Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Odreagowanie dolara nowozelandzkiego

Odreagowanie dolara nowozelandzkiego

2014-09-30 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek na rynku walutowym upływa przede wszystkim pod znakiem umocnienia dolara nowozelandzkiego, który odreagowuje ostatnie, potężne spadki. W trakcie dnia poznamy kilka odczytów z gospodarek europejskich (m.in. stopę inflacji w strefie euro), ...
Dane małego kalibru zapowiadają spokojna sesję

Dane małego kalibru zapowiadają spokojna sesję

2014-09-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Poniedziałkowa sesja nie zmieniła obrazu rynku. Podobnie zanosi się dzisiaj. Mimo, że jest sporo danych w kalendarzu jednak ich znaczenie pozostaje daleko za posiedzeniem ECB czy amerykańskim rynkiem pracy.

Drugie podejście?

Drugie podejście?

2014-09-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Cofnięcie dolara na crossach z walutami Antypodów i rynków wschodzących wygląda na drugie podejście do korekt wrześniowego umocnienia, ale należy ostrożnie podchodzić do takich sądów, gdyż od początku miesiąca indeks dolarowy pozostaje w obszarze technicznego wykupienia, a i tak w tym czasie zdołał zyskać prawie 3 proc.
Finał września

Finał września

2014-09-30 Raport poranny FMCM
Niska wycena euro: Dziś rano, przed godziną ósmą, na EUR/USD notowane są poziomy rzędu 1,2685 – 90. To oznacza, że wczorajsza popołudniowa korekta nie przyniosła żadnej znaczącej zmiany w ogólnej sytuacji. Korekta ta była zresztą nader skromna i chwilowa - zaowocowała podejściami jedynie do 1,2710 – 15.
Kaskada spadków na NZD

Kaskada spadków na NZD

2014-09-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W ubiegłym tygodniu szef banku centralnego Nowej Zelandii dość krytycznie wypowiedział się na temat bieżącego kursu NZD, sugerując jednoznacznie, że jest on mocno przewartościowany. Do tej pory tamtejsze władze ograniczały się jednak tylko do werbalnych interwencji.
ECB ponownie w centrum uwagi

ECB ponownie w centrum uwagi

2014-09-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Czwartkowe posiedzenie ECB oraz piątkowe payrolsy to najważniejsze wydarzenia w tym tygodniu. ECB powinno dalej łagodzić politykę monetarna natomiast zza oceanu należy spodziewać się raczej wzrostu nowych miejsc pracy.
Złe wiadomości dla

Złe wiadomości dla "kiwi"

2014-09-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański pozostaje silny, gdyż inwestorzy oczekują w najbliższej przyszłości samych dobrych danych z USA. Na początek tygodnia największym przegranym pozostaje dolar nowozelandzki po tym, jak rząd i bank centralny dały znak, że chcą jeszcze tańszej waluty.
USD/PLN naprawdę wysoko

USD/PLN naprawdę wysoko

2014-09-29 Raport poranny FMCM
A tu naprawdę nisko: Zgodnie z ogólną, od dawna przedstawianą przez nas tezą, EUR/USD zasadniczo cały czas idzie w dół, a zatem dolar zyskuje na wartości, a euro traci. Po weekendzie budzimy się w poniedziałek rano, przed godziną 6:00, na poziomie 1,2680, a tymczasem notowano już wartości nawet nieco niższe.
Ostatni dzień przed zalewem danych w przyszłym tygodniu

Ostatni dzień przed zalewem danych w przyszłym tygodniu

2014-09-26 Komentarz walutowy Saxo Bank
Wczoraj jen japoński zasadniczo umacniał się w relacji do innych walut, gdyż sesja w Nowym Jorku była jedną z najgorszych w tym roku i zamknęła się na minimum z dnia. W nocy kiepski nastrój nie udzielił się przesadnie innym giełdom, a na rynkach akcji po nieciekawym otwarciu nastąpiło pewne odbicie.
Kolejny tydzień spadków na EUR/USD

Kolejny tydzień spadków na EUR/USD

2014-09-26 Raport tygodniowy FMCM
A jednak stopień niżej: Jak już wszyscy wiemy, ten tydzień przyniósł nam kolejną fazę spadków na głównej parze walutowej, tj. na EUR/USD. Na początku mogło się jednak wydawać, że zdołamy się jeszcze utrzymać przynajmniej powyżej 1,28, warto zresztą wspomnieć, że jeszcze we wtorek testowano maksimum na 1,29 – aczkolwiek finalnie nic z tego nie wynikło.
Dolar coraz mocniejszy

Dolar coraz mocniejszy

2014-09-26 Komentarz walutowy Saxo Bank
W czwartek uwagę inwestorów po obu stronach Oceanu przyciągały wiadomości napływające ze Stanów Zjednoczonych, gdzie spekulacje na temat normalizacji polityki monetarnej po raz kolejny przyczyniły się do znacznego umocnienia wartości amerykańskiej waluty.
Realizacja zysków na koniec tygodnia?

