Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ogłoszenie QE3 pomoże złotemu w najbliższych miesiącach

Ogłoszenie QE3 pomoże złotemu w najbliższych miesiącach

2012-09-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas piątkowego, porannego handlu polska waluta oscyluje w okolicach 4,065 EUR/PLN, stabilizując się po ponad 5groszowym umocnieniu w trakcie godzin wcześniejszych. Na kontynuacje ruchu na złotym przyjdzie nam poczekać, aż do startu sesji w Londynie, ...
Czekając na Fed

Czekając na Fed

2012-09-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wiele już było sesji w ostatnim czasie, których głównym motywem było oczekiwanie. Wcześniej inwestorzy przeważnie oczekiwali na działania EBC, później liczyć się zaczęły słowa Bena Bernanke, które miały wskazać kierunek w jakim podąży amerykańska polityka monetarna. Dzisiaj przeżyliśmy ostatnią w najbliższym czasie podobną sesję, czyli sesję na przeczekanie.

Złoty może w krótkim okresie wyraźnie zyskać

Złoty może w krótkim okresie wyraźnie zyskać

2012-09-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj dane nt. inflacji CPI, która w sierpniu spadła do 3,8 proc. r/r (zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami), a także wcześniejsze wskazania BIEC pokazujące, iż presja cenowa powinna się zmniejszać, nie były dzisiaj najważniejszymi informacjami.
Względny spokój przed decyzją FED

Względny spokój przed decyzją FED

2012-09-13 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar bez większych zmian, na razie: Czwartkowa sesja na eurodolarze przebiegała dość spokojnie. Na otwarciu sesji londyńskiej kurs oscylował blisko ostatnich maksimów. Brak impulsów w postaci danych makroekonomicznych powodował, że aktywność na rynku była ograniczona.
W oczekiwaniu na Fed

W oczekiwaniu na Fed

2012-09-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień. Dzisiaj Rezerwa Federalna ogłosi czy zdecyduje się już we wrześniu na uruchomienie trzeciej rundy ilościowego luzowania polityki monetarnej. Oczekiwania rynku są duże, co wywiera pewną presję na natychmiastowe podjęcie działań przez Federalny Komitet Otwartego Rynku.
QE3 chyba jeszcze nie teraz

QE3 chyba jeszcze nie teraz

2012-09-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Amerykańska Rezerwa Federalna kończy dziś dwudniowe posiedzenie w sprawie stóp procentowych. Oczekiwania rynków na ogłoszenie trzeciego programu skupu obligacji (QE3) są bardzo duże. Jednak, w mojej ocenie, B. Bernanke ponownie będzie grał na czas, a zapowiedzi QE3 dopiero po wyborach prezydenckich.
Redukowanie pozycji na złotym, inflacja CPI i FED w kalendarzu

Redukowanie pozycji na złotym, inflacja CPI i FED w kalendarzu

2012-09-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel przynosi stabilizację notowań złotego po wczorajszej nieznacznej zniżce. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,09 PLN za euro, 3,16 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,38 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły i wynoszą aktualnie 4,92% w przypadku obligacji 10-letnich.
W oczekiwaniu na FED

W oczekiwaniu na FED

2012-09-13 Raport poranny FMCM
Inwestorzy myślą o QE3: Czwartkowa sesja na rynku eurodolara przebiegać będzie w atmosferze oczekiwań na wieczorne wydarzenia w Stanach Zjednoczonych. Temat działań Federalnego Komitetu Otwartego Rynku jest już jednak szeroko omawiany od dłuższego czasu.
Eurodolar w pobliżu 1,30

Eurodolar w pobliżu 1,30

2012-09-13 Komentarz poranny TMS Brokers
W oczekiwaniu na Fed eurodolar ustanawia kolejne maksima. Obecnie kurs EUR/USD kształtuje się w okolicach 1,2920. Nie wydaje nam się, aby przed ogłoszeniem decyzji przez FOMC kurs znacznie się umocnił. Ogłoszenie QE3 jest już raczej zdyskontowane przez rynki, więc ewentualny brak takiej decyzji mógłby spowodować przerwanie aprecjacji euro.
Nikt już nie pamięta o szwajcarskich plotkach?

Nikt już nie pamięta o szwajcarskich plotkach?

