Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Rynek czeka na kluczowe dane z USA
2011-06-03 Komentarz poranny TMS BrokersPo nieudanych próbach trwałego wyjścia ponad poziom 1,4500 i ustanowieniu lokalnych szczytów na poziomie 1,4520 eurodolar osuwał się do poziomu 1,4470 i prawdopodobnie w tych okolicach będzie konsolidował się do godziny 14:30, na którą planowany jest odczyt kluczowych danych makro z USA. Osiągnięte w ostatnich godzinach maksima są poziomami najwyższymi od początku maja.
W piątek kluczowe dane z amerykańskiego rynku pracy
2011-06-03 Poranny Szkic Walutowy AFSW piątek cała uwaga rynków finansowych skupi się na raporcie Departamentu Pracy USA dotyczącego sytuacji na rynku pracy. Jeszcze na początku tygodnia średnia oczekiwanego przyrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w maju wynosiła 185 tys., jednak rozczarowujący wynik raportu ADP w środę (wzrost miejsc pracy o 38 tys.) skłonił analityków do zrewidowania w dół prognoz do 150 tys.
Dziś ważne dane z rynku pracy
2011-06-03 Raport poranny FMCMUSA znów dostaje ostrzeżenie: Wczorajsze gorsze dane z amerykańskiej gospodarki nie odciągnęły inwestorów od inwestowania we wspólną walutę. W drugiej połowie sesji amerykańskiej eurodolar testował poziom oporu na 1,45, którego niestety nie udało mu się przebić i dziś rano kurs kształtuje się nieco niżej na poziomie 1,4470.
Eurodolar zbliżył się do poziomu 1,45
2011-06-02 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW pierwszej części sesji eurodolar dynamicznie wzrastał i ustanawiał dzienne maksimum w okolicach 1,4490. Kurs nie rozpoczął jednak testowania poziomu 1,4500 i zawracał w okolice 1,4460. Najbliższe godziny powinny przynieść spokojne oczekiwanie na jutrzejsze odczyty oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy.
Porozumienie coraz bliżej
2011-06-02 Raport popołudniowy FMCMNowe spekulacje wokół Grecji: Chęć byków do powrotu na wyższe poziomy sprawiła, że już w sesji azjatyckiej kurs eurodolara zaczął odrabiać spadki jakie nastąpiły po obniżeniu przez agencję Moody’s ratingu Grecji. Dzięki temu poranne notowanie w Europie główna para rozpoczęła z poziomu 1,4385.
Kondycja rynku pracy w USA pod znakiem zapytania
2011-06-02 Codzienny Puls Rynku IDMSAWe wczorajszym raporcie pisaliśmy, że rynki w ostatnim czasie zdają się żyć tylko problemem Grecji i ignorują kiepskie dane napływające z gospodarki amerykańskiej. Środowa sesja pokazała jednak, że takie podejście ma swój kres.
Widmo spowolnienia gospodarczego wystraszyło inwestorów
2011-06-02 Poranny Szkic Walutowy AFSCzarne chmury na powrót zaczęły się zbierać nad rynkami finansowymi po tym, jak w środę słabe dane makroekonomiczne kolejny raz dały argumenty za tym, że osłabienie ożywienia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych może być silniejsze niż pierwotnie sądzono.
Grecki dług ponownie w centrum zainteresowania
2011-06-02 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza decyzja agencji ratingowej Moody’s o obniżce ratingu Grecji o trzy stopnie z B1 do Caa1 zwiększa prawdopodobieństwo restrukturyzacji długu Grecji, tym samym stawiając tę sprawę ponownie jako istotną dla rynków finansowych. Rynki czekają na planowane do końca br. tygodnia zakończenie rozmów z MFW i UE w sprawie średnioterminowych planów budżetowych.
Powrót do bezpiecznych przystani?
2011-06-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutOptymizm będący wynikiem spekulacji wokół ewentualnego pakietu pomocowego dla Grecji był krótki. Droga do ostatecznego przekazania pomocy nie będzie łatwa, chociaż alternatywą jest restrukturyzacja, o której politycy nie chcą obecnie słyszeć, a niektórzy ekonomiści porównują jej skutki z upadkiem amerykańskiego banku Lehman Brothers w 2008 r.
Kiepska prognoza dla piątkowych danych z rynku pracy
2011-06-01 Raport popołudniowy FMCMOdczyt raportu ADP zaskakuje rynki: Początek dnia na rynku głównej pary walutowej mógł sugerować, że byki nadal mają sporo sił by przejść dziś na wyższe poziomy. Wczorajsze fatalne dane z amerykańskiej gospodarki podsyciły jeszcze bardziej spekulację wokół ewentualnego kolejnego programu poluzowania ilościowego w USA, co osłabiająco podziałało na amerykańską walutę.
