Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Złoty traci przez gorsze nastroje
2011-05-25 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersŚrodowy poranek przynosi osłabienie złotego w relacji do głównych walut, które ma swe źródła w ponownym pogorszeniu nastrojów na rynkach globalnych, wywołanym nawrotem obaw o peryferia Strefy Euro.
Eurodolar pomiędzy poziomami
2011-05-25 Raport poranny FMCMGłówna para znów w dół
Siła byków podczas wczorajszej sesji amerykańskiej nie wystarczyła do skutecznego przebicia się przez poziom 1,41. Nadal kiepskie nastroje na światowych rynkach wstrzymują inwestorów przed większymi ruchami, a napływające informacje niekorzystnie wpływają na perspektywę dalszego rozwoju.
Siła byków podczas wczorajszej sesji amerykańskiej nie wystarczyła do skutecznego przebicia się przez poziom 1,41. Nadal kiepskie nastroje na światowych rynkach wstrzymują inwestorów przed większymi ruchami, a napływające informacje niekorzystnie wpływają na perspektywę dalszego rozwoju.
Kongres CDU może przynieść nowe impulsy w sprawie Grecji
2011-05-25 Komentarz poranny TMS BrokersNa rynku eurodolara w dniu dzisiejszym najistotniejsze dane pojawią się popołudniu w USA. W Europie o godzinie 8 mieliśmy już publikację indeksu nastrojów konsumentów GfK z Niemiec. W czerwcu odnotował on lekki spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca (5,5 z 5,6 pkt.). Z istotniejszych danych poznamy jeszcze brytyjski PKB za I kwartał tego roku.
Rynek czeka na nowe impulsy
2011-05-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutRynek nie przestraszył się dzisiaj słów greckiego ministra finansów, który ostrzegł, że Grecja może ogłosić bankructwo, jeżeli nie dostanie w najbliższych tygodniach kolejnej transzy przyznanej w ubiegłym roku pożyczki, czyli 12 mld EUR.
Prognozy amerykańskich banków pomogły złotemu
2011-05-24 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersInwestorzy na chwilę zapomnieli o problemach krajów peryferyjnych Strefy Euro. Opublikowane przez analityków Goldman Sachs i Morgan Stanley raporty nt. rynku surowcowego sprawiły, że właśnie ten rynek znalazł się dziś w centrum uwagi. Zwłaszcza ropa, która podrożała o ponad 2%.
Spadek zmienności na rynkach
2011-05-24 Komentarz popołudniowy TMS BrokersWtorkowa sesja na krajowym rynku walutowym przebiegała bardzo spokojnie. Był to naturalny spadek zmienności po ostatniej mocnej deprecjacji polskiej waluty. Kolejnym czynnikiem sprzyjającym małej aktywności na rodzimym rynku był brak jakichkolwiek znaczących danych makroekonomicznych.
USD sprzyja spadek apetytu na ryzyko
2011-05-24 Codzienny Puls Rynku IDMSAPoczątek tego tygodnia nie należy do najlepszych na rynkach finansowych. Słabsze odczyty indeksów PMI z Niemiec, strefy euro i Chin przyczyniły się do pogorszenia i tak nienajlepszych nastrojów. W dniu wczorajszym agencja Fitch obniżyła perspektywę ratingu Belgii ze stabilnej do negatywnej, ...
Korekta będzie krótka
2011-05-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutMimo, że nowojorska giełda zakończyła wczorajszy dzień spadkami indeksów, to dolar nieznacznie stracił pod koniec sesji amerykańskiej i w czasie handlu azjatyckiego. Nieco odreagowywać próbowały też surowce (np. ropa). To przełożyło się na nieznaczną poprawę nastrojów wokół złotego – w nocy notowania EUR/PLN testowały okolice 3,94, USD/PLN 2,80, a CHF/PLN zbliżył się do 3,16.
Publikacja indeksu Ifo czynnikiem ryzka dla euro
2011-05-24 Komentarz poranny TMS BrokersPo wczorajszym spadku kursu EUR/USD poniżej poziomu 1,40 wspólna waluta odzyskała dziś rano nieco sił. Również kurs EUR/CHF wykazuje oznaki stabilizacji. Tym samym informacja o obniżce ratingu Belgii nie zrobiła większego wrażenia na rynkach. W dniu dzisiejszym głównym punktem odniesienia będzie publikacja niemieckiego indeksu Ifo.
Euro próbuje się bronić
2011-05-24 Raport poranny FMCM1,40 wytrzymuje: Upust napiętej sytuacji jaka widoczna była podczas wczorajszej początkowej fazy notowań w Europie nastąpił dopiero po dołączeniu do rynku inwestorów zza oceanu. Mimo silnych spadków na rynkach akcji na rynku walutowym wykazali się oni większym spokojem niż ich koledzy ze Starego Kontynentu i Azji.
