Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Mocne spadki eurodolara i osłabienie złotego
2011-05-20 Komentarz tygodniowy TMS BrokersW ostatnich dniach obserwowaliśmy korekcyjne wzrosty eurodolara będące odreagowaniem spadków z zeszłego i początku dobiegającego do końca tygodnia. W kilka dni euro straciło do dolara maksymalnie 2,6 proc., a rynek był bardzo wyprzedany o czym świadczyły niskie wartości wskaźnika RSI.
Tydzień ledwo na korzyść euro
2011-05-20 Raport tygodniowy FMCMSpotkanie ministrów finansów Eurogrupy: Początek tygodnia na rynku głównej pary walutowej przebiegał spokojnie. Mimo aresztowania w Nowym Yorku szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego inwestorzy zachowywali spokój, a euro stopniowo odrabiało straty z piątkowej przeceny.
Złoty czeka na dane
2011-05-20 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty pozostaje stabilny w oczekiwaniu na popołudniową serię raportów makroekonomicznych z Polski, które mogą rzucić nowe światło na perspektywę kształtowania się polityki pieniężnej. Zwłaszcza po tym, jak dziś PAP doniósł, że kwietniową i majową podwyżkę stóp procentowych po 25 punktów bazowych (pb) poparli prawie wszyscy członkowie Rady Polityki Pieniężnej (RPP).
Dane z USA po raz kolejny rozczarowały
2011-05-20 Codzienny Puls Rynku IDMSACzwartkowa sesja przyniosła ożywienie na rynkach akcji. Zarówno europejskie, jak i amerykańskie indeksy akcji zwyżkowały. Pomimo, iż tygodniowe dane z rynku pracy były dobre, to kolejne publikacje popsuły sentyment.
Słabe dane nie zaszkodziły wczoraj zbytnio Wall Street
2011-05-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWczoraj po południu zwracałem uwagę na dość słabe odczyty danych makroekonomicznych, które napłynęły z USA (indeks Philly FED, wskaźniki wyprzedzające i sprzedaż domów na rynku wtórnym). To już kolejna seria słabszych danych, co może zacząć budzić poważniejsze obawy o perspektywy dla tamtejszej gospodarki i tym samym może poważniej zaszkodzić rynkom akcji.
Przy braku istotnych danych możliwy wzrost zmienności
2011-05-20 Komentarz poranny TMS BrokersW dniu dzisiejszym kalendarz danych dotyczy głównie Europy. W Stanach Zjednoczonych brak jest istotnych publikacji makroekonomicznych. Natomiast w Europie poznaliśmy już na otwarciu sesji dane o inflacji producenckiej w Niemczech. Odnotowała ona po raz kolejny wzrost, tym razem o 1 procent miesiąc do miesiąca i 6,4 procent rok do roku.
W piątek złoty czeka na dane o inflacji bazowej i produkcji
2011-05-20 Poranny Szkic Walutowy AFSW piątek eurozłoty rozpoczyna notowania na niemal niezmienionych poziomach względem wczoraj. Stabilizacja powinna się dziś utrzymać aż do godzin popołudniowych, kiedy opublikowane zostaną dane o produkcji przemysłowej, inflacji PPI i inflacji bazowej.
Wspólna waluta systematycznie zyskuje
2011-05-20 Raport poranny FMCMKiepskie dane z USA osłabiają dolara: Wczorajsze popołudnie i wieczór przyniosło nam dalsze osłabienie dolara. Czynnikami, które w dużej mierze odpowiadały za takie zachowanie były ostatnie kiepskie odczyty z amerykańskiego rynku nieruchomości i pracy, a także przekonanie rynków, że Rezerwa Federalna jeszcze przez dłuższy czas utrzyma ultra luźną politykę monetarną.
Eurodolar w konsolidacji
2011-05-19 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW czwartek na rynku eurodolara trwała rozpoczęta wczoraj konsolidacja. Kurs EUR/USD poruszał się między poziomami 1,42 – 1,43. Ostatnie mocne spadki i wzrost zmienności na rynku przyniosły naturalny spadek zakresu wahań obserwowany w obecnym tygodniu.
Kolejne złe dane z USA – to może zaważyć na giełdach i dolarze
2011-05-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOpublikowane o godz. 16:00 dane ze Stanów Zjednoczonych mogą zacząć budzić poważniejsze obawy, co do stanu największej gospodarki świata. Indeks mierzący aktywność sektora wytwórczego w regionie Filadelfii obniżył się w maju do 3.9 pkt. z 18.5 pkt. w kwietniu (wcześniej słabe były też dane z Nowego Jorku, ...
