Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Halo, tu ziemia!

Halo, tu ziemia!

2016-07-01 Komentarz poranny TMS Brokers
S&P 500 czwartkową sesję zamknął 100 punktów ponad dołkiem z poniedziałku i niecałe 40 punktów pod historycznym szczytem. Poreferenadlny szok błyskawicznie przeminął. Inwestorzy nie zinterpretowali decyzji Brytyjczyków w kategoriach przesłanki do wybuchu nowej odsłony kryzysu finansowego.
Lekkie umocnienie PLN na koniec półrocza

Lekkie umocnienie PLN na koniec półrocza

2016-07-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszym lekkim umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3783 PLN za euro, 3,9450 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0375 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,2535 PLN w relacji do funta szterlinga.

Złotemu powoli się polepsza

Złotemu powoli się polepsza

2016-07-01 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? Gdy piszemy te słowa, krótko po piątej rano, eurodolar sytuuje się w okolicach poziomu 1,11. Wczoraj zanotowano minima na 1,1025, ale nie posunęliśmy się dalej, tj. niżej. Sytuacja jest teraz pośrednia, niemal patowa. Wczorajsze maksima to ponad 1,1150, co najmniej tyle możemy więc osiągnąć, jeśli euro się wzmocni.
Początek końca deflacji

Początek końca deflacji

2016-06-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Pomimo stabilizacji nastrojów po poreferendlanym załamaniu i odrabiania start przez globalne rynki akcji USD/JPY nie zdołał pokonać 103,00, GBP/USD nie wyszedł nad 1,45, EUR/USD nie zbliżył się do 1,12 a ceny ropy WTI zawróciły przy 50 USD. Warto jednak pamiętać, że silny wpływ na rynki mają przepływy kapitału typowe dla końcówki kwartału.
FTSE100 wraca do hossy

FTSE100 wraca do hossy

2016-06-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Niektóre giełdy zatarły już straty wywołane szokiem po referendum, a waluty krajów z wysokim oprocentowaniem wyraźnie zyskują. Wskazuje to, że Brexit może być korzystny w skali globalnej dla ryzykownych aktywów, ponieważ definitywnie oddala podwyżkę stóp procentowych nawet poza 2016 r.
Dolar wraca do zwyżek?

Dolar wraca do zwyżek?

2016-06-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa: ECB powinien nieco zaczekać z podejmowaniem decyzji – przyznał wczoraj wieczorem podczas forum bankowego w portugalskiej Sintrze, Vitor Constancio (wiceprezes ECB). Jego zdaniem nie widać problemów z płynnością na rynkach, a Brexit raczej nie będzie rodził ryzyka systemowego.
Ustabilizowanie kursu PLN po odreagowaniu

Ustabilizowanie kursu PLN po odreagowaniu

2016-06-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4142 PLN za euro, 3,9780 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0603 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3302 PLN w relacji do funta szterlinga.
Perspektywy eurodolara i nie tylko

Perspektywy eurodolara i nie tylko

2016-06-30 Raport poranny FMCM
Poranek na walutach: Na eurodolarze dziś rano oscylujemy przy 1,11. Para GBP/EUR sytuuje się przy 1,120, zaś para GBP/USD ulokowana jest przy 1,3410. Indeks Nikkei 225 jest na plusie pomimo tego, że w nocy napłynęły dość słabe dane makroekonomiczne o japońskiej produkcji przemysłowej. W relacji m/m spadła o 2,3 proc., w r/r o 0,1 proc. - przy prognozach -0,1 proc. m/m i +1,9 proc. r/r.
Amerykańskie jastrzębie osłabną po Brexicie?

Amerykańskie jastrzębie osłabną po Brexicie?

2016-06-29 Raport popołudniowy FMCM
Głos Powella: Publicznie wypowiedział się dziś przedstawiciel Rezerwy Federalnej – Jerome Powell. Oczywiście mówił o polityce monetarnej i sytuacji gospodarczej USA w realiach nadchodzącego Brexitu. Nadchodzącego, ponieważ brytyjskie referendum to dopiero decyzja, a nie dokonanie aktu wyjścia – i to decyzja obywateli, która formalnie nie wiąże prawnie władz.
Rynek ropy ponownie przypomina o sobie

Rynek ropy ponownie przypomina o sobie

2016-06-29 Rynki po południu
Trwa największy tygodniowy rajd wzrostowy na rynku ropy naftowej od miesiąca. Baryłka typu WTI od początku tygodnia zyskała niemalże 3 proc., co jest największą stopą zwrotu od ostatniego tygodnia maja.
Ciekawe wątki

Ciekawe wątki

2016-06-29 Komentarz FX
Stephen Crabb, który weźmie udział w prawyborach w Partii Konserwatywnej na następcę Davida Camerona (krótka lista dwóch kandydatów na konwencję 2 września zostanie ogłoszona w ostatniej dekadzie lipca) dał dzisiaj do zrozumienia, że Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego powinien zostać uruchomiony przy jedności w samej partii, a także zjednoczeniu kraju.
Coraz mniej złudzeń?

