Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Najniższy przedział zmian kursu od wigilii 2010 roku

Najniższy przedział zmian kursu od wigilii 2010 roku

2011-12-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatni dzień tygodnia przebiega pod znakiem niskiej zmienności. Kurs EUR/USD pozostaje w bardzo wąskim przedziale wahań 1,3045- 13095 i nie wydaje się abyśmy przed świętami zaobserwowali jeszcze jakiś znaczący ruch na głównej parze walutowej, gdyż inwestorzy nie są już skłonni do otwierania nowych pozycji.
Zmienność spada

Zmienność spada

2011-12-23 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Święta tuż tuż..a więc tak jak to bywa w okresie przedświątecznym aktywność inwestorów jest coraz mniejsza. Zmienność spada, co sprzyja konsolidacji. Choć na rynek w dalszym ciągu będą napływały dane makroekonomiczne, dzisiaj głównie z USA i Kanady, to w przypadku braku wyraźnie słabszych odczytów nie powinno mieć to większego wpływu na rynki.

Przedświąteczny tydzień pod znakiem danych makro z USA

Przedświąteczny tydzień pod znakiem danych makro z USA

2011-12-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Notowania EUR/USD nadal poruszają się w okolicach poziomu 1,30, kontynuując tym samym trwającą już ponad tydzień konsolidację w tym rejonie. Wczoraj inwestorzy nie mieli powodów do nerwowości zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w strefie euro, co przełożyło się na stabilność kursu eurodolara.
Spadek zmienności przed świętami

Spadek zmienności przed świętami

2011-12-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD przez większość wczorajszego dnia znajdował się tuż nad linia wyznaczającą korektę w trendzie spadkowym, a zdecydowany spadek zmienności przypomina, że święta są już co raz bliżej. Dzisiaj eurodolar powinien pozostać w przedziale wahań 1,3040- 1,3160, a wybicie z konsolidacji powinno nastąpić dopiero po świętach.
Mała aktywność na rynku złotego

Mała aktywność na rynku złotego

2011-12-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie wczorajszego handlu polska waluta zanotowała: wzrost wartości o 0,32% wobec euro, 0,12% w zestawieniu z dolarem amerykańskim oraz 0,42% w przypadku pary z frankiem szwajcarskim. Równocześnie wycena długu na rynku wtórnym pozostawała względnie stabilna notując 5,849% (10-letnie obligacje skarbowe).
Spokojny przedświąteczny handel

Spokojny przedświąteczny handel

2011-12-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Świąteczna atmosfera daje już wyczuć się na rynku walutowym. Wczoraj byliśmy świadkami stabilnego handlu – eurodolar nie zmienił swojej wartości na koniec sesji, złoty natomiast zyskał po ok. 1,5 gr względem euro i względem dolara. Po krążących na rynku plotkach o możliwym obniżeniu ratingu Francji dało się nieco odczuć spadek optymizmu.
Eurodolar wciąż bez wyraźnego kierunku

Eurodolar wciąż bez wyraźnego kierunku

2011-12-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W początkowych godzinach handlu euro umacniało się w stosunku do dolara na fali dobrego otwarcia na europejskich parkietach. Jednak wciąż utrzymujący się kryzys zadłużenia w strefie euro nie pozwala na trwały wzrost wartości wspólnej waluty.
RPP  sygnalizuje kontynuację stanowiska „wait and see”

RPP sygnalizuje kontynuację stanowiska „wait and see”

2011-12-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie dzisiejszego handlu złoty nieznacznie zyskuje oscylując w okolicach wczorajszego zamknięcia. O godzinie 15:35 polska waluta notuje: 4,4380PLN wobec euro i 3,40PLN w zestawieniu z dolarem oraz 3,6283PLN w przypadku pary CHF/PLN.
Kontynuacja przedświątecznej korekty

Kontynuacja przedświątecznej korekty

2011-12-22 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Środowa sesja pokazała, że inwestorzy nie są do końca przekonani co do efektywności przeprowadzonej przez Europejski Bank Centralny pierwszej w historii operacji udostępnienia bankom komercyjnym 3-letnich, niskooprocentowanych pożyczek w nielimitowanej wysokości.
Na rynkach widać już świąteczne nastroje

Na rynkach widać już świąteczne nastroje

2011-12-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Decyzja agencji S&P, która obniżyła wczoraj wieczorem rating Węgier do BB+ z BBB- negatywnie wpłynęła na notowania wspólnej waluty. Powód – wróciły obawy, że kolejną decyzją S&P będzie „wyczekiwana” już od kilkunastu dni ewentualna obniżka ocen dla Francji.
Dzień pod znakiem ważnych danych z USA

