Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wzrost awersji do ryzyka

Wzrost awersji do ryzyka

2011-05-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Uwagę rynków finansowych przyciągnie zapewne dzisiejsze spotkanie ministrów finansów strefy euro. Rynki mają nadzieję na dalsze ustalenia w sprawie pakietu pomocowego dla Portugalii i Grecji. Jednak aresztowanie szefa MFW powoduje, iż po dzisiejszym spotkaniu ministrów finansów raczej trudno oczekiwać ogłoszenia nowego pakietu pomocowego dla Grecji.
Szczyt ministrów finansów Eurogrupy

Szczyt ministrów finansów Eurogrupy

2011-05-16 Raport poranny FMCM
Czy to już grecka tragedia? Sytuacja w kraju z południa Półwyspu Bałkańskiego nie napawa optymizmem w ostatnim czasie. Coraz większa cześć inwestorów widzi za to w niej elementy charakterystyczne dla stworzonej w starożytnej greckiej tragedii.

Powrót wątpliwości

Powrót wątpliwości

2011-05-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zeszłotygodniowe notowania na globalnych rynkach akcji zostały w prosty sposób zdominowane przez stosunek do ryzyka. Spadek eurodolara o 1,7 procent i więcej niż skromny wzrost indeksu CRB, w dużej mierze zbudowany na odbiciu na rynku ropy, połączony z dynamicznym wzrostem cen amerykańskich obligacji dały mieszankę, która zmuszała do sprzedawania akcji.
RPP kontra rynki globalne

RPP kontra rynki globalne

2011-05-13 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wydarzeniem drugiego tygodnia maja na rodzimym rynku walutowym, była nieoczekiwana podwyżka stóp procentowych o 25 punktów bazowych przez Radę Polityki Pieniężnej. To już trzecia podwyżka w tym roku. Po tej decyzji stopa referencyjna wzrosła do 4,25%.
Grecja nadal będzie ważyć na nastrojach

Grecja nadal będzie ważyć na nastrojach

2011-05-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy nie patrzą na inflację, tylko ustawiają się pod poniedziałkowe spotkanie Eurogrupy
O godz. 11:00 napłynęły lepsze dane nt. dynamiki PKB w Eurolandzie, która w w I kwartale przyspieszyła do 2,5 proc. r/r wobec oczekiwanych 2,2 proc. r/r.
Tydzień w cieniu greckich problemów

Tydzień w cieniu greckich problemów

2011-05-13 Raport tygodniowy FMCM
Agencje źle patrzą na Grecję: Poniedziałkowe notowania głównej pary walutowej były kontynuacją spadków z końca zeszłego tygodnia. Początkowa próba odreagowania nie trwała długo, a negatywne informacje z rynku zwiększały coraz bardziej awersję do ryzyka skutecznie hamując zapał byków.
Dane o inflacji kluczowe dla złotego

Dane o inflacji kluczowe dla złotego

2011-05-13 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w piątek lekko zyskuje do dolara i traci w relacji do wspólnej waluty, reagując na wzrost notowań EUR/USD i obserwowaną na rynkach europejskich poprawę nastrojów, do czego wydatnie przyczyniły się optymistyczne dane nt. wzrostu gospodarczego dla największych gospodarek Unii Europejskiej i całej Strefy Euro.
Piątek trzynastego nie będzie taki zły

Piątek trzynastego nie będzie taki zły

2011-05-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajszy dzień przyniósł pogorszenie nastrojów na rynkach światowych. W szczególności w czasie sesji europejskiej obserwowaliśmy kontynuację spadków na giełdach i rynku surowców. Na skutek wzrostu awersji do ryzyka umacniały się takie waluty jak jen japoński, dolar amerykański i frank szwajcarski.
Rynek łatwo nie zapomni o Grecji

Rynek łatwo nie zapomni o Grecji

2011-05-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj wieczorem Luc Coene z Europejskiego Banku Centralnego stwierdził, że ryzyka inflacyjne nadal rosną, a kwietniowa podwyżka stóp procentowych nie była jedynym dostosowaniem, jakie nas może czekać w najbliższych miesiącach.
Niepewność  inwestorów odnośnie najbliższych dni

Niepewność inwestorów odnośnie najbliższych dni

2011-05-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Niepewność inwestorów odnośnie tego, co przyniosą najbliższe dni, powoduje, że handel na rynku walutowym, surowcowym i akcji zaczyna być szarpany bez zdecydowanego kierunku. Ostrożni inwestorzy starają się redukować pozycje w ryzykownych aktywach, podczas gdy inna grupa szuka okazji do zakupów.
Dobre dane wspierają euro ale ryzyko stanowi publikacja KE

