Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Osłabienie się dolara

Osłabienie się dolara

2014-10-27 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja przyniosła znaczne osłabienie się amerykańskiej waluty. Ruch ten był napędzany przede wszystkim przez dwie sprawy. Pierwszą z nich była wczorajsza publikacja wyników stress testów, wobec których euro zyskiwało wobec dolara. Drugą kwestią powodującą osłabienie się dolara była publikacja serii słabych danych z amerykańskiej gospodarki.
Dolar zaczyna tracić

Dolar zaczyna tracić

2014-10-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czy przedstawiany w ostatnich komentarzach scenariusz osłabienia się dolara względem głównych walut mierzony m.in. koszykiem BOSSA USD zaczyna się realizować? Niewykluczone. Kluczem dla całego scenariusza będzie interpretacja tego, co znajdzie się w komunikacie FED w środę o godz. 19:00.

Słabsze Ifo, ale nie ma dramatu

Słabsze Ifo, ale nie ma dramatu

2014-10-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Gorszy odczyt niemieckiego indeksu Ifo obrazującego nastroje wśród tamtejszego biznesu, neguje pozytywną wymowę ostatniego odczytu przemysłowego PMI. W październiku Ifo spadł do 103,2 pkt. z 104,7 pkt. razem ze składowymi – subwskaźnikiem bieżącej kondycji (108,4 pkt.), oraz oczekiwań (98,3 pkt.).
Dobre wyniki polskich banków w stress testach

Dobre wyniki polskich banków w stress testach

2014-10-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Prezes NBP Marek Belka słownie wsparł złotego. Jego zdaniem złoty jest niedowartościowany a Polska jest idealnym miejscem do prowadzenia biznesu. Polskie banki w stress testach wypadły znacznie lepiej niż europejskie. Prezydencki Blok Petra Poroszenki wygrywa w wyborach parlamentarnych na Ukrainie.
Bez stresu po stress testach

Bez stresu po stress testach

2014-10-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Wyniki stress testów nie były tak straszne, jak obawiano się przed weekendem. W krótkim terminie presja na osłabienie euro powinna zelżeć, pod warunkiem braku rozczarowania w dzisiejszym Ifo. Mniejsza awersja do ryzyka w ogólnym ujęciu to zła wiadomość dla jena, ale dobra dla złotego.
Odreagowanie mocniejszego piątkowego zamknięcia na PLN

Odreagowanie mocniejszego piątkowego zamknięcia na PLN

2014-10-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekkie odreagowanie mocnego, piątkowego zamknięcia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2110 PLN za euro, 3,3157 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4910 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,792% w przypadku papierów 10-letnich.
Po stress-testach

Po stress-testach

2014-10-27 Raport poranny FMCM
Nowy tydzień: W zasadzie nie chodzi o same stress-testy, co raczej o ich wyniki, które przedstawiono w niedzielę. Były to testy europejskich banków, prowadzone pod kątem ich odporności na czynniki kryzysowe. Europejski Bank Centralny zbadał 130 podmiotów ze Strefy Euro, 25 z nich – zgodnie z wcześniej krążącymi plotkami – oblało egzamin.
Bez stresu przed stress testami

Bez stresu przed stress testami

2014-10-24 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na początku mijającego tygodnia pytaniem nurtującym inwestorów było, czy kolejne dane makroekonomiczne z globalnej gospodarki potwierdzą obawy o hamowanie ożywienia, czy jednak szok z połowy października był nieco na wyrost?
Dolar – realizacja zysków przed weekendem

Dolar – realizacja zysków przed weekendem

2014-10-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Widać, że niektórzy inwestorzy chcą skasować część zysków z dolarowych pozycji przed weekendem. Zwłaszcza, że ten nie zapowiada się dramatycznie. Teoretycznie news agencji Bloomberg, która podała, że aż 25 ze 130 banków mogło oblać testy wytrzymałościowe (oficjalne wyniki poznamy w niedzielę) mógłby zaszkodzić euro.
Stressująca niedziela

Stressująca niedziela

2014-10-24 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Piątkowa sesja na rynku walutowym upływała w spokojnej atmosferze, co pozwoliło inwestorom złapać oddech przed emocjonującymi wydarzeniami przyszłego tygodnia. Już w niedzielę opublikowane zostaną wyniki stress-testów przeprowadzanych wśród banków w strefie euro, które mogą mieć znaczący wpływ na sentyment rynkowy w nadchodzących dniach.
Stresujący weekend dla inwestujących w euro

Stresujący weekend dla inwestujących w euro

2014-10-24 Komentarz walutowy Saxo Bank
W bilansie handlowym Nowej Zelandii odnotowano najgorszy deficyt w historii kraju, co stanowi kolejny argument (oprócz przeszacowania waluty, wrogiego nastawienia banku centralnego oraz gwałtownego spadku ceny najważniejszego towaru eksportowego, tj. mleka) za osłabieniem dolara nowozelandzkiego.
Maro Draghi – przebudzenie?