Dzień pod znakiem ważnych danych z USA

2011-12-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszej długoterminowej operacji refinansowania przeprowadzonej przez Europejski Bank Centralny obserwowaliśmy podwyższoną zmienność na rynku. Kurs EUR/USD najpierw wzrósł do poziomu 1,32 by kilka godzin później znaleźć się w okolicach 1,30.
Wycena złotego stabilizuje się blisko maksimów

Wycena złotego stabilizuje się blisko maksimów

2011-12-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie wczorajszej sesji polska waluta zanotowała: spadek wartości o 0.07% wobec euro, zniżkę o 0,16% w zestawieniu z dolarem oraz wzrost wartości o 0,19% w przypadku pary z frankiem szwajcarskim. Rentowność polskiego długu na rynku wtórnym spadła do 5,863% (10letnie obligacje skarbowe).
Walka o utrzymanie pozytywnych nastrojów

Walka o utrzymanie pozytywnych nastrojów

2011-12-22 Raport poranny FMCM
Eurodolar wyhamował: Wczorajszy spadek na eurodolarze zatrzymał się dopiero niedaleko wsparcia usytuowanego na poziomie 1,30. Przecena wspólnej waluty spowodowana została w dużej mierze wzrostem obaw po danych z Europejskiego Banku Centralnego na temat wielkości pożyczek udzielonych wczoraj w ramach długoterminowego refinansowania i wielości podmiotów, które je zaciągnęły.
Eurodolar na rozdrożu

Eurodolar na rozdrożu

2011-12-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Brak większej ilości odczytów danych makroekonomicznych nie przyczynił się do spokojnego handlu na rynku walutowym w środę. Przede wszystkim uwaga skupiła się na przetargu na 3-letnie pożyczki oferowane bankom komercyjnym przez EBC. Pożyczki te są niskooprocentowane – ich koszt sięga 1 proc. rocznie.
Po chwili euforii, duża dawka obaw

Po chwili euforii, duża dawka obaw

2011-12-21 Raport popołudniowy FMCM
EBC pożycza prawie pół biliona: Od początku dzisiejszych notowań europejskich inwestorzy pozostawali w dobrych nastrojach. Eurodolar wraz z indeksami giełdowymi rozpoczął dzień od wzrostów. Sprzyjający klimat inwestycyjny wynikał już nie tylko z opublikowanych w ostatnim czasie dobrych danych makro, ...
Rynek „kupił plotki, sprzedał fakty”

Rynek „kupił plotki, sprzedał fakty”

2011-12-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Na fali oczekiwań odnośnie wyników pierwszej w historii oferty trzyletnich pożyczek dla banków od Europejskiego Banku Centralnego, w ramach LTRO (Long- Term Refinancing Operations), euro zyskiwało w stosunku do dolara.
Powiew optymizmu

Powiew optymizmu

2011-12-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wtorkowa sesja przyniosła wyraźną poprawę nastrojów na globalnych rynkach finansowych. Zarówno europejskie, jak i amerykańskie indeksy akcji silnie zwyżkowały. Na rynku walutowym dolar korygował ostatnie umocnienie, euro złapało oddech, a lepszy sentyment do złotego obserwowany w ostatnich dniach przełożył się na dalszą aprecjację naszej krajowej waluty.
Zapiski Banku Anglii i przetarg Europejskiego Banku Centralnego

Zapiski Banku Anglii i przetarg Europejskiego Banku Centralnego

2011-12-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Lepsze nastroje na rynkach po dość dobrym odczycie indeksu IFO z Niemiec (w grudniu mieliśmy drugi wzrost wskaźnika z rzędu), a także względnie dobrej aukcji krótkoterminowych bonów w Hiszpanii (w oczekiwaniu na dzisiejsze wyniki aukcji finansowania LTRO przez ECB), ...
Szósty dzień umocnienia złotego, EUR/PLN poniżej 4,44 zł

Szósty dzień umocnienia złotego, EUR/PLN poniżej 4,44 zł

2011-12-21 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Poprawa nastrój na rynkach globalnych, ale też częściowe odzyskanie przez złotego przynależnej mu siły fundamentalnej, zepchnęło w środę rano notowania EUR/PLN do poziomu 4,4336 zł z 4,4481 zł wczoraj na zamknięciu.
Końcówka roku może pozytywnie zaskoczyć

Końcówka roku może pozytywnie zaskoczyć

2011-12-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Bardzo dobre wyniki ostatniej w tym roku aukcji hiszpańskich papierów skarbowych wraz z zaskakująco wysokimi odczytami indeksu instytutu Ifo wsparły wczoraj nastroje w Europie. W drugiej połowie dnia swoje trzy grosze dołożyli również Amerykanie, którzy w listopadzie rozruszali rynek nieruchomości.