Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Rynek liczy, że interwencja w Libii będzie krótka
2011-03-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutNie udało się pułkownikowi Kaddafiemu uniknąć interwencji sił międzynarodowych w Libii. Ogłoszone przez niego zawieszenie broni w piątek po południu, zostało zerwane przez jego wojska już w sobotę, co natychmiast przełożyło się na działania koalicji. Trwają one cały czas, pomimo ogłoszonej przez Libię kolejnej deklaracji przerwania walk wczoraj wieczorem.
Eurodolar spokojny na początku tygodnia
2011-03-21 Raport poranny FMCMRynki w obliczu „Świtu Odysei”: Weekend przyniósł kilka istotnych informacji. Pierwsza z nich dotyczyła Japonii i tamtejszej elektrowni atomowej Fukushima. Według doniesień udało się podłączyć prąd do większości reaktorów i rozpocząć ich chłodzenie.
Tydzień pod znakiem osłabienia złotego
2011-03-18 Komentarz tygodniowy TMS BrokersDobiegający końca tydzień na rynku złotego przebiegał pod znakiem podwyższonej zmienności w notowaniach krajowej waluty. Kurs EUR/PLN rozpoczął tydzień w okolicach poziomu 4,0000 po czym złoty osłabił się w relacji do euro o blisko 3 proc., odnotowując tygodniowe maksimum na poziomie 4,1184.
Eurodolar kontynuuje wzrosty
2011-03-18 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW pierwszych godzinach piątkowego handlu w Europie notowania eurodolara pokonały poziom 1,4100, dochodząc w godzinach popołudniowych do 1,4145. Z kolei w ostatnich godzinach sesji na Starym Kontynencie istotnie zmalała zmienność w notowaniach głównej pary walutowej. Dopiero po godzinie 17:00 euro zaczęło ponownie wzrastać , pokonując poziom 1,4150.
Kadafi gra walutami
2011-03-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutW pierwszych godzinach piątkowego handlu rynek żył nocną interwencją na rynku jena, zwłaszcza, że pojawiały się spekulacje dotyczące możliwych dalszych posunięć ze strony grupy G-7. Niezależnie od krytyki, która zwyczajowo powinna wiązać się z tego typu próbami wpływania na wolny rynek, trzeba przyznać, że tym razem bankowcy mieli dobre wyczucie.
Eurodolar wychodzi z trzęsienia obronną ręką
2011-03-18 Raport tygodniowy FMCMPoniedziałek na rynku głównej pary walutowej nie zapowiadał dużej destabilizacji w dalszej części tygodnia. Całodziennemu wzrostowi nie zaszkodziły początkowe doniesienia o skutkach trzęsienia ziemi w Japonii ani dalsze zamieszki w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.
Przełomowy tydzień? Szansa na umocnienie złotego
2011-03-18 Komentarz tygodniowy do rynku złotego X-Trade BrokersMijający tydzień przynosi kolejną wyraźną przecenę polskiej waluty. W przeciwieństwie jednak do poprzednich tygodni dla złotego pojawia się światełko w tunelu, gdyż wiele zagrożeń zostało już zdyskontowanych. Kolejny tydzień powinien zaś przynieść stabilizację z szansą na umocnienie.
Dobre wieści z Japonii
2011-03-18 Codzienny Puls Rynku IDMSAJaponia pozostaje w centrum uwagi. Tym razem jednak, po raz pierwszy od wybuchu trzęsienie ziemi, napłynęły z tego kraju pozytywne informacje. Jeden z przedstawicieli Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej podał, że udało się uruchomić urządzenia chłodzące reaktor radioaktywny i sytuacja jest stabilna.
BOJ interweniuje na rynku
2011-03-18 Komentarz walutowy TMS BrokersWczorajsza telekonferencja z udziałem przedstawicieli państw grupy G7, przyniosła bardzo wymierne efekty. Zdecydowano o przeprowadzeniu skoordynowanej interwencji na rynku walutowym w celu osłabienia jena. Banki centralne zobowiązały się do sprzedaży jena w celu osłabienia japońskiej waluty.
A jednak zainterweniowali…
2011-03-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutMimo, że wczoraj w trakcie dnia napływały informacje sugerujące, iż potencjalna skoordynowana interwencja banków centralnych w celu osłabienia jena jest mało prawdopodobna, to jednak na wieczornej wideokonferencji przedstawicieli państw G-7 zgodzono się, że takie działanie w obecnej chwili będzie konieczne.