Znów kiepskie dane z USA
2011-05-19 Raport popołudniowy FMCMSpora zmienność głównej pary: Dzisiejsze notowania eurodolara charakteryzowały się sporą zmiennością. Po osłabieniu dolara pod koniec wczorajszej sesji amerykańskiej wynikającego z dość gołębiego charakteru protokołu z posiedzenia FOMC początek dzisiejszej sesji europejskiej był zgoła odmienny. Kurs pary EUR/USD systematycznie się obniżał aż do poziomu 1,42.
Na podwyżkę stóp w USA trzeba będzie jeszcze poczekać
2011-05-19 Codzienny Puls Rynku IDMSANotatki z ostatniego posiedzenia FOMC opublikowane w dniu wczorajszym były dość gołębie i potwierdziły jeszcze dość długa drogę do podwyżek stóp procentowych. Podział między członkami Fed dotyczy przede wszystkim momentu, w jakim nastąpi zacieśnianie polityki monetarnej.
Trichet przeciwny pomysłom Eurogrupy – euro traci
2011-05-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutOpublikowane wczoraj zapiski z kwietniowego posiedzenia FED pokazały, że członkowie tego gremium sporo uwagi poświęcili dyskusji nt. strategii wychodzenia z obecnej ultra-liberalnej polityki. Stwierdzono, iż sprzedaż aktywów zgromadzonych przy okazji programów QE powinna być prowadzona stopniowo – nawet, pierwszym ruchem może być podwyżka stóp procentowych.
S&P 500 broni ważnych poziomów
2011-05-19 Komentarz popołudniowy TMS BrokersGłówne amerykańskie indeksy przerwały passę trzech spadkowych sesji, na środowej wzrastały i broniły ważnych poziomów. Indeks S&P 500 zwyżkował przy średnich obrotach o 0,9 proc. do poziomu 1341 punktów, średnia Dowa zyskała 0,65 proc. i finiszowała na poziomie 12560 punktów, a indeks Nasdaq 100 wzrósł o 0,83 proc. i kończył notowania na poziomie 2363 punktów.
Gołębi FOMC, recesja w Japonii i odbicie na surowcach
2011-05-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersPolityka pieniężna w USA pozostanie jeszcze przez jakiś czas ultra łagodna, a pierwszych podwyżek stóp procentowych można oczekiwać dopiero na początku przyszłego roku, takie wnioski płyną z opublikowanego wczoraj protokołu z posiedzenia FOMC. Tymczasem na drugim krańcu świata, w Japonii, tamtejszy bank centralny będzie zmuszony dalej wspierać gospodarkę.
Debata o „łagodnej restrukturyzacji” długu Grecji nie pomaga euro
2011-05-19 Poranny Szkic Walutowy AFSW czwartek z Polski nie napłyną żadne dane makroekonomiczne, dlatego notowania będą uzależnione o nastrojów zewnętrznych. Z uwagą należy śledzić rozwój wydarzeń wokół Grecji, gdyż problemy zadłużeniowe tego kraju wciąż stanowią temat numer jeden dla rynków finansowych.
FED podzielony w sprawie zacieśniania polityki pieniężnej
2011-05-19 Raport poranny FMCMNajpierw podwyżki, potem sprzedaż aktywów: Pod koniec wczorajszych notowań w Europie i całosesyjnym spadku kurs eurodolara zbliżył się do poziomu 1,42. Przecena wspólnej waluty wyhamowywała w miarę zbliżania się do wieczornej publikacji protokołu z kwietniowego posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.
Złoty zyskał, wzrost płac może niepokoić
2011-05-18 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersŚroda jest trzecim kolejnym dniem umocnienia złotego w relacji do głównych walut. Podobnie jak w poprzednich dniach, na rynku aktywny był Bank Gospodarstwa Krajowego, który sprzedawał walutę, stabilizując kursy.
Zaskakująca dynamika wynagrodzeń
2011-05-18 Raport popołudniowy FMCMByki jednak nie tak mocne: Dzisiejszych notowań na Starym Kontynencie wspólna waluta nie będzie mogła zaliczyć do udanych. Wczorajszy popołudniowy wzrost został dziś w ciągu dnia zredukowany o ponad połowę. Początkowo mogło się zdawać, że byki mają wystarczająco dużo sił, aby doprowadzić kursu eurodolara do wartości 1,43.
Nie będzie szybkiej podwyżki stopy referencyjnej w Anglii
2011-05-18 Codzienny Puls Rynku IDMSAŚrodowa sesja przyniosła lekką poprawę nastrojów na niektórych rynkach akcji. Indeksy europejskie kontynuowały zniżkę w trakcie wczorajszej sesji, do czego przyczyniły się słabsze dane na temat indeksu nastrojów gospodarczych ZEW. Źródłem pesymizmu były również obawy o „delikatną” restrukturyzację greckiego długu.