Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Wsparcie zostało przełamane
2008-08-28 Komentarz poranny DM IDMSAŚrodowa sesja zmieniła krótkoterminowy obraz indeksu największych spółek. W pierwszej części sesji doszło do przełamania najbliższego wsparcia zlokalizowanego na poziomie 2525 punktów, dodatkowo wydarzeniu temu towarzyszył lekki wzrost obrotów świadczący o zaktywizowaniu się większej liczby sprzedających. Krótkoterminowe nadzieje byków zostały w ten sposób zdecydowanie rozwiane.
RPP nie zmieniła stóp, ale boi się inflacji
2008-08-27 Komentarz popołudniowy Open FinanceZgodnie z oczekiwaniami Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych, ale z komunikatu nadal wynika, że kolejne podwyżki są możliwe. nRPP uznała, że prawdopodobieństwo utrzymania się inflacji powyżej celu (2,5 proc. plus-minus 1 pkt. proc.) jest większe niż zejście inflacji w okolice celu, co może wymagać dalszego zacieśnienia polityki pieniężnej.
Nieznaczny wpływ komunikatu RPP na złotego
2008-08-27 Komentarz popołudniowy TMS BrokersWidoczne wczoraj, od godzin popołudniowych osłabienie dolara było kontynuowane również i dzisiaj. Kurs EUR/USD odnotował dzienne maksimum na poziomie 1,4770. Osłabienie dolara było podyktowane przede wszystkim realizacją zysków inwestorów po ostatnim umocnieniu amerykańskiej waluty, dzięki któremu kurs EUR/USD odnotował najniższy od sześciu miesięcy poziom.
WIG20 blisko 2500 punktów
2008-08-27 Komentarz giełdowy Gold FinanceNiepewna sytuacja na Wall Street i ponownie drożejąca ropa odbiły się negatywnie na przebiegu dzisiejszej sesji na GPW. Indeksy rozpoczęły środową sesję od niewielkich wzrostów, ale presja ze strony rynków europejskich spowodowała, że już przed południem na nasz parkiet ponownie powróciły spadki.
Próba powstrzymania spadków EUR/USD
2008-08-27 Raport popołudniowy FMCMLepsze dane z USA: Środa upływa pod znakiem umacniania się euro względem dolara. Od rana następuje wzrost kursu głównej pary walutowej. Lepsze dane makroekonomiczne z USA dotyczące dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku spowodowały jedynie lekki i krótkoterminowy spadek kursu.
Weber wzmocnił euro
2008-08-27 X-Trade Brokers - Puls RynkuKurs EUR/USD wspiął się w południe do dziennego maksimum na poziomie 1,4765 dolara (wczoraj na zamknięciu było to 1,4644). Tym samym został poważnie naruszony opór, jaki na 1,4735 dolara, tworzyła na wykresie godzinowym tej pary, 4-tygodniowa linia trendu spadkowego.
Stopy nie spadną szybko
2008-08-27 Komentarz X-Trade BrokersRada Polityki Pieniężnej nie zaskoczyła rynku i podobnie jak w lipcu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Z pewnością nie bez znaczenia był fakt, iż perspektywy wzrostu gospodarczego ulegają zdecydowanemu pogorszeniu.
Dolar traci w środę do euro
2008-08-27 X-Trade Brokers - Puls RynkuŚroda przynosi umocnienie euro w relacji do dolara. O godzinie 11:50 kurs EUR/USD testował poziom 1,4716 dolara, wobec 1,4644 wczoraj pod koniec dnia. Całość ruchu wzrostowego tej pary miała miejsce w czasie godzin azjatyckich.
Brak zdecydowania na światowych parkietach
2008-08-27 Komentarz poranny TMS BrokersPomimo negatywnych nastrojów inwestycyjnych, jakie panują na giełdach i coraz słabszych fundamentów światowej gospodarki, amerykańskie indeksy zamknęły się wczoraj na niewielkich plusach – Dow Jones oraz Nasdaq wzrosły o 0,2%, S&P 500 zyskał 0,4%.
Realizacja zysków na dolarze
2008-08-27 Codzienny Puls Rynku IDM SAProtokół z sierpniowego posiedzenia FOMC nie zaskoczył rynku. Podkreślono w nim zagrożenia dla wzrostu gospodarczego oraz dużą niepewność dotyczącą przyszłej inflacji. Decyzja o pozostawieniu stóp bez zmian zapadła relacją głosów 10-1.