Dobre dane wspierają euro ale ryzyko stanowi publikacja KE

2011-05-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątek zapowiada się ciekawie na rynkach międzynarodowych. Spadki na giełdach azjatyckich powodowały, że otwarcie sesji przebiegało pod wpływem gorszych nastrojów rynkowych. Jednak poranna publikacja niemieckiego PKB za I kwartał br. zmieniła sytuację.
Pakiet coraz bliżej zatwierdzenia

Pakiet coraz bliżej zatwierdzenia

2011-05-13 Raport poranny FMCM
Fiński parlament mówi tak dla pomocy: Jedno z najpoważniejszych ryzyk zagrażających udzieleniu Portugalii pomocy finansowej w wysokości 78 mld euro zostało odsunięte. Mowa tu o decyzji głównych ugrupowań w fińskim parlamencie, które porozumiały się co do kwestii wsparcia Lizbony.
Europa przyspieszyła w I kwartale

Europa przyspieszyła w I kwartale

2011-05-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Globalna ucieczka od ryzyka, obserwowana wczoraj przez większość dnia na rynku walutowym, surowcowym i giełdach, niespodziewanie przerodziła się w szybkie odrabianie strat w czasie godzin amerykańskich.
Złoty ofiarą rosnącej awersji do ryzyka

Złoty ofiarą rosnącej awersji do ryzyka

2011-05-12 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty padł w czwartek ofiarą ucieczki od ryzyka na rynkach globalnych. W ten sposób wczorajsza, zaskakująca podwyżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, zeszła na drugi plan. Nie oznacza to jednak, że inwestorzy szybko zapomną o konsekwencjach dla rynku walutowego, płynących z tej decyzji.
Eurodolar w pobliżu 1,42

Eurodolar w pobliżu 1,42

2011-05-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dziś kurs EUR/USD poruszał się w paśmie wahań 1,4120 – 1,4235. Przed południem wspólna waluta osłabiała się w relacji do dolara, m. in. za sprawą zaskakująco słabych danych makroekonomicznych, po południu jednak odrabiała starty, wracała w okolice 1,4200 w których rozpoczęła dzisiejszą sesje europejską i zwyżkował w kierunku wczorajszych szczytów.
Rynek szuka krótkookresowego dna?

Rynek szuka krótkookresowego dna?

2011-05-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rzut oka na dzisiejsze dane z Europy (słabsza produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii i Eurolandzie) tłumaczy dlaczego w pierwszej połowie dnia notowania euro i funta pozostawałały słabe względem większości walut.
Lepiej na rynku pracy

Lepiej na rynku pracy

2011-05-12 Raport popołudniowy FMCM
Dane ze Stanów poprawiają nieco sentyment: Sytuacja eurodolara podczas większej części dzisiejszych notowań nie kształtował się najlepiej. Nadal duże obawy inwestorów skłaniały ich bardziej do przenoszenia środków w bardziej bezpieczne aktywa. Widać to było zarówno na światowych parkietach mieniących się w kolorze czerwonym jak i po taniejących surowcach.
Nieoczekiwana podwyżka stóp w Polsce

Nieoczekiwana podwyżka stóp w Polsce

2011-05-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Rada Polityki pieniężnej zaskoczyła rynek, podnosząc stopy procentowe o 0,25%, w tym główna do poziomu 4,25%. Analitycy spodziewali się kontynuacji cyklu zacieśniania polityki monetarnej najwcześniej w czerwcu, na co też wskazywały komentarze członków Rady odnośnie marcowego skoku inflacji.
Sprzedaż detaliczna powinna wspierać dolara

Sprzedaż detaliczna powinna wspierać dolara

2011-05-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynku eurodolara trend na dalsze umocnienie amerykańskiej waluty prawdopodobnie będzie dziś kontynuowany. Znaczące wczorajsze spadki na rynkach towarowych i kapitałowych są czynnikiem wspierającym dolara. W wyniku tych ruchów kurs EUR/USD spadł poniżej poziomu 1,42.
Euro najsłabsze od 4 tygodni

Euro najsłabsze od 4 tygodni

2011-05-12 Raport poranny FMCM
Niepewność coraz większa: Dzisiejszy poranek główna para walutowa rozpoczyna na niższych poziomach. Na początku sesji europejskiej kurs kształtuje się wokół wartości 1,42. Wczorajszy wzrost awersji do ryzyka, który był widoczny także na światowych parkietach nie przysłużył się wspólnej walucie, za którą jeszcze wczoraj o poranku trzeba było zapłacić około 1,44 dolara.