Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Od decyzji Trumpa do obrad EBC

Od decyzji Trumpa do obrad EBC

2017-09-07 Raport poranny FMCM
Porozumienie w sprawie długu: Donald Trump poparł koncepcję przedłużenia o 3 miesiące czasowego limitu długu rządu federalnego w USA, aby uniknąć niewypłacalności kraju. W efekcie indeksy giełdowe wzrosły – mowa np. o Dow Jones Industrial, S&P500 czy Nasdaq Composite.
Kanada – ćwierć punktu w górę

Kanada – ćwierć punktu w górę

2017-09-06 Raport wieczorny FMCM
Kanada ważniejsza od głównej pary: Nie można powiedzieć, by na eurodolarze doszło dziś do jakiegoś wymownego przełomu. Tym niemniej notowania pozycjonowały się wyżej niż wczoraj. Zakres wczorajszy, mierząc oczywiście naszym czasem, to 1,1875 – 1,1930. Dziś było 1,1905 – 1,1950. Wieczorem jesteśmy poniżej tej górnej wartości, ale niewątpliwie powyżej dolnej.

Bank Kanady idzie za ciosem

Bank Kanady idzie za ciosem

2017-09-06 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Gwoździem programu w trakcie środowej sesji okazała się być niespodziewana decyzja Banku Kanady, który według rynkowych oczekiwań powinien utrzymać parametry prowadzonej polityki na niezmienionym poziomie. Finalnie decydenci zatwierdzili podwyżkę stopy overnight o 25 p.b. do poziomu 1,0 proc.
Rynek może zacząć spekulować o rewizji oczekiwań członków FED?

Rynek może zacząć spekulować o rewizji oczekiwań członków FED?

2017-09-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: Prezydent Korei Południowej w rozmowie z prezydentem Rosji przyznał, że sytuacja na Półwyspie Koreańskim może stać się nieprzewidywalna ze względu na działania Pjongjangu. Z kolei premier Japonii przyznał, że KRLD „nie ma przed sobą jasnej przyszłości”, jeżeli nie zmieni swojego postępowania.
Pierwsza liga nie dla dolara

Pierwsza liga nie dla dolara

2017-09-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Emocje zaczynają odgrywać ważną rolę w handlu na rynkach finansowych z Koreą Północną, huraganem Irmą i obawami o limit zadłużenia USA podkopującymi apetyt na ryzyko. Gołębie głosy z Fed ściągają w dół USD. Dziś uwaga skupiona na decyzjach RPP i BoC oraz Kongresie USA.
Optymizm na rynku polskiego złotego

Optymizm na rynku polskiego złotego

2017-09-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poniedziałkowa znaczna rewizja w górę prognozy tegorocznej dynamiki PKB w Polsce, opublikowana przez agencję ratingową Moody’s, wyznaczyła optymistyczny początek bieżącego tygodnia na rynku polskiego złotego.
Euro za mocne, QE także w 2018 r.

Euro za mocne, QE także w 2018 r.

2017-09-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Poprawiające się w ostatnim czasie odczyty z USA oraz rosnące prawdopodobieństwo wydłużenia programu QE w Europie poza 2017 r. wskazują na przewartościowanie euro względem dolara przy obecnej cenie z okolic 1,20. Oczekujemy, że rynek wkrótce skoryguje tę nierównowagę. Dziś stabilnie w oczekiwaniu na jutrzejszą konferencję M. Draghiego.
Od Kaplana do Beżowej Księgi

Od Kaplana do Beżowej Księgi

2017-09-06 Raport poranny FMCM
Co z dolarem? Wczoraj gołębio wypowiedziała się Lael Brainard, sugerując, iż polityka monetarna w Stanach powinna nadal być prowadzona bardzo ostrożnie. Wtóruje jej inny decydent Rezerwy Federalnej, mianowicie Robert Kaplan. W nocy (naszego czasu) stwierdził, że inwestorzy spodziewają się raczej utrzymania niskich stóp i nie należy rezygnować z rozważnej polityki opartej o dane makro.
Jak to wygląda po serii danych?

Jak to wygląda po serii danych?

2017-09-05 Raport wieczorny FMCM
Główna para: W tle mamy oczywiście temat koreański. Władze KRL-D zapowiedziały, że to Stany Zjednoczone będą w pełni odpowiedzialne za katastroficzne skutki ewentualnych kolejnych sankcji nałożonych na Phenian. Donald Trump ogłosił z kolei, że zgadza się na to, by Korea Południowa i Japonia zrealizowały znaczne zakupy broni w USA.
W poszukiwaniu stabilności

W poszukiwaniu stabilności

2017-09-05 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Kolejne doniesienia o potencjalnych działaniach północnokoreańskiego reżimu istotnie przyczyniły się do przetasowania sentymentu na rynku długu. Na przestrzeni dnia rentowność amerykańskich obligacji dziesięcioletnich spadła o 9 p.b. do poziomach 2,08 proc., sytuując się tuż przy powyborczych maksimach.
Przed RPP: Rada w komfortowym położeniu

Przed RPP: Rada w komfortowym położeniu

2017-09-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Silny wzrost gospodarczy i poprawa na rynku pracy przy braku nasilenia presji inflacyjnej pozwala na bierność RPP. Prezes Glapiński prawdopodobnie powtórzy swoje zdanie, że do końca 2018 roku stopy nie ulegną zmianie. Neutralne stanowisko RPP powinno gwarantować brak reakcji PLN na decyzję, komunikat i konferencję.
Dolar podcięty przez Brainard?

