impulsem dla strony popytowej był przede wszystkim korzystny odczyt danych makroekonomicznych z USA. Wszystkie 3 najistotniejsze informacje (zamówienia na dobra trwałego użytku, indeks nastroju Uniwersytetu Michigan oraz sprzedaż nowych domów) pozytywnie zaskoczyły inwestorów.
W tym tygodniu RPP i wyniki banków

W tym tygodniu RPP i wyniki banków

2008-07-28 Komentarz poranny Open Finance
We wtorek Rada Polityki Pieniężnej rozpocznie dwudniowe posiedzenie - stopy procentowe tym razem powinny pozostać bez zmian. Wśród członków RPP w dalszym ciągu przeważają "jastrzębie", ale po czerwcowej podwyżce stóp procentowych najprawdopodobniej w środę dadzą odetchnąć rynkowi, który spodziewa się pozostawienia kosztu kredytów na dotychczasowym poziomie.
Niska zmienność na rynku walutowym

Niska zmienność na rynku walutowym

2008-07-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek dzisiejszej sesji nie przyniósł większych zmian na rynku złotego. Kurs EUR/PLN od piątku konsoliduje się w obszarze 3,2000-3,2100, natomiast USD/PLN w pobliżu 2,0400. Umiarkowanie stabilne pozostają dziś również notowania polskiej waluty względem franka szwajcarskiego oraz funta szterlinga.
Problemy BRIC wpłyną lekko na GPW

Problemy BRIC wpłyną lekko na GPW

2008-07-28 Komentarz poranny DM IDMSA
Za nami pomyślny tydzień na GPW. Rynek został „uratowany” przez kapitał zagraniczny, który skupił się przede wszystkim na największych bankach. Poprawa w tym sektorze pomogła wszystkim indeksom i zmusiła wolny rodzimy kapitał do nieco aktywniejszych zakupów w porównaniu do poprzednich tygodni.
Ważne dane na koniec tygodnia

Ważne dane na koniec tygodnia

2008-07-28 X-Trade Brokers Daily
Sezon publikacji wyników finansowych w USA powoli dobiega końca. Ciekawym jest fakt, iż podobnie jak trzy miesiące temu stał się on pretekstem do odreagowania na rynkach akcji, co wzmacniało też dolara. Tak jakby inwestorzy nie dostrzegali wyraźnego pogorszenia sytuacji gospodarczej w wynikach spółek, przynajmniej nie w takim stopniu jak sugerowały to dane makroekonomiczne.
Korekta będzie kontynuowana

Korekta będzie kontynuowana

2008-07-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nowy tydzień na warszawskiej giełdzie powinien rozpocząć się stabilizacją notowań. O tym jaki on będzie, zdecyduje natomiast reakcja światowych giełd na publikację wyników przez amerykańskie spółki oraz na wstępne dane o dynamice PKB w II kwartale i lipcowe dane z rynku pracy w USA.
W tym tygodniu dynamika PKB w USA

W tym tygodniu dynamika PKB w USA

2008-07-28 Raport poranny FMCM
Poniedziałek bez istotnych publikacji: W minionym tygodniu na rynek napłynęło sporo niekorzystnych dla euro informacji oraz kilka dobrych wiadomości dla dolara. Dlatego kurs EUR/USD odsunął się od historycznego szczytu i spadł poniżej 1,57.
Dobre dane z USA wspierają dolara

Dobre dane z USA wspierają dolara

2008-07-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Piątkowa sesja na rynku eurodolara przebiegała w atmosferze dużej zmienności. W pierwszej połowie dnia obserwowaliśmy osłabienie dolara względem euro. Wynikało ono w dużej mierze ze spadków obserwowanych w czwartek na parkietach amerykańskich oraz nieznacznej zwyżce cen ropy naftowej.
Udane zakończenie tygodnia

Udane zakończenie tygodnia

2008-07-25 Komentarz giełdowy Gold Finance
Ostatnia sesja na GPW w tym tygodniu, po wczorajszej mocnej przecenie na Wall Street rozpoczęła się od spadków. Indeks WIG20 stracił na otwarciu 1,29% i rozpoczął dzień poniżej 2600 punktów. Początek piątkowej sesji przebiegał pod znakiem oczekiwania inwestorów na popołudniowe dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych.
Krótka korekta na rynku złotego

Krótka korekta na rynku złotego

2008-07-25 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W kończącym się już tygodniu na rynkach finansowych inwestorzy nie mogli narzekać na brak emocji. Nie brakowało istotnych danych na poziomie makro, publikacji istotnych w skali globalnej wyników kwartalnych, a także znaczących wypowiedzi i wystąpień ważnych dla rynków osobistości.