Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Rynek czeka na nowego prezydenta
2008-11-04 Komentarz poranny TMS BrokersNa rynku krajowym obserwujemy pewną stabilizację notowań złotego. Co prawda polska waluta cały czas podlega wahaniom rzędu 10 groszy w stosunku do euro, czy dolara. Nie są to jednak tak duże zmiany, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich dwóch tygodniach, a krótkoterminowy trend wzrostowy złotego cały czas jest zachowany.
Bank Australii obniżył stopy procentowe
2008-11-04 Komentarz poranny Open FinanceCięcie było głębsze niż oczekiwał tego rynek - główna stopa spadła o 75 punktów do 5,25 proc., a nie o 50 pkt jak oczekiwali ekonomiści. Wiadomość jest o tyle istotna, że Australia była traktowana przez wielu międzynarodowych inwestorów jako świetne miejsce docelowych inwestycji z carry trade.
Wyborcza stabilizacja
2008-11-04 X-Trade Brokers Puls RynkuPrzebieg poniedziałkowej sesji na GPW może sugerować, że rynek dojrzał do realizacji zysków. Wskazuje na to z jednej strony zachowanie indeksu dużych spółek, który zakończył dzień spadkiem o 0,4 proc., pomimo że przed południem rósł o prawie 2,1 proc.
Dolar umacnia się mimo słabszych danych
2008-11-04 Raport poranny FMCMEurodolar nadal traci: Wczorajsza sesja przyniosła umocnienie amerykańskiej waluty, mimo iż pierwsza jej połowa zapowiadała zupełnie co innego. Nie można winić za to danych makroekonomicznych, gdyż te nie sprzyjały wczoraj dolarowi.
Rynki czekają na prezydenta i... payrollsy
2008-11-04 X-Trade Brokers DailyPoczątek tygodnia na rynkach finansowych okazał się relatywnie spokojny. Mimo bardzo słabych danych o aktywności w przemyśle w październiku (zwłaszcza w USA, ale również w Europie), rynki nie zareagowały nerwowo, a nawet zmienność ulegała zmniejszaniu.
Dziś wybory w USA
2008-11-04 Poranny szkic walutowy AFSJohn McCain i Barack Obama stają w wyborcze szranki, podczas gdy na rynkach kapitałowych trwa najgorszy okres od 30 lat, a realna sfera gospodarki znajduje się w recesji. W takich okresach często wygrywali kandydaci Partii Demokratycznej i tak może stać się według sondaży oraz inwestorów w serwisie predykcyjnym Intrade.
MF: Inflacja wyniosła 4,2 proc.
2008-11-03 Komentarz popołudniowy Open FinanceDobre wieści z resortu finansów - według jego szacunków inflacja topnieje. Z 4,8 proc. w sierpniu zrobiło się 4,2 proc. w październiku. Już mówi się o obniżkach stóp. Na razie dwóch członków Rady Polityki Pieniężnej wspomniało o możliwych obniżkach stóp jeszcze w tym roku i co prawda dosyć ostrożnie, ...
Spokojny początek tygodnia
2008-11-03 Komentarz giełdowy Gold FinanceMożna powiedzieć, że poniedziałkowa sesja zakończyła się praktycznie neutralnie. Gracze próbowali przedłużyć pozytywne nastroje, które obowiązywały na GPW w ubiegłym tygodniu. Bykom dzisiaj już nie szło tak łatwo, jak w poprzednim tygodniu.
Dolar umacnia się przed wyborami
2008-11-03 Raport popołudniowy FMCMSektor produkcyjny w USA w lepszej formie: Pierwsza część sesji poniedziałkowej stała pod znakiem umocnienia waluty europejskiej. We wzrostach eurodolara nie przeszkodziły gorsze od oczekiwań dane dotyczące indeksu PMI dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro (odczyt wyniósł 41,1 pkt. przy prognozie 41,3 pkt.).
Tydzień: wybory w USA, decyzja ECB i BoE
2008-11-03 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Nadchodzące dni będą zdominowane przez doniesienia o wyborach prezydenckich w USA, ale z rynkowego punktu widzenia jest to wydarzenie czysto medialne. Przynajmniej tak długo, jak długo główną receptą na kryzys gospodarczy pozostaje slogan "musimy działać razem".
