Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Konsolidacja na rynku złotego w oczekiwaniu na inflację

Konsolidacja na rynku złotego w oczekiwaniu na inflację

2008-09-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Po silnym umocnieniu w piątek złoty podlega konsolidacji w oczekiwaniu na dzisiejsze dane o inflacji bazowej za sierpień. Aprecjacja miała miejsce na fali poprawy sentymentu inwestorów zagranicznych do rynków wschodzących, w tym polskiej gospodarki.
Zapowiada się ciekawy tydzień

Zapowiada się ciekawy tydzień

2008-09-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Końcówka minionego tygodnia przyniosła silne odreagowania na giełdach. Rynki dość optymistycznie zareagowały na propozycję planu ratunkowego dla pogrążonego w kryzysie sektora finansowego zaproponowaną przez Fed i rząd amerykański.

Henry Paulson przedstawił swój plan ratunkowy

Henry Paulson przedstawił swój plan ratunkowy

2008-09-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Henry Paulson przedstawił swój plan ratunkowy dla zagrożonego amerykańskiego sektora finansowego. Sekretarz Skarbu chciałby zaangażować 700 miliardów dolarów (więcej niż polski PKB) w proces wykupienia wątpliwych aktywów (pożyczek hipotecznych, aktywów zabezpieczonych zastawem na nieruchomości itd.) bez jakiejkolwiek kontroli.
Rośnie apetyt na ryzyko

Rośnie apetyt na ryzyko

2008-09-22 Raport poranny FMCM
Ropa znów drożeje: Końcówka zeszłego tygodnia przyniosła długo oczekiwane odreagowanie na parze EUR/USD. Inwestorzy obawiając się o przyszłość amerykańskiego sektora finansowego postanowili sprzedawać dolara zamieniając go na walutę europejską.
Dolarowy rollercoaster

Dolarowy rollercoaster

2008-09-19 Puls Walutowy FIT DM
Piątek zaczął się od umocnienia dolara na rynkach światowych, a zakończył jego wyraźnym osłabieniem. Nastroje zmieniają się jak kalejdoskopie, a emocje sięgają zenitu. W takiej sytuacji najlepszym wskazania dla inwestorów daje analiza techniczna, która najlepsze sygnały dała w przypadku złotego.
Koniec tygodnia przyniósł umocnienie złotego

Koniec tygodnia przyniósł umocnienie złotego

2008-09-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszy dzień na światowym rynku finansowym upłynął pod znakiem pozytywnych nastojów. Do poprawy atmosfery przyczyniły się doniesienia o działaniach rządu amerykańskiego oraz Fed nakierowanych na poprawę sytuacji w sektorze finansowym.
Giganci z Ameryki ogłaszają bankructwo

Giganci z Ameryki ogłaszają bankructwo

2008-09-19 Raport tygodniowy FMCM
Kłopoty sektora finansowego: Mijający tydzień przyniósł spore zawirowania na rynkach finansowych świata za sprawą krytycznych informacji z amerykańskiego sektora finansowego. Firma Lehman Brothers ogłosiła bankructwo, a jeden z najbardziej znanych banków inwestycyjnych – Merill Lynch – zdecydował, że pozwoli się przejąć.
Paulson i Bernanke ratują rynki

Paulson i Bernanke ratują rynki

2008-09-19 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Jeszcze wczoraj mogło się wydawać, że DJIA przebije 10000 w bardzo nieodległym czasie. Na rynki napływały w tym tygodniu coraz gorsze wiadomości, a indeksy były o krok od poważnego załamania. Kryzys zaufania jest trudny do zahamowania w momencie gdy wymknie sie spod kontroli, dlatego władze amerykańskie zdecydowały się na kolejną interwencję.
Plany administracji USA wspierają dolara

Plany administracji USA wspierają dolara

2008-09-19 Komentarz poranny TMS Brokers
W czwartek dokonało się dość silne umocnienie złotego. Jest ono kontynuowane również dzisiaj. Kurs EUR/PLN od wczorajszych maksimów odnotował spadek aż o 7 gr. Dzisiaj o godz. 9.00 kształtował się on w pobliżu poziomu 3,3100. W kolejnych godzinach może on podjąć próbę pokonania istotnej psychologicznej bariery 3,3000.
Oczekiwane odreagowanie na rynkach kapitałowych

Oczekiwane odreagowanie na rynkach kapitałowych

2008-09-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ostatnia sesja przyniosła oczekiwane odreagowanie na rynkach kapitałowych, w związku z zapowiedzianym planem strukturalnego rozwiązania problemów leżących u źródła paniki giełdowej – wyschnięcia wielu segmentów rynku finansowego wskutek utraty zaufania do partnerów na rynku międzybankowym.
Nadzieja w bankach centralnych i rządzie USA