Maro Draghi – przebudzenie?

2014-10-24 Komentarz walutowy Saxo Bank
Sytuacja gospodarcza w Eurostrefie po sześciu latach stagnacji, nadal - pomimo uporczywego zaklinania rzeczywistości przez polityków - nie wykazuje tendencji do trwałego ożywienia. Co więcej, gros ekonomistów słusznie wskazuje na możliwość przetoczenia się kolejnej fali kryzysu przez państwa Europy, które kupując czas tanimi pieniędzmi, zwlekały z niezbędnymi reformami.
Czeka nas nudny piątek?

Czeka nas nudny piątek?

2014-10-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 10:30 wstępne wyliczenia wzrostu PKB za III kwartał w Wielkiej Brytanii były zgodne z oczekiwaniami rynku – zwyżka o 0,7 proc. kw/kw i 3,0 proc. r/r. To pozwoliło na chwilę odetchnąć funtowi, chociaż nastawienie do brytyjskiej waluty pozostaje negatywne, po tym jak wcześniejsze dane makroekonomiczne, ...
Protokół z posiedzenia RPP pokazuje sporo zagrożeń

Protokół z posiedzenia RPP pokazuje sporo zagrożeń

2014-10-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Protokół z posiedzenia RPP ukazuje wiele zagrożeń przed polską gospodarką. Utrzymujące się spowolnienie w strefie euro i niska presja inflacyjna mogą być przyczyną kolejnego cięcia. Wczorajsze PMI pokazały, że ze strefą euro nie jest jeszcze aż tak źle choć dobry wynik był głównie zasługą Niemiec.
Z jednym wyjątkiem

Z jednym wyjątkiem

2014-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Mniej obaw o globalny wzrost pomaga ryzykownym aktywom, ale informacje o przypadku eboli w Nowym Jorku zdołały nastraszyć inwestorów. Europa czeka na niedzielne wyniki stress testów banków i dziś pozycjonowanie pod to wydarzenie utrzyma podwyższoną zmienność.
Złoty najsłabszy do USD od 15-miesięcy

Złoty najsłabszy do USD od 15-miesięcy

2014-10-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi utrzymanie 6-sesyjnej konsolidacji na parach. Polska waluta jest wyceniana przez rynek następująco: 4,2275 PLN za euro, 3,3387 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5016 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą 2,696% w przypadku obligacji 10-letnich.
Zaskakujące dane z Europy

Zaskakujące dane z Europy

2014-10-23 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Czwartkowa sesja na rynku walutowym upłynęła pod znakiem wstępnych odczytów PMI dla przemysłu w strefie euro. Wśród europejskich gospodarek prym wiodła gospodarka niemiecka z której odczyt pozytywnie zaskoczył rynki.
Francja popada w recesję

Francja popada w recesję

2014-10-23 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja została zdominowana przez wiadomości napływające zza Oceanu. Jak wynika z danych opublikowanych przez tamtejszy urząd statystyczny, dynamika inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych wyniosła w ostatnim miesiącu 0.1% m/m i 1.7% r/r, co było zgodne z oczekiwaniami analityków.
W strefie euro dramatu nie ma (na razie)

W strefie euro dramatu nie ma (na razie)

2014-10-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj dane nt. indeksów PMI nieco zaskoczyły – pozytywnie. W górę względem odczytu z września poszły wartości przemysłowego PMI dla Niemiec – do 51,8 pkt. z 49,9 pkt. wracając tym samym powyżej bariery 50 pkt.
Nowotny z ECB nie potwierdził skupu obligacji korporacyjnych

Nowotny z ECB nie potwierdził skupu obligacji korporacyjnych

2014-10-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nowotny z ECB nie potwierdził skupu obligacji korporacyjnych, stwierdził za to, że bank może potrzebować oszacować ograniczenia prawne dotyczące QE. Bank Anglii dostrzega słabnące perspektywy globalnego wzrostu gospodarczego oraz pewne oznaki wytracania impetu w gospodarce brytyjskiej. Bogatszy kalendarz doda zmienności.