Realizacja zysków na koniec tygodnia?

2014-09-26 Poranny raport DM BOŚ z międzynarodowego rynku walut
Wczoraj uznawany za przedstawiciela obozu „gołębi” Dennis Lockhart z FED stwierdził, że nie należy się spieszyć z usuwaniem z komunikatu sformułowania o „dłuższym czasie” niskich stóp procentowych, a do pierwszej podwyżki powinno raczej dojść później, niż w połowie 2015 r.
Kolejne rozczarowujące dane z Niemiec

Kolejne rozczarowujące dane z Niemiec

2014-09-26 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek na rynku walutowym, w przeciwieństwie do ostatnich dni, upływa w spokojnej atmosferze. Najsłabszą walutą z grona G10 jest japoński jen, który traci w reakcji na gorsze od oczekiwanych odczyty dotyczące inflacji z gospodarki Japonii.
Gorsze nastroje mogą wpłynąć na złotego

Gorsze nastroje mogą wpłynąć na złotego

2014-09-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Mowa tutaj o wczorajszych spadkach na Wall Street. Teoretycznie korelacja pomiędzy rynkiem akcji, a walut nie jest aż tak duża, niemniej teraz pogorszenie się nastrojów w USA jest dodatkowym elementem układanki wskazującej na ponowny wzrost globalnego ryzyka.
Potężna wyprzedaż na Wall Street

Potężna wyprzedaż na Wall Street

2014-09-26 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Podczas wczorajszej sesji na Wall Street miała miejsce ogromna wyprzedaż, gdzie ostatnio tak słaby dzień odbył się końcem lipca. Na giełdach w Europie również panują słabe nastroje, chociaż po wczorajszych gigantycznych spadkach, dzisiejsze zniżki wyglądają błaho.
Inne przyczyny, efekt tożsamy

Inne przyczyny, efekt tożsamy

2014-09-26 Komentarz poranny TMS Brokers
W drugiej połowie tygodnia dolar amerykański umacnia się do pozostałych walut G-10 bez wyjątku. Należy jednak odnotować zmianę charakteru rajdu dolara. O ile w poprzednim tygodniu słabe były jen i euro, a motorem aprecjacji były rosnące rentowności długu, ...
Czas historycznie niskich stóp w Wielkiej Brytanii dobiega końca

Czas historycznie niskich stóp w Wielkiej Brytanii dobiega końca

2014-09-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sytuacja na rynkach nie ulega zmianie. Dolar pozostaje mocny, euro traci na wartości. Złoty również nie cieszy się zainteresowaniem inwestorów. Oczekiwanie, że tendencje na rynkach szybko się odwrócą jest bardzo ryzykowne. Przetasowania w portfelach globalnych graczy potrwają jeszcze co najmniej kilka miesięcy.
Niski finał

Niski finał

2014-09-26 Raport poranny FMCM
Nadal nisko: Wczoraj po południu, po godzinie 15:00, gdy notowania EUR/USD wahały się w obszarze 1,2725 – 30, sugerowaliśmy, że co prawda można spodziewać się pewnej korekty wzrostowej w dniu dzisiejszym, ale raczej skromnej – a nawet ruch do 1,2785 wypadałoby uznać za mocny. W istocie mamy dziś rano, przed 7:30, poziom 1,2746, a szczyty nocne to 1,2760.
Dolar cały czas silny

Dolar cały czas silny

2014-09-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 14:30 dane z USA nie były złe dla dolara. Wprawdzie dynamika zamówień na dobra trwałego użytku spadla w sierpniu o 18,2 proc. m/m, ale było to oczekiwane biorąc pod uwagę wcześniejszy gigantyczny wzrost o 22,5 proc. m/m po uwzględnieniu zamówień z Boeinga.
Orzeł słaby w relacji do dolara

Orzeł słaby w relacji do dolara

2014-09-25 Raport popołudniowy FMCM
Nadal nisko: Dzisiejsze minima na EUR/USD wypadły (jak dotąd, tj. do okolic godziny 15:00) w okolicach poziomu 1,2705. Było to tuż po godzinie 10:00, później notowania wróciły na odrobinę wyższe poziomy, tak że teraz lokują się przy 1,2725 – 30.