Dziś decyzja RPP co do stóp procentowych
2008-08-27 Komentarz poranny TMS BrokersChoć zdecydowana większość ekonomistów spodziewa się podwyżki stóp, to prawie nikt nie zakłada, że stanie się to już na dzisiejszym posiedzeniu. Ostatnie dane makro przynoszą sprzeczne sygnały - gospodarka hamuje, co widać po dynamice produkcji przemysłowej czy liczbie wydanych pozwoleń na budowę (znak, że wkrótce boom w budownictwie mieszkaniowym się dopali).
Dzisiaj decyzja RPP w sprawie stóp
2008-08-27 Komentarz poranny TMS BrokersDzisiaj kończy się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Uczestnicy rynku jak mantrę powtarzają, iż niemal na pewno nie będzie zaskoczenia i wysokość stóp procentowych pozostanie na niezmienionym poziomie (obecnie główna stopa referencyjna wynosi 6,0 proc.).
Szansa na wzrosty, jeżeli nie przeszkodzą dane
2008-08-27 X-Trade Brokers - Puls RynkuPo dwóch dniach spadków, w efekcie czego indeks WIG spadł wczoraj do poziomu 39799 pkt. na zamknięciu, środowa sesja ma szanse przynieść wzrosty na warszawskiej giełdzie.
Na realizację takiego scenariusza wskazuje przede wszystkim brak nowych silnych impulsów podażowych, płynących z globalnych rynków akcji.
Na realizację takiego scenariusza wskazuje przede wszystkim brak nowych silnych impulsów podażowych, płynących z globalnych rynków akcji.
Dziś poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej
2008-08-27 Poranny Szkic Walutowy AFSDziś poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej – rynek jest zgodny w oczekiwaniu na brak zmiany stóp procentowych, niemniej jednak występują spore rozbieżności w prognozach co do wymowy komunikatu po posiedzeniu oraz dalszego kierunku polityki pieniężnej.
Dane i wydarzenia – RPP decyduje o stopach
2008-08-27 X-Trade Brokers DailyDziś decyzję ws. stóp procentowych podejmie Rada Polityki Pieniężnej. Nie powinno być zaskoczenia – rynek dość zgodnie oczekuje, iż stopy pozostaną po raz drugi z rzędu na niezmienionym poziomie. Komunikat i komentarze członków Rady po posiedzeniu pozwolą jednak na lepszą ocenę prawdopodobieństwa zmiany stóp we wrześniu.
Zagranica nie kupuje – rynek stoi
2008-08-27 Komentarz poranny DM IDMSADrugi dzień tygodnia przyniósł kolejną z rzędu sesję z bardzo niską aktywnością inwestorów na GPW. Główne indeksy straciły na wartości około 1%, co było w dużej mierze reakcją na słabą pierwszą sesję tygodnia w USA.
Eurodolar spada coraz niżej
2008-08-27 Raport poranny FMCMEurodolar spada pod wpływem IFO: Wtorek przyniósł umocnienie amerykańskiej waluty względem euro. Spadek kursu głównej pary walutowej był w dużej mierze spowodowany gorszymi od oczekiwań wynikami indeksu klimatu gospodarczego instytutu IFO w Niemczech.
Bezrobocie spadło do 9,4 proc. sprzedaż detaliczna w górę
2008-08-26 Komentarz popołudniowy Open FinanceSprzedaż detaliczna wzrosła w lipcu o 14,3 proc., co było mniej więcej zgodne z oczekiwaniami rynku. Rynek konsumencki wciąż trzyma się dobrze. Dzisiejsze dane pozostaną raczej bez wpływu na najbliższą decyzję Rady Polityki Pieniężnej, która będzie zapewne czekać na nową projekcję inflacji i dane o wzroście PKB, które poznamy w piątek.
Eurodolar najniżej od sześciu miesięcy
2008-08-26 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDziś kurs eurodolara spadł do poziomu sześciomiesięcznego minimum. Katalizatorem spadków były rozczarowujące dane z Niemiec – indeks klimatu gospodarczego spadł w lipcu do poziomu 94.8 z 97.5 w czerwcu i okazał się gorszy od prognoz, przewidujących wartość 97.1.
Poziom indeksu nastrojów zaskoczył analityków
2008-08-26 Komentarz walutowy Money ExpertWe wtorek euro znów traciło względem dolara. Niestety wiąże się to z kolejnymi kiepskimi danymi wskazującymi na osłabienie europejskiej gospodarki. Tym razem chodziło o informacje z Niemiec, czyli najważniejszego i największego rynku w Europie.