Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Niełatwa interpretacja danych z USA
2011-05-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDzisiaj po południu przedstawiciel koalicjanta niemieckiej CDU, Frank Schaeffler z Wolnych Demokratów (FDP) nieco zaskoczył rynki, stwierdzając w wywiadzie dla gazety Handelsblatt, iż obecna forma pomocy dla Grecji się nie sprawdza i trzeba pomóc Grekom w uporządkowanym opuszczeniu strefy euro.
Dane makro z USA znów rozczarowały
2011-05-31 Komentarz popołudniowy TMS BrokersPo drugiej stronie Oceanu rozpoczął się maraton publikacji danych makroekonomicznych. Rozczarowały zarówno dane z rynku nieruchomości, oddające koniunkturę w przemyśle, jak i nastroje konsumentów. Indeks cen domów S&P Case – Schiller tworzony w oparciu o statystyki z dwudziestu największych amerykańskich metropolii zanotował spadek ...
Seria kiepskich danych nadal trwa
2011-05-31 Raport popołudniowy FMCMLepszy klimat dla ryzykowniejszych inwestycji: Po poniedziałkowy uśpieniu początek dzisiejszych notowań na rynku głównej pary walutowej charakteryzował się znacznie większą aktywnością. Już w sesji azjatyckiej inwestorzy zaczęli dyskontować słowa szefa Eurogrupy Jean-Claude Junckera, który stwierdził, że pozytywnie postrzega perspektywę opracowania nowego planu oszczędnościowego dla Grecji.
Złoty zyskuje na wartości
2011-05-31 Codzienny Puls Rynku IDMSABrak aktywności inwestorów z Wielkiej Brytanii i USA przyczynił się do mniejszej zmienności na rynkach finansowych. Zupełnie inne perspektywy przedstawiają się dla dzisiejszego dnia, gdzie mamy mnóstwo publikacji makroekonomicznych.
Awersja do ryzyka spada – rynki czekają na nowy plan dla Grecji
2011-05-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutJeszcze wczoraj rano pisałem o prasowych spekulacjach dotyczących nowego planu dla Grecji, a także planowanego spotkania ministrów państw strefy euro (Eurogrupy) w tej sprawie w najbliższy poniedziałek, 6 czerwca. Wczoraj rynki nie były zbyt płynne za sprawą absencji Brytyjczyków i Amerykanów, stąd też nie podchwyciły tego wątku.
Dziś seria ważnych danych
2011-05-31 Raport poranny FMCMBankierzy z Londynu i Nowego Yorku znów w grze: Wczorajszy płaski wykres eurodolara pokazał jak duże znaczenie dla obrotu walutami na świecie mają Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Ich dzisiejszy powrót pokrywa się ze sporą ilością publikacji makroekonomicznych, co w połączeniu z chęcią zdyskontowania ostatnich doniesień może w znaczący sposób oddziaływać na dzisiejsze zachowanie się eurodolara.
Nadzieje na nowy pakiet dla Grecji pomagają euro
2011-05-31 Komentarz poranny TMS BrokersDziś w USA poznamy dane dotyczące Chicago PMI. Odczyt ten jest istotny ze względu na jutrzejszy raport ISM. Ponadto w strefie euro opublikowana zostanie wstępna inflacja za maj. Prognozy zakładają odczyt na poziomie 2,8 procent r/r ale po wcześniejszych informacjach o spadku w maju inflacji w Niemczech z 2,4 do 2,3 procent r/r istnieje ryzyko niższego odczytu.
Senny poniedziałek
2011-05-30 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersDzień wolny w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wyłączył znaczną część aktywnych inwestorów, co automatycznie przełożyło się na spadek zmienności i płynności na rynkach globalnych. Spadek aktywności można też było obserwować na rodzimym rynku walutowym. Nie zapobiegło to jednak osłabieniu złotego do głównych walut.
Czy przełom maja i czerwca przyniesie przełom na rynkach?
2011-05-30 Komentarz popołudniowy TMS BrokersNa poniedziałkowej sesji panowała znikoma zmienność. Eurodolar nie kontynuował korekcyjnych wzrostów i przez cały dzień konsolidował się pod poziomem 1,43. Na marazm na rynku złożyło się kilka czynników. Przede wszystkim trwa przedłużony weekend zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Stanach Zjednoczonych.
Poniedziałkowe notowania w uśpieniu
2011-05-30 Raport popołudniowy FMCMEurodolar prawie bez zmian: Brak obecności na rynku bankierów z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych zaowocowało niewielką zmiennością na rynku głównej pary walutowej. Dodatkowo puste kalendarium makroekonomiczne również nie zachęcało inwestorów do większej aktywności.