Huśtawka nastrojów na rynkach
2011-05-24 Poranny Szkic Walutowy AFSMieszanka negatywnych informacji z weekendu (ścięcie ratingu Grecji, obniżenie perspektywy ratingu Włoch, porażka rządu Socjalistów w wyborach regionalnych w Hiszpanii) z całej siły uderzyła na początku tygodnia, przynosząc spustoszenie na rynkach finansowych.
obawy o Strefę Euro
2011-05-23 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersWzrost obaw o sytuację pogrążonych w kryzysie krajów peryferyjnych Strefy Euro, jakie ze zdwojoną siłą odżyły po ostatnich decyzjach agencji ratingowych odnośnie ocen wiarygodności kredytowej Grecji i Włoch, znalazł przełożenie na zdecydowane osłabienie złotego.
Eurodolar w pobliżu zeszłotygodniowych dołków
2011-05-23 Komentarz popołudniowy TMS BrokersNiejasna przyszłość Grecji i obniżenie ratingu tego kraju przez agencję Fitch z BB+ do B+, możliwość obniżenia oceny wiarygodności Włoch i przegrane przez partię rządzącą wybory samorządowe w Hiszpanii stawiające pod znakiem zapytania kontynuację polityki zdecydowany cięć budżetowych – czynniki te przełożyły się na wzrost awersji do ryzyka i wyprzedaże na rynkach akcji.
Eurodolar na dawno niewidzianych poziomach
2011-05-23 Raport popołudniowy FMCM1,40 na razie się broni: Pierwszy dzień tygodnia nie rozpoczął się zbyt dobrze dla wspólnej waluty. Echa piątkowego obniżenia oceny kredytowej Grecji, a także zmiana perspektywy ratingowej Włoch podniosła zdecydowanie poziom awersji do ryzyka.
Nerwowo, ale z szansami na chwilowe uspokojenie
2011-05-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutUnijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych, Olli Rehn przyznał dzisiaj, iż Grecy muszą szybko przedstawić konkretne propozycje dodatkowych cięć budżetowych, a także program szerokiej prywatyzacji. Po raz kolejny powtórzył, iż restrukturyzacja greckiego długu nie jest brana pod uwagę.
Tydzień pod znakiem problemów Grecji
2011-05-20 Komentarz tygodniowy TMS BrokersUstalenia w sprawie pomocy dla Grecji i Portugali oraz aresztowanie szefa MFW zdominowały pierwsze dni handlu na rynkach walutowych w ubiegłym tygodniu. Pomimo osłabienia wspólnej waluty kurs EUR/USD w sposób trwały nie zdołał jednak pokonać poziomu 1,40. Zgodna z oczekiwaniami inflacja w strefie euro okazała się neutralna dla rynku.
Euro traci przez Grecję i Hiszpanię
2011-05-20 Tygodniowy raport DM BOŚ z rynku walutPrzed południem agencje odnotowały wypowiedź szefa niemieckiego instytutu IFO, który stwierdził, że Grecja mogłaby szybciej stanąć na nogi, gdyby opuściła strefę euro. To teoretycznie nic nowego (podobne opinie wygłaszali inni ekonomiści), ale dzisiaj przy braku istotnych publikacji makroekonomicznych, news ten trafił na podatny grunt.
Mocne spadki eurodolara i osłabienie złotego
2011-05-20 Komentarz tygodniowy TMS BrokersW ostatnich dniach obserwowaliśmy korekcyjne wzrosty eurodolara będące odreagowaniem spadków z zeszłego i początku dobiegającego do końca tygodnia. W kilka dni euro straciło do dolara maksymalnie 2,6 proc., a rynek był bardzo wyprzedany o czym świadczyły niskie wartości wskaźnika RSI.
Tydzień ledwo na korzyść euro
2011-05-20 Raport tygodniowy FMCMSpotkanie ministrów finansów Eurogrupy: Początek tygodnia na rynku głównej pary walutowej przebiegał spokojnie. Mimo aresztowania w Nowym Yorku szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego inwestorzy zachowywali spokój, a euro stopniowo odrabiało straty z piątkowej przeceny.
Złoty czeka na dane
2011-05-20 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty pozostaje stabilny w oczekiwaniu na popołudniową serię raportów makroekonomicznych z Polski, które mogą rzucić nowe światło na perspektywę kształtowania się polityki pieniężnej. Zwłaszcza po tym, jak dziś PAP doniósł, że kwietniową i majową podwyżkę stóp procentowych po 25 punktów bazowych (pb) poparli prawie wszyscy członkowie Rady Polityki Pieniężnej (RPP).