Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Cisza przed burzą?

Cisza przed burzą?

2011-12-16 Raport poranny FMCM
Byki nadal nie rezygnują: Wczorajsze popołudnie nie przyniosło nam dużych zmian na rynku eurodolara. Kurs oscylował nieco powyżej poziomu 1,30 i podobnie jest dziś rano. Byki zatem nie chcą zbyt łatwo oddać pola, choć wyraźnie brakuje im siły aby wyprowadzić większą korektę po ostatnich spadkach.
Złoty idzie śladem innych walut emerging markets

Złoty idzie śladem innych walut emerging markets

2011-12-15 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w czwartek umocnił się w relacji do dolara i euro, osłabiając się jednoczenie do szwajcarskiego franka. W ten sposób wpisał się w podobne zachowanie innych walut emerging markets, jednocześnie reagując na optymistyczne sygnały płynące ze światowej i polskiej gospodarki.

Eurodolar drepcze w miejscu

Eurodolar drepcze w miejscu

2011-12-15 Raport popołudniowy FMCM
Niewielki krok w tył od przepaści: Lepsze wyniki odczytów indeksu PMI dla sektora przemysłowego i usługowego w Niemczech, Francji oraz w całej Strefie Euro poprawiały od rana nastój na głównej parze walutowej. Dzięki temu kurs oddalił się od poziomu 1,30, choć nie na znaczącą odległość.
To tylko chwilowe odreagowanie?

To tylko chwilowe odreagowanie?

2011-12-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W środę nastroje na rynkach były nieco lepsze, pomimo, że elektryzującej rynki finansowe kwestii greckiego referendum wiele się nie zmieniło. Pojawiła się wprawdzie teza, iż równie ważne będzie najbliższe głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Papandreou zapowiedziane na piątek – gdyby premier je przegrał to oznaczałoby to ...
Kontynuacja spadków czy początek korekty?

Kontynuacja spadków czy początek korekty?

2011-12-15 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Złoty w stosunku do Euro drugi dzień się umacnia natomiast skala jest stosunkowo niewielka biorąc pod uwagę jak dużo złoty stracił w ostatnich dniach wobec wspólnej waluty. Związane jest to głównie z zatrzymaniem spadków na parze EUR/USD ale także doniesieniami o możliwości podwyższenia perspektywy ratingu dla Polski przez agencje S&P, ...
Decydenci przygotowują rynki na szok?

Decydenci przygotowują rynki na szok?

2011-12-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zarówno szef niemieckiej Buby, jak i francuscy politycy (szef MSZ Alain Juppe i prezydent Nicholas Sarkozy), próbują w ostatnich dniach umniejszyć wagę ewentualnego cięcia ratingów dla krajów strefy euro, twierdząc, iż utrata prestiżowych „AAA” nie będzie oznaczać „końca świata”.
Dane i aukcja dziś wyznaczą kierunek eurodolarowi

Dane i aukcja dziś wyznaczą kierunek eurodolarowi

2011-12-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza, popołudniowa próba obrony przez kurs EUR/USD poziomu 1,30 zakończyła się porażką. Tym samym eurodolar od zakończenia sesji na rynku amerykańskim pozostaje w dość wąskim zakresie konsolidacji 1,2970 – 1,2990.
Dominująca ucieczka od ryzyka

Dominująca ucieczka od ryzyka

2011-12-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przy braku oznak poprawy sytuacji wokół kryzysu strefy euro, inwestorów ogarnia coraz większa rezygnacja skłaniająca ich do opróżniania portfeli inwestycyjnych z ryzykownych aktywów. Środowy handel nie był wzbogacony o wyjątkowo negatywne informacje, a jednak żaden rynek nie okazywał prób do częściowej korekty ostatniej przeceny.
Szanse na zmianę perspektywy ratingu dla Polski?

Szanse na zmianę perspektywy ratingu dla Polski?

2011-12-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie nocnej sesji azjatyckiej złoty pozostawał względnie stabilny. O godzinie 09:00 polska waluta na rynku wyceniana jest następująco: 4,5450 PLN wobec euro, 3,4890 w zestawieniu z dolarem oraz 3,6779 na parze CHF/PLN.
Szansa na lepszą perspektywę

Szansa na lepszą perspektywę

2011-12-15 Raport poranny FMCM
Euro szuka szansy na odreagowanie: Wczorajsze popołudnie przyniosło nam próbę pogłębiania spadków poniżej poziomu 1,30 dolara za euro. Niedźwiedzie korzystały z nienajlepszych wyników amerykańskiej giełdy i starały się zepchnąć kurs w okolice styczniowych minimów.
Eurodolar poniżej psychologicznego poziomu

