Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dla złotego Grecja ważniejsza niż BGK

Dla złotego Grecja ważniejsza niż BGK

2011-05-09 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Obawy o perspektywy gospodarcze Grecji, jakie pojawiły się po ostatnich spekulacjach niemieckiej prasy, a które dziś wzmocniła decyzja S&P o obniżeniu ratingu dla tego kraju, stały się w poniedziałek dominującym tematem na rynku walutowym.
Problemy Grecji pogrążają eurodolara

Problemy Grecji pogrążają eurodolara

2011-05-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ostatnich dniach zaognił się kryzys zadłużenia państw peryferyjnych Eurolandu. Tym razem w centrum uwagi znalazła się Grecja. Doniesienia prasowe sugerują, że władze tego kraju rozważają opuszczenie strefy euro i powrót do krajowej waluty, ...

Temat grecki coraz bardziej szkodzi rynkom

Temat grecki coraz bardziej szkodzi rynkom

2011-05-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Mimo, że zewsząd płyną zapewnienia, że sytuacja wokół długu Grecji pozostaje pod kontrolą, a scenariusz wyjścia ze strefy euro jest tak samo mało prawdopodobny, jak restrukturyzacja długu, to rynek finansowy coraz bardziej zdaje sobie sprawę z tego, że reanimacja bankruta może się nie udać.
Kwestia Grecji coraz poważniejsza

Kwestia Grecji coraz poważniejsza

2011-05-09 Raport popołudniowy FMCM
S&P tnie grecki rating: Początkowe odreagowanie piątkowych spadków na rynku głównej pary walutowej nie trwało zbyt długo. Przewaga negatywnych informacji już od połowy przedpołudnia wywołała osłabienie euro względem dolara. Przy pustym kalendarium tematyką, która miała największy wpływ na posunięcia inwestorów była kwestia greckiego zadłużenia.
Zapowiada się spokojna sesja

Zapowiada się spokojna sesja

2011-05-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Po weekendowych doniesieniach „Spiegla” o zamiarze opuszczenia strefy euro przez Grecję i powrotu do własnej waluty na rynek powinna wrócić stabilizacja. Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara zapowiada się spokojnie.
Grecja znów na tapecie

Grecja znów na tapecie

2011-05-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po tym jak w piątek późnym popołudniem pojawiły się spekulacje, jakoby zostało zwołane specjalne spotkanie w Luksemburgu, w którym udział wzięli „wybrani” ministrowie finansów strefy euro, a tematem rozmów był temat greckich problemów, notowania euro na rynkach światowych ponownie zapikowały mocno w dół.
Spokojne otwarcie tygodnia

Spokojne otwarcie tygodnia

2011-05-09 Raport poranny FMCM
Spekulacje na temat wyjścia Grecji: Weekend nie przyniósł żadnych istotnych informacji, które miałby zasadniczy wpływ na rynek, dlatego początek poniedziałkowej sesji kurs głównej pary walutowej rozpoczyna w spokojnej atmosferze. Więcej zmienność mogliśmy za to obserwować w piątkowe późne popołudnie.
Departament Pracy uratował sytuację, ale na jak długo?

Departament Pracy uratował sytuację, ale na jak długo?

2011-05-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Mogło być bardzo gorąco, a jednak nie było. Mowa tu o dzisiejszym odczycie Departamentu Pracy USA o godz. 14:30. Okazało się, że stopa bezrobocia wprawdzie wzrosła z 8,8 proc. do 9,0 proc. (co nie jest pozytywne), ale już liczba nowych etatów poza rolnictwem zwiększyła się aż o 244 tys., a w sektorze prywatnym o 268 tys., co jest zaskakująco dobrym wynikiem.
Lepsze dane z rynku pracy USA

Lepsze dane z rynku pracy USA

2011-05-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Pierwsza część dzisiejszej sesji na rynku eurodolara przebiegała pod znakiem oczekiwania na oficjalną publikację Departamentu Pracy USA. Do godziny 14:30 notowania głównej pary walutowej oscylowały w przedziale 1,4500-1,4600. W kwietniu zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło o 244 tys. etatów, podczas gdy spodziewano się wyniku na poziomie 187 tys.
Dane z rynku pracy kluczowe w tym tygodniu

Dane z rynku pracy kluczowe w tym tygodniu

2011-05-06 Raport popołudniowy FMCM
Śmierć Bin Ladena nie pomogła dolarowi: Notowania w nowy tygodniu główna para walutowa rozpoczęła w atmosferze radości jaka towarzyszyła zabiciu przez amerykańskie siły specjalne najgroźniejszego terrorysty Osamy Bin Ladena. Zadowolenie to udzieliło się także na rynkach finansowych, z czego skorzystała amerykańska waluta.
BGK i dane z USA wsparły złotego

