Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Realizacja zysków na walutach emerging markets

Realizacja zysków na walutach emerging markets

2012-09-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel przynosi kontynuacje realizacji zysków na parach związanych ze złotym. Polska waluta aktualnie wyceniana jest przez rynek następująco: 4,113 PLN za euro, 3,139 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,388 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie oddaliły się od poziomu 5,00% (obligacje 10-letnie) i wynoszą aktualnie 4,971%.
Podwójny szczyt zapowiada spadki eurodolara

Podwójny szczyt zapowiada spadki eurodolara

2012-09-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD porusza się w wąskim przedziale wahań 1,3080 – 1,3170. Niepowodzeniem zakończyło się testowanie bardzo ważnego oporu wyznaczanego przez zgrupowanie poziomów Fibonacciego, o którym pisaliśmy wczoraj. Dodatkowo spadające wartości oscylatorów stochastycznych obrazują słabnący popyt. Przebicie wczorajszych minimów otwiera drogę do dalszych spadków.

Oczekiwania na obniżki stóp ważniejsze niż QE3?

Oczekiwania na obniżki stóp ważniejsze niż QE3?

2012-09-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Gdy opadły emocje związane z uruchomieniem QE3 inwestorzy przypomnieli sobie o lokalnych czynnikach istotnych dla wyceny złotego. A te nie są dla polskiej waluty specjalnie korzystne, stąd wczorajsza przecena.
Powolne osuwanie

Powolne osuwanie

2012-09-18 Raport poranny FMCM
Eurodolar w lekkiej korekcie: Początek wczorajszej sesji amerykańskiej przyniósł ustanowienie intra-sesyjnego maksimum na parze EUR/USD. Notowania dotarły do poziomu 1,3170 po czym jednak ruszyły w kierunku południowym. Czynnikiem, który mógł wesprzeć stronę popytową był słabszy odczyt indeksu NY Empire State, obrazującego koniunkturę gospodarczą w regionie Nowego Yorku.
Jen traci w oczekiwaniu na posiedzenie Banku Japonii w środę

Jen traci w oczekiwaniu na posiedzenie Banku Japonii w środę

2012-09-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ale nie tylko, chociaż komunikat BOJ i późniejsza konferencja prasowa Masaaki Shirikawy mogą mieć znaczenie. Zwłaszcza, że rynek plotkuje, że bank centralny zdecyduje się zwiększyć warto obecnie 70 mld JPY program skupu aktywów o przynajmniej 5-10 mld JPY, ...
Korekta na parach złotowych

Korekta na parach złotowych

2012-09-17 Raport popołudniowy FMCM
Działo się niewiele: Magia QE3 i obietnic Mario Draghiego najwidocznie wciąż jeszcze działa: wykres pary EUR/USD notował dziś jedynie niewielkie wahania pomiędzy 1,3082 a 1,3135 (wczesnym rankiem). Poranne lekkie osłabienie euro nie przerodziło się jak na razie w poważniejszą korektę, a po południu widzimy nawet wzrost i próbę przebijania linii 1,3165 (piątkowe szczyty).
W oczekiwaniu na nowe impulsy

W oczekiwaniu na nowe impulsy

2012-09-17 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach finansowych utrzymują się pozytywne nastroje po zainicjowaniu nowego programu skupu aktywów OMT przez Europejski Bank Centralny i trzeciej rundy ilościowego luzowania polityki monetarnej przez Fed.
Nowe elementy ryzyka na horyzoncie

Nowe elementy ryzyka na horyzoncie

2012-09-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rentowności hiszpańskich obligacji poszły dzisiaj w górę po tym, jak hiszpański minister finansów powiedział swoim kolegom podczas obrad Eurogrupy, iż oczekiwania dotyczące dalszych cięć wydatków i szukania oszczędności w tamtejszym budżecie mogą być mało realne.
Ważą się losy trendu spadkowego

Ważą się losy trendu spadkowego

2012-09-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Ważą się losy długoterminowego trendu spadkowego w notowaniach EUR/USD. W ubiegłym tygodniu została przebita długookresowa, 200 –sesyjna średnia ruchoma, a kurs zbliżył się do linii trendu poprowadzonej przez szczyty z marca i czerwca 2011 roku, która obecnie przebiega w okolicach 1,3240.
Wysoko i nisko

Wysoko i nisko

2012-09-17 Raport poranny FMCM
Dalej wzwyż? Połączone siły Mario Draghiego i Bena Bernanke doprowadziły w ciągu dwóch tygodni do wyprowadzenia wykresu eurodolara w okolice, w których ostatni raz znajdował się w maju. Określenie „połączone siły” nie oznacza tu, ...
Bliskość kluczowych wsparć i oczekiwane cięcia stóp

Bliskość kluczowych wsparć i oczekiwane cięcia stóp

2012-09-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi stabilne otwarcie na rynku złotego. Notowania polskiej waluty oscylują blisko 3-tygodniowych maksimów, a rynek wycenia złotego następująco: 4,065 PLN za euro, 3,095 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,341 PLN względem franka szwajcarskiego.
Co dalej po decyzji Fed?

