Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Impuls do wytchnienia
2014-09-23 Komentarz poranny TMS BrokersDolar australijski oraz waluty rynków wschodzących w nocy otrzymały nieco wytchnienia wraz z publikacją danych z Chin. Indeks PMI dla przemysłu nieoczekiwanie podbił do 50,5 z 50,2 w sierpniu i przy prognozie na poziomie 50.
Brakuje nowych impulsów. Pod lupą wstępne odczyty PMI.
2014-09-23 Poranny Szkic Walutowy AFSNieznaczna, pozytywna niespodzianka w danych o PMI dla przemysłu Chin powinna wspierać apetyt na ryzyko, co utrzyma eurodolara powyżej 1,2820. Wyższe od prognoz wskazania indeksów PMI z Europy mogą wynieść rynek powyżej 1,29. EUR/PLN zbliża się do dolnego ograniczenia konsolidacji i cen do kupna euro. Odczyty z Polski raczej bez wpływu na notowania.
Wtorkowa seria PMI
2014-09-23 Raport poranny FMCMCzas odczytów: Już kwadrans przed czwartą nad ranem poznać mogliśmy indeks PMI dla przemysłu Chin za wrzesień. Jego odczyt (wstępny) wyniósł 50,5 pkt wobec prognozy na poziomie 50 pkt i sierpniowego poziomu 50,2 pkt. Nastąpiła zatem nieznaczna poprawa.
Dolar mocny i czeka na korektę?
2014-09-22 Poranny raport DM BOŚ z międzynarodowego rynku walutAmerykańska waluta wciąż jest traktowana, jako bardzo ciekawa alternatywa inwestycyjna i przy każdej okazji jest to przez rynek podkreślane – widać to było chociażby w piątek po południu. O ile długoterminowy trend dla dolara będzie zachowany, ...
Złoty stabilnie na otwarciu tygodnia
2014-09-22 Poranny raport DM BOŚ z krajowego rynku walutKrajowa waluta na razie utrzymuje „zdobycze” z piątku, kiedy to nieco zyskała na wartości. W poniedziałek rano (godz. 9:41) euro oscyluje wokół 4,1850 zł, a dolar 3,2530 zł. Pretekstem stały się wyniki referendum w Szkocji, które zdjęły „kilka punktów” z ryzyka inwestycyjnego, a także publikacja składu nowego rządu Ewy Kopacz.
Chiny straszą również na walutach
2014-09-22 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersWydarzenia, które miały miejsce w poprzednim tygodniu sprawiły, iż był on jednym z najciekawszych w tym roku z perspektywy rynku walutowego. Referendum niepodległościowe w Szkocji, posiedzenie Fed wraz z publikacją nowych projekcji makroekonomicznych, ...
Pierwsze wątpliwości
2014-09-22 Komentarz poranny TMS BrokersZostawiając wydarzenia ciężkiego kalibru w tyle, nowy tydzień inwestorzy spędzą na poszukiwaniu świeżych impulsów. To często stwarza pole do korekt, co tym razem może źle odbić się na amerykańskim dolarze.
Wzmocnienie oczekiwań na europejskie QE
2014-09-22 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty stabilny na początku tygodnia, a euro przecenione. Rosną oczekiwania na ilościowe łagodzenie polityki pieniężnej w formie skupu obligacji z rynku wtórnego po słabej aukcji tanich kredytów dla banków. Sesja bez istotnych wydarzeń i publikacji. Jutro wstępne odczyty indeksów PMI z Europy.
Początek jak koniec
2014-09-22 Raport poranny FMCMW tym samym obszarze: Tytuł raportu odnosi się oczywiście do faktu, że początek nowego tygodnia na trzech badanych przez nas parach walutowych różni się niewiele od końcówki tygodnia poprzedniego. Kurs EUR/USD około godziny 7:30 przebiega w pobliżu poziomu 1,2865 – 70 i lekko rośnie.
Szkoci mówią „Nie”, Fed mówi „czekamy”, a rynek swoje
2014-09-19 Komentarz tygodniowy TMS BrokersObywatele Szkocji powiedzieli „Nie” dla odłączenia od Wielkiej Brytanii, co usunęło istotny ciężar z funta i brytyjskiej gospodarki. Teraz rynek walutowy powraca pod dyktando kontrastów między polityką głównych banków centralnych. Do podwyżek w przyszłym roku szykują się Bank Anglii oraz Fed, ale to w przypadku tego drugiego rynek ma więcej do zdyskontowania w wycenie dolara.