BGK i dane z USA wsparły złotego

2011-05-06 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Aktywność Banku Gospodarstwa Krajowego na rodzimym rynku walutowym oraz poprawa nastrojów na rynkach globalnych, pozwoliły w piątek złotemu odrobić część start z tego tygodnia. O godzinie 16:36 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9410 zł, a USD/PLN 2,7158 zł.
Rynki w fazie korekty

Rynki w fazie korekty

2011-05-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsza sesja przyniosła dalszą wyprzedaż na rynkach surowcowych oraz przecenę na rynkach akcji. Słabe dane napływające z gospodarek światowych, w tym USA, przyniosły wzrost awersji do ryzyka, czego skutkiem było silne umocnienie waluty amerykańskiej i japońskiej.
Panika wkracza na rynki?

Panika wkracza na rynki?

2011-05-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
To co stało się wczoraj (silne przeceny surowców, zwłaszcza ropy), a także gwałtowne umocnienie się dolara, ale i też franka, oraz jena, pokazuje, że inwestorzy nagle uświadomili sobie, że w światowej gospodarce może nie być tak „różowo”, a dość „gołębie” wystąpienie Bena Bernanke z 27 kwietnia, mogło mieć swoje drugie dno.
Przecena na rynku surowców umacnia dolara

Przecena na rynku surowców umacnia dolara

2011-05-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zaskakująco złe dane z amerykańskiego rynku pracy stały się wczoraj wystarczającym powodem do realizacji zysków na przegrzanych rynkach surowcowym i walutowym. Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła w ubiegłym tygodniu do 476 tys. wobec oczekiwanych 410 tys., co było najwyższym odczytem od ośmiu miesięcy.
Dane z rynku pracy USA w centrum uwagi

Dane z rynku pracy USA w centrum uwagi

2011-05-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza przecena euro w relacji do dolara po konferencji prasowej z udziałem prezesa ECB była kontynuowana w trakcie sesji amerykańskiej. W godzinach wieczornych kurs EUR/USD spadł w okolice poziomu 1,4500.
Dziś ważne dane zza oceanu

Dziś ważne dane zza oceanu

2011-05-06 Raport poranny FMCM
Inwestorzy patrzą dziś na Stany: Wczorajsze gorsze dane na temat liczby nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczony oraz bardzo umiarkowana wypowiedź J.C. Tricheta po decyzji EBC o utrzymaniu stóp na niezmienionym poziomie wywołały w drugiej połowie notowań europejskich silny spadek kursu eurodolara do poziomu 1,46.
Znaczące umocnienie dolara po konferencji prezesa EBC

Znaczące umocnienie dolara po konferencji prezesa EBC

2011-05-05 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Piąty dzień maja przynosi zdecydowane odreagowanie na rynku złotego. Wzrost na parze USDPLN wynosi obecnie, od ceny dzisiejszego otwarcia, ponad 3 grosze. Para ta zbliża się obecnie do okrągłego poziomu 2,70. W stosunku do euro i do franka nasza waluta dzisiaj zachowuje się dość stabilnie i wzrosty notowań są tutaj nieznaczne.
ECB rozczarował, ale to dane o bezrobociu powinny martwić

ECB rozczarował, ale to dane o bezrobociu powinny martwić

2011-05-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej J.C.Tricheta nie padły sformułowania o „wzmożonej czujności” (strong vigilance), co byłoby odebrane jako zapowiedź rychłej podwyżki stóp procentowych. Szef ECB wolał być ostrożny – padło sformułowanie o uważnym monitorowaniu cen, czy też akomodacyjnej polityki banku centralnego, ale dodano, ...
Rynek pracy w kiepskim stanie

Rynek pracy w kiepskim stanie

2011-05-05 Raport popołudniowy FMCM
Pomyślny początek, słaby koniec: Początek dzisiejszego dnia dla eurodolara upłynął pod znakiem wzrostów. Pomagały mu w tym oczekiwania nie tyle co na decyzję Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp, lecz przede wszystkim na komentarz J.C. Tricheta.
Dzień banków centralnych

Dzień banków centralnych

2011-05-05 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsza sesja na rynkach światowych przyniosła dalsze pogorszenie nastrojów. Większość głównych indeksów zagranicznych kontynuowała spadki. Na rynku walutowym obserwowaliśmy wzrost awersji do ryzyka związany z obawami o siłę obecnego światowego ożywienia gospodarczego, do czego przyczyniły się słabsze dane opublikowane ze strefy euro i gospodarki amerykańskiej.