Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Eskalacja oczekiwań przed posiedzeniem FED

Eskalacja oczekiwań przed posiedzeniem FED

2012-08-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Słabsze dane z Chin i Australii, a także niepokojące informacje z Hiszpanii (konflikt rządu z regionami w kwestii kolejnych cięć wydatków) zostały zignorowane. Jak widać magia wyczekiwanego dzisiaj komunikatu FED cały czas działa…
Oczekiwanie na decyzję FOMC

Oczekiwanie na decyzję FOMC

2012-08-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar od wczoraj stabilizuje się w okolicach 1,23. Na rynku od początku tygodnia panuje niska zmienność, co zwiększa szanse na silny ruch w najbliższym czasie. Na interwale dziennym trwająca od ponad tygodnia korekta w trendzie spadkowym poprzedzona była dywergencją z oscylatorem stochastycznym oraz formacją objęcia hossy.

Dziś pierwsza odsłona w wykonaniu banków centralnych

Dziś pierwsza odsłona w wykonaniu banków centralnych

2012-08-01 Raport poranny FMCM
Eurodolara nadal w ruchu bocznym: Wczorajsze lepsze dane z amerykańskiej gospodarki ostatecznie zadziałały na korzyść popytowej strony na rynku eurodolara. Dzięki temu na początku sesji zza oceanem kurs głównej pary przebił się przez wartość 1,23 i ustanowił dzienne maksimum na poziomie 1,2330.
Inwestorzy na złotym czekają na posiedzenia banków centralnych

Inwestorzy na złotym czekają na posiedzenia banków centralnych

2012-08-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek środowego handlu przynosi stabilizacje notowań złotego blisko poziomów ustanowionych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,10 PLN za euro, 3,33 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,42 PLN względem franka szwajcarskiego.
Przed nami kluczowe dane z Chin

Przed nami kluczowe dane z Chin

2012-07-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Za nami dość dobre odczyty danych makroekonomicznych z USA – indeks cen nieruchomości w największych metropoliach CaseShiller20 nieoczekiwanie wzrósł w maju o 0,9 proc. m/m, a spadek w ujęciu rocznym wyniósł „tylko” 0,7 proc. Kluczowe okazały się jednak odczyty indeksu Chicago PMI, który wzrósł do 53,7 pkt. w lipcu wobec 52,9 pkt. w czerwcu.
Oczekiwań ciąg dalszy

Oczekiwań ciąg dalszy

2012-07-31 Raport popołudniowy FMCM
Niemcy przeciw nowym pomysłom: Pierwsze kwadranse dzisiejszej sesji europejskiej przebiegały pod znakiem niewielkich spadków na eurodolarze. Brak impulsów pro-wzrostowych dawało podaży szansę na zepchnięcie notowań na niższe poziomy.
Wyczekiwanie na kluczowe decyzje

Wyczekiwanie na kluczowe decyzje

2012-07-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rynek pozycjonuje się przed kluczowymi wydarzeniami drugiej połowy tygodnia (decyzjami FED, Banku Anglii i ECB, oraz danymi Departamentu Pracy USA).
Słabe dane z Europy bez wpływu na eurodolara

Słabe dane z Europy bez wpływu na eurodolara

2012-07-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj kurs EUR/USD lekko spadł z 1,2303 do 1,2258. Notowania eurodolara ustabilizowały się po ostatnich zwyżkach spowodowanych przez wypowiedzi prominentnych decydentów Ewalda Nowotnego z Rady Prezesów i Mario Draghiego stojącego na czele tej instytucji.
Złoty ma jeszcze niewielką przestrzeń do wzrostu

Złoty ma jeszcze niewielką przestrzeń do wzrostu

2012-07-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejszy handel na złotym upłynie pod znakiem oczekiwań na jutrzejszy komunikat FED - dzisiejszy New York Times próbuje budować kolejne oczekiwania, powołując się na słowa byłego szefa FED, Alana Greenspana, którego zdaniem bank centralny powinien zawczasu reagować na potencjalne ryzyka w gospodarce i podejmować dodatkowe działania stymulujące.
Atmosfera wyczekiwania

Atmosfera wyczekiwania

2012-07-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zgodnie z przewidywaniami, początek tego tygodnia okazał się dosyć spokojny. Rynek długu hiszpańskiego i włoskiego prezentował się stabilnie, a udana aukcja włoskich obligacji 3-, 5- i 10-letnich (w stosunku do poprzedniej istotnie spadły rentowności) mogła być jedną z przyczyn.
Rynek liczy na powrót programu skupu obligacji