Podjęcie wspólnej interwencji na rynku jena
2011-03-18 Poranny Szkic Walutowy AFSMinistrowie finansów państw G7 uzgodnili w piątek podjęcie wspólnej interwencji na rynku jena, aby powstrzymać jego gwałtowną aprecjację i uspokoić rynki finansowe po tym, jak paniczne reakcje inwestorów doprowadziły japońską walutę do historycznych maksimów.
Eurodolar łapie drugi oddech
2011-03-18 Raport poranny FMCMKońcówka tygodnia dla wspólnej waluty: Brak nowych negatywnych informacji z Japonii, a także doniesienia o możliwości przywrócenia w niedługim czasie dostaw prądu do elektrowni Fukuschima, co pozwoliłoby na uruchomienie systemu chłodzenia reaktorów uspokajająco podziałało na rynki.
Umocnienie złotego, wzrosty na giełdach
2011-03-17 Komentarz popołudniowy TMS BrokersKurs EUR/USD poruszał się od początku tygodnia w konsolidacji. Dziś rano przebił jej górne ograniczenie na poziomie 1,4000 i zwyżkował w okolice 1,4050 ustanawiając tym samym nowe tegoroczne maksima. Inwestorzy szybko przystąpili jednak do realizacji zysków, kurs zawrócił pod okrągłą barierę i spadł w okolice 1,3980.
Złoty odrabia straty, zmiana tendencji na EUR/PLN
2011-03-17 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPoprawa nastrojów na rynkach globalnych, źródeł której należy szukać w ograniczeniu obaw o sytuację w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima, wpłynęła na spadek awersji do ryzyka, pozwalając polskiej walucie odrobić część wczorajszych strat.
Eurodolar znów na szczycie
2011-03-17 Raport popołudniowy FMCMNa rynku powiało optymizmem: Początek dnia dla głównej pary walutowej rozpoczął się niezwykle pomyślnie. Kurs po nocnym spadku do okolic 1,3880 od początku sesji azjatyckiej zaczął rosnąć i tendencję tą podtrzymał także na początku notowań w Europie.
Złoty stopniowo odrabia straty
2011-03-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut„Groźba” skoordynowanej interwencji banków centralnych na rynkach finansowych, o której spekulowano od rana w kontekście zapowiedzianej na godz. 23:00 telekonferencji przedstawicieli państw G-7, ograniczyła dzisiaj zapędy podaży. W efekcie odreagowanie obserwowaliśmy na giełdach, surowcach, a także walutach uznawanych za bardziej ryzykowne.
Kolejny "czarny" dzień na rynkach
2011-03-17 Codzienny Puls Rynku IDMSAOczy inwestorów zwrócone są w dalszym ciągu na Japonię. Wczoraj panika sięgnęła zenitu. Informacja o tym, iż sytuacja w elektrowni Fukushima jest poza kontrolą, doprowadziła do wzrostu rynkowej zmienności do poziomów najwyższych od ośmiu miesięcy.
USD/JPY ustanowił nowe historyczne minimum
2011-03-17 Komentarz poranny TMS BrokersOd początku tygodnia kurs eurodolara porusza się w konsolidacji 1,3860-1,4000. Tak stabilne notowania głównej pary walutowej mogą dziwić w obliczu ostatnich wydarzeń oraz rosnącej zmienności na rynku. Wczoraj rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadły do poziomu 3,19 proc., czyli najniższej wartości od początku grudnia 2010 roku, ...
Interwencja coraz bardziej możliwa?
2011-03-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutAtomowa panika coraz bardziej odciska piętno na rynkach finansowych. Wczoraj wieczorem zaznaczyła się ona gigantycznym umocnieniem się szwajcarskiego franka, oraz …. japońskiego jena. W pierwszym przypadku można to łatwo wytłumaczyć (wiążąc ten fakt dodatkowo z dzisiejszym posiedzeniem Narodowego Banku Szwajcarii w temacie stóp procentowych), ...
Atomowa panika opanowała rynki finansowe
2011-03-17 Poranny Szkic Walutowy AFSAtomowa panika opanowała rynki finansowe, a inwestorzy w chaotycznym handlu próbują uciec z ryzykownych inwestycji. Podczas gdy japońscy ratownicy próbują zapanować nad sytuacją w elektrowni atomowej Fukushima i schłodzić reaktory, eksperci nuklearni na całym świecie ostrzegają przed zagrożeniem wysokiego promieniowania, które może rozprzestrzenić się poza obszar elektrowni.