Maj 2011 na rynku walutowym – EBC i greckie problemy
2011-06-01 Analiza X-Trade BrokersMaj przynosi wyraźną zmianę tendencji na rynku walutowym. Już na początku miesiąca szef EBC dał jasno do zrozumienia, że na kolejną podwyżkę stóp procentowych nie należy liczyć szybciej niż w lipcu. Rynek, który kupował euro pod rosnące oczekiwania na podwyżki, stracił tym samym główny pretekst do dalszych zakupów, co ostatecznie doprowadziło do załamania wzrostów na EURUSD.
Rynki ignorują słabe dane z USA
2011-06-01 Codzienny Puls Rynku IDMSAPowrót do handlu inwestorów z Londynu i z USA przyniósł diametralną poprawę nastrojów i powrót zmienności na rynki. Głównym powodem wzrostu apetytu na ryzyko były pogłoski o dojściu do porozumienia w sprawie udzielenia dalszej pomocy dla Grecji.
Entuzjazm związany z Grecją silniejszy niż dane makro
2011-06-01 Poranny Szkic Walutowy AFSWczoraj GUS podał, że polska gospodarka w pierwszym kwartale 2010 roku rozwijała się w rocznym tempie 4,4 proc., potwierdzając rynkowe oczekiwania. Najsilniej wzrosły inwestycje, o 6,0 proc. r/r, co w dużej mierze podyktowane było niską bazą statystyczną.
Same nadzieje mogą nie wystarczyć…
2011-06-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDzisiaj rano niemiecki Frankfurter Allgemeine Zeitung napisał powołując się na źródła, że MFW najprawdopodobniej nie wypłaci kolejnej transzy pomocy dla Grecji. Reakcja rynku była ograniczona, bo i takie informacje to nic nowego – był to przecież główny wątek w końcu ubiegłego tygodnia. Zresztą, ostatnie dni pokazują, że rynek zaczyna się uodparniać na złe informacje.
Spekulacji wokół Grecji ciąg dalszy
2011-06-01 Raport poranny FMCMPomoc dla Grecji coraz bliżej: Wczorajsze kiepski dane z amerykańskiej gospodarki nie zatrzymały głównej pary walutowej, która drobnymi kroczkami pięła się wczoraj do góry docierając pod koniec notowań amerykańskich do poziomu 1,4420. Dziś rano udało się jej nawet dotrzeć do okolic 1,4450 jednak szybko powróciła nieco niżej i o poranku notuje wartość 1,4430.
Gorsze odczyty PMI nie powinny przeszkodzić euro
2011-06-01 Komentarz poranny TMS BrokersDzisiejszy dzień na rynkach walutowych zdominowany zostanie przez publikacje danych o indeksach PMI. Poznamy indeks dla sektora przemysłu w strefie euro oraz w godzinach popołudniowych raport ISM z amerykańskiego sektora przemysłowego. Wczorajsze wzrosty indeksów giełdowych i dobre wiadomości z sektora technologicznego zwiększają apetyt na ryzyko.
Umocnienie złotego
2011-05-31 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersW I kwartale 2011 roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 4,4% R/R, poinformował dziś Główny Urząd Statystyczny. Był to wynik zgodny z rynkowym konsensusem i kolejny czynnik przemawiający za podwyżkami stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
Niełatwa interpretacja danych z USA
2011-05-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDzisiaj po południu przedstawiciel koalicjanta niemieckiej CDU, Frank Schaeffler z Wolnych Demokratów (FDP) nieco zaskoczył rynki, stwierdzając w wywiadzie dla gazety Handelsblatt, iż obecna forma pomocy dla Grecji się nie sprawdza i trzeba pomóc Grekom w uporządkowanym opuszczeniu strefy euro.
Dane makro z USA znów rozczarowały
2011-05-31 Komentarz popołudniowy TMS BrokersPo drugiej stronie Oceanu rozpoczął się maraton publikacji danych makroekonomicznych. Rozczarowały zarówno dane z rynku nieruchomości, oddające koniunkturę w przemyśle, jak i nastroje konsumentów. Indeks cen domów S&P Case – Schiller tworzony w oparciu o statystyki z dwudziestu największych amerykańskich metropolii zanotował spadek ...
Seria kiepskich danych nadal trwa
2011-05-31 Raport popołudniowy FMCMLepszy klimat dla ryzykowniejszych inwestycji: Po poniedziałkowy uśpieniu początek dzisiejszych notowań na rynku głównej pary walutowej charakteryzował się znacznie większą aktywnością. Już w sesji azjatyckiej inwestorzy zaczęli dyskontować słowa szefa Eurogrupy Jean-Claude Junckera, który stwierdził, że pozytywnie postrzega perspektywę opracowania nowego planu oszczędnościowego dla Grecji.