Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Złoty na nowych minimach
2012-10-04 Raport poranny FMCMBez rozstrzygnięcia na eurodolarze: Przełom wczorajszej sesji europejskiej i amerykańskiej charakteryzował się sporą zmiennością. Notowania eurodolara oscylowały wokół poziomu 1,29 ze znacznymi odchyleniami. Z jednej strony popytowi pomagał lepszy odczyt indeksu ISM dla usług w Stanach Zjednoczonych.
Dolar czeka na wieczorne zapiski FED
2012-10-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPrzebieg notowań koszykowego BOSSA USD z ostatnich godzin pokazuje, że bez wyraźnego bodźca w postaci dość „gołębich” zapisków z wrześniowego posiedzenia FED, które poznamy dzisiaj o godz. 20:00 oczekiwanie na wyraźniejsze osłabienie się notowań dolara względem głównych walut może być dość trudne.
Jastrzębie nadal w przewadze
2012-10-03 Raport popołudniowy FMCMW ruchu bocznym: Pierwsze takty dzisiejszej sesji na rynku głównej pary przebiegały pod znakiem słabości euro. W tym czasie wspólna waluta była jeszcze pod wpływem wczorajszej popołudniowo – wieczornej realizacji zysków, która była pochodną słów premiera Hiszpanii.
Rada z innego świata
2012-10-03 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersNa rynkach globalnych jest dziś względnie spokojnie. W takiej sytuacji w notowaniach złotego nie działoby się dużo. Jednak za sprawą kolejnej zaskakującej w tym roku decyzji RPP złoty zyskał wobec dolara i euro. To umocnienie należy jednak traktować jako przejściowe.
Wieczorne zapiski z wrześniowego posiedzenia FED
2012-10-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut… jeżeli zakładamy utrzymanie dobrych nastrojów na rynkach. Wydaje się dość prawdopodobne, iż FED zostawił sobie możliwość modyfikacji programu QE3 w zależności od sytuacji w gospodarce, skoro założył, iż program ten ma nie być ograniczony ramami czasowymi.
Inwestorów niepokoi przyszłość Hiszpanii
2012-10-03 Codzienny Puls Rynku IDMSAHiszpania pozostaje w centrum uwagi inwestorów. We wtorek Mario Rajoy powiedział, że w najbliższym czasie jego kraj nie zwróci się do strefy euro o pomoc finansową i ogłosił, że porozumiał się on z władzami regionalnymi w sprawie ścieżki konsolidacji fiskalnej w przyszłym roku. Czynnikiem ryzyka pozostaje decyzja Moody’s w sprawie ratingu Hiszpanii, jaką agencja ma podjąć jeszcze w października.
Premier Hiszpanii zastopował wzrosty eurodolara
2012-10-03 Komentarz poranny TMS BrokersPremier Hiszpanii po raz kolejny zanegował konieczność ubiegania się o międzynarodową pomoc. W obliczu braku istotnych danych, czy wydarzeń, informacja ta dała pretekst do wyhamowania wzrostów EUR/USD. Mariano Rajoy prawdopodobnie zwlekać będzie z prośbą o bailout minimum do 21 października, czyli regionalnych wyborów w Galicji, z której się wywodzi.
Inwestorzy na złotym czekają na decyzję RPP
2012-10-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny handel na złotym przynosi stabilizacje notowań polskiej waluty blisko poziomów wyznaczonych w trakcie wczorajszej sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,11 PLN za euro, 3,19 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,39 PLN wobec franka szwajcarskiego.
W oczekiwaniu na decyzję RPP…
2012-10-03 Poranny Szkic Walutowy AFSPremier Hiszpanii nie poprosi w najbliższym czasie o pomoc co oznacza, że co najmniej do wyborów w autonomicznych regionach rynek będzie nadal musiał żyć nadziejami. Dziś kluczowa dla złotego jest decyzja w sprawie stóp procentowych. Spodziewamy się, że dojdzie do obniżki oprocentowania o 25 pkt. bazowych.
Dziś Rada decyduje o stopach
2012-10-03 Raport poranny FMCMPremier Hiszpanii psuje nastroje inwestorów zza oceanu: Początek wczorajszej sesji amerykańskiej zapowiadał się dość obiecująco. Bliskość zeszłotygodniowych szczytów zachęcała stronę kupującą do podjęcia walki o przebicie się na wyższe poziomy. Podjęte próby doprowadziły do ustanowienia lokalnego szczytu na 1,2969, który jednak nie utrzymał się zbyt długo.
