Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dziś popyt na polską walutę może się nasilić

Dziś popyt na polską walutę może się nasilić

2011-04-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
W czwartek polski złoty stoi przed szansą trwałego przełamania wsparcia na poziomie 3,95 względem euro. Po nieudanych próbach w ubiegły piątek oraz wczoraj, dziś popyt na polską walutę może się nasilić, doprowadzając do spadku eurozłotego w kierunku 3,93. Wszystko za sprawą wczorajszego raportu GUS, który wykazał zaskakująco mocne przyspieszenie inflacji w marcu.
Rynek ma dylemat, co zrobić z wysoką inflacją

Rynek ma dylemat, co zrobić z wysoką inflacją

2011-04-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze dane Głównego Urzędu Statystycznego były dużym zaskoczeniem – tak wysokiego odczytu, chyba nikt się nie spodziewał. W marcu inflacja CPI przyspieszyła do 4,3 proc. r/r z 3,6 proc. r/r w lutym – oczekiwano, iż odczyt będzie w granicach 3,8-3,9 proc. r/r.

Inflacja w Polsce przyśpiesza - co zrobi RPP?

Inflacja w Polsce przyśpiesza - co zrobi RPP?

2011-04-13 Komentarz walutowy TMS Brokers
Eurodolar zbliżył się dziś do wczorajszych, kilkunastomiesięcznych maksimów, ale nie zdołał wyjść ponad poziom 1,4520 i podobnie jak wczoraj, pod koniec sesji europejskiej spadał pod poziom 1,4500. Dziś na rynek napłynęły istotne dane makro: produkcja przemysłowa w Eurolandzie i sprzedaż detaliczna w USA.
Inflacja w Polsce zaskakuje rynki

Inflacja w Polsce zaskakuje rynki

2011-04-13 Raport popołudniowy FMCM
Byki nie dały rady: Podjęta dziś próba skutecznego przebicia się przez poziom 1,45 nie powiodła się. Byki rozjuszone wczorajszym niepowodzeniem od samego początku sesji europejskiej atakowały ustanowiony wczoraj szczyt. Jednak mając nadal w pamięci wczorajsze słowa Jamesa Bullarda z FED z St. Louis szybko straciły część animuszu.
Słabe dane nie przeszkadzają inwestorom

Słabe dane nie przeszkadzają inwestorom

2011-04-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Główna para walutowa po raz kolejny podążyła wczoraj w kierunku północnym. Euro umocniło się w stosunku do dolara do 15-miesięcznych maksimów. Stało się tak pomimo niekorzystnych dla wspólnej waluty danych fundamentalnych, co świadczy o wyjątkowej sile popytu na tej parze.
Publikacja wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych

Publikacja wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych

2011-04-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś rynek złotego będzie się koncentrował na popołudniowej publikacji wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych. W ostatnim czasie spośród czynników lokalnych na notowania złotego wpływ mają praktycznie tylko te, które powiązane są z kształtem polityki monetarnej Narodowego Banku Polskiego, w tym w szczególności tempo wzrostu cen oraz oczekiwań inflacyjnych gospodarstw domowych.
Dane o inflacji w centrum uwagi

Dane o inflacji w centrum uwagi

2011-04-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj eurodolar wybił się do poziomu 1,4520 pokonując tym samym ważny poziom 1,45, aby następnie w dalszej części sesji ustabilizować się w przedziale 1,4460-1,4490. Wzrost notowań wspólnej waluty do najwyższego od 15 miesięcy poziomu był wynikiem m.in. z deklaracji chińskich władz o chęci zakupu hiszpańskich obligacji.
1,45 na razie za silne, byki nie odpuszczają

1,45 na razie za silne, byki nie odpuszczają

2011-04-13 Raport poranny FMCM
Jastrzębi głos zza oceanu: Wczorajsza próba skutecznego przebicia poziomu 1,45 nie udała się kupującym. Po silnym wzroście kursu w drugiej połowie wczorajszego dnia bykom zabrakło sił i impulsów do zdobywania kolejnych szczytów. Dotarły one do okolic 1,4520 po czym kurs szybko powróciły w okolice 1,4480.
Czeka nas próba sił…

Czeka nas próba sił…

2011-04-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
… pomiędzy popytem, a podażą. Korekta wywołana „atomowymi” informacjami z Japonii zdaje się dobiegać końca – chociaż w nocy doszło ponownie do trzęsienia ziemi o skali 5,8 stopni Richtera, które dotknęło północno-wschodnie wybrzeże tego kraju.
Nowe szczyty eurodolara

Nowe szczyty eurodolara

2011-04-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Spadki eurodolara zahamowane zostały w okolicach 1,4380, następnie kurs EUR/USD gwałtownie wystrzelił. Od ustanowionego na sesji azjatyckiej dziennego minimum do godzin popołudniowych wzrastał o blisko 1 proc. i kilkunastomiesięczne maksima na poziomie 1,4520. Pod koniec sesji europejskiej eurodolar powracał w okolice 1,4460.
EUR/USD przełamał barierę 1,45

