Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Plan ratunkowy nie uratuje gospodarki

Plan ratunkowy nie uratuje gospodarki

2008-09-29 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Dzisiejsze otwarcie na rynkach akcji z pewnością zawiodło oczekiwania inwestorów spodziewających się pozytywnej reakcji na uzgodniony przez weekend Plan ratunkowy. Skuteczność Planu będzie można ocenić dopiero po upływie czasu.
Znaczne umocnienie dolara

Znaczne umocnienie dolara

2008-09-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji na rynku krajowym obserwowaliśmy umiarkowane osłabienie złotego względem euro. Kurs EUR/PLN odnotował wzrost z poziomu 3,3600 w okolice 3,3700. Ze względu na dynamiczne umocnienie dolara na światowych rynkach, silniejsze zmiany dokonały się w notowaniach pary USD/PLN.

Dolar zyskał na wartości

Dolar zyskał na wartości

2008-09-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po długich negocjacjach przedstawiciele Kongresu i administracji prezydenta Busha osiągnęli porozumienie w sprawie wdrożenia planu pomocowego zaprojektowanego przez Henry’ego Paulsona. Głosowanie w Kongresie nad wnioskiem miałoby się zakończyć 1 października.
Finalny odczyt danych o PKB

Finalny odczyt danych o PKB

2008-09-26 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Najważniejszą wiadomością dnia – mimo że jej wpływ na rynki był ograniczony – stał się finalny odczyt danych o PKB w 2. kwartale w Stanach Zjednoczonych. Dynamika PKB spadła z 3,3% do 2,8%, co wskazuje na fakt, że pakiet stymulacyjny zaaplikowany gospodarce na wiosnę ...
Umocnienie dolara w oczekiwaniu na plan ratunkowy

Umocnienie dolara w oczekiwaniu na plan ratunkowy

2008-09-26 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kończący się tydzień upłynął pod znakiem dość dynamicznego osłabienia złotego. Polska waluta solidarnie straciła na wartości zarówno wobec euro, jak i dolara. Podczas ostatniej sesji w bieżącym tygodniu kurs EUR/PLN wzrósł powyżej 3,3700, a wartość dolara wyrażona w złotym nieznacznie przekroczyła poziom 2,3100. Na deprecjację polskiej waluty wpływ miało wiele czynników.
Gorsze dane z USA nie osłabiły dolara

Gorsze dane z USA nie osłabiły dolara

2008-09-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy dane makroekonomiczne z amerykańskiej gospodarki, których odczyt nie można uznać za korzystny. Finalna wartość PKB za II kwartał wyniosła 2,8 proc. w ujęciu rocznym, podczas gdy rynek spodziewał się odczytu na poziomie 3,3 proc.
Dolar mocniejszy na koniec tygodnia

Dolar mocniejszy na koniec tygodnia

2008-09-26 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień pokazał, że rynki w dalszym ciągu nie są zdecydowane co do dalszego kierunku ruchu. Na rynku walutowym waluta amerykańska traciła na wartości podczas sesji europejskiej, w dalszej części dnia natomiast zyskiwała pomimo dużo słabszych danych z gospodarki amerykańskiej.
Emocje rządzą rynkiem walutowym

Emocje rządzą rynkiem walutowym

2008-09-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Od godzin porannych dzisiejszej sesji złoty osłabia się zarówno wobec euro, jak i dolara. Kursy tych par walutowych wzrosły powyżej 3,3400 i 2,2800. Deprecjacja złotego może być tłumaczona porannym umocnieniem dolara na rynku zagranicznym.
Na rynku brak zdecydowania

Na rynku brak zdecydowania

2008-09-26 Raport poranny FMCM
Wątpliwości co do rządowego planu : Wczorajszy dzień przyniósł spore wahania na eurodolarze. Kurs w ciągu dnia najpierw wzrósł do 1,4760, a później, w trakcie sesji azjatyckiej spadł chwilowo nawet poniżej poziomu 1,46.
Bank oszczędnościowo-pożyczkowy upadł w USA

Bank oszczędnościowo-pożyczkowy upadł w USA

2008-09-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Z mapy finansowej Stanów Zjednoczonych zniknął kolejny bank: założony w XIX wieku w Seattle Washington Mutual (zwany WaMu). Bank oszczędnościowo-pożyczkowy upadł z powodu zbyt dużej ekspozycji na aktywa zabezpieczone kredytami hipotecznymi i było to największe bankructwo w sektorze bankowym w USA.
Dolara wspierają oczekiwania na szybki ratunek

