Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Amerykanie mniej budują, ale więcej produkują

Amerykanie mniej budują, ale więcej produkują

2010-06-16 Podsumowanie dnia Gold Finance
Inwestorzy mieli nad czym się dziś zastanawiać i na co reagować. Ta pierwsza czynność miała przewagę nad drugą, co chyba rynkom wyszło na dobre. Najpierw nastroje psuły pogłoski dotyczące przygotowań do pakietu pomocy dla Hiszpanii, mającego sięgać 250 mld euro.
Słabe dane nie popsuły nastrojów

Słabe dane nie popsuły nastrojów

2010-06-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Względny spokój i brak doniesień z Europy to najlepszy możliwy scenariusz dla rynków akcji, euro i walut tradycyjnie zyskujących w okresie prosperity (rynki wschodzące, AUD, NZD, CAD). Takie okoliczności towarzyszą nam już od prawie dwóch tygodni i wczoraj tego spokoju nie zmąciły nawet słabsze dane. Warto jednak pamiętać, iż obecna cisza może okazać się pozorna.

Inwestorzy ignorują złe informacje i czekają na lepsze

Inwestorzy ignorują złe informacje i czekają na lepsze

2010-06-15 Podsumowanie dnia Gold Finance
Niewielki spadek indeksów na Wall Street pod koniec poniedziałkowej sesji jedynie przez chwilę wywarł negatywny wpływ na nastroje europejskich inwestorów. Szybko uznali, że nie ma się czego obawiać i z coraz większą chęcią kupowali akcje, powodując zwyżkę giełdowych wskaźników.
Moody’s obniża rating Grecji

Moody’s obniża rating Grecji

2010-06-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Niewielki wzrost premii kredytowych, realizacja zysków na EURUSD, powstrzymanie wzrostów na rynkach akcji oraz nieznaczne osłabienie złotego. To reakcja na obniżkę ratingu przez agencję Moody’s dla Grecji.
Amerykanie zignorowali dane o sprzedaży

Amerykanie zignorowali dane o sprzedaży

2010-06-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Piątkowa obrona Wall Street przed przeceną, która powinna być naturalną reakcją na opublikowane wówczas fatalne majowe dane o wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych, dała nadzieję inwestorom na trwalszą poprawę nastrojów na rynkach globalnych.
Amerykanie ograniczają zakupy, byki nie tracą nadziei

Amerykanie ograniczają zakupy, byki nie tracą nadziei

2010-06-11 Podsumowanie dnia Gold Finance
Rozczarowujące dane o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych, która zmniejszyła się w maju o 1,2 proc., odebrały bykom argumenty przemawiające za kontynuacją wzrostów na giełdach. Ale tylko na chwilę. Trzeba przyznać, że odporność na te informacje może wskazywać na determinację w obronie przed kontynuacją spadkowej korekty.
Sygnał z Wall Street?

Sygnał z Wall Street?

2010-06-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Czwartkowe silne wzrosty na Wall Street (DJIA 2,76 proc.; S&P500 2,95 proc.), efektem których są długie białe świece na wykresach amerykańskich indeksów, zmieniają nieco perspektywy dla rynków akcji. Przynajmniej te krótkoterminowe.
Dobre dane z Azji

Dobre dane z Azji

2010-06-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Brak kluczowych informacji z największych gospodarek oraz przynajmniej chwilowe wyciszenie europejskich problemów sprawiły, iż inwestorzy mogli skoncentrować się na doniesieniach z Azji. A te są tym razem wyjątkowo dobre, ...
Chęci do wzrostów przegrywają z możliwościami byków

Chęci do wzrostów przegrywają z możliwościami byków

2010-06-09 Podsumowanie dnia Gold Finance
Od kilku dni na giełdach widać uporczywe próby zainicjowania poważniejszego ruchu w górę. Idzie to jednak bykom jak po grudzie. Wzrosty gaszone są przez podaż, która jednak nie jest zbyt mocno zdeterminowana do działania i po chwili „odpuszcza”.
Czas na wyższe stopy… w Nowej Zelandii