Krajobraz po szkockim referendum
2014-09-19 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersWczorajsze referendum wraz z dzisiejszymi, oficjalnymi wynikami przeszło już do historii. Szkoci zadecydowali o pozostaniu w strukturze Zjednoczonego Królestwa, co uspokoiło zarówno mieszkańców Wielkiej Brytanii, jak i rynki finansowe.
FOMC ustawił sytuację
2014-09-19 Raport tygodniowy FMCMNajważniejsza była środa: W rzeczy samej, w tym tygodniu kulminacja napięcia nastąpiła w środę wieczorem, około godziny 20:30. Wówczas to bowiem rozpoczęła się konferencja prasowa po posiedzeniu FOMC, czyli Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, amerykańskiego odpowiednika naszej Rady Polityki Pieniężnej.
Krajobraz po szkockim referendum
2014-09-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWyniki, jakie poznaliśmy dzisiaj rano nie były…. dużym zaskoczeniem dla rynku. W ostatnich dniach sondaże pokazywały nieznaczną przewagę zwolenników utrzymania Szkocji w Zjednoczonym Królestwie. Niemniej reakcją rynku na spływające dzisiaj rano wyniki było umocnienie się funta. Niemniej później przewagę zyskali sprzedający brytyjską walutę.
Szkocja dokonała wyboru
2014-09-19 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersOstatnie tygodnie były prawdziwą huśtawką nastrojów dla inwestorów na parach z funtem, który raz tracił, a raz zyskiwał z uwagi na rosnący niepokój związany z referendum niepodległościowym w Szkocji. Dalsze losy Wielkiej Brytanii, a także brytyjskiej waluty wyjaśniły się dziś rano wraz z publikacją oficjalnych wyników wczorajszego referendum, ...
Szkoci odrzucają niepodległość, ulga dla funta
2014-09-19 Komentarz poranny TMS BrokersSzkoci powiedzieli „Nie” dla odłączenia Szkocji od Wielkiej Brytanii, co ucieszyło kupujących funta. GBP/USD wraca do poziomów z początku września, ale dolar nadal pozostaje silny wobec euro i jena. EUR/PLN zmierza do zakończenia tygodnia pod 4,20.
Szkocja: Z dużej chmury, mały deszcz
2014-09-19 Poranny Szkic Walutowy AFSDużą przewagą głosów w Szkocji zwycięża rozsądek. Wielka Brytania pozostaje zjednoczona. Funt jeszcze przed głosowaniem dyskontował taki wynik. Jest najmocniejszy od 2 lat do większości europejskich odpowiedników. Na pozostałych walutach sesja zapowiada się spokojnie. Złoty słabszy, ale nie powinien mocno tracić.
Eurodolar nieco wyżej
2014-09-19 Raport poranny FMCMPowyżej 1,29: To, co działo się w środę wieczorem oraz wczoraj, zachwiało trochę konsolidacją ukształtowaną dwa tygodnie temu decyzjami EBC i słowami Mario Draghiego. Zachwiało – ale nie na tyle, by drastycznie odmienić sytuację, choć generalnie dolar się wzmocnił (wszak przedwczorajsze minima to 1,2835).
Popołudniowa sytuacja
2014-09-18 Raport popołudniowy FMCMSytuacja ustawiona wczoraj: Dziś rano eurodolar odreagował nieco po wczorajszym zejściu do niższych poziomów. Około godziny 11:00 notowano nawet maksima bliskie poziomowi 1,29, aczkolwiek nie doszło do jego przebicia. Później kurs nieco się osunął, a ok. godziny 15:00 oscyluje przy 1,2870.
Waży się przyszłość Wielkiej Brytanii
2014-09-18 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersWczorajsze, wyczekiwane przez rynek posiedzenie FED nie wpłynęło w znaczący sposób na dyskusję dotyczącą terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych. Niemniej jedna środowa sesja przeszła już do historii, ...
Widzieć tylko to, co się chce, ignorować resztę
2014-09-18 Komentarz poranny TMS BrokersDolar amerykański jest silniejszy po posiedzeniu FOMC, gdyż spośród mieszanych sygnałów z komunikatu inwestorzy wybrali tylko te o jastrzębim wydźwięku. EUR/SUD jest z powrotem poniżej 1,29, USD/JPY zmierza do 109, jedynie GBP/USD przed spadkiem broni optymistyczne nastawienie do wyników dzisiejszego referendum.