Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dziś tylko Sentix

Dziś tylko Sentix

2017-09-04 Raport poranny FMCM
Jutro będzie ciekawiej: Dziś w programie mamy właściwie tylko indeks Sentix dla Strefy Euro – syntetyczny miernik nastrojów panujących wśród inwestorów. Odczyt ukaże się o 10:30. Znacznie ciekawszy będzie dzień jutrzejszy, tj. wtorek 5 września. W programie m.in. indeksy PMI dla usług Chin, Niemiec, Francji, Eurolandu czy Wielkiej Brytanii.
Kim Dzong Un znów podniósł ciśnienie inwestorom

Kim Dzong Un znów podniósł ciśnienie inwestorom

2017-09-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: Reżim poinformował w niedzielę o udanej próbie podziemnej z bombą wodorową, która może być montowana na międzykontynentalnych pociskach balistycznych. W odpowiedzi USA wezwały do całkowitej blokady handlowej Korei Północnej.

Istotny piątek

Istotny piątek

2017-09-01 Raport poranny FMCM
Dane i wykresy: We wtorek korpus świecy dziennej na wykresie eurodolara był bardzo wąski. Dolny knot świecy był krótki, a górny – bardzo długi. Taki obraz to jeden z typów świecy doji i sam w sobie sugeruje zmianę trendu, czyli w tym wypadku nadejście silniejszego dolara. Rzeczywiście, po zakreśleniu szczytów rzędu 1,2060-70 notowania pary poszły w dół.
Przeciek kontrolowany

Przeciek kontrolowany

2017-09-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Euro wkroczyło w okres plotek i spekulacji przed przyszłotygodniowym posiedzeniem ECB, co może być źródłem korekty, choć długoterminowo pozycja waluty jest niezagrożona. Dolar poszukuje wsparcia do odbicia w trzech filarach: danych makro, ryzyku politycznym i polityce monetarnej. Dziś raport NFP, który więcej znaczy dla pozycji inwestorów, niż może odmienić myślenie Fed.
Konsolidacja na PLN, rynek czeka na dane z USA

Konsolidacja na PLN, rynek czeka na dane z USA

2017-09-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieco mocniejszego złotego po wczorajszym podbiciu zmienności na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2439 PLN za euro, 3,5687 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7162 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6102 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,296% w przypadku obligacji 10-letnich.
Europejskie QE także w 2018?

Europejskie QE także w 2018?

2017-09-01 Poranny Szkic walutowy AFS
Waluty ponownie w centrum uwagi rynków. Na wczorajszą słowną interwencję S. Mnuchina, który zdołał powstrzymać aprecjację dolara, dziś odpowiada były prezes EBC J.-C. Trichet stwierdzając, że słaby dolar jest najważniejszym problemem światowej gospodarki. Rynek wie swoje. I będzie grał swoje.
Chwila oddechu na USD/PLN

Chwila oddechu na USD/PLN

2017-08-31 Raport wieczorny FMCM
Jutro mamy cały pakiet ważnych danych. Po pierwsze, poznamy indeksy PMI dla przemysłu wielu krajów (takich jak Niemcy, Francja, USA, Polska czy Wielka Brytania) tudzież dla Strefy Euro; po drugie – ujrzymy oficjalne dane z rynku pracy USA. Chodzi o tzw. payrollsy. Dane te zawierać będą m.in. stopę bezrobocia i zmianę zatrudnienia.
Cel osiągnięty, piłka po stronie ECB

Cel osiągnięty, piłka po stronie ECB

2017-08-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar znalazł się wczoraj najwyżej od 2015 i ponad 1,20. Bezpośredni cel dla zwyżek (dołek
z 2012 roku) został osiągnięty i kurs ostro się cofnął. Słabość dolara wynikała w pierwszym rzędzie
z mocno obniżającej się rentowności amerykańskich obligacji po kolejnej północnokoreańskiej próbie balistycznej.
Wrzesień przełomowy?

Wrzesień przełomowy?

