Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
W oczekiwaniu na słowa Wielkiego Bena
2012-10-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOpublikowane dzisiaj dane z USA były mieszane - chociaż kluczowy ISM dla przemysłu uległ poprawie rosnąc we wrześniu do 51,5 pkt. wobec 49,6 pkt. w sierpniu, ale liczony podobną metodą PMI dla przemysłu spadł do 51,1 pkt. z 51,5 pkt. Jednocześnie o 0,6 proc. m/m obniżyła się dynamika wydatków na inwestycje budowlane w sierpniu (oczekiwano wzrostu o 0,5 proc. m/m).
Słabszy start z lepszą końcówką
2012-10-01 Raport popołudniowy FMCMEurodolar na ważnym oporze: Otwarcie tygodnia na rynku głównej pary walutowej nie przebiegało zbyt pomyślnie dla wspólnej waluty. Już w pierwszych godzinach sesji azjatyckiej kurs osunął się do wartości 1,2803, czy wyrównał poziom z 11 września.
Dzisiaj wieczorem przemawia szef FED
2012-10-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut„Pięć pytań na temat prowadzonej przez FED polityki monetarnej” – to temat dzisiejszego wieczornego (godz. 18:30) wykładu Bena Bernanke na forum ekonomicznym w Indianapolis. Konferencja jak najbardziej na rzeczy – niewykluczone, iż ustawi ona rynki pod publikowane w najbliższą środę zapiski z wrześniowego posiedzenia FOMC.
Polskie obligacje najdroższe od 6 lat
2012-10-01 Poranny Szkic Walutowy AFSRentowności polskich 10-latek spadły do najniższego poziomu od marca 2006 r. Jest to dobra informacja dla rządu, ponieważ spadają koszty obsługi zadłużenia. Ale atrakcyjność obligacji w dłuższym okresie stwarza zagrożenie aprecjacji złotego.
Złoty nie zareagował znacząco na gorszy odczyt PMI dla Polski
2012-10-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia przynosi lekki spadek notowań złotego na rynku. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,114 PLN za euro, 3,204 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,403 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają poniżej psychologicznej granicy 5,00% i wynoszą obecnie 4,786% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Hiszpania i banki centralne w centrum uwagi
2012-10-01 Raport poranny FMCMKiepskie otwarcie nowego tygodnia: Końcówka piątkowej sesji na eurodolarze przebiegała pod znakiem umocnienia amerykańskiej waluty. Słabe odczyty indeksów Chicago PMI oraz Uniwersytetu Michigan pogorszyły nastroje na rynku i podniosły poziom awersji do ryzyka.
Audyt banków nie zaskoczył
2012-10-01 Komentarz poranny TMS BrokersEurodolar dalej pogłębia korektę. Obecnie kurs znajduje się znacznie poniżej 23,6 proc. zniesienia Fibonacciego ruchu wzrostowego zapoczątkowanego w lipcu i sierpniu bieżącego roku. Obecnie ważnym wsparciem jest 200-dzienna średnia krocząca (1,2820). Dzisiejsza świeca formuje się w kształt młota i jeśli przez cały dzień utrzymałyby się takie tendencje to byłaby to zapowiedź spadków kursu EUR/USD.
Złoty może zyskać w październiku
2012-10-01 Komentarz walutowy DM BOŚNadchodzące tygodnie mogą okazać się dobre dla złotego, dzięki spadkowi globalnego ryzyka. Inwestorzy będą uważnie przyglądać się sytuacji w Chinach i liczyć na postępy w kwestii rozwiązania problemów Hiszpanii i Grecji. Kluczowa może okazać się też dyskusja nt. zwiększenia skali programu QE3 w wydaniu FED.
Hiszpański tydzień
2012-09-28 Raport popołudniowy FMCMSłabe nastroje na początek:W nowy tydzień inwestorzy z rynku eurodolara wchodzili w nie najlepszych nastrojach. Wysoki stopień niepewności, co do przyszłości Grecji i Hiszpanii powodował spadek apetytu na ryzyko. Poprzez to podczas poniedziałkowego poranka kurs pary EUR/USD osunął się w kierunku minimów z 13 września.
Kłopoty Hiszpanii znów na pierwszym planie
2012-09-28 Komentarz tygodniowy TMS BrokersKurs rozpoczął tydzień na 1,2970, w czwartek osiągnął minimum na 1,2830. W ciągu tygodnia kurs zdołał przełamać barierę 23,6 proc. zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej z przełomu lipca i sierpnia, natomiast pod koniec tygodnia odbił się w górę, co może sygnalizować zakończenie korekty.