Dolara wspierają oczekiwania na szybki ratunek

2008-09-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od osłabienia dolara względem euro. Para EUR/USD wzrosła do poziomu 1,4760, jednak w dalszej części dnia amerykańska waluta odrobiła straty i o godzinie 13:00 kurs eurodolara odnotował minimum sesji europejskiej na poziomie 1,4640.
Słabe dane z USA

Słabe dane z USA

2008-09-25 Raport popołudniowy FMCM
Emocjonujące zwroty na eurodolarze: Dzisiejsza sesja dostarczyła inwestorom sporo emocji. Początkowe wzrosty do poziomu 1,4760 nie zostały utrzymane i po południu przemieniły się w znaczne spadki za sprawą obniżenia prognoz zysków General Electrics.
Zbyt wiele negatywnych publikacji dla dolara

Zbyt wiele negatywnych publikacji dla dolara

2008-09-25 Puls Walutowy FIT DM
Historia nieraz pokazywała, że kumulacja jednostronnych opinii co do rynku, może wyznaczyć jego punkt zwrotny. Tymczasem, nawet pobieżna analiza ostatnich komentarzy i opinii wygłaszanych przez inwestorów na temat perspektyw dolara pokazuje, iż cechują się one dość dużym pesymizmem.
Sentyment do dolara nadal słaby

Sentyment do dolara nadal słaby

2008-09-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym osłabieniu, dziś od rana złoty pozostaje w konsolidacji zarówno względem dolara, jak i euro. Po 9.00 czasu warszawskiego kurs EUR/PLN znajdował się na poziomie 3,3300, USD/PLN natomiast wzrósł do 2,2580.
Istotne odczyty makroekonomiczne nadejdą z USA

Istotne odczyty makroekonomiczne nadejdą z USA

2008-09-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dzień rozpoczyna się od wypowiedzi Haliny Wasilewskiej-Trenkner, która stwierdza wprost, że gospodarka potrzebuje jeszcze jednej podwyżki stóp procentowych. Kurs złotego do euro przed otwarciem rynków w Europie utrzymuje się na poziomie 3,3340.
Dolar ponownie traci

Dolar ponownie traci

2008-09-25 Raport poranny FMCM
Gorsze dane z rynku nieruchomości: Wczorajszy dzień nie sprzyjał walucie europejskiej. Kurs eurodolara cofnął się w okolice 1,46, ale tam nastąpiło wyraźne odbicie. Dodatkowo przyczyniły się do tego słabsze dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, gdzie spadła ilość sprzedanych domów na rynku wtórnym.
RPP nie zmieniła stóp, obawia się spowolnienia

RPP nie zmieniła stóp, obawia się spowolnienia

2008-09-24 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Zgodnie z oczekiwaniami Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się pozostawić stopy procentowe bez zmian. Obawia się i spowolnienia gospodarczego i wpływu rynku pracy na inflację. "Dane, które napłynęły w ostatnim okresie sygnalizują, że (...) tempo wzrostu gospodarczego może ulec wyraźnemu obniżeniu w kolejnych kwartałach" - tymi słowami zaczyna się komunikat RPP po dwudniowym posiedzeniu.
Komentarz po wrześniowym posiedzeniu RPP

Komentarz po wrześniowym posiedzeniu RPP

2008-09-24 Komentarz walutowy Money Expert
Przewidzenie faktu, że stopy pozostaną na dotychczasowym poziomie nie było szczególnie trudne. Spodziewano się też, że aby uniknąć wrażenia łagodzenia polityki monetarnej, RPP wyda po posiedzeniu „mocny” komunikat. I rzeczywiście – dokładnie tak się stało.
Niewielka zmienność na parach złotego

Niewielka zmienność na parach złotego

2008-09-24 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Niewielka zmienność na parach złotego w dniu dzisiejszym wynikała przede wszystkim z uspokojenia rynków finansowych na całym świecie oraz z braku istotnych dla naszej waluty informacji. Co prawda dziś Rada Polityki Pieniężnej decydowała o wysokości stóp procentowych, jednak decyzja nie zaskoczyła inwestorów.
W oczekiwaniu na decyzję RPP

W oczekiwaniu na decyzję RPP

2008-09-24 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wydarzeniem wczorajszego dnia było niewątpliwie wystąpienie Bernanke przed senacką komisją ds. banków, którzy zaapelowali ponownie o jak najszybszą reakcję Kongresu w celu ustabilizowania obecnej sytuacji i działania, które miałyby na celu zapobiec temu, co może mieć ze sobą poważne konsekwencje dla rynków finansowych i całej gospodarki.