Poprawa nastrojów w oczekiwaniu na posiedzenie ECB i BoE
2008-11-03 Komentarz poranny TMS BrokersDzisiejsze zamknięcie giełd w Azji może sugerować, iż zapoczątkowane w zeszłym tygodniu odreagowanie na światowych parkietach, będzie dziś kontynuowane. Indeksy azjatyckie rosły na fali lepszych nastrojów związanych z cięciami stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz Japonii w ostatnich dniach.
W tym tygodniu ważne dane makroekonomiczne
2008-11-03 Komentarz poranny TMS BrokersNotowania złotego rozpoczęły nowy tydzień od względnie wysokich poziomów w stosunku do głównych walut. Na otwarciu dzisiejszej sesji kurs EUR/PLN znajdował się poniżej poziomu 3,5000, a USD/PLN bardzo blisko wsparcia 2,7000.
Forex wciąż w rytmie giełd
2008-11-03 X-Trade Brokers Puls RynkuPaździernikowe dane z amerykańskiego rynku pracy, indeksy ISM dla sektora produkcji i usług w USA oraz posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego oraz Banku Anglii, to główne wydarzenia tego tygodnia.
Ważny tydzień dla Stanów Zjednoczonych i świata
2008-11-03 Raport poranny FMCMDoczekaliśmy się wzrostów na EUR/USD: Miniony tydzień przyniósł na eurodolarze spore odreagowanie dotychczasowych spadków. Kurs odbił się od lokalnego minimum i dotarł w okolice poziomu 1,33. Wprawdzie później euro ponownie się osłabiło, ale nowy tydzień rozpoczyna od kolejnych wzrostów.
Formacja V trwa
2008-11-03 Komentarz poranny DM IDMSADługo oczekiwana formacja V kończąca gigantyczną wyprzedaż na warszawskim parkiecie wreszcie stała się faktem. Zgodnie z oczekiwaniami, bardzo mocne wzrosty dotknęły przede wszystkim największych spółek.
WIG20 wzrósł o 17% w ciągu tygodnia
2008-10-31 Komentarz giełdowy Gold FinanceOsłabienie, które już pod koniec wczorajszej sesji pojawiło się na GPW przełożyło się na słaby początek dzisiejszych notowań. Nasz rynek po dynamicznych wzrostach w ostatnich dniach przejawiał umiarkowane chęci do niewielkiej korekty.
Tydzień odreagowania na rynku walutowym
2008-10-31 Komentarz tygodniowy TMS BrokersOstatni tydzień października to odreagowanie na rynku złotego. Po okresie panicznej wyprzedaży z poprzedniego tygodnia, koniec miesiąca przebiegał pod znakiem korekty. W poniedziałek poinformowano, że agencja ratingowa S&P obniżyła perspektywę ratingu długoterminowego zadłużenia Polski w walucie obcej z „pozytywnej” do „stabilnej”.
Spokojny koniec tygodnia
2008-10-31 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja przyniosła uspokojenie nastrojów po kolejnym bardzo emocjonującym tygodniu na rynku walutowym. Zmienność notowań w ostatnich tygodniach powoduje, że wszelkiego typu analizy i prognozy mają ograniczoną skuteczność.
Spadki w Japonii mimo obniżki stóp
2008-10-31 Komentarz poranny TMS BrokersW czwartek na amerykańskiej giełdzie dominowały wzrosty. Główne indeksy Wall Street zyskały wczoraj ponad 2%. Wobec skali zwyżki, jaka dokonała się wcześniej w Azji i Europie, wzrosty w USA nie imponują. Amerykański parkiet wsparły wczoraj m.in. nieco lepsze od oczekiwań dane ze Stanów Zjednoczonych na temat PKB w III kw.
Co dalej ze złotym?
2008-10-31 Puls Walutowy FIT DMOstatnie dni to istny rollercoaster. Osłabienie złotego z poprzedniego tygodnia, przerodziło się w gwałtowne umocnienie – wczoraj rano za euro płacono „tylko” 3,4550 zł, a za dolara 2,61 zł. Później złoty ponownie zaczął tracić, do czego przyczyniły się również gwałtowne ruchy na globalnym rynku EUR/USD.