Hiszpania pozostanie w centrum uwagi
2012-09-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWprawdzie wczoraj Komisja Europejska pochwaliła hiszpański rząd za projekt przyszłorocznego budżetu, to jednak opinie, iż jest on mało wiarygodny nadal pozostają zauważalne. Dzisiaj poznamy wyniki drugiego audytu tamtejszego sektora bankowego, ale raczej nie rozwiążą one potencjalnych problemów.
Reformy w Hiszpanii, odważny krok Banku Czech
2012-09-28 Poranny Szkic Walutowy AFSProjekt budżetu Hiszpanii na 2013 r. oraz szczegóły reform strukturalnych zostały dobrze przyjęte przez rynki. Dziś podobnie może być po publikacji wyników audytu banków. Złoty na wsparciu, w okolicach dolnego ograniczenia konsolidacji. Pole do dalszej aprecjacji ograniczone.
Inwestorzy zadowoleni z hiszpańskich propozycji (na razie)
2012-09-28 Raport poranny FMCMEurodolar blisko ważnego oporu: Kluczowym wydarzeniem wczorajszego dnia była konferencja prasowa po posiedzeniu hiszpańskiego rządu, na której wicepremier Soraya Sáenz de Santamaría przedstawiła informacje dotyczące zatwierdzonego budżetu na rok 2013 oraz planu reform. Na ten punkt dnia inwestorom przyszło długo poczekać.
Korekta wyhamowała
2012-09-28 Komentarz poranny TMS BrokersZgodnie z naszymi oczekiwaniami korekta w notowaniach EUR/USD wyhamowała przy długookresowej średniej ruchomej. Ponadto kurs wybił się z formacji klina zniżkującego – modelowy zasięg ruchu na północ to okolice 1,3040 -50, w których usytuowany jest również poziom 61,8 proc. zniesienia Fibonacciego korekcyjnych spadków oraz maksima z 21 września.
Złoty silniejszy po konferencji hiszpańskiego rządu
2012-09-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWczorajszy apetyt inwestorów na ryzykowne aktywa sprzyjał wycenie także polskiej waluty. Kurs BOSSAPLN zwyżkował w czwartek o 0,72%, kończąc sesję na poziomie 99,42. Dziś notowania BOSSAPLN nadal kierują się w górę, a najbliższy techniczny opór znajduje się w rejonie 99,85.
Sesja bez pomysłu
2012-09-27 Raport popołudniowy FMCMSłabe dane z USA: Pierwsza cześć dzisiejszej sesji europejskiej przebiegała w nie najlepszym nastroju. Dzięki nocnym informacjom o zeszłotygodniowych działaniach Ludowego Banku Chin główna par walutowa mogła rozpocząć notowania europejskie blisko poziomu oporu na 1,29. Mimo jednak dobrej pozycji wyjściowej bykom nie udało się przebić wyżej.
Czekanie na wieści z Madrytu
2012-09-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚNa rodzimym rynku walutowym, podobnie jak to ma miejsce w przypadku eurodolara, przez większość czwartkowych notowań trwało wyczekiwanie na doniesienia z Hiszpanii, gdzie rząd Mariano Rajoya miał zaprezentować projekt budżetu na 2013 rok, ...
Oczy inwestorów zwrócony w stronę Hiszpanii
2012-09-27 Codzienny Puls Rynku IDMSAObawy o rozwój sytuacji w Europie utrzymują się. Nurtuje pytanie, czy decydenci będą w stanie poradzić sobie z kryzysem zadłużenia w strefie euro. Sytuacja jest daleka od komfortowej, o czym świadczą strajki w Grecji i Hiszpanii przeciw dalszym oszczędnościom.
Sytuacja w Hiszpanii coraz bardziej napięta
2012-09-27 Poranny Szkic Walutowy AFSSeria negatywnych informacji z Hiszpanii znacząco pogorszyła nastroje na rynkach. Złoty pozostaje, jednak względnie stabilny. Dopiero wybicie powyżej 4,1600 może spowodować dalszy ruch na 4,1800. Dziś o 13.00 decyzja Banku Czech w sprawie stóp procentowych.
Hiszpania i Czechy podwyższą dzisiaj zmienność na złotym
2012-09-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚW trakcie porannego, czwartkowego handlu złoty nieznacznie zyskuje na rynku walutowym. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,14 PLN za euro, 3,12 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,42 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wyraźnie spadły i wynoszą aktualnie 4,786% w przypadku instrumentów 10-letnich.