Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty wciąż pod presją słabego sentymentu do regionu

Złoty wciąż pod presją słabego sentymentu do regionu

2008-10-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś w nocy złoty osłabił się bardzo silnie w stosunku do głównych walut. Kurs EUR/PLN przebił poziom 3,7000, a USD/PLN doszedł do psychologicznej bariery 2,9000. Częściowo ruch ten był związany z silnym spadkiem eurodolara.
Inwestorom puszczają nerwy

Inwestorom puszczają nerwy

2008-10-22 Raport poranny FMCM
Eurodolar spadł poniżej 1,30: Wczorajsze spadki podczas sesji europejskiej okazały się być jedynie wstępem do tego, co miało się wydarzyć później. W ciągu kolejnych godzin kurs eurodolara schodził coraz niżej, a pod koniec sesji azjatyckiej popyt zupełnie odpuścił i cena zaczęła spadać bez jakichkolwiek zahamowań.

Złoty tracił do gwałtownie umacniającego się dolara

Złoty tracił do gwałtownie umacniającego się dolara

2008-10-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Skala deprecjacji złotego w dniu wczorajszym mogła zaskoczyć: mimo wyższego od oczekiwań odczytu inflacji bazowej (2,9% zamiast oczekiwanych 2,7%) złoty tracił do euro (3,69 EURPLN) oraz gwałtownie umacniającego się dolara (2,87 USDPLN).
Dynamiczny spadek eurodolara

Dynamiczny spadek eurodolara

2008-10-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem silnej zniżki kursu EUR/USD. Para ta po wybiciu się dołem z konsolidacji oraz pokonaniu ostatniego dołka na poziomie 1,3250 zniżkowała jeszcze 100 pkt.
Efekty wypowiedzi Bernanke widoczne również dzisiaj

Efekty wypowiedzi Bernanke widoczne również dzisiaj

2008-10-21 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar przełamuje wsparcia: Przebieg dzisiejszej sesji od rana sprzyjał spadkom kursu EUR/USD. Już pierwsze godziny handlu to spadek o prawie jednego centa do poziomu 1,3230. Brak jakichkolwiek wiadomości makroekonomicznych dodawał sił podaży, gdyż brakowało sygnałów dających nadzieję na zmianę aktualnego trendu.
Dolar już po 2,72 zł

Dolar już po 2,72 zł

2008-10-21 Puls Walutowy FIT DM
Wtorek przyniósł dalszy wzrost notowań dolara na rynkach światowych, co natychmiast przełożyło się na sytuację w kraju. Notowania USD/PLN osiągnęły nowe maksima w fali wzrostowej rozpoczętej w lipcu b..r – 2,7270 zł. Z kolei kurs EUR/PLN znalazł się powyżej poziomu 3,60 zł.
Dolar nadal mocny

Dolar nadal mocny

2008-10-21 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Odreagowanie na giełdach nie przełożyło się na osłabienie dolara. Waluty z rynków wschodzących nadal znajdują się pod presją. Według oceny szefa Fedu Bena Bernanke gospodarka amerykańska "może doświadczyć (czytaj doświadczy) przedłużonego okresu spowolnienia (protracted slowdown)".
Słowa szefa Fed wsparły dolara

Słowa szefa Fed wsparły dolara

2008-10-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji rynek złotego znalazł się w bardzo istotnym punkcie. Kurs USD/PLN doszedł do istotnego oporu 2,7000, który od ponad tygodnia hamuje jego wzrosty. W pobliżu istotnej bariery 3,6000-3,6100 znajduje się również para EUR/PLN. Jeśli poziomy te zostaną trwale pokonane, osłabienie polskiej waluty może przybrać na sile.
Być może będzie potrzebny kolejny plan

Być może będzie potrzebny kolejny plan

2008-10-21 Raport poranny FMCM
Dolar umacnia się przez Bernanke: We wczorajszym wystąpieniu Ben Bernanke zapowiedział, że najprawdopodobniej będzie potrzebny kolejny pakiet pomocowy dla sektora finansowego, którego zadaniem miałaby być pomoc instytucjom finansowym w wyjściu z kryzysu.
Sentyment do złotego wciąż słaby

Sentyment do złotego wciąż słaby

2008-10-20 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar kolejny dzień z rzędu nie zdołał na dłużej przebić poziomu 1,3500. Słaby sentyment do wspólnej waluty cały czas widoczny jest na rynkach – euro osłabia się pomimo rosnących dziś cen ropy i wzrostów na giełdach, które zwykle wspierają europejską walutę.
Zaraźliwa nieufność osłabia złotego

