Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Złoty pozostaje blisko 3-tygodniowych maksimów
2012-10-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia przynosi neutralne otwarcie na rynku złotego. Polska waluta nieznacznie zyskuje wobec euro (0,06%) oraz traci względem dolara amerykańskiego (-0,3%). Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,0687 PLN za euro, 3,1354 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,3563 PLN względem franka szwajcarskiego.
Jeżeli będzie spowolnienie, będą też obniżki stóp
2012-10-08 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty rozpoczyna drugi tydzień października od lekkiego umocnienia w relacji do euro i osłabienia do dolara. O godzinie 09:58 kurs EUR/PLN testował poziom 4,0736 zł, a USD/PLN 3,1396 zł. W poniedziałek notowania polskiej waluty będą przede wszystkim uzależnione od nastrojów na rynkach globalnych. Te póki co nie są optymistyczne. Na europejskich giełdach trwa realizacja zysków.
Zabraknie impulsu z gospodarki USA
2012-10-08 Komentarz poranny TMS BrokersSeria niezłych, a przynamniej nie gorszych od oczekiwań danych z amerykańskiej gospodarki uchroniła euro, indeksy giełdowe, surowce przemysłowe i waluty państw wschodzących przed głębszymi przecenami.
Dalsze sygnały poprawy koniunktury w USA
2012-10-08 Poranny Szkic Walutowy AFSW dwa miesiące stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych spadła o 0,5 pkt. proc. do najniższego poziomu od ponad 3 lat. Jest to w dużej mierze efekt wykluczenia ze statystyk osób zbyt długo poszukujących zatrudnienia. Liczba tworzonych miejsc pracy nie jest póki co imponująca, ale sygnały poprawy sytuacji na rynku pracy są ewidentne.
Otwarcie z lekkim cofnięciem
2012-10-08 Raport poranny FMCMBez porozumienia ws. Grecji przed spotkaniem Eurogrupy: Poniedziałkowe notowania rozpoczęły się od deprecjacji wspólnej waluty względem dolara. Ruch spadkowy został zainicjowany jeszcze w czasie piątkowych notowań. Lepsze dane z amerykańskiego rynku pracy zaostrzyły apetyt inwestorów na ryzyko.
Rajoy zwleka z prośbą o pomoc
2012-10-05 Komentarz tygodniowy TMS BrokersEurodolar wzrósł w ciągu tego tygodnia o 1,6 proc. Na początku tygodnia kurs zbliżył się do ważnego wsparcia – 200-dziennej średniej ruchomej, poczym powędrował na północ. Najbardziej dynamiczne zwyżki kursu miały miejsce w czwartek i piątek. Relatywnie ubogi kalendarz makroekonomiczny w przyszłym tygodniu powinien sprzyjać konsolidacji eurodolara.
Tydzień dla rodzimej waluty
2012-10-05 Raport tygodniowy FMCMW oczekiwaniu na szefa FED: Pierwszy tydzień października na eurodolarze rozpoczął się niezbyt dobrze. Podczas sesji azjatyckiej kurs zanotował dołek na poziomie 1,2803. Było to efektem między innymi piątkowej przeceny wspólnej waluty oraz doniesień z Hiszpanii, gdzie okazało się, że deficyt budżetowy znacznie przekroczy prognozy.
Polska waluta zyskuje w ślad za eurodolarem
2012-10-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚW trakcie ostatniej sesji tego tygodnia złoty nieznacznie umacnia się w trakcie porannego handlu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,08 PLN za euro, 3,14 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,37 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Dane z rynku pracy w centrum uwagi
2012-10-05 Codzienny Puls Rynku IDMSACzwartkowa konferencja szefa ECB oraz protokół z wrześniowego posiedzenia FED nie przyczyniły się do istotnego zwiększenia zmienności. Mario Draghi powiedział, że ECB jest gotowy do działania, jednak pałeczka leży teraz po stronie polityków. Bank bowiem będzie kupował tylko obligacje państw strefy euro, które oficjalnie wystąpią z wnioskiem o pomoc finansową.
Uwaga przeniosła się na USA
2012-10-05 Komentarz poranny TMS BrokersPrzez kilka ostatnich dni uwaga rynku skupiona była na pierwszym na czynnikach wpływających na siłę euro. Wczoraj wieczorem, za sprawą publikacji protokołu z posiedzenia FOMC, uwaga przeniosła się już na dolara amerykańskiego i w świetle rangi publikacji makroekonomicznych pozostanie tak także dzisiaj.