2017-08-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty i waluty krajów wschodzących bez konsekwencji wywołanych wzrostem napięcia geopolitycznego na Dalekim Wschodzie. Odwrót byków na eurodolarze może zapowiadać zmianę dominującej tendencji. Koniec miesiąca i seria danych z gospodarek dobrą okazją do większych przetasowań w portfelach.
Podbicie zmienności na PLN

Podbicie zmienności na PLN

2017-08-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN po wczorajszym odbiciu w popołudniowej fazie obrotu. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2527 PLN za euro, 3,5528 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7175 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,5935 PLN w relacji do funta szterlinga.
Rynki pod presją koreańskiej ruletki

Rynki pod presją koreańskiej ruletki

2017-08-29 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Przebieg wtorkowej sesji został zdominowany przez kolejny pokaz siły w wykonaniu północnokoreańskiego wodza, który obierając na swój cel wody po drugiej stronie wyspy Hokkaido istotnie przyczynił się do odpływu kapitału do mniej ryzykownych aktywów.
Lepszy Conference Board nieco wsparł dolara

Lepszy Conference Board nieco wsparł dolara

2017-08-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Sierpniowy odczyt indeksu zaufania konsumentów pokazał wzrost do 122,9 pkt. z 120,0 pkt. po korekcie w lipcu. Wynik nieco przewyższył oczekiwania, co stało się pretekstem do obserwowanej w ostatnich godzinach próby odbicia mocno przecenionego wcześniej dolara.
Harvey uderzył w dolara

Harvey uderzył w dolara

2017-08-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: Reżim wystrzelił w poniedziałek o godz. 22:58 polskiego czasu pocisk balistyczny, który przeleciał nad japońską wyspą Hokkaido, po czym rozpadł się na części i spadł do Oceanu Spokojnego w odległości 1180 km od Japonii.
Niebezpieczna gra

Niebezpieczna gra

2017-08-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Senny handel w poniedziałek został wstrząśnięty na sam koniec dnia doniesieniami o kolejnym teście balistycznym Korei Północnej. Apetyt na ryzyko został podkopany uderzając w rynek akcji i waluty ryzykowne, a kapitał ściągał do „bezpiecznych przystani”. Kolejne godziny upłyną na śledzeniu odpowiedzi zachodnich mocarstw na działania Korei Północnej, gdyż w kalendarzu makro brakuje istotnych pozycji.
Złoty bez reakcji na próbę rakietową Korei Płn.

Złoty bez reakcji na próbę rakietową Korei Płn.

2017-08-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Początek sesji we wtorek przynosi osłabienie tendencji wysokiego apetytu na ryzyko wobec wzrostu napięcia geopolitycznego w związku z kolejną próbą rakietową przeprowadzoną przez Koreę Płn. Euro pozostaje jednak mocne. Wraz z nim pozytywny trend zachowuje złoty, który ma szansę zyskać kolejne kilka groszy na fali wzrostu popytu na aktywa krajów odległych od potencjalnego konfliktu zbrojnego.
PLN bez większych zmian, podbicie awersji do ryzyka w Azji

PLN bez większych zmian, podbicie awersji do ryzyka w Azji

2017-08-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku PLN nie przynosi większych ruchów, pomimo podbicia awersji do ryzyka wśród azjatyckich inwestorów. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2484 PLN za euro, 3,5497 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7237 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,5934 PLN w relacji do funta szterlinga.
Stany zmieniają oblicze sesji

Stany zmieniają oblicze sesji

2017-08-28 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Pierwsze godziny poniedziałkowych notowań nie należały do spektakularnych. Do niskiej zmienności istotnie przyczyniły się obchody brytyjskiego Święta Bankowego, które wyłączyły wyspiarskich inwestorów z rynkowego obiegu. W sytuacji dość spokojnego kalendarza makroekonomicznego podbicie zmienności zapewniło wejście do gry kapitału zza oceanu.
Funt próbuje odbijać

Funt próbuje odbijać

2017-08-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Poniedziałek przynosi próbę kontynuacji odbicia z piątku, jakie miało miejsce na funcie w relacji do większości głównych par. W ostatnich tygodniach kluczowy pozostawał wątek związany z Brexitem, a konkretnie obawami dotyczącymi tego, czy uda się wynegocjować to co konieczne na czas i jak ewentualnie będzie wyglądać kwestia tzw. okresu przejściowego.
Dolar na deskach, ważna będzie środa?

Dolar na deskach, ważna będzie środa?

2017-08-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Główny doradca ekonomiczny Białego Domu, Gary Cohn przyznał w wywiadzie dla Financial Times, że prezydent Trump rozpocznie kampanię na rzecz przyjęcia ustaw podatkowych już w nadchodzącym tygodniu – najprawdopodobniej w środę podczas spotkania ze swoimi zwolennikami w Missouri.
Dwa razy nic

Dwa razy nic

2017-08-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Końcówka 2017 roku będzie bardzo intensywnym okresem w polityce pieniężnej. W tym samym czasie gdy ECB zacznie wygaszać program ilościowego luzowania, Rezerwa Federalna rozpocznie proces stopniowego ograniczania sumy bilansowej.