Zaraźliwa nieufność osłabia złotego

2008-10-20 Komentarz walutowy Money Expert
Rynek przyzwyczaił się już do kolejnych doniesień o rządowych interwencjach. Nie reaguje też specjalnie na złe dane makro ze Stanów Zjednoczonych. Kryzys w USA zaczyna przeradzać się w problem wszystkich gospodarek, a w takich sytuacjach inwestorzy lokują pieniądze w mniej ryzykowne instrumenty. Dzięki temu dolar systematycznie zyskuje na wartości.
Uspokojenie na rynkach finansowych

Uspokojenie na rynkach finansowych

2008-10-20 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejsza sesja przyniosła uspokojenie na rynkach finansowych. Brak ważniejszych publikacji makroekonomicznych spowodował, że główne pary walutowe pozostawały stabilne, czego nie można powiedzieć o polskiej walucie, która od rana traciła wobec większości walut.
Inwestorzy boją się jutra

Inwestorzy boją się jutra

2008-10-20 Puls Walutowy FIT DM
Tak w wielkim skrócie można skomentować przebieg dzisiejszych notowań na rynkach akcji, a także walut – gdyż w ostatnich tygodniach są one dość ze sobą skorelowane. Zaczęło się dość dobrze – giełdy otworzyły się na mocnych plusach, a dolar tracił na wartości – co dawało szanse na realizację przedstawionego w piątek scenariusza.
Forint traci na wartości

Forint traci na wartości

2008-10-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Węgierski forint, który jeszcze rano zyskiwał do głównych walut, obecnie w sposób zdecydowany traci na wartości. O godzinie 13:53 kurs USD/HUF testował poziom 199,27, a EUR/HUF 267,29 wobec odpowiednio 195,85 i 263,49 w piątek pod koniec dnia.
Na rynkach stabilizacja

Na rynkach stabilizacja

2008-10-20 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Kolejne weekendowe interwencje rządowe (tym razem w Korei Południowej i Holandii) w coraz mniejszym stopniu zmieniają obraz rynku w poniedziałek. Rynki azjatyckie odbiły się, ale reakcja rynków europejskich jest już dużo bardziej ograniczona.
Nastroje w regionie istotne dla złotego

Nastroje w regionie istotne dla złotego

2008-10-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Biorąc pod uwagę dużą zmienność notowań polskiej waluty, z jaką mieliśmy do czynienia w trakcie ostatnich kilku sesji, początek dzisiejszych notowań należy uznać za spokojny. Para USD/PLN oscyluje wokół poziomu 2,6100, natomiast EUR/PLN 3,5300.
Klimat na sesji azjatyckiej zdaje się sprzyjać naszej walucie

Klimat na sesji azjatyckiej zdaje się sprzyjać naszej walucie

2008-10-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Klimat na sesji azjatyckiej zdaje się sprzyjać naszej walucie – indeksy giełdowe w tamtym regionie wzrosły. Jen osłabił się względem dolara i euro po tym jak plany ratunkowe wdrażane w Europie, USA i Korei Południowej pomagają obniżać napięcie na rynku pieniężnym, zachęcając do ponownego angażowania się inwestorów w strategię carry trade.
Wzrostowy początek tygodnia

Wzrostowy początek tygodnia

2008-10-20 Raport poranny FMCM
Pomoc dla ING z Holandii: Eurodolar rozpoczyna tydzień od wzrostów. Z samego rana kurs atakował już poziom 1,35 odbijając się od poziomu 1,34. Pozytywną wiadomością, która wpłynęła na polepszenie nastrojów inwestorów jest fakt, że rząd Holandii wesprze bank ING kwotą 10 mld EUR.
W poniedziałek będzie już inaczej?

W poniedziałek będzie już inaczej?

2008-10-17 Puls Walutowy FIT DM
Wprawdzie o tym, że przesilenie na rynkach finansowych jest bliskie, a poziom zniechęcenia do giełdy wśród inwestorów niesamowicie duży, pisano już wiele w ostatnim czasie. Tymczasem kondycja warszawskiej giełdy wciąż pozostawiała wiele do życzenia, co było podyktowane wydarzeniami na globalnych rynkach.
Handel bez większych konsekwencji

Handel bez większych konsekwencji

2008-10-17 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
W piątek na rynku walutowym było relatywnie spokojnie, przynajmniej jeśli za punkt odniesienia weźmie się poprzednie dwa tygodnie. Para EURUSD z rana umacniała się, zniżkując z poziomu 1,35 do 1,3380. Na rynkach walut wschodzących, w tym na złotym, wyglądało to dość groźnie, gdyż wobec umacniającego się dolara i wyprzedaży na lokalnych giełdach waluty te dość mocno traciły.