Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ciekawy wątek wokół chińskich aktywów

Ciekawy wątek wokół chińskich aktywów

2019-09-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Prezentowany wczoraj klin wzrostowy na parze USDCNH zaczął przynosić konkretne wskazania – wybicie zostało zrealizowane dołem, a chińskiemu juanowi nie przeszkadzają zbytnio spekulacje w tamtejszych państwowych mediach (czyli tzw. „kontrolowane plotki”), jakoby Ludowy Bank Chin szykował się na poluzowanie polityki.
Dolar – korekta rozpoczęta

Dolar – korekta rozpoczęta

2019-09-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE / FED: Ostateczny odczyt indeksu PMI dla przemysłu za sierpień wyniósł 50,3 pkt. wobec 50,0 pkt w pierwszych szacunkach (choć i tak jest to najniższa wartość od 10 lat). Rynki mocno rozczarował jednak ISM dla przemysłu, który zleciał poniżej 50 pkt. lądując na 49,1 pkt. (spodziewano się 51,2 pkt.). Poniżej bariery 50 pkt. znalazły się też kluczowe subindeksy.

Wiemy więcej, nic nie wiemy

Wiemy więcej, nic nie wiemy

2019-09-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Funt jest wyżej po wczorajszych obradach w brytyjskim parlamencie, ale nie odbierałbym tego jako przejaw spadku szans na bezumowny brexit, ale bardziej jako wyraz kapitulacji części krótkich pozycji w obliczu coraz większej niepewności o dalszy tok wydarzeń. Funt z łatwością będzie targany w obu kierunkach w zależności, jakie nowe rewelacje przyniesie kolejny dzień.
Funt zyskuje na porażce Johnsona

Funt zyskuje na porażce Johnsona

2019-09-04 Poranny komentarz walutowy XTB
Brytyjski parlament wrócił do pracy po wakacyjnej przerwie i zgodnie z oczekiwaniami oznaczało to znaczny wzrost politycznej temperatury. Funt przejściowo odnotował najniższy poziom tej dekady względem dolara, jednak teraz zyskuje. Zwrot zawdzięczamy porażce rządu, które jednak absolutnie nie przekreśla możliwości Brexitu bez porozumienia.
Próba odbicia PLN, rynki czekają na EBC

Próba odbicia PLN, rynki czekają na EBC

2019-09-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przyniósł ograniczenie spadków na eurodolarze, co wspiera nieco nastroje wokół koszyka EM. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3460 PLN za euro, 3,9612 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0107 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7907 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,828% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ryzykowne przyzwyczajenia

Ryzykowne przyzwyczajenia

2019-09-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA/ BREXIT: Rosną spekulacje, co do przedterminowych wyborów 14 października – podobno premier Boris Johnson postawił opozycji ultimatum, że zgłosi wniosek o przyspieszone wybory, jeżeli ta będzie próbować wymusić na rządzie odroczenie terminu wyjścia z UE (wczoraj te sygnały były mieszane).
Mnożenie brexitowych scenariuszy

Mnożenie brexitowych scenariuszy

2019-09-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Funt jest najsłabszy do dolara od października 2016 r., gdyż spośród możliwych scenariuszy dotyczących brexitu większość nie rokuje pozytywnie dla Wielkiej Brytanii i jej waluty. Po wakacyjnej przerwie Westminster wraca do obrad i posłowie przeciwni polityce Borisa Johnson chcą zablokować jego dążenia do bezumownego brexitu. Ale Johnson nie zamierza poddać się bez walki, nawet jeśli oznaczałoby to przyspieszone wybory jeszcze przed datą brexitu 31 października.
Już dziś 4 złote za dolara?

Już dziś 4 złote za dolara?

2019-09-03 Poranny komentarz walutowy XTB
Odkąd amerykański Fed zapowiedział obniżenie stóp procentowych dolar niemal cały czas drożeje. Indeks dolara od końca czerwca wzrósł o 4%, ale to nie oddaje w pełni problemu, gdyż wiele walut – jak choćby złoty, straciło mocniej. Dlaczego tak jest i czy czeka nas trwały wzrost notowań dolara powyżej 4 złotych?
Próba odbicia przecenionego PLN

Próba odbicia przecenionego PLN

2019-09-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi pogłębienie spadków na wycenie eurodolara oraz słabszego juana, co podbija niepewności wokół walut EM. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3623 PLN za euro, 3,9821 PLN wobec dolara amerykańskiego., 4,0179 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7987 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,863% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kontynuacja wzrostu wartości USD

Kontynuacja wzrostu wartości USD

2019-09-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Stany Zjednoczone, Kanada: Dzisiaj w obu tych krajach obchodzone jest Święto Pracy, a rynki finansowe nie pracują. Australia: Indeks PMI dla przemysłu w sierpniu przyjął wartość 53,1 pkt. wobec poprzedniego odczytu na poziomie 51,3 pkt.
Dwa silniki wzrostu w drugim kwartale

Dwa silniki wzrostu w drugim kwartale

2019-09-02 Poranny komentarz walutowy XTB
Opublikowane w piątek szczegółowe dane GUS na temat wzrostu gospodarczego w drugim kwartale pokazały, iż spadkowa trajektoria dynamiki PKB postępuje bardzo powoli. W okresie tym można również zauważyć, że prym wiodły właściwie tylko dwie kategorie - konsumpcja oraz inwestycje - przy czym wpływ pozostałych składowych był zaniedbywalny. Tego samego dnia poznaliśmy również wstępne dane o inflacji za sierpień, która zwolniła nieco mniej od naszej prognozy.
Z optymizmem w przyszłość?