Dolar podcięty przez Brainard?

2017-09-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Członkini zarządu FED Lael Brainard zwróciła dzisiaj uwagę, że ze względu na niepokojące tendencje inflacyjne, FOMC powinien się zrewidować swoje „jastrzębie” podejście. Jej zdaniem ścieżka inflacji bazowej może okazać się zdecydowanie niższa od wcześniejszych szacunków.
Korea szykuje kolejną próbę przed sobotą?

Korea szykuje kolejną próbę przed sobotą?

2017-09-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: Źródła wywiadowcze Korei Południowej podały, jakoby reżim pod osłoną nocy miał transportować międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM) w stronę wyrzutni zlokalizowanych na zachodzie kraju, co może sugerować przygotowania do kolejnej próby przed 9 września, ...
Więcej tego samego

Więcej tego samego

2017-09-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Powtórka z rozrywki we wtorek, gdyż apetyt na ryzyko zostaje osłabiony przez nowe doniesienia z Korei Północnej. Reakcja rynku jest jednak płytsza niż wczoraj, co pokazuje powolne zmęczenie tematem. Mimo to JPY i CHF są mocniejsze. AUD niewiele wyniósł z decyzji i komunikatu RBA.
Mocny początek tygodnia na PLN

Mocny początek tygodnia na PLN

2017-09-05 Komentarz poranny TMS Brokers
O ile początek poniedziałkowej sesji na rynku polskiego złotego upływał bez większych emocji, to ostatecznie wczorajsza sesja dla rodzimej waluty zakończyła się bardzo dobrze. Indeks BOSSAPLN zanotował wyraźną zwyżkę, docierając wczoraj do okolic 94 pkt., a dzisiaj rano utrzymując się w okolicach tego poziomu.
Dzień wypełniony publikacjami

Dzień wypełniony publikacjami

2017-09-05 Raport poranny FMCM
Sytuacja w dniu dzisiejszym: Eurodolar oscyluje dziś rano przy 1,19. Para EUR/GBP rezyduje przy 0,92. Kilka dni temu była wyżej, przy 0,93 – niemniej ogólny trend jest od kwietnia (dołki na 0,8320) wzrostowy, czyli rośnie wartość euro w relacji do funta. W zasadzie ów trend jest zwyżkowy także w ujęciu długoterminowym, licząc od końcówki roku 2015.
Zastrzyk energii od Moody's

Zastrzyk energii od Moody's

2017-09-05 Raport poranny FMCM
Wątek eurodolarowy: Wahania na głównej parze walutowej nie były dziś dramatycznie duże. W minimach ok. 1,1880, w maksimach 1,1920 – tak można to podsumować. Cóż, nie było handlu w USA, nie było też zbyt wiele danych makro, jakkolwiek można wspomnieć o dobrym odczycie indeksu Sentix dla Eurolandu. Oto bowiem uzyskano 28,2 pkt, gdy oczekiwano spadku z 27,7 pkt do 27,4 pkt. Na tym euro zyskało.
Koreańskie déja vu

Koreańskie déja vu

2017-09-04 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Zmienność na rynku walutowym w trakcie poniedziałkowej sesji pozostawiała wiele do życzenia. Powodem powyższego stanu rzeczy były obchody amerykańskiego oraz kanadyjskiego Święta Pracy, które wyraźnie ograniczyły siłę przetasowań sentymentu po udanej próbie nuklearnej w wykonaniu północnokoreańskich władz.
Dzień Świstaka

Dzień Świstaka

2017-09-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Już to gdzieś widzieliśmy. Doniesienia o teście rakietowym Korei Płn. straszą rynki; jen i złoto zyskują, a tracą waluty ryzykowne; kilka godzin później sytuacja się odwraca; a za tydzień czeka nas pewnie to samo. Poza tym ECB zepsuł rynek euro, a raport z rynku pracy USA okazał się nieprzydatny dla USD.
Delikatny wzrost wartości złotego na początku tygodnia

Delikatny wzrost wartości złotego na początku tygodnia

2017-09-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek poniedziałkowej sesji na rynku polskiego złotego jest spokojny. Notowania indeksu BOSSAPLN poruszają się delikatnie w górę, oscylując w okolicach poziomu 93,50-93,60 pkt. Zwyżka notowań rodzimej waluty jest jednak niewielka, a dominująca w poprzednim tygodniu presja podażowa jest widoczna na wykresie BOSSAPLN także dzisiaj rano.