Eurodolar poniżej psychologicznego poziomu

2011-12-14 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD po podobnej konsolidacji jak w dniu wczorajszym, ponownie zniżkował, przebijając psychologiczny poziom 1,30. Kolejnym istotnym poziomem wsparcia na drodze do dalszych spadków jest poziom 1,29.
Eurodolar poniżej psychologicznego 1,30

Eurodolar poniżej psychologicznego 1,30

2011-12-14 Raport popołudniowy FMCM
Cierpliwość się kończy: Początek dzisiejszych notowań na rynku eurodolara przebiegał spokojnie. Po złamaniu wczoraj istotnego wsparcia na poziomie 1,3145 dziś niedźwiedzie zostały zatrzymane w okolicy psychologicznej wartości 1,30.
Minorowe nastroje

Minorowe nastroje

2011-12-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach utrzymuje się niepewność i najprawdopodobniej taki stan rzeczy nie zakończy się zbyt szybko. Inwestorzy nie są przekonani czy decyzje podjęte na ostatnim szczycie UE okażą się efektywne. Przeważające minorowe nastroje są bodźcem do dalszej wyprzedaży bardziej ryzykownych aktywów.
Fed bez konkretów, dzień rozpoczynamy na minusach

Fed bez konkretów, dzień rozpoczynamy na minusach

2011-12-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Federalny Komitet Otwartego Rynku na grudniowym posiedzeniu nie zmienił podstawowych parametrów polityki monetarnej, utrzymując przedział 0,0-0,25 proc. dla wahań stopy funduszy federalnych. Jednocześnie podtrzymane zostało zapewnienie, że stopy pozostaną na rekordowo niskich poziomach przynajmniej do połowy 2013 roku.
Złoty najsłabszy od 30 miesięcy

Złoty najsłabszy od 30 miesięcy

2011-12-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej złoty zanotował 30-miesięczne minima wobec euro osiągając 4,5976 PLN. Ponadto polska waluta osłabiła się do poziomu 3,5309 PLN w zestawieniu z dolarem. Kurs CHF/PLN osiągnął 3,7336 PLN.
Merkel ruszyła rynkiem

Merkel ruszyła rynkiem

2011-12-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj do godziny 16:00 obserwowaliśmy niską zmienność na rynkach. Kurs EUR/USD konsolidował się przy poziomie 1,32 formułując odwróconą formację flagi, która była również ruchem powrotnym pod poziom ostatnio przebitego dołka na poziomie 1,3210.
Blisko styczniowych minimów

Blisko styczniowych minimów

2011-12-14 Raport poranny FMCM
EMS nie będzie miał więcej środków: Wczorajszą spokojną sesję europejską zakłóciły pod koniec spekulacje jakoby kanclerz Niemiec Angela Merkel nie zgodziła się na zwiększenie budżetu Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego, który ma zostać uruchomiony w połowie 2012 roku. Plotka ta stała się idealnym pretekstem dla niedźwiedzi do dalszego spychania pary EUR/USD na niższe poziomy.
Agencje ratingowe, politycy i aukcje długu w roli głównej

Agencje ratingowe, politycy i aukcje długu w roli głównej

2011-12-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po tym, jak w poniedziałek rynki finansowe dyskontowały brak natychmiastowych rozwiązań europejskiego kryzysu długu, we wtorek lekkie odreagowanie wystąpiło tylko na giełdach. Natomiast rynek walutowy dalej był pod presją ucieczki do bezpiecznych aktywów, za jakie inwestorzy teraz uznają przede wszystkim dolara.
Rynki pod presją, złoty coraz słabszy

Rynki pod presją, złoty coraz słabszy

2011-12-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Notowania pary EURUSD nie obroniły wczoraj kluczowego poziomu 1,3145 i chyba to należy uznać za wydarzenie dnia. Taniejące euro pociągnęło za sobą bowiem przecenę złotego, spadki na rynkach akcji, a także spadek cen złota. Przedłużająca się niepewność zwiększa ryzyko wystąpienia kryzysu bankowego i panicznej ucieczki do dolara.
Czy premier Tusk zapowiedział interwencję na złotym?

Czy premier Tusk zapowiedział interwencję na złotym?

2011-12-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Tusk zapytany o przyczyny obserwowanego w ostatnich dniach osłabienia się naszej waluty, wskazał na możliwe działania spekulacyjne w związku ze zbliżającym się końcem roku, a nie rozczarowania rynków finansowych wynikami ostatniego szczytu.