Złoty czeka na wyniki posiedzenia RPP
2012-10-02 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersBrak nowych impulsów płynących z rynków globalnych oraz oczekiwanie na jutrzejsze wyniki posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP) ograniczyło we wtorek zmienność na rynku złotego. Kurs USD/PLN oscylował w przedziale 3,1675-3,1909 zł, natomiast EUR/PLN 4,0945-4,1127 zł.
Spokojna sesja na eurodolarze
2012-10-02 Raport popołudniowy FMCMPopyt w przewadze: Wtorkowa sesja londyńska rozpoczęła się od spadku kursu eurodolara. Notowania odsunęły się od poziomu 1,2920 i ruszyły w kierunku wsparcia na 1,2880. Przyczyną słabszego w przypadku euro otwarcia była informacja jaką podała agencja Moody’s.
Hiszpania kontra Niemcy – kto wygra ten pojedynek?
2012-10-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPotwierdzają się nasze wcześniejsze przypuszczenia, iż premier Mariano Rajoy zaczyna zdawać sobie sprawę z piętrzących się ryzyk gospodarczo-politycznych w najbliższych miesiącach i rozważa wykonanie ruchu wyprzedzającego w postaci złożenia wniosku o dodatkową pomoc finansową już w najbliższy weekend – agencja Reuters poinformowała o tym ...
Nastroje pozostają zmienne
2012-10-02 Codzienny Puls Rynku IDMSANastroje na rynkach pozostają zmienne w zależności od napływających danych z globalnej gospodarki. Podczas poniedziałkowej sesji pozytywnie zaskoczyły dane z USA. Po raz pierwszy od maja indeks obrazujący kondycję przemysłu w USA wzrósł we wrześniu powyżej 50pkt. czyli granicy oddzielającej wzrost od spowolnienia w sektorze i uplasował się na poziomie 51,5pkt.
Dolar australijski pod presją
2012-10-02 Komentarz poranny TMS BrokersApetyt na ryzyko od poniedziałkowego poranka, kiedy nastroje popsuł odczyt PMI dla przemysłu Chin, wyraźnie wzrósł. Wczoraj zniżki kursu EUR/USD wyhamowały przy 200 – dziennej średniej ruchomej i linii trendu wzrostowego.
Złoty pozostaje stabilny czekając na jutrzejszą RPP
2012-10-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutW trakcie porannego, wtorkowego handlu notowania złotego oscylują blisko poziomów wyznaczonych podczas godzin sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,11 PLN za euro, 3,19 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,39 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą obecnie 4,72% w przypadku obligacji 10-letnich.
W strefie euro pogłębienie recesji, w USA poprawa koniunktury
2012-10-02 Poranny Szkic Walutowy AFSWskaźniki PMI wskazują na pogłębienie recesji w Europie i trwanie dekoniunktury co najmniej do I kw. 2013 r. Nadzieja w gospodarce USA, gdzie po chwilowym zastoju, we wrześniu przemysł ponownie się rozwijał. Pytanie czy w najbliższej przyszłości to Stany Zjednoczone będą w większym stopniu wspierały wzrost w Europie czy Stary Kontynent osłabiał koniunkturę za oceanem.
Hiszpania gotowa poprosić o pomoc…
2012-10-02 Raport poranny FMCMByki nadal w przewadze: Końcówka wczorajszej sesji londyńskiej charakteryzowała się sporą zmiennością. Strona popytowa podciągała kurs głównej pary na nowe maksima, wykorzystując ku temu m.in. lepsze dane odnośnie indeksu ISM dla przemysłu w USA, który powrócił powyżej poziomu 50 pkt.
Nastroje ważniejsze niż fatalne dane z Polski
2012-10-01 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty, po tym jak rozpoczął dzień od lekkiego osłabienia, w reakcji na nienajlepsze nastroje na rynkach globalnych i bardzo słaby odczyt indeksu PMI dla polskiej gospodarki, w kolejnych godzinach systematycznie zyskiwał na wartości. Pomogła poprawa nastrojów na rynkach europejskich.
Udany początek nowego kwartału i miesiąca
2012-10-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutW czasie hossy początek nowego miesiąca niezwykle często prowadzi do zwyżek indeksów na fali pozytywnych odczytów indeksów PMI oraz dzięki odnowieniu limitów inwestycyjnych przez fundusze. Choć w przypadku większości rynków mówienie o hossie niekoniecznie musi być zasadne, to dzisiejsze zwyżki z pewnością przypomnieć mogły czasy z końca 2009 roku, ...