Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty wobec najważniejszych walut pozostawał stabilny

Złoty wobec najważniejszych walut pozostawał stabilny

2008-11-13 Popołudniowy szkic walutowy AFS
Dzisiejsza sesja na lokalnym rynku walutowym była bardzo spokojna. Złoty wobec najważniejszych walut pozostawał stabilny i poruszał się w wąskim przedziale wahań. Inwestorzy cały czas patrzą bez przekonania na nasz region po ostatnich obniżkach ratingów dla Węgier, Rumunii i Bułgarii, co przekłada się, że kursy EURPLN oraz USDPLN są na bardzo wysokich poziomach.
Czy rynek wycenił dłuższą recesję?

Czy rynek wycenił dłuższą recesję?

2008-11-13 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wszystkie główne gospodarki światowe (USA, Euroland, Japonia) znajdują się w recesji, a dopalacz w postaci gospodarki chińskiej również "przestał działać". Ekonomiści prognozują spadek PKB o 3% w IV kwartale w USA oraz kolejny spadek o 1,5% w I kwartale 2009 roku.

Gospodarka Niemiec w fazie recesji

Gospodarka Niemiec w fazie recesji

2008-11-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wyraźnym osłabieniu polskiej waluty na początku tygodnia, wczorajsza sesja przebiegała względnie spokojnie. Notowania USD/PLN poruszały się w przedziale 2,9450 – 3,0400, mimo że trend spadkowy EUR/USD wskazuje na możliwość przetestowania tegorocznych dołków, a co się z tym wiąże, dalsze osłabienie złotego względem dolara.
Ciekawa końcówka dnia giełdowego

Ciekawa końcówka dnia giełdowego

2008-11-13 Raport poranny FMCM
Polska Giełda: Wczorajsze popołudniowe wydarzenia na polskim rynku zdominował casus „cudownego” fixingu. Od samego otwarcia sesja na GPW wróżyła znaczne spadki. W trakcie dnia WIG20 tracił ponad 8%. Do godziny 16 obroty nieznacznie przekraczały miliard złotych.
BestBuy ważniejszy od polskich danych

BestBuy ważniejszy od polskich danych

2008-11-12 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
W środę na polskim rynku walutowym ponownie było nerwowo. Ci, którzy porównywali notowania złotego z poziomami z poniedziałku musieli przeżyć dość duże zaskoczenie – nasza waluta była wyraźnie słabsza.
Złoty wciąż na niskich poziomach

Złoty wciąż na niskich poziomach

2008-11-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po silnym osłabieniu przed dwoma dniami, złoty pozostawał dziś w korytarzu wahań zarówno względem dolara, jak i euro. Kurs EUR/PLN poruszał się w przedziale 3,7200-3,7770, USD/PLN natomiast oscylował pomiędzy 2,9500-3,0100.
Duża zmienność

Duża zmienność

2008-11-12 Raport popołudniowy FMCM
Cały dzisiejszy dzień przynosił wiele zmienności na rynku walutowym. Złotówka względem dolara po początkowym ruchu aprecjacyjnym zmieniła kierunek powracając na poziomy powyżej 3,0. Przyczyną katalizującą ten ruch było umocnienie dolara względem euro.
Rosną potrzeby pożyczkowe USA

Rosną potrzeby pożyczkowe USA

2008-11-12 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Kłopoty branży motoryzacyjnej w USA (General Motors i Ford) mogą skutkować zwiększeniem zaangażowania się państwa w gospodarkę oraz przede wszystkim zwiększeniem się zadłużenia gospodarki amerykańskiej.
Kurs EUR/USD zmierza w kierunku tegorocznego minimum

Kurs EUR/USD zmierza w kierunku tegorocznego minimum

2008-11-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pod nieobecność inwestorów z Polski, złoty we wtorek kontynuował osłabienie. Kurs EUR/PLN zdołał dojść wczoraj nawet do poziomu 3,8400, natomiast USD/PLN do 3,0300. Impuls do deprecjacji złotego dało umocnienie dolara na światowych rynkach.
Sytuacja po długim weekendzie

Sytuacja po długim weekendzie

2008-11-12 Raport poranny FMCM
Długi weekend oraz niska płynność poniedziałkowo – wtorkowa przyniosła znaczne osłabienie złotówki. EurPln osiągnął poziom 3,77, natomiast złotówka względem dolara osłabiła się do poziomu blisko 3,0. W przypadku drugiej ze wspomnianych par ruch wymuszony został przez aprecjację amerykańskiej waluty względem euro.
Silne osłabienie złotego na zakończenie dnia

Silne osłabienie złotego na zakończenie dnia

2008-11-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Za nami dość zmienna sesja na rynku walutowym. Przy niewielkiej płynności i aktywności polskich inwestorów związanej z długim weekendem, złoty w pierwszej części dnia dość konsekwentnie zyskiwał na wartości. Jedynie przed południem miało miejsce chwilowe osłabienie polskiej waluty.
Na rynku złotego nie ma świątecznych nastrojów

Na rynku złotego nie ma świątecznych nastrojów

2008-11-10 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Popołudniowy komentarz walutowy – Początek tygodnia na głównych parach walutowych był w miarę spokojny. Weekendowe wydarzenia, z chińskim planem fiskalnym mającym utrzymać wysoki wzrost gospodarczy sprzyjały dobremu początkowi na rynku akcji.
Plan pomocy dla chińskiej gospodarki poprawił nastroje

Plan pomocy dla chińskiej gospodarki poprawił nastroje

2008-11-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku złotego nie powinna zaskoczyć wysoką zmiennością. Od rana złoty pozostaje na stabilnym poziomie zarówno względem dolara, jak i euro. Kurs EUR/PLN oscyluje w okolicach 3,6300, a USD/PLN wokół poziomu 2,8300.
Eurodolar wciąż pod wpływem giełd

Eurodolar wciąż pod wpływem giełd

2008-11-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poprzedni tydzień upłynął pod znakiem wyraźnej korelacji kursu EUR/USD z sytuacją na globalnych rynkach akcji. Spadki na giełdach, a więc wzrost awersji do ryzyka, przekładał się na umocnienie dolara wobec euro. Odwrotna zależność wywoływała natomiast jego osłabienie.
Fatalne dane z USA

Fatalne dane z USA

2008-11-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja zarówno na rynku walutowym, jak i światowych giełdach przebiegła w oczekiwaniu na jedne z najważniejszych danych fundamentalnych z USA. Publikowana raz w miesiącu zmiana liczby zatrudnienia w sektorze pozarolniczym niemal zawsze wywołuje nerwowe ruchy na rynkach i tak też było tym razem.
Barack Obama kolejnym prezydentem USA

Barack Obama kolejnym prezydentem USA

2008-11-07 Raport weekendowy FMCM
Kończący się tydzień stał pod znakiem znacznie słabszych danych makroekonomicznych. Na początku tygodnia poznaliśmy wartości indeksów ISM dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro i USA. W obu przypadkach aktualne wartości rozczarowały inwestorów, ponieważ były poniżej oczekiwań (dla Europy indeks wyniósł 41,1 pkt., a dla USA 38,9 pkt.).
Zmienność wraca na rynek złotego

Zmienność wraca na rynek złotego

2008-11-07 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Końcówka tygodnia na polskim foreksie stawała się coraz bardziej nerwowa. Mimo, iż dynamika zmian na głównych parach walutowych nie była większa niż na początku tygodnia – amplituda wahań par z polskim złotym – już zdecydowanie tak.
Rynek czeka na raport amerykańskiego Ministerstwa Pracy

Rynek czeka na raport amerykańskiego Ministerstwa Pracy

2008-11-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym przebiegała pod znakiem osłabienia polskiej waluty. Notowania EUR/PLN wzrosły ponad poziom 3,6000, jednak opór 3,6500 nie został już pokonany. W tej chwili na tej parze zarysował się widoczny trend boczny 3,4900-3,6500.
W oczekiwaniu na dane NFP

W oczekiwaniu na dane NFP

2008-11-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Utrzymujące się obawy o kondycję gospodarki światowej spowodowały kolejne obniżki stóp procentowych, tym razem w strefie euro, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i na Węgrzech. Najbardziej nieoczekiwana okazała się decyzja Banku Anglii, który obniżył główną stopę procentową o 150pb, podczas gdy rynek nie spodziewał się większego cięcia stóp niż o 1%.
Wyprzedaż eurodolara efektem obniżki stóp

Wyprzedaż eurodolara efektem obniżki stóp

2008-11-07 Raport poranny FMCM
Stopy procentowe w Europie spadły: Wczorajsza decyzja Europejskiego Banku Centralnego rozczarowała inwestorów, którzy po decyzji Banku Anglii liczyli na znacznie większą obniżkę stóp. Jednak Jean Claude Trichet zgodnie z oczekiwaniami ustalił stopę referencyjną na poziomie 3,25%.