Rynek liczy na powrót programu skupu obligacji

2012-07-31 Raport poranny FMCM
Eurodolar stabilnie: Poniedziałkowe popołudnie i wieczór przyniosło ustabilizowanie się notowań eurodolara. Kurs po systematycznym osuwaniu się w czasie sesji europejskiej wyhamował i zaczął się konsolidować wokół wartości 1,2260.
Dolar może się osłabić przed komunikatem FED w środę

Dolar może się osłabić przed komunikatem FED w środę

2012-07-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ankieta przeprowadzona przez agencję Reuters, a opublikowana dzisiaj przynosi ciekawe wnioski – 19 z 24 ankietowanych traderów spodziewa się, iż Europejski Bank Centralny wznowi zamrożony od 20 tygodni program skupu obligacji w ramach programu SMP, a aż 10 z nich oczekuje, ...
Spokojne osuwanie

Spokojne osuwanie

2012-07-30 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar testuje wsparcie: Dzisiejsza sesja europejska na eurodolarze przebiegała względnie spokojnie. Pierwsze kwadranse handlu obrazowały ograniczoną aktywność inwestorów. Puste kalendarium makroekonomiczne nie sprzyjało podejmowaniu większych transakcji, podobnie zresztą jak oczekiwanie na wydarzenia z następnych dni, czyli m.in. posiedzenie FOMC i EBC.
Draghi stosuje fortel Montiego?

Draghi stosuje fortel Montiego?

2012-07-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Na czerwcowym szczycie Unii Europejskiej tandemowi Monti-Rajoy przy wsparciu francuskiego prezydenta Francois Hollande’a udało się wymusić na Angeli Merkel zgodę na wykorzystanie funduszy ratunkowych EFSF/ESM do stabilizowania własnego rynku długu, ale i też bezpośredniego wsparcia banków w przyszłości.
Ciekawy tydzień z bankami centralnymi w roli głównej

Ciekawy tydzień z bankami centralnymi w roli głównej

2012-07-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Inwestorzy odetchnęli z ulgą – tak można skomentować reakcję na dane o dynamice amerykańskiego PKB w II kw. bieżącego roku. W piątek Departament Handlu podał, że wzrost PKB w II kw. wyniósł 1,5 proc. w ujęciu annualizowanym, wobec wzrostu o 2 proc. w poprzednich trzech miesiącach (rewizja w górę z 1,9 proc.).
Posiedzenia władz monetarnych w centrum uwagi

Posiedzenia władz monetarnych w centrum uwagi

2012-07-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Przez weekend eurodolara osiągnął maksimum na 1,2390 - najwyższym od trzech tygodni. Od rana notowania stabilizują się jednak nieco poniżej 1,23. Pod wpływem oczekiwań na działania władz monetarnych po dwóch stronach Atlantyku w tym tygodniu euro ma szanse na umocnienie.
Inwestorzy czekają na EBC i FOMC

Inwestorzy czekają na EBC i FOMC

2012-07-30 Raport poranny FMCM
Tydzień ważnych danych: Końcówka piątkowej sesji na eurodolarze charakteryzowała się sporą aktywnością. Inwestorzy zza oceanu, którzy dołączyli do gry bardzo dobrze zareagowali na składane deklaracje europejskich oficjeli ws. obrony euro jak i spekulacje odnośnie kupowania obligacji Włoch i Hiszpanii przez Europejski Bank Centralny.
Złoty oddala się od 3,5 – miesięcznych maksimów

Złoty oddala się od 3,5 – miesięcznych maksimów

2012-07-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi neutralne otwarcie na rynku złotego. Nocna próba nieznacznego umocnienia polskiej waluty została wstępnie zanegowana, a inwestorzy czekają już na rozpoczęcie sesji w Londynie i w Warszawie.
Złoty zyskał na… hiszpańskich problemach

Złoty zyskał na… hiszpańskich problemach

2012-07-27 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po bankach przyszedł czas na samorządy. W mijającym tygodniu hiszpański rząd przeżywał ciężkie chwile – rentowność długu zbliżała się do bariery 8%. Ostatecznie przedstawiciele EBC ugasili pożar, ale problem pozostał. Paradoksalnie, hiszpańskie problemy pomogły złotemu zyskać wobec głównych walut.
Rynek nadal ciągnie europejski wątek

Rynek nadal ciągnie europejski wątek

2012-07-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Widać, że inwestorzy nie zastanawiają się zbytnio na ile realna jest bezpośrednia, lub pośrednia interwencja Europejskiego Banku Centralnego w krótkiej perspektywie. Liczy się tylko gra na plotki, a w zasadzie wyimaginowane oczekiwania. Dzisiaj spekulacje francuskiego dziennika „Le Monde”, który powołując się na własne źródła stały się ważniejsze od informacji, jakie napłynęły chociażby z Niemiec.