Nadzieja w bankach centralnych i rządzie USA

2008-09-19 Raport poranny FMCM
Znaczne cofnięcie na eurodolarze: Po wczorajszym wybiciu eurodolara ponad poziom 1,45 nie ma już śladu. Kurs powrócił w okolice 1,42, a następnie odbił się nieco wyżej i obecnie znajdujemy się na poziomie 1,4237. Niezdecydowanie inwestorów widoczne jest na większości rynków światowych, gdzie jednego dnia straty wynoszą prawie 5%, a dzień później zyskują prawie 4%.
Duża niepewność wśród inwestorów

Duża niepewność wśród inwestorów

2008-09-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W czwartek na rynku walutowym obserwowaliśmy wzrost kursu EUR/USD do poziomu 1,4540. Deprecjacja amerykańskiej waluty przybrała na sile po tym jak najważniejsze światowe banki centralne poinformowały o skoordynowanej akcji mającej na celu przywrócenie płynności sektorowi finansowemu.
Dynamika produkcji przemysłowej

Dynamika produkcji przemysłowej

2008-09-18 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dynamika produkcji przemysłowej w sierpniu wyniosła w ujęciu rocznym -3,7 proc., natomiast w relacji miesiąc do miesiąca aż -8,1 proc. Odczyt ten był zdecydowanie gorszy od oczekiwań rynkowych, których konsensus ukształtował się na poziomie 0,3 proc. r/r.
Dalsze wzrosty na eurodolarze

Dalsze wzrosty na eurodolarze

2008-09-18 Raport popołudniowy FMCM
Kolejny gigant w kłopotach: W dniu dzisiejszym euro zyskało na wartości wobec dolara. Złe wiadomości napływające w dalszym ciągu z amerykańskiego sektora finansowego dotyczące kłopotów firmy AIG nie pomogły dolarowi.
Drożejące surowce będą osłabiać dolara

Drożejące surowce będą osłabiać dolara

2008-09-18 Puls Walutowy FIT DM
Wspólna inicjatywa głównych banków centralnych, które zdecydowały się w czwartek rano na skoordynowaną akcję mającą na celu poprawienie płynności na rynku międzybankowym, nieco uspokoiła nastroje na rynkach akcji, które w najbliższych dniach mają szanse na korekcyjne odbicie, ale przede wszystkim doprowadziła do spadku globalnego ryzyka inwestycyjnego.
Podczas sesji w USA mocno stracił Dow Jones i Nasdaq

Podczas sesji w USA mocno stracił Dow Jones i Nasdaq

2008-09-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na rynkach kapitałowych rozprzestrzenia się załamanie nastrojów – niektóre rynki moskiewskiej giełdy zawiesiły notowania do odwołania, podczas sesji w USA mocno stracił Dow Jones i Nasdaq, w Azji nie jest lepiej: Hang Seng stracił ponad 7%, Nikkei również zamknął dzień „na czerwono”.
Nieco lepsze nastroje szybko przygasły

Nieco lepsze nastroje szybko przygasły

2008-09-18 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Rynki akcji dość optymistycznie zareagowały na informacje o pomocy udzielonej przez Fed dla AIG, jednak nieco lepsze nastroje szybko przygasły. Na giełdach kontynuowane były spadki, a wszystkie indeksy akcji w Ameryce i w Europie zamknęły się poniżej otwarcia.
Złoto zyskuje, dolar traci

Złoto zyskuje, dolar traci

2008-09-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Od godzin porannych dzisiejszej sesji złoty pozostał stabilny wobec dolara i umocnił się względem euro. Kurs USD/PLN o godzinie 9.20 wynosił 2,3500. Początkowo złoty osłabiał się względem euro (wartość kursu tej pary walutowej przekroczyła chwilowo 3,3800). Później jednak obserwowaliśmy zniżkę kursu, i spadek poniżej 3,3600.
Obawy o stan gospodarki USA wciąż żywe

Obawy o stan gospodarki USA wciąż żywe

2008-09-18 Raport poranny FMCM
Eurodolar w końcu rośnie: Po wczorajszym znacznym niezdecydowaniu w ciągu dnia, w trakcie sesji amerykańskiej inwestorzy wyznaczyli ostateczny kierunek ruchu na eurodolarze. Kurs EUR/USD wzrósł na zakończenie dnia i nadal rośnie dziś od rana.
Po wczorajszej decyzji Komitetu Otwartego Rynku

Po wczorajszej decyzji Komitetu Otwartego Rynku

2008-09-17 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Po wczorajszej decyzji Komitetu Otwartego Rynku o pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie oraz informacji o zasileniu AIG przez Bank Rezerw Federalnych kwotą 85 mld USD w zamian za 79,9 proc. udziałów w spółce na rynki akcji powrócił optymizm a waluty w naszym regionie zyskiwały.