Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czas na doniesienia z Polski

Czas na doniesienia z Polski

2015-01-27 Raport poranny FMCM
Po lekkiej korekcie: Wczoraj na EUR/USD świeca dzienna ukształtowała się wzrostowo, a dziś rano startujemy relatywnie wysoko, tj. w okolicach 1,1240. Warto mieć na uwadze, że wczorajsze minima wypadały nieco poniżej 1,11, zatem z tej perspektywy faktycznie można mówić o lekkiej korekcie na rzecz strony popytowej, grającej na zwyżkę wartości euro.
Eurodolar odrobinę wyżej

Eurodolar odrobinę wyżej

2015-01-26 Raport popołudniowy FMCM
Główna para a sprawa grecka: Wiadomo już, że choć lewicowa koalicja Syriza, kontestująca dotychczasowy program reform gospodarczych, wygrała wybory w Grecji w sensie najlepszego wyniku, to jednak zabraknie jej dwóch miejsc do większości parlamentarnej.

Rynek czeka na konkrety od Syrizy

Rynek czeka na konkrety od Syrizy

2015-01-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie skrajnie-lewicowa Syriza odnotowała lepszy wynik wyborczy od średniej bazującej na wcześniejszych sondażach, to jednak nie będzie w stanie samodzielnie utworzyć rządu. W parlamencie zdobyła 149 miejsc na 151 wymaganych dla większości.
Rynek poradzi sobie z Grecją

Rynek poradzi sobie z Grecją

2015-01-26 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Tematem numer jeden na rynkach w poniedziałkowy poranek jest zdecydowane zwycięstwo opozycji w wyborach parlamentarnych w Grecji. Łączone są z nim różne czarne scenariusze, jak bankructwo tego kraju, czy jego wyjście ze strefy euro. Czy rzeczywiście zwycięstwo greckiego Leppera powinno budzić niepokój i czy złotego czeka kolejna fala wyprzedaży?
Grecja to głównie problem Grecji

Grecja to głównie problem Grecji

2015-01-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Zwycięstwo Syrizy w wyborach do greckiego parlamentu był przez większość oczekiwany, a wpływ na europejskie aktywa jest częściowo neutralizowany przez zapowiedziane w zeszłym tygodniu QE z ECB. Euro wstępnie znalazło się pod presją, ale na wejściu w europejską część handlu widać oznaki „sprzedawania faktów”. Albo „kupowania faktów”, patrząc z perspektywy EUR/USD.
Syriza z historycznym zwycięstwem, ale bez większości

Syriza z historycznym zwycięstwem, ale bez większości

2015-01-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Najgorsze, co mogło zdarzyć się dla euro w perspektywie najbliższych kilku miesięcy jest już w rynku. Wynik wyborów w Grecji nie wstrząsnął notowaniami. Zakładamy, że kurs EUR/USD będzie korygował spadki. Złoty w średnim terminie również będzie zyskiwał, choć na parze EUR/PLN pojawią się jeszcze wyższe niż obecnie ceny.
Stabilny początek tygodnia na złotym

Stabilny początek tygodnia na złotym

2015-01-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2015 PLN za euro, 3,7568 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,2716 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu kierują się na kolejne rekordy, aktualnie wynosząc 2,101% w przypadku papierów 10-letnich.
Chwila oddechu na eurodolarze?

Chwila oddechu na eurodolarze?

2015-01-26 Raport poranny FMCM
Chwila przerwy czy zmiana? Piątkowe minima na EUR/USD to 1,11, prawie do tej linii sięgał dolny cień świecy dziennej, oczywiście mającej ogólnie charakter spadkowy. Zauważmy zatem, że dziś wczesnym rankiem, przed godziną szóstą, nowa świeca zaczyna się wzrostowo, jesteśmy w okolicach 1,1180, a dotychczasowe minima są jednak wyżej od piątkowych.
Nieznaczne cofnięcie się dolara

Nieznaczne cofnięcie się dolara

2015-01-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Amerykańska waluta nieznacznie cofnęła się w dół na głównych crossach względem poziomów obserwowanych rano. Uwagę przyciągała oczywiście zmienność na EUR/USD, gdzie notowania w pewnym momencie spadły do 1,1113 naruszając tym samym rejon 1,12 wskazywany przez zależności Fibonacciego (61,8 proc. zniesienia całej historycznej rozpiętości dla EUR/USD).
Po EBC czas na Grecję

Po EBC czas na Grecję

2015-01-23 Rynki po południu
Dzień po ogłoszeniu QE w strefie euro notowania pary EURUSD powędrowały do poziomu 1,11, czyli najniższego od 11 lat. Zniżkę dodatkowo wspierają obawy o wynik greckich wyborów. Według najnowszych sondaży Syriza ma uzyskać 32,5% głosów. Jej główny konkurent, czyli Nowa Demokracja, w sondażach ma 26,5% poparcia.
Zbijanie kursu euro trwa

Zbijanie kursu euro trwa

2015-01-23 Raport tygodniowy FMCM
W dół na głównej parze: Eurodolar rozpoczynał ten tydzień roboczy w okolicach 1,1550 – 1,1635 (takie mniej więcej były wahania w poniedziałek). Zakładaliśmy, że czwartkowe posiedzenie EBC raczej zbije notowania euro i doprowadzi do kolejnej przeceny, choć na rynku pojawiały się też głosy, że wszystko jest już w cenach i faktyczna odsłona kart przez Mario Draghiego zmieni niewiele.
Dolar w górę, rynek czeka już na FED

Dolar w górę, rynek czeka już na FED

2015-01-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Warto zadać sobie pytanie, czy „gołębia frakcja” w Rezerwie Federalnej nie otrzyma za chwilę dobrych argumentów za tym, aby oczekiwane zacieśnienie polityki w 2015 r. nieco odwlec w czasie, lub „wygładzić” przebieg tego procesu na przestrzeni kilkunastu miesięcy.
Dolar nie przestaje zyskiwać, na parkietach euforia

Dolar nie przestaje zyskiwać, na parkietach euforia

2015-01-23 Rynki o poranku
Patrząc na rynek walutowy trudno nie odnieść wrażenia, że na decyzji EBC najwięcej zyskał dolar amerykański.. USD Index pokonał kolejne opory i znalazł się na najwyższych poziomach od 12 lat! Podczas, gdy kolejne banki centralne obniżają stopy procentowe, FED nadal nie wycofał się z podwyżki stóp procentowych w tym roku, co pozytywnie wpływa na rentowności za Oceanem.
Po QE z mniejszymi obawami o greckie wybory

Po QE z mniejszymi obawami o greckie wybory

2015-01-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Warty co najmniej 1,1 bln euro program QE zapowiedziany wczoraj przez Mario Draghiego przekroczył najbardziej wygórowane oczekiwania, w rezultacie euro jest niżej, a zyskują aktywa ryzykowne. Na tak zbudowanych pozytywnych nastrojach strach przed skutkami niedzielnych wyborów w Grecji powinien być ograniczony.
Pełna determinacja EBC w dążeniu do przywrócenia inflacji

Pełna determinacja EBC w dążeniu do przywrócenia inflacji

2015-01-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Europejski Bank Centralny zaskoczył rynki większą niż oczekiwano kwotą pieniędzy na skup obligacji, czym jeszcze bardziej osłabił euro, poprawił notowania europejskich spółek, zwiększył presję na spadek rynkowych stóp procentowych.
EUR/PLN najniżej od początku roku w reakcji na decyzję EBC

EUR/PLN najniżej od początku roku w reakcji na decyzję EBC

2015-01-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie wzrostów złotego wobec euro po wczorajszej decyzji EBC. Rynek wycenia polską walutę następująco: 4,2475 PLN za euro, 3,7496 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,3003 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do 2,206% w przypadku papierów 10-letnich.
W świecie QE

W świecie QE

2015-01-23 Raport poranny FMCM
A więc stało się: Europejski Bank Centralny będzie, jak już wiemy od wczorajszego popołudnia, intensywnie kreować pieniądz. Formalnie rzecz będzie się oczywiście odbywać nie przez druk milionów banknotów (i np. ich rozdawanie...), ale poprzez skup obligacji państw krajów Strefy Euro.
Czy ECB wyłożył wszystkie karty na stół?

Czy ECB wyłożył wszystkie karty na stół?

2015-01-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Co dzisiaj otrzymaliśmy ze strony Europejskiego Banku Centralnego? Stopy procentowe oczywiście nie uległy zmianie (refinansowa pozostała na poziomie 0,05 proc.) i szef ECB powtórzył, że to jest dno. Niemniej doświadczenie szwajcarskie mówi „nigdy, nie mów nigdy”, chociaż raczej nie dojdzie do tego wcześniej, niż w październiku 2016 r.
„Gołębia” fala w bankach centralnych

„Gołębia” fala w bankach centralnych

2015-01-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Niskie ceny ropy, które według części analityków nie odbiją prędko w górę (ostatnia prognoza Goldman Sachs zakładająca wyraźniejszą korektę dopiero w 2016 r.) dają argumenty do rewizji oczekiwań dotyczących przebiegu inflacji i preteksty do nieraz zaskakujących sygnałów z banków centralnych.
Czekając na decyzję EBC

Czekając na decyzję EBC

2015-01-22 Rynki o poranku
Czwartkowy poranek przynosi nieznaczne zmiany na rynku walutowym w stosunku do poziomów obserwowanych wczoraj wieczorem. Co jest zrozumiałe inwestorzy na całym świecie czekają na godzinę 13:45, a następnie na godzinę 14:30, kiedy to kolejno poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych w strefie euro oraz dowiemy się, czy i kiedy zostanie wprowadzony program QE.