Z optymizmem w przyszłość?

2019-08-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA / ECB ( WCZORAJ): Zdaniem Klausa Knota z Europejskiego Banku Centralnego nie ma obecnie potrzeby wznawiania programu skupu aktywów (QE), a oczekiwania rynków wobec możliwych decyzji, jakie zostaną podjęte podczas posiedzenia zaplanowanego na 12 września, są „przesadne”.
Co przyniesie niedziela?

Co przyniesie niedziela?

2019-08-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Jeśli w ciągu kolejnych dwóch dni nic się nie zmieni w relacjach handlowych USA i Chin, następny tydzień rozpocznie się od implementacji nowych ceł importowych. Dla rynków jest to przypomnienie nieuchronnego ryzyka, które wisi nad globalną gospodarką, stąd nikt nie rezygnuje z defensywnych pozycji. Ale mamy koniec miesiąca i trochę szumu może zawsze wprowadzić porządkowanie portfeli na koniec okresu.
Niewidoczny optymizm

Niewidoczny optymizm

2019-08-30 Poranny komentarz walutowy XTB
W ubiegły piątek mieliśmy do czynienia z istotną eskalacją konfliktu handlowego – Chiny zapowiedziały odwet na amerykańskie cła, a Donald Trump jeszcze podniósł poprzeczkę. Po tygodniu na globalnych rynkach akcji nie tylko nie widać reakcji na te wydarzenia – indeksy są wręcz wyżej! Ten optymizm nie udziela się jednak wszystkim po równo, największymi przegranymi są waluty rynków wschodzących – w tym złoty.
Knot, Lagarde i mocniejszy dolar

Knot, Lagarde i mocniejszy dolar

2019-08-30 Raport wieczorny FMCM
Stan spraw wieczorem: Indeks nastrojów w usługach Eurolandu był nieco gorszy od prognozy (oczekiwano 10,5 pkt, było 9,3 pkt), indeks nastrojów w gospodarce nieco lepszy od założeń, indeks producencki też lepszy, a konsumencki wpisał się w prognozę -7,1 pkt. Nie było więc dramatu na tym tle, zresztą nie są to wskaźniki, które wstrząsałyby eurodolarem.
Nadzieja pokładana w bankach centralnych

Nadzieja pokładana w bankach centralnych

2019-08-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Polityczna awantura na Wyspach po tym, jak królowa Elżbieta zgodziła się przystać na prośbę premiera Borisa Johnsona, aby wydłużyć parlamentarne wakacje do 14 października, kiedy to zaplanowane jest jej tradycyjne przemówienie otwierające jesienną sesję.
Lont bez ognia

Lont bez ognia

2019-08-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Aktualnie rynki kręcą się wokół trzech głównych tematów – woja handlowa, obawy o globalną recesję i nadzieje na luzowanie polityki pieniężnej – ale ponieważ przez ostatnią dobę w żadnych z tych tematów nic się nie ruszyło, inwestorzy siedzą w bezczynności. Z czasem coś się zmieni, ale na razie wydaje się lepiej czekać w defensywnych aktywach.
Analiza SN uderza w złotego

Analiza SN uderza w złotego

2019-08-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Polska waluta nie ma w ostatnich tygodniach najlepszej passy. Globalne okoliczności z pewnością jej nie sprzyjają, jednak prawdziwym ciosem okazał się temat kredytów frankowych – nieco już przez inwestorów zapomniany. Sporo zamieszania spowodowała analiza Sądu Najwyższego.
Niski kurs głównej pary

Niski kurs głównej pary

2019-08-29 Raport poranny FMCM
Perspektywy na czwartek: W czwartek rano eurodolar jest nisko: nie przy minimach z sierpnia, ale niewiele powyżej nich, mianowicie przy 1,1080-85. W tym kontekście przypomnijmy, że maksima z kończącego się miesiąca to ok. 1,1245-50.
Niebo nie jest bezchmurne…

Niebo nie jest bezchmurne…

2019-08-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Strona amerykańska potwierdziła, że cła na chińskie produkty o wartości 300 mld USD wzrosną do 15 proc. z 10 proc. z dniem 30 sierpnia. Z kolei rzecznik chińskiego MSZ ponownie powtórzył, że nic mu nie wiadomo nt. rzeczowych rozmów telefonicznych na tematy handlu pomiędzy USA, a Chinami, o których wspominał obóz Trumpa.