Czas na wyższe stopy… w Nowej Zelandii

2010-06-09 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Podczas gdy w największych obszarach gospodarczych nie ma widoków na zacieśnianie polityki pieniężnej, są gospodarki, gdzie banki centralne podnoszą stopy procentowe. Stopy wzrastały już w Australii, Norwegii i Kanadzie, a dziś do tego grona dołączyć ma Nowa Zelandia.
Warszawski parkiet wybił się na niezależność

Warszawski parkiet wybił się na niezależność

2010-06-08 Podsumowanie dnia Gold Finance
Nerwowość i niezdecydowanie widoczne były dziś na europejskich parkietach przez cały dzień. Stan ten nie wynikał z żadnych istotnych wydarzeń czy informacji, ani nawet z oczekiwania na nie. Jedynie dane dotyczące dynamiki produkcji niemieckiego przemysłu mogły działać prowzrostowo. Mogły, ale nie zadziałały.
Bernanke optymistą

Bernanke optymistą

2010-06-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kalendarz ekonomiczny na początku bieżącego tygodnia jest praktycznie pusty. Wczoraj inwestorzy rozpamiętywali jeszcze węgierskie rewelacje oraz słabe dane z USA z rynku pracy. Dziś pusty kalendarz może być szansą na uspokojenie, a być może nawet odreagowanie. O ile rynek znów nie zostanie negatywnie zaskoczony.
Niedźwiedzie wciąż trzymają giełdy w szachu

Niedźwiedzie wciąż trzymają giełdy w szachu

2010-06-07 Podsumowanie dnia Gold Finance
Dziś inwestorzy w Azji żywiołowo reagowali na piątkowe spadki na Wall Street. Ich europejscy koledzy podchodzili do handlu raczej kontemplacyjnie w oczekiwaniu na to, co „wymyślą” Amerykanie. Po kiepskim początku dnia po południu indeks giełdy we Frankfurcie starał się pokazać, że z bykami nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać.
Inwestorzy w USA czekają na pół miliona miejsc pracy

Inwestorzy w USA czekają na pół miliona miejsc pracy

2010-06-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dobre dane z amerykańskiej gospodarki mogły sprawić, iż inwestorzy zapomną na chwilę o problemach europejskiej gospodarki. Publikowane w tym tygodniu figury były jak dotąd niezłe, choć nie rewelacyjne. Na ocenie tygodnia zaważy zatem kluczowa publikacja – dane o zatrudnieniu za maj.
Giełdowe indeksy nie mogą poderwać się w górę

Giełdowe indeksy nie mogą poderwać się w górę

2010-06-02 Podsumowanie dnia Gold Finance
Obserwowane od kilku dni odbicie indeksów po spadkowej fali wciąż nie może nabrać rozpędu. Nie świadczy to najlepiej o sile rynku. Szczególnie słabo wygląda pod tym względem Wall Street, gdzie wysiłki byków są szybko niweczone przez podaż.
Europejskich problemów ciąg dalszy

Europejskich problemów ciąg dalszy

2010-06-02 Maj na globalnych rynkach walutowych wg XTB
Rozwiązania europejskich problemów nie widać i jest to problem nie tylko dla notowań euro. Poprzez wzajemne powiązania pomiędzy poszczególnymi rynkami te problemy wpływają m.in. na notowania takich par walutowych jak AUDUSD oraz USDPLN. Od tego, jak dalej rozwijać się będzie sytuacja w Europie zależą wszystkie ważniejsze pary walutowe.
Euro nadal traci wobec głównych walut

Euro nadal traci wobec głównych walut

2010-06-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Indeks aktywności w amerykańskim przemyśle odnotował niewielki spadek w kwietniu, ale nie był to spadek tak duży jak oczekiwano. W rezultacie dane z USA na chwilę poprawