Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Węgierskie papiery dłużne na śmietnik
2011-11-25 Raport poranny FMCMEuro nadal słabe: Brak zdecydowanych działań w sprawie zwalczania kryzysu mocno wciskają euro w grunt. Wczorajsze niemieckie zdecydowane „nie” dla wspólnych obligacji pogrzebało szansę na powrót kursu eurodolara ponad poziom 1,34.
Interwencja była, ale tylko werbalna…
2011-11-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutKolejny raz głos w tym tygodniu zabrał wiceprezes Narodowego Banku Polskiego, Witold Koziński. Zaznaczył, iż NBP wczorajszą interwencją, chciał bardziej „ustabilizować” rynek, w związku z tym zaangażowane środki były znacznie mniejsze, niż w we wrześniu, czy październiku. Nie wykluczył tym samym kolejnych interwencji, które jak dodał mogą zostać przeprowadzone na większą skalę.
NBP pod ściana, szykują się kolejne interwencje
2011-11-24 Komentarz poranny TMS BrokersNieoczekiwanie w listopadzie wskaźnik nastrojów niemieckich przedsiębiorców, mierzony przez instytut Ifo, uległ poprawie (106,6), wybijając się jednocześnie z czteromiesięcznego trendu spadkowego. Dodatkowo ocena bieżących warunków wskazuje na utrzymanie październikowego poziomu 116,7, podczas gdy oczekiwania niemieckich inwestorów na najbliższe 6 miesięcy lekko wzrosły do poziomu 97,3.
Rynki panicznie reagują na Merkel, dolar najdroższy od czerwca 2010
2011-11-24 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersInwestorzy bardzo dużo obiecywali sobie po dzisiejszym spotkaniu w Strasburgu kanclerz Niemiec, prezydenta Francji i premiera Włoch. Takie wnioski nasuwają się widząc skalę rozczarowania, po tym gdy Angela Merkel kolejny raz powtórzyła, że wspólne euroobligacje nie są potrzebne, gdyż osłabią zaangażowanie poszczególnych państw do utrzymania dyscypliny fiskalnej.
Trio ze Strasburga bez konkretów
2011-11-24 Raport popołudniowy FMCMKolejny raz „nie” dla euroobligacji: Początek dzisiejszego dnia na eurodolarze zapowiadał się całkiem nieźle. Lepsze odczyt indeksu instytutu IFO poprawił nastroje dając bykom szanse na zaatakowanie poziomu 1,34. Podjęta próba zakończyła się jednak niepowodzeniem.
Czy mniejsza płynność zostanie wykorzystana przez decydentów?
2011-11-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPo wczorajszej, niezbyt udanej (za sprawą czynników zewnętrznych) interwencji NBP na rynku złotego, kluczowym pytaniem, które zadają sobie inwestorzy, jest próba przewidzenia kolejnego ruchu. To, że NBP, a także BGK będą teraz na rynku coraz częściej jest oczywiste, zbliża się kluczowy dla budżetu miesiąc – grudzień, a obecne notowania złotego, są delikatnie mówiąc mało „satysfakcjonujące”.
Przyszła kolej na Niemcy
2011-11-24 Codzienny Puls Rynku IDMSAMotorem do silnych ruchów na globalnych rynkach pozostaje w ostatnim czasie wzrost awersji do ryzyka. Kryzys zadłużeniowy w strefie euro zaczyna przybierać niebezpieczny wymiar. Aukcja dziesięcioletnich obligacji niemieckich pokazała, że nawet Niemcy nie mogą czuć się do końca bezpieczni.
Fiasko interwencji NBP?
2011-11-24 Komentarz poranny DM BOŚW dniu wczorajszym NBP przeprowadziło potwierdzoną interwencje na rynku złotego. Bank Centralny sprzedawał euro licząc na uzmocnienie polskiej waluty z uwagi na aukcje obligacji „lokomotywy europejskiej” – Niemiec.
Niemieckie Bundy zaszkodziły rynkom
2011-11-24 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza nieudana aukcja niemieckich obligacji w naszej ocenie nie powinna stanowić aż takiego problemu z punktu widzenia inwestorów. Wielce prawdopodobne jest, że inwestorzy byli po prostu zniechęceni wysoką ceną niemieckich bundów, co zostało odebrane przez rynki jako kolejny etap na drodze rozlewającego kryzysu zadłużenia.
Niemcy otrzymują sygnał ostrzegawczy od rynków
2011-11-24 Poranny Szkic Walutowy AFSNieudana aukcja niemieckich obligacji pokazała w środę, że na rynku rośnie niechęć do pożyczania pieniędzy nawet najbardziej wiarygodnym krajom Eurolandu. Aż 35 proc. z 6 mln euro obligacji dziesięcioletnich oferowanych przez niemieckie ministerstwo skarbu nie znalazło kupca, prowadząc do skoku rentowności powyżej 2 proc. po raz pierwszy od października.
Spotkanie przywódców 3 największych gospodarek Eurostrefy
2011-11-24 Raport poranny FMCMSzansa na odreagowanie: Po wczorajszej silnej przecenie wspólnej waluty wywołanej w głównej mierze bardzo słabym wynikiem aukcji niemieckich obligacji dziś rano możemy obserwować próby odreagowania. Byki w ciągu sesji azjatyckiej i na początku europejskiej podciągnęły kurs eurodolara do poziomu 1,3888.
Kryzys dotarł do jądra strefy euro
2011-11-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDzisiaj grecki bank centralny opublikował raport, w którym wyraźnie dał do zrozumienia, że wdrożenie zaakceptowanego na unijnym szczycie, drugiego planu ratunkowego dla Grecji (zakłada on m.in. umorzenie 100 mld EUR zadłużenia przez dobrowolne odpisy na obligacjach), jest obecnie jedynym wyjściem z kryzysu.
Czy rynek nie przesadza z pesymizmem?
2011-11-23 Raport popołudniowy FMCMSłaba aukcja niemieckich obligacji przecenia euro: Kiepski sentyment panujący od rana na światowych rynkach sprzyjał przecenie bardziej ryzykownych aktywów. Wspólna waluta po mocnym osłabieniu w sesji azjatyckiej podtrzymywała ruch deprecjacyjny, jednak już w znacznie mniejszym stopniu.
Stało się, NBP wkroczył do akcji
2011-11-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutZwiększona aktywność medialna przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, którzy w werbalny sposób próbowali „umocnić złotego”, grożąc możliwością „fizycznej” interwencji na rynku, zmaterializowała się dzisiaj po godz. 9:30.
Rosną obawy o globalny wzrost gospodarczy
2011-11-23 Codzienny Puls Rynku IDMSAGro uwagi w ostatnim czasie skupia się na rosnących rentownościach obligacji krajów strefy euro. Wydarzeniem wczorajszego dnia był niepokojący wzrost rentowności długu Hiszpanii, a w szczególności trzymiesięcznych i półrocznych bonów skarbowych.
Obawy o spowolnienie Chin ciążą Europie
2011-11-23 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza rewizja PKB w USA przywołała ponownie obawy inwestorów o kondycję amerykańskiej gospodarki, dodatkowo pasywna postawa decydentów w podejmowaniu decyzji również nie sprzyja poprawie sentymentu. Na tapetę wraca jak bumerang sprawa obniżenia ratingu Francji.
Eurodolar blisko minimów
2011-11-23 Raport popołudniowy FMCMNadal wiele negatywów: Wczorajsze gorsze od oczekiwań dane z USA zepchnęły notowania eurodolara poniżej poziomu 1,35. Jednak byki niezbyt dług pozostawały w defensywie i w ciągu wczorajszego przedpołudnia starały się powracać na wyższe poziomy. Pomagały im w tym m.in. doniesienia o uruchomieniu przez MFW nowej 6 miesięcznej linii kredytowej.
Tym razem kluczowe będą dane?
2011-11-23 Poranny Szkic Walutowy AFSWydawało się, że wtorek może przynieść większe odreagowanie ostatniej przeceny polskiej waluty, gdyż w pierwszej części dnia klimat do tego był całkiem dobry. Eurodolar wzrósł znacznie powyżej poziomu 1,35, natomiast wiceprezes NBP Witold Koziński zapewnił o gotowości NBP do przeciwdziałania nadmiernej deprecjacji złotego.
Groźba interwencji nie pomogła
2011-11-22 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPerspektywa poprawy nastrojów na rynkach globalnych, po trwającej już tydzień serii spadków na giełdach i surowcach, jedynie w godzinach porannych znalazła przełożenie na większy popyt na polską walutę.
Grecja nadal waży na nastrojach
2011-11-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDo kluczowych wydarzeń dzisiejszego dnia trzeba zaliczyć wyniki aukcji bonów w Hiszpanii – sprzedano prawie wszystkie papiery za 3 mld EUR, ale rentowności powyżej 5 proc. nie są chyba tym, z czego można się cieszyć – i popołudniowy odczyt dynamiki PKB za III kwartał w USA.