Możliwe interwencje BGK
2011-05-30 Komentarz poranny TMS BrokersW dniu dzisiejszym rynki amerykański i brytyjski z powodu świąt będą zamknięte. W efekcie, kalendarz publikacji makroekonomicznych jest praktycznie pusty. Oznacza to iż możemy być świadkami większych wahań rynkach walutowych spowodowanych informacjami z gospodarek peryferyjnych strefy euro. W godzinach porannych wspólna waluta straciła do dolara amerykańskiego.
Złoty pozbawiony impulsów
2011-05-30 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersŚwięto w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wpływa w poniedziałek na ograniczenie zmienności i płynności na rodzimym rynku walutowym. Złoty lekko traci na wartości w relacji do dolara i euro, po tym jak w piątek umocnił się w ślad za wzrostem notowań EUR/USD.
Spokojny początek tygodnia
2011-05-30 Codzienny Puls Rynku IDMSATen tydzień na rynkach finansowych powinien rozpocząć się dość spokojnie. Sprzyjać temu będzie brak ważniejszych publikacji makroekonomicznych w dniu dzisiejszym oraz dzień wolny zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i USA. Spodziewamy się, że kursy pozostaną w piątkowych zakresach wahań. Sytuacja na zagranicznych indeksach akcji i rynku surowców powinna być również stabilna.
Europa szykuje plan dla Grecji?
2011-05-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutTemat grecki jest ostatnio dość popularny w zachodniej prasie ekonomicznej, stąd też dziwne by było, gdyby po weekendzie nie ukazało się nic ciekawego. I tak niemiecki „Der Spiegel” powołując się na źródła twierdzi, że wspólny raport z prac misji MFW, Komisji Europejskiej i ECB ukaże się już w tym tygodniu, ale będzie negatywny.
Wyczekiwanie na rozstrzygnięcie kwestii Grecji
2011-05-30 Poranny Szkic Walutowy AFSCoraz mniej czasu pozostało, aby Grecja, Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy porozumiały się w kwestii piątej transzy pomocy finansowej, która, jeśli w przyszłym miesiącu nie zostanie przekazana Grecji, kraj nie będzie w stanie realizować swoich zobowiązań. Ateny mają trudności w osiąganiu wyznaczonych celów budżetowych, od których MFW uzależniła dalszą pomoc.
Dzień bez USA i Wielkiej Brytanii
2011-05-30 Raport poranny FMCMIrlandia może potrzebować dalszej pomocy: Mimo gorszych piątkowych danych ze Strefy Euro oraz USA głównej parze walutowej udało się utrzymać w okolicach poziomu 1,43. Nowy tydzień eurodolar rozpoczyna w okolicy wartości 1,4270, co może świadczyć, że chęć wzrostów wśród inwestujących we wspólną walutę nadal jest duża i korekta może próbować trwać dalej.
Słaby tydzień złotego
2011-05-27 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty kończy piątkowe notowania umocnienie w relacji do dolara i euro oraz umiarkowanymi zmianami wobec szwajcarskiego franka. Cały tydzień upłynął jednak pod znakiem jego osłabienia do tych trzech głównych walut pomimo, że nastroje na rynkach globalnych lekko się poprawiły, co pozwoliło wygenerować niewielkie wzrosty na giełdach, surowcach i EUR/USD.
Spokojny koniec tygodnia
2011-05-27 Komentarz popołudniowy TMS BrokersNotowania eurodolara przez całą sesję europejską przebiegały w cieniu odczytów danych makroekonomicznych z Europy i USA. Mimo wielu odczytów, na rynku doszło do wyraźnego spadku zmienności w porównaniu z dniem wczorajszym, kiedy to swoją wypowiedzią Jean-Claude Juncker wstrząsnął notowaniami EUR/USD.
Tydzień pod znakiem wzrostu awersji do ryzyka
2011-05-27 Komentarz tygodniowy TMS BrokersPoczątek minionego tygodnia na parze EUR/USD przyniósł odwrócenie wcześniejszej tendencji spadkowej. Wspólna waluta rozpoczęła powolny i żmudny proces odrabiania strat. Jeszcze w poniedziałek w godzinach porannych EUR/USD kwotowany była na poziomach nieco poniżej 1,40. W kolejnych dniach nastąpił jednak powolny wzrost kursu.
Czy to już przesilenie?
2011-05-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPatrząc na dzisiejsze zachowanie się złotego, takie pytanie nasuwa się od razu. Do godz. 17:00 nasza waluta zdołała utrzymać ranne zdobycze i była generalnie nieco mocniejsza, niż wczoraj. Na rynku nadal jest cicho w kwestii ewentualnej aktywności banku BGK, który może w imieniu resortu finansów sprzedawać euro pozyskane ze środków unijnych.