Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Rewizja PKB w USA przybliża do QE3
2011-11-22 Komentarz popołudniowy TMS BrokersWe wtorek na rynku walutowym testowaliśmy przez inwestorów wytrwałość NBP. Członek RPP Witold Koziński zapewniał, iż Narodowy Bank Polski dostrzega prawdopodobieństwo przeciwdziałania niekorzystnym tendencjom na rynku walutowym. Jednak oczekiwania rynku co do ewentualnej interwencji NBP na kursie EUR/PLN kształtują się bliżej granicy 4,50.
Rozczarowanie danymi o wzroście gospodarczym za oceanem
2011-11-22 Raport popołudniowy FMCMKonieczne zmiany w prawie Unii Europejskiej: Pierwsza część dzisiejszego dnia upływała na rynku walutowym w pozytywnych nastrojach. Mimo iż wielu inwestorów spodziewało się, że agencje ratingowe zareagują na brak porozumienia w sprawie ograniczenia deficytu budżetowego w USA obniżką ratingu tego kraju, tak się nie stało.
Złoty zaczyna się umacniać
2011-11-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutW poniedziałkowy wieczór było dość nerwowo – kurs EUR/PLN wzrósł w okolice 4,47-4,48, a USD/PLN testował okolice 3,32. Po części był to wynik niekorzystnych informacji, jakie napłynęły z USA – superkomisja Kongresu mająca opracować program cięć wydatków budżetowych na najbliższe 10 lat, ...
Złoty ma problemy z odrabianiem strat
2011-11-22 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersWe wtorek złoty próbuje odrabiać wczorajsze straty, we efekcie których był najsłabszy od około dwóch miesięcy. Jednak pomimo lekkiej poprawy nastrojów na rynkach globalnych oraz słownej interwencji wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego, umocnienie polskiej waluty przychodzi z mozołem.
Nastroje wciąż kiepskie
2011-11-22 Codzienny Puls Rynku IDMSANa rynkach utrzymują się słabe nastroje. Rynki obawiają się, że impas w sprawie redukcji deficytu budżetowego USA zaszkodzi amerykańskiej gospodarce i perspektywie amerykańskiego ratingu. Przedstawiciele komitetu amerykańskiego Kongresu oficjalnie poinformował wczoraj, iż nie zdołali się porozumieć w kwestii redukcji deficytu o 1,2bln USD na przestrzeni najbliższych 10lat.
Problemy budżetowe po obu stronach Atlantyku
2011-11-22 Poranny Szkic Walutowy AFSZmiana warty na scenie politycznej Grecji, Włoch i Hiszpanii to za mało, aby poprawić klimat, jaki unosi się nad Europą. W poniedziałek pesymizm wciąż dominował na rynku akcji i obligacji o motorem przeceny aktywów był raport agencji ratingowej Moody’s, ...
Brak wyraźnych sygnałów na eurodolarze
2011-11-22 Komentarz poranny TMS BrokersOficjalnie już wiadomo, że super komitet powołany przez prezydenta Baracka Obamę, który miał wypracować porozumienie w sprawie sposobów zmniejszenia deficytu nie osiągnął porozumienia w sprawie redukcji deficytu budżetowego USA o zakładane 1,2 bln dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat.
Zachwyt agencji nie pomógł złotemu, będzie interwencja NBP?
2011-11-21 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersW poniedziałek w godzinach wieczornych złoty wyraźnie osłabił się w relacji do euro, które podrożało do 4,4678 zł, wyznaczając najwyższe poziomy od interwencji Narodowego Banku Polskiego w dniu 23 września br. Wprawdzie wyższe kursy EUR/PLN można było zaobserwować na rynku walutowym w dniu 1 listopada br., ale miało to miejsce pod nieobecność inwestorów z Polski.
Euro – na przekór pesymistom?
2011-11-21 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers„Europejski Bank Centralny ma jasną rolę: zapewnić stabilność cen i utrzymać inflację poniżej 2 proc., oraz zapewnić stabilność Unii Europejskiej jako całości, a w szczególności strefy euro” - to dzisiejsze słowa rzecznika Komisji Europejskiej, z których tak naprawdę nic nie wynika.
Eurodolar ciągle w rangeu konsolidacyjnym
2011-11-21 Komentarz popołudniowy TMS BrokersNa rynku walutowym odnotowujemy ponowny spadek kursu EUR/USD, . Z porannego poziomu 1,3520 kurs przedarł się przez poziom wsparcia na 1,3490 i obecnie testuje dolną bandę zakresu konsolidacji - 1,3470. Wahania kursu eurodolara są jednak typowe dla ostatniego rangeu konsolidacyjnego.
Kryzys zadłużenia nie odpuszcza
2011-11-21 Raport popołudniowy FMCMEurodolar spada, wsparcie wytrzymuje: Nowy tydzień na rynkach finansowych nie rozpoczął się zbyt optymistycznie. Neutralne otwarcie dawało początkowo szansę na ustabilizowanie mocno rozchwianych nastrojów. Jednak to odczucie szybko zniknęło z rynku, na którym ponownie pojawił się strach i niepewność. Dotyczyły one niezmiennie sytuacji krajów Strefy Euro.
Europejskie źródła osłabienia złotego
2011-11-21 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersSilne, ponad dwuprocentowe spadki na głównych europejskich parkietach, powodowane utrzymującymi się obawami przed rozszerzeniem się kryzysu zadłużenia w Strefie Euro i brakiem widoków na jego szybkie zakończenie, znajduje przełożenie na osłabienie polskiego złotego. Traci on w relacji do głównych walut.
Znów te same wymówki
2011-11-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutNegatywne wypowiedzi przedstawiciela agencji Moody’s nt. perspektyw francuskiego ratingu (zwrócono uwagę na ryzyko wzrostu kosztów obsługi długu i słabnący wzrost gospodarczy), a także dalszy brak konstruktywnych rozwiązań, jak strefa euro może wyjść z kryzysu, stały się dzisiaj rano pretekstem do osłabienia wspólnej waluty na globalnych rynkach.
Minorowe nastroje
2011-11-21 Codzienny Puls Rynku IDMSAIstnieje klika metod walki z kryzysem zadłużenia w strefie euro, jednak jak dotąd politycy nie mogą porozumieć się w tej sprawie. To ma swoje przełożenie na nienajlepsze globalne nastroje. Powołanie nowych rządów technokratów we Włoszech i Grecji nie przełożyły się jak na razie na zmianę postrzegania kryzysowej sytuacji w strefie euro.
Hiszpanie zdecydowali, obawy nie mijają
2011-11-21 Komentarz poranny TMS BrokersKryzys zadłużeniowy zbiera kolejne żniwo. Po niedzielnych przedterminowych wyborach parlamentarnych w Hiszpanii, nastąpiła kolejna w Europie zmiana władzy. Zgodnie z sondażami wybory wygrała konserwatywna partia Partido Popular (PP).
Nowy plan dla Europy?
2011-11-21 Poranny Szkic Walutowy AFSPiątkowe expose premiera Donalda Tuska w głównej mierze poświęcone było redukcji deficytu budżetowego, a zatem dotyczyło kluczowej kwestii z punktu widzenia ostatnich problemów Europy. Premier zapowiedział zejście z deficytem poniżej 3 proc. w relacji do PKB w przyszłym ...
Moody’s pozytywnie o expose
2011-11-21 Raport poranny FMCMNeutralny start: Poniedziałkową sesję eurodolar rozpoczyna neutralnie. Wahania nie są zbyt duże, a kurs utrzymuje się nieco ponad poziomem 1,35. Widać zatem, że inwestorzy po nerwowej końcówce poprzedniego tygodnia, dziś starają się o większy spokój.
Złoty oberwał rykoszetem, pomógł mu Tusk
2011-11-18 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersKryzys długu w jakim od wielu miesięcy pogrąża się Strefa Euro, pozostaje tematem numer jeden na rynkach finansowych. Aktualnie cała uwaga koncentruje się na zmianach rentowności 10-letnich obligacji Włoch i Hiszpanii. Tylko dzięki zakupom obligacji przez Europejski Bank Centralny (ECB) udało się na koniec tygodnia utrzymać ich rentowność poniżej bariery 7%.
Mocne spadki rentowności długu Włoch
2011-11-18 Komentarz popołudniowy TMS BrokersEurodolar wzrastał w pierwszych godzinach handlu na Starym Kontynencie do poziomu 1,3600. Zwyżki miały swoje źródła w wystąpieniu Mario Draghiego oraz spekulacjach odnośnie do zwiększonej roli ECB w walce z kryzysem zadłużeniowym.
Niebezpieczne spadki cen niemieckich obligacji
2011-11-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutJeżeliby spytać analityków, co może być sygnałem końca strefy euro, albo jej bardzo poważnego kryzysu (obecny takim jeszcze nie jest), to wskażą oni na wyprzedaż niemieckich obligacji. Stąd też obserwowany dzisiaj ruch na „bundach” może trochę niepokoić – w efekcie ten czynnik stał się przyczyną obserwowanego po południu osłabienia się euro i ponownego zwrotu inwestorów w stronę dolara.