Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Azja nerwowa po danych z Japonii

Azja nerwowa po danych z Japonii

2010-08-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po burzliwym minionym tygodniu, również bieżący tydzień rozpoczął się nerwowo. Głównym winowajcą są dane z Japonii – rynek na tym froncie nie był przygotowany na rozczarowanie. Mimo, iż w rozpoczynającym się tygodniu nie ma kluczowych dla rynków globalnych figur makroekonomicznych, ...
Bardzo dobre dane z Europy nie poprawiły nastrojów na giełdach

Bardzo dobre dane z Europy nie poprawiły nastrojów na giełdach

2010-08-13 Podsumowanie dnia Gold Finance
Najwyższe od ponad 20 lat tempo wzrostu niemieckiej gospodarki i największa od czterech lat zwyżka PKB strefy euro nie wzruszyły inwestorów. Podobnie jak nieznacznie gorsze, niż się spodziewano informacje o wzroście sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. A przecież w tych trudnych czasach lepszy nawet gorszy wzrost, niż żaden.

Rynek łapie oddech

Rynek łapie oddech

2010-08-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pomimo kolejnych słabszych danych z USA, rynki globalne zaczęły wczorajszym popołudniem łapać oddech. Odreagowanie obserwowaliśmy zarówno na rynkach akcji, jak i na głównych parach walutowych.
Inwestorzy przymykają oko na złe dane gospodarcze

Inwestorzy przymykają oko na złe dane gospodarcze

2010-08-12 Podsumowanie dnia Gold Finance
Rynki wciąż bombardowane są pesymistycznymi informacjami dotyczącymi gospodarki. Widać jednak, że powoli inwestorzy zaczynają się na nie uodparniać. Dobrym przykładem tego zjawiska była dość paradoksalna reakcja na gorsze niż oczekiwano informacje o dynamice produkcji przemysłowej w strefie euro.
Wrócił strach

Wrócił strach

2010-08-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Fala wyprzedaży aktywów uważanych za ryzykowne, przetoczyła się w środę przez rynki finansowe. Inwestorzy pozbywali się akcji, sprzedawali surowce, zamieniali euro, funta, złotego, dolara kanadyjskiego i australijskiego na japońską oraz amerykańską walutę.
Obawy o globalną gospodarkę zmusiły inwestorów do odwrotu

Obawy o globalną gospodarkę zmusiły inwestorów do odwrotu

2010-08-11 Podsumowanie dnia Gold Finance
Ostrożna decyzja amerykańskiej rezerwy federalnej nie była w stanie zniwelować niepokoju związanego z wyraźnym słabnięciem tempa wzrostu globalnej gospodarki. W komunikacie po posiedzeniu inwestorzy otrzymali sygnał ostrzegający o spowolnieniu, a brak bardziej zdecydowanych działań Fed miał ich pewnie uspokoić, że nie jest aż tak źle.
Fed zwiększy strumień gotówki

Fed zwiększy strumień gotówki

2010-08-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dobro rzadkie jest dobrem cennym, to zasada bardzo dobrze znana w ekonomii. Tymczasem George Washington i jego następcy z wyższych nominałów nie mają powodów do zadowolenia. W wyniku działań Fed firmowane przez nich banknoty stają się coraz mniej rzadkie i coraz mniej cenne.
Na giełdach nerwowo przed posiedzeniem Fed

Na giełdach nerwowo przed posiedzeniem Fed

2010-08-10 Podsumowanie dnia Gold Finance
Wydawało się, że w oczekiwaniu na wieczorną decyzję Fed na rynkach nie będzie się działo zbyt wiele i może być wręcz nudno. Wbrew temu ruch był jednak całkiem spory. Odbywał się w kierunku niekorzystnym dla posiadaczy akcji.
Presja na Fed

Presja na Fed

2010-08-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po serii słabych danych z USA i wypowiedziach Jamesa Bullarda o zagrożeniu deflacją, pojawiły się oczekiwania na nowe działania stymulacyjne ze strony polityki monetarnej. Jeśli jednak Fed zachowa spokój i nie ugnie się pod presją, może zafundować rynkom akcji korektę i przynajmniej przejściowo wzmocnić dolara.
Byki liczą na dostawę dolarów z amerykańskiej rezerwy federalnej

Byki liczą na dostawę dolarów z amerykańskiej rezerwy federalnej

2010-08-09 Podsumowanie dnia Gold Finance
Wszystko wskazuje na to, że kluczowe dla losów letniej hossy będzie wtorkowe posiedzenie Fed. Jeśli w jego trakcie podjęta zostanie decyzja o stymulowaniu mizernie rozwijającej się amerykańskiej gospodarki kolejną dolarową kroplówką, powinniśmy zobaczyć indeksy na rekordowym poziomie.
Oczy zwrócone na Fed

