Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Powell odkrywa karty

Powell odkrywa karty

2019-07-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Nie może być inaczej. W środę wszystkie oczy skupione są na politykę monetarną USA. O 14:30 poznamy treść wystąpienia Powella przed Kongresem USA, o 16:00 rozpocznie się jego przesłuchanie a o 20:00 zostanie opublikowany zapis dyskusji na ostatnim posiedzeniu FOMC. Do lipcowej decyzji nie będzie dnia, który dostarczy rynkowi tylu informacji co dzisiejsza sesja. Co więcej, to ostatni dzwonek dla szefa Fed by pokierować rynkowymi oczekiwaniami.
Widmo deflacji w Chinach

Widmo deflacji w Chinach

2019-07-10 Poranny komentarz walutowy XTB
Dwa wydarzenia skupiły uwagę uczestników rynku w ciągu ostatnich godzin. Po pierwsze, była to konwersacja telefoniczna przedstawicieli Chin oraz Stanów Zjednoczonych. Po drugie, czerwcowe dane inflacyjne z chińskiej gospodarki, które mogą powodować pewne obawy o powrót deflacji. Patrząc na dzisiejszy kalendarz uwaga skupi się na wystąpieniu szefa Rezerwy Federalnej Powella przed Komisją Bankową Senatu oraz protokole z ostatniego posiedzenia Fed.

Spokojne spadki na rynku ropy naftowej

Spokojne spadki na rynku ropy naftowej

2019-07-09 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej trudno zaliczyć do szczególnie emocjonujących. Cena tego surowca znajduje się pod presją podaży, jednak zniżki są wręcz symboliczne. Notowania ropy WTI poruszają się w okolicach 57,40-57,50 USD za baryłkę, natomiast cena ropy Brent oscyluje w pobliżu 64 USD za baryłkę.
USA straszy nowymi cłami

USA straszy nowymi cłami

2019-07-09 Poranny komentarz walutowy XTB
Nastroje na rynkach finansowych zmieniają się ostatnio jak w kalejdoskopie. Po euforycznym minionym tygodniu na Wall Street, początek tygodnia przynosi pewne ochłodzenie. Jednocześnie kapitał odpływu z rynku obligacji. Paradoksalnie punktem zwrotnym w trendzie wzrostowym na rynku akcji były świetne dane o zatrudnieniu z USA w zeszły piątek.
Powell, powiedz nam co myśleć!

Powell, powiedz nam co myśleć!

2019-07-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Inwestorzy w piątek otrzymali cios pod postacią silnej wyprzedaży obligacji po dobrym raporcie z rynku pracy. Zadał on kłam pesymistycznym oczekiwaniom, że nadciąga silne spowolnienie w tej sferze gospodarki. W rezultacie rynek stracił przekonanie o nieodzowności mocnego i rozbudowanego cięcia stóp przez Fed.
Funt w relacji do złotego

Funt w relacji do złotego

2019-07-09 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze: Dolar pozostaje dość mocny po niedawnych danych z rynku pracy. Z drugiej strony, trzeba też zauważyć, że rejon 1,1205 - 1,1210 okazał się wsparciem. Tak więc jest możliwe odbicie, a przynajmniej skonsolidowanie się wykresu na kilka dni lub dłużej. W tym drugim scenariuszu za lokalny opór można uznać okolicę 1,1250-60.
Nic nie jest oczywiste

Nic nie jest oczywiste

2019-07-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE (Z PIĄTKU): Raport Departamentu Pracy USA wskazał na przyrost etatów poza rolnictwem w czerwcu aż o 224 tys. (konsensus był na poziomie 160 tys.), ale dynamika płacy godzinowej pozostała na poziomie 3,1 proc. r/r (szacowano 3,2 proc. r/r), a stopa bezrobocia (liczona w inny sposób) wzrosła do 3,7 proc. z 3,6 proc.
Korekta oczekiwań, ale nie nowe rozdanie

Korekta oczekiwań, ale nie nowe rozdanie

2019-07-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane z rynku pracy USA (a zwłaszcza kosmiczna zmiana zatrudnienia o ponad 200 tys. etatów) zadały cios oczekiwaniom na szybkie i głębokie cięcie stóp przez Fed. Rynek obligacji skarbowych, który był mocno przegrzany zareagował silną korektą. W przypadku amerykańskich dziesięciolatek mowa o odbiciu o około 10 pb i ponad 2,0 proc. Obniżka na koniec lipca jest oczywiście nadal scenariuszem bazowym, ale rynek ewidentnie zagalopował się nastawiając się na cięcie o 50 pb i całą serię obniżek.
Otrzeźwienie w USA, szokująca decyzja w Turcji

Otrzeźwienie w USA, szokująca decyzja w Turcji

2019-07-08 Poranny komentarz walutowy XTB
Czerwcowe dane z amerykańskiego rynku pracy z pewnością nie były na tyle słabe, by uzasadniać obniżki stóp procentowych tamże. Rzecz jasna Rezerwa Federalna nie może patrzeć na dane z jednego miesiąca, stąd dwudziestopięcio punktowa obniżka jest już w cenach, niemniej uczestnicy rynku dostali nieco otrzeźwienia, by włożyć między bajki potencjalną obniżkę stóp o 50 punktów bazowych.
Sentix w programie