Coraz mniej złudzeń?

2016-06-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Wielka Brytania: Podczas szczytu Unii Europejskiej David Cameron powtórzył, że decyzję o uruchomieniu procedury wyjścia w oparciu o Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego podejmie już przyszły premier, który zostanie wybrany we wrześniu.
Odreagowanie po dwóch ciężkich sesjach

Odreagowanie po dwóch ciężkich sesjach

2016-06-29 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Światowi inwestorzy we wtorek mogli nieco odetchnąć. Po pozytywnych nastrojach w Azji, giełdy na Starym Kontynencie rozpoczęły dzień od wzrostów i potrafiły je utrzymać. Stronie popytowej nie przeszkadzało bardzo słabe zakończenie poniedziałkowych notowań na nowojorskiej giełdzie.
Korekta po Brexit trwa, jak długo?

Korekta po Brexit trwa, jak długo?

2016-06-29 Rynki o poranku
Zanosi się na kolejny optymistyczny dzień na światowych rynkach finansowych. Europejskie parkiety zyskują kolejny dzień z rzędu, a wcześniej dobre nastroje obserwowaliśmy także w Azji. Do łask inwestorów wracają także bardziej ryzykowne waluty jak funt czy złoty, które w obliczu popytu na ryzykowne aktywa wydają się być atrakcyjne.
Obchody Halloween zakończone

Obchody Halloween zakończone

2016-06-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Wynik referendum wstrząsnął rynkami. Szok był potężny, ale skala zniszczeń – „kontrolowana”. Wśród kilkunastu głównych indeksów giełdowych współczesnego świata wszystkie są niżej niż przed dwunastoma miesiącami.
Chwilowe odreagowanie

Chwilowe odreagowanie

2016-06-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty lideruje wzrostom wśród walut gospodarek wschodzących na pierwszej sesji odreagowania po globalnej wyprzedaży, która miała miejsce po brytyjskim referendum. Wspiera go wzrost zainteresowania polskimi obligacjami wobec zmniejszonej presji ze strony Komisji Europejskiej i mniejszych szans na obniżki ratingów.
PLN odbija, ale potencjał pozostaje ograniczony

PLN odbija, ale potencjał pozostaje ograniczony

2016-06-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi lekkie spadki na wycenie PLN po wczorajszym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4199 PLN za euro, 3,9945 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0778 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,3245 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dolar po cztery złote jawi się jako tani

Dolar po cztery złote jawi się jako tani

2016-06-29 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: Nad ranem eurodolar oscyluje w okolicach poziomu 1,1050. Jak na ostatnie dni, nie jest to nawet tak niski poziom. W każdym razie mogą być wstępnie pewne problemy z powrotem ponad linię 1,11 – chyba że ze strony Fed napłynie dość czytelny komunikat, że podwyżka stóp znów się oddala, tym razem na fali obaw wywołanych brytyjskim referendum.
Referendalny pył jeszcze nie opadł

Referendalny pył jeszcze nie opadł

2016-06-28 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Nowy tydzień na europejskich giełdach chyba nikogo nie zaskoczył kontynuacją spadków. Siła podaży na rynkach Starego Kontynentu była jednak już znacznie mniejsza, ponieważ sięgała 2,5-3%. Niemiecki DAX stracił na koniec notowań 3,02%, francuski CAC 40 spadł o 2,97%, natomiast brytyjski FTSE 100 o 2,55%.
Rynki łapią oddech, pytanie na jak długo?

Rynki łapią oddech, pytanie na jak długo?

2016-06-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wielka Brytania: W poniedziałek wieczorem opublikowane zostały decyzje agencji ratingowych, które zareagowały na czwartkowe referendum. Poziomu ratingu nie zmienił tylko Moody’s, który utrzymał poziom Aa1, ale jeszcze w sobotę ściął perspektywę do negatywnej ze stabilnej. Z kolei S&P obniżył swoją ocenę aż o dwa „oczka” do AA- z AAA i utrzymała perspektywę negatywną.