2012-09-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jutro o godz. 9:30 Narodowy Bank Szwajcarii opublikuje komunikat ze swojego cokwartalnego posiedzenia. Na rynku nie oczekuje się żadnych zmian w parametrach polityki pieniężnej, także w kwestii dość głośno dyskutowanej ostatnio kwestii podniesienia minimalnego kursu ...
Wyrok już jest, teraz rynek czeka na FED

Wyrok już jest, teraz rynek czeka na FED

2012-09-12 Raport popołudniowy FMCM
ESM i pakt fiskalny zgodne z konstytucją: Pierwsze takty dzisiejszej sesji na eurodolarze przyniosły wzrost notowań. Za aprecjacją euro stał spokój inwestorów, którzy oczekiwali na wyrok Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Duża część uczestników rynku była przekonana, że niemiecki sąd nie stanie na drodze do uruchomienia funduszu ESM i wdrożenia paktu fiskalnego.
Niemiecki trybunał stawia warunki, ale teraz liczy się tylko FED

Niemiecki trybunał stawia warunki, ale teraz liczy się tylko FED

2012-09-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Oczekiwanie, iż niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny uzna ustawy o pakcie fiskalnym, oraz Europejskim Mechanizmie Stabilizacyjnym, za niezgodne z prawem było tylko mrzonką grupy eurosceptyków, a nie realnym zagrożeniem.
Ucieczka od dolara trwa

Ucieczka od dolara trwa

2012-09-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach finansowych od początku tego tygodnia utrzymują się pozytywne nastroje w oczekiwaniu na posiedzenie FOMC. Rynki mają nadzieje, że po wsparciu ze strony ECB w postaci programu OMT, również Rezerwa Federalna zdecyduje się na wsparcie gospodarki nowym programem skupu aktywów.
Eurodolar coraz wyżej

Eurodolar coraz wyżej

2012-09-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar przebił opór wyznaczony przez 200 - dzienną średnią kroczącą. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na najwyższym poziomie od czterech miesięcy - 1,2870. Notowania testują górną bandę kanału wzrostowego rozpoczętego w połowie lipca bieżącego roku.
Środa pełna wydarzeń, inwestorzy liczą na wzrosty na złotym

Środa pełna wydarzeń, inwestorzy liczą na wzrosty na złotym

2012-09-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy poranek przynosi stabilizację notowań złotego po wczorajszym umocnieniu podczas sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,07 PLN za euro, 3,16 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,37 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie spadły i wynoszą aktualnie 4,859% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Wszystkie oczy na sędziów z Karlsruhe

Wszystkie oczy na sędziów z Karlsruhe

2012-09-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Groźba obniżenia ratingu USA przez Moody’s, oczekiwania na pozytywny wyrok niemieckiego TK, a przede wszystkim na ogłoszenie QE3 na jutrzejszym posiedzeniu Fed osłabiają dolara. Poprawa nastrojów wspiera również złotego, który zbliża się do tegorocznych maksimów.
Dzień z ważnymi wydarzeniami

Dzień z ważnymi wydarzeniami

2012-09-12 Raport poranny FMCM
Euro najmocniejsze od maja: Wczorajsza sesja amerykańska przyniosła nam kontynuację zwyżki notowań eurodolara, która została zapoczątkowana w końcówce handlu na Starym Kontynencie. Kurs głównej pary zbliżył się do poziomu 1,2880, a dziś nad ranem zdołał przetestować ten opór.
Moody’s szkodzi dolarowi

Moody’s szkodzi dolarowi

2012-09-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Komunikat agencji ratingowej Moody’s, iż obecny rating na poziomie Aaa może być obniżony do Aa1, jeżeli negocjacje budżetowe w USA nie przełożą się na trwalszy, średniookresowy trend spadku nadmiernego zadłużenia, doprowadziły dzisiaj do osłabienia dolara.
Pary złotowe na nowych minimach

Pary złotowe na nowych minimach

2012-09-11 Raport popołudniowy FMCM
Słabe dane z USA: Otwarcie wtorkowej sesji londyńskiej na eurodolarze stało pod znakiem przewagi popytu. Kupujący szybko doprowadzili kurs do poziomu 1,28 jednak zabrakło im determinacji i impulsów by przebić się przez ten opór.
Greckie trupy w szafie

Greckie trupy w szafie

2012-09-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Druga, ostatnia już misja ekspertów Troiki, która ma opracować ostateczny raport na bazie, którego ma zostać zatwierdzona kolejna transza pomocy dla Grecji (31 mld EUR), jak na razie przebiega z dużymi problemami. Grecka prasa donosi, iż jedynie 6 mld EUR z pakietu oszczędności wartego 11,5 mld EUR zostało zaakceptowanych, a pozostałą kwotę uznano za mało wiarygodną.