Sentix w programie

2019-07-08 Raport poranny FMCM
Prognoza zerowa: Istotnie, na rynku mamy taką oto prognozę, że indeks Sentix dla Strefy Euro, który poznamy o 10:30, ma wzrosnąć - mianowicie z -3,3 pkt do zera. Cóż, zawsze to jakiś postęp... Poza tym w harmonogramie m.in. dane o PKB Rumunii oraz produkcji przemysłowej i handlu zagranicznym Niemiec (odczyty poznamy o 8:00).
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2019-07-05 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu na rynki powinny powrócić normalne warunki i regularna płynność. Przy wyciszeniu obaw o wojny handlowe, ale z gotowością banków centralnych do luzowania, aktywa ryzykowne mogą nabrać wiatru w żagle, choć słabe dane makro są kulą u nogi dla rozwinięcia apetytu na ryzyko.
Dane z USA mają znaczenie dla dolara

Dane z USA mają znaczenie dla dolara

2019-07-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Odczyty z godz. 14:30 okazały się zaskakująco dobre – w gospodarce przybyło w czerwcu aż 224 tys. nowych etatów poza rolnictwem, oraz 191 tys. w sektorze prywatnym. Przyczepić można by się do dynamiki płacy godzinowej (pozostała na poziomie 3,1 proc. r/r), oraz odbiciu stopy bezrobocia do 3,7 proc. (jest liczona inną metodą).
Dlaczego dolar jest silny przed danymi Departamentu Pracy?

Dlaczego dolar jest silny przed danymi Departamentu Pracy?

2019-07-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Gazeta South China Morning Post powołując się na źródła w chińskim rządzie podaje, że kwestia zakupu przez Chiny towarów rolnych z USA (w tym soji), o czym była mowa na szczycie G-20 nie jest przesądzona. Chińczycy chcą się przekonać na ile Amerykanie rzeczywiście zniosą obostrzenia wobec koncernu Huawei, jak się do tego zobowiązali.
Złoty czeka na payrolle

Złoty czeka na payrolle

2019-07-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Zresztą nie tylko on. Po nudnym czwartku – Amerykanie świętowali Dzień Niepodległości – dane z godz. 14:30 będą szansą na podbicie zmienności. Na razie dolar lekko się umacnia – EURUSD po tym, jak wczoraj nie zdołał powrócić ponad strefę 1,1295-1,1315 lekko się osuwa w stronę wsparcia 1,1240. To sprawia, że USDPLN ponownie wybił się ponad opór przy 3,7625 (taka sytuacja miała już miejsce w środę) i ma szanse przetestować linię trendu spadkowego przy 3,77.
Duże nadzieje na cokolwiek

Duże nadzieje na cokolwiek

2019-07-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Dużo nadziei jest pokładanych w dzisiejszym raporcie z rynku pracy USA, który być może przerwie rynkowy marazm i wskaże kierunek. Wyraźna pozytywna niespodzianka wymaże szanse na cięcie stóp procentowych Fed w tym miesiącu, ale spore rozczarowanie przywróci dyskusję o obniżce o 50 pb. Wszystko po środku będzie rozczarowaniem dla tych, którzy liczą na jakiekolwiek przebudzenie zmienności.
Słabe dane uzasadniają luzowanie monetarne?

Słabe dane uzasadniają luzowanie monetarne?

2019-07-05 Poranny komentarz walutowy XTB
W przeciągu zaledwie kilku tygodni najważniejsze banki centralne na świecie zrobiły milowy krok jeśli chodzi o oczekiwane zmiany w parametrach polityki pieniężnej. W przypadku Fed zmiana retoryki banku była poniekąd podyktowana oczekiwaniami rynkowymi, niemniej w ostatnim czasie również i dane makro rozczarowały.
Niemiecki przemysł rozczarowuje w piątek rano

Niemiecki przemysł rozczarowuje w piątek rano

2019-07-05 Raport poranny FMCM
Tak to jest: Istotnie: odczyt na temat zamówień w niemieckim przemyśle za maj - rozczarował. Wpisał się w panujące od pewnego czasu przekonanie czy też podejrzenie, że przemysł naszych zachodnich sąsiadów spowalnia. Oczekiwano dynamiki -0,2 proc. m/m oraz -6,2 proc. r/r bez sezonowości, faktyczne rezultaty to -2,2 proc. m/m oraz -8,6 proc. r/r, zatem bardzo słabe.
Handel na przeczekanie

Handel na przeczekanie

2019-07-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE (Z WCZORAJ): Według raportu ADP liczba etatów w sektorze prywatnym wzrosła w czerwcu o 102 tys. (oczekiwano 140 tys.), a dane za maj zrewidowano w górę do 41 tys. z 27 tys. Poznaliśmy też dane nt. bilansu handlowego (deficyt w maju wzrósł do 55,5 mld USD z 51,2 mld USD po korekcie w kwietniu, dzięki Chinom i Meksykowi), ...
Dzień z fajerwerkami, ale nie na rynkach

Dzień z fajerwerkami, ale nie na rynkach

2019-07-04 Komentarz poranny TMS Brokers
USA świętują Dzień Niepodległości, co zwykle obfituje w pokazy fajerwerków, ale dla rynków finansowych to oznacza, że zamiast huków będziemy raczej słychać cykanie świerszczy. Jeszcze wczoraj było mnóstwo powodów, by odcisnąć piętno na handlu, a jednak inwestorzy myśleli, by w spokoju dobrnąć do piątku.
Złoty bez amerykańskiego kompasu

Złoty bez amerykańskiego kompasu

2019-07-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartkowy handel nie przynosi większych zmian w wycenie złotego – EURPLN kręci się nieco poniżej 4,24, a USDPLN pozostaje poniżej oporu 3,7625, który wczoraj rano był przez chwilę naruszony. Wiele będzie zależeć teraz od globalnego sentymentu wokół EURUSD, chociaż tutaj dzisiaj inwestorzy nie otrzymają wielu wskazówek – Amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości i na rynku może być sennie.