Oczy zwrócone na Fed

2010-08-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynek pracy nadal pozostaje kulą u nogi amerykańskiej gospodarki i to prawdopodobnie w większym stopniu, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Słabsze dane nie wystarczyły jednak do pogorszenia nastrojów na rynkach, gdyż inwestorzy ponownie oczekują pomocy ze strony Fed. Z tego tytułu traci jednak dolar.
Indeksy nie runęły po danych z amerykańskiego rynku pracy

Indeksy nie runęły po danych z amerykańskiego rynku pracy

2010-08-06 Podsumowanie dnia Gold Finance
Giełdowe byki nie doczekały się wsparcia w postaci dobrych danych o liczbie nowych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Okazały się one gorsze od oczekiwań i indeksy poszły w dół. Reakcja europejskich parkietów i Wall Street była jednak dość umiarkowana.
Nadal (za) dużo bezrobotnych

Nadal (za) dużo bezrobotnych

2010-08-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na Wall Street jak i na głównych parach walutowych mamy atmosferę wyczekiwania przed kluczowymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Podane wczoraj dane tygodniowe nie nastroiły pozytywnie, choć rynek wstrzymał się z większą reakcją. Nie czekają natomiast inwestorzy na rynku pszenicy, gdzie wobec obniżanych prognoz podaży wzrost cen jest zawrotny.
Giełdy w Europie w okolicach maksimów

Giełdy w Europie w okolicach maksimów

2010-08-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Publikowane w tym tygodniu dane z USA miały zweryfikować lipcowy optymizm płynący z dobrych raportów spółek za drugi kwartał. Choć najważniejsza publikacja dopiero jutro, podane dotychczas dane pozytywnie zaskoczyły rynek.
W amerykańskich usługach lepiej, na giełdach tak sobie

W amerykańskich usługach lepiej, na giełdach tak sobie

2010-08-04 Podsumowanie dnia Gold Finance
Przebieg handlu na giełdach w ciągu ostatnich dwóch dni wskazuje, że inwestorzy są w rozterce. Nie wiedzą, czy indeksy pójdą w górę czy w dół. W napięciu czekają na dane makroekonomiczne, nawet jeśli nie mają one zbyt dużego znaczenia.
Dziś dane z rynku pracy i sektora usług

Dziś dane z rynku pracy i sektora usług

2010-08-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień nie przyniósł większych rozstrzygnięć na głównych rynkach. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, lżejszy kalendarz dał inwestorom czas na przeanalizowanie istotnych rozstrzygnięć z poniedziałku. Na rynku walutowym większy ruch mieliśmy głównie z rana, wobec plotek o możliwej zmianie polityki Fed.
Wydatki i dochody Amerykanów stanęły w miejscu, indeksy też

Wydatki i dochody Amerykanów stanęły w miejscu, indeksy też

2010-08-03 Podsumowanie dnia Gold Finance
Poniedziałkowa euforia giełdowa okazała się na razie niezbyt trwała. Dobry dla byków początek miesiąca to nie wszystko. Teraz stoi przed nimi zadanie przynajmniej utrzymania sporych zdobyczy. Dane makroekonomiczne nie są zbyt sprzyjające.
Ważne dane, ważne rozstrzygnięcia

Ważne dane, ważne rozstrzygnięcia

2010-08-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tydzień z ważnymi publikacjami makroekonomicznymi rozpoczął się optymistycznie. ISM obniżył się mniej niż oczekiwano i inwestorzy odebrali to za dobrą monetę. Podobne doświadczenia z minionej dekady pokazują, iż mogą mieć rację.
Inwestorzy znów optymistycznie patrzą w przyszłość

Inwestorzy znów optymistycznie patrzą w przyszłość

2010-08-02 Podsumowanie dnia Gold Finance
Po dość nijakim poprzednim tygodniu poniedziałek przyniósł zdecydowaną poprawę nastrojów. Optymizmu nie brakowało od rana ani w Azji, ani w Europie. Wall Street do tego optymizmu dopasowało się już na początku handlu.
Trzeci miesiąc słabszych danych?

Trzeci miesiąc słabszych danych?

2010-08-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Za nami dwa miesiące słabszych danych w USA. Pierwszy z nich zaserwował rynkom wyraźną korektę, drugi został przyćmiony przez dobre wyniki spółek. Kolejny miesiąc może zweryfikować lipcowy optymizm. Konsekwencje odczuje nie tylko rynek akcji i surowców, ale także rynki walutowe, włączając w to notowania złotego, który w lipcu zyskał najwięcej spośród walut rynków wschodzących.