Co dalej po decyzji Fed?

2012-09-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Piątkowa sesja była pierwszą próbą zmierzenia się rynku z rzeczywistością po decyzji amerykańskiej Rezerwy Federalnej o uruchomieniu kolejnej rundy ilościowego łagodzenia polityki pieniężnej. Jak się tego można było spodziewać, rynki optymistycznie przyjęły zapowiedź Fed.
Banki centralne pomogły złotemu

Banki centralne pomogły złotemu

2012-09-14 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Banki centralne poszły na całego. Jeszcze przed dwoma miesiącami inwestorzy zastanawiali się, czy istnieje jakikolwiek sposób, aby Europa uniknęła najgorszego. Wobec powtarzanych w Niemczech haseł, iż nie można długów Europy czynić wspólnymi rynki obawiały się, iż strefa nie poradzi sobie z problemami Hiszpanii i Włoch.
Jutrzejsze informacje z nieformalnego spotkania Eurogrupy

Jutrzejsze informacje z nieformalnego spotkania Eurogrupy

2012-09-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wygląda na to, że inwestorzy za dobrą monetę przyjęli informacje napływające z dzisiejszego na wpół-oficjalnego spotkania ministrów finansów (ECOFIN), dotyczące Grecji. Pojawiają się głosy, iż Atenom należy dać dodatkowy czas potrzebny na reformy, chociaż chwilę później padają dodatkowe słowa – ale żadnego euro więcej.
Eurodolar coraz wyżej

Eurodolar coraz wyżej

2012-09-14 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kurs najpopularniejszej pary walutowej przebił kolejne opory i osiągnął najwyższą wartość od czterech i pół miesiąca. Kurs EUR/USD pokonał 61,8 proc. i 76,4 proc. zniesienia Fibonacciego ruchu spadkowego z maja, czerwca i lipca. Ponadto kurs przebił 200-dzienną średnią kroczącą.
Będzie QE3, tydzień pod znakiem FOMC

Będzie QE3, tydzień pod znakiem FOMC

2012-09-14 Raport popołudniowy FMCM
Powolny start eurodolara: Poniedziałkowa sesja na eurodolarze przebiegała dość płasko. Inwestorzy pozbawieni istotnych publikacji makroekonomicznych, czy bieżących doniesień ograniczali swoją aktywność na rynku.
FOMC spełnił oczekiwania rynku

FOMC spełnił oczekiwania rynku

2012-09-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
I stało się to co miało się stać. Na wrześniowym posiedzeniu Federalny Komitet Otwartego Rynku zdecydował o rozpoczęciu trzeciej rundy ilościowego łagodzenia polityki pieniężnej. Rezerwa Federalna co miesiąc będzie skupowała obligacje oparte o kredyty hipoteczne tzw. MBS o wartości 40 mld USD.
Bernanke wytacza ciężkie działa

Bernanke wytacza ciężkie działa

2012-09-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Fed będzie dostarczał na rynek 40 mld dol. dodatkowych pieniędzy tak długo, aż uzna, że sytuacja w gospodarce trwale się poprawiała. Przedłuża ponadto okres obowiązywania niskich stóp procentowych poza 2014 r. QE3 to jak poprzednie dwa programy podniesione do kwadratu. Dowodzą determinacji Fed i dramatycznej sytuacji, w jakiej znalazła się amerykańska gospodarka.
Fed pomógł eurodolarowi przełamać 1,30

Fed pomógł eurodolarowi przełamać 1,30

2012-09-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD znajduje się powyżej 1,30. Tym samym przebił on istotne opory, o których pisaliśmy wczoraj (dolną linię konsolidacji z pierwszych czterech miesięcy tego roku oraz 76,4 proc. zniesienia Fibonacciego ruchu spadkowego z maja i czerwca bieżącego roku).
Worek z dolarami rozwiązany

Worek z dolarami rozwiązany

2012-09-14 Raport poranny FMCM
FED decyduje się na QE3: Wczorajsze popołudnie upłynęło pod znakiem oczekiwania na wieczorne decyzje amerykańskich władz monetarnych. W tym czasie kurs eurodolar oscylował na poziomie 1,29. Mocniejszy ruch do góry można było obserwować po tym jak na rynku pojawiła się informacja, że FED zdecydował się na uruchomienie trzeciego programu skupu obligacji.