EUR/USD przełamał barierę 1,45

2011-04-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Deklaracje chińskiego rządu, iż zamierza nadal kupować hiszpańskie obligacje, stały się dzisiaj pretekstem do zwyżki wspólnej waluty na rynkach światowych (każda taka informacja zwiększa prawdopodobieństwo scenariusza, który rynek sobie już założył: po Grecji, Irlandii i Portugalii, nikt już nie będzie potrzebował „bailoutu”).
Wiele czynników wpierało euro

Wiele czynników wpierało euro

2011-04-12 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar na nowych szczytach: Początek dnia nie sugerował, że główna para walutowa może się dziś wspiąć na nowe tegoroczne szczytu. Strach związany z promieniowaniem elektrowni Fukushima skutecznie zwiększył awersje do ryzyka powodując, że na eurodolarze byki musiały ustąpić miejsca niedźwiedziom.
Złoty odrobił część porannych strat

Złoty odrobił część porannych strat

2011-04-12 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty, który rano wyraźnie tracił na wartości w relacji do głównych walut, reagując na wzrost awersji do ryzyka na rynkach globalnych oraz podążając za spadkiem EUR/USD, w kolejnych godzinach systematycznie odrabia straty.
Brak danych równa się brak zmienności

Brak danych równa się brak zmienności

2011-04-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajszy dzień nie obfitował w publikacje makroekonomiczne. W ślad za tym, zmienność na rynku walutowym była wyjątkowo niska. Jedynymi bieżącymi wydarzeniami wartymi uwagi były wystąpienia publiczne członków FOMC oraz szefa niemieckiego Bundesbanku Axela Webera. Istotne dane napłynęły natomiast na rynek dopiero dzisiaj nad ranem.
Znów straszą atomem

Znów straszą atomem

2011-04-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Podwyższenie przez władze japońskie skali zagrożenia nuklearnego do maksymalnego, a także wypowiedzi przedstawicieli firmy TEPCO, która nadzoruje działalność elektrowni Fukushima, jakoby ewentualne skażenie mogło przekroczyć to, co pamiętamy z awarii w Czarnobylu, stało się dość dobrym pretekstem do realizacji zysków na większości rynków.
Eurodolar w okolicach 1,44

Eurodolar w okolicach 1,44

2011-04-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek tygodnia na rynku eurodolara przyniósł korektę ostatnich wzrostów europejskiej waluty. Praktycznie przez całą sesję dolar zyskiwał. Na zakończenie handlu kurs EUR/USD osiągnął poziom 1,4435. W trakcie dzisiejszej sesji w Azji eurodolar kontynuował marsz w kierunku południowym przebijając poziom 1,4400. Rano kurs EUR/USD walczył o powrót ponad ten poziom.
Eurodolar nadal w dół

Eurodolar nadal w dół

2011-04-12 Raport poranny FMCM
Fukushima znów straszy: Poranek na rynku głównej pary walutowej rozpoczął się od osłabienia wspólnej waluty względem dolara. Jest to kontynuacja spadków zapoczątkowanych jeszcze w sesji azjatyckiej, za które w dużej mierze znów może być odpowiedzialna elektrownia atomowa Fukushima. Doniesienia o podniesieniu stopnia zagrożenia z 5 poziomu do 7 zaniepokoiła inwestorów.
Mała zmienność na rynku eurodolara

Mała zmienność na rynku eurodolara

2011-04-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poniedziałkowa sesja na rynku głównej pary walutowej charakteryzowała się niewielką zmiennością. Główną tego przyczyną był brak istotnych publikacji makroekonomicznych zaplanowanych na dziś. Kurs EUR/USD przez pierwsze godziny handlu oscylował wokół poziomu 1,4460.
Brak danych, brak zmian

Brak danych, brak zmian

2011-04-11 Raport popołudniowy FMCM
Niewielkie osłabienie wspólnej waluty: Dzisiejszy dzień na rynku głównej pary walutowej upłynął pod znakiem nieznacznej zmienności. Po spadku na początku notowań azjatyckich kurs w pierwszej części sesji europejskiej oscylował wokół wartości 1,4460.
Złoty zaczął tracić – czy to tylko odreagowanie?

Złoty zaczął tracić – czy to tylko odreagowanie?

2011-04-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rzut oka na giełdy, waluty „high yield”, czy też surowce, pokazuje, że poniedziałek upłynął pod znakiem korekty ubiegłotygodniowego ruchu. Dostało się też i złotemu. Pretekstem stała się wypowiedź analityka agencji Standard&Poor’s, który ocenił ostatnie działania rządu w kwestii redukcji nadmiernego deficytu, jako niewystarczające.