EBC gotowy działać, czeka na decyzje rządów
2012-10-05 Poranny Szkic Walutowy AFSEBC jest gotowy skupować obligacje Hiszpanii i Włoch już dziś, o ile spełniony zostanie wstępny warunek udzielenia pomocy. Magia M. Draghiego wciąż działa, ponieważ inwestorzy pozytywnie zareagowali na wczorajsze wypowiedzi. Dziś kluczowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Mogą one zadecydować o dalszych ruchach na eurodolarze w perspektywie najbliższych kilku tygodni.
Departament Pracy USA w centrum uwagi
2012-10-05 Raport poranny FMCMFED gotowy do zmiany wielkości programu QE3: Końcówka wczorajszej sesji europejskiej przebiegała pod znakiem testowania przez parę EUR/USD poziomu oporu na 1,30. Inwestorzy zachęceni słowami Mario Draghiego, który potwierdził m.in., że EBC jest gotowe do uruchomienia programu skupu obligacji ruszyli do zakupu bardziej ryzykownych aktywów.
FED nie dał jasnej wskazówki, co do możliwości zwiększenia QE3
2012-10-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutW opublikowanych wczoraj wieczorem zapiskach z wrześniowego posiedzenia FOMC, które zadecydowało o wprowadzeniu nielimitowanego czasowo, trzeciego już programu skupu aktywów, trudno jest jednoznacznie znaleźć zapowiedź zwiększenia jego skali w najbliższych miesiącach.
Draghi – my jesteśmy gotowi, a wy?
2012-10-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutW tym krótkim zdaniu można streścić to, co znalazło się na dzisiejszej konferencji prasowej szefa Europejskiego Banku Centralnego po zakończonym dzisiaj posiedzeniu. Mario Draghi stwierdził wprost, iż „ECB jest gotowy podjąć operację OMT, gdy wszystkie warunki zostaną spełnione”.
Byki korzystają z poprawy nastrojów
2012-10-04 Raport popołudniowy FMCMOpór 1,30 jeszcze za silny: Pierwsza część dzisiejszego handlu na eurodolarze przebiegała pod znakiem testowania poziomu oporu na 1,2955. Pierwsze poranne podejście zakończyło się niepowodzeniem. Byki jednak nie rezygnowały z przesunięcia notowań na wyższe wartości mimo, że brakowało na rynku zarówno istotnych publikacji makroekonomicznych jak i ważnych bieżących doniesień.
Dzisiaj rządzi trójka – BOE, ECB i FED
2012-10-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWydarzeniem dnia będą niewątpliwie posiedzenia Banku Anglii (decyzja o godz. 13:00), Europejskiego Banku Centralnego (decyzja o godz. 13:45, ale zwyczajowo już największą uwagę przyciągnie konferencja prasowa Mario Draghiego o godz. 14:30).
Dzień banków centralnych
2012-10-04 Codzienny Puls Rynku IDMSANa rynki znów powrócił optymizm w czym pomogły lepsze dane z amerykańskiej gospodarki opublikowane w dniu wczorajszym, a także oczekiwania na podtrzymanie dość gołębiej retoryki przez banki centralne i dalsze działania stymulujące gospodarkę.
RPP umocniła złotego, inwestorzy czekają na decyzję EBC
2012-10-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚW trakcie porannego, czwartkowego handlu złoty nieznacznie zyskuje na rynku walutowym. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,08 PLN za euro, 3,15 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,36 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają stabilne wynosząc 4,71% w przypadku obligacji 10-letnich.
RPP umacnia złotego
2012-10-04 Poranny Szkic Walutowy AFSPo decyzji RPP dysparytet stóp procentowych między złotym a pozostałymi walutami regionu oraz euro przesuwa się na korzyść polskiej waluty. Krótkoterminowo jest to zachęta do lokowania inwestycji w naszym kraju. Złoty urasta również obecnie do jednej z najlepszych walut do kupowania w operacjach carry trade.
Dzień banków centralnych
2012-10-04 Komentarz poranny TMS BrokersNa sesji azjatyckiej większość indeksów giełdowych zwyżkowała, a dolar traci dziś umiarkowanie na wartości w relacji do wszystkich walut G-10 poza japońskim jenem i do najważniejszych walut emerging markets. Kurs EUR/USD testuje poziom 1,2940, czyli 76,4 proc. zniesienia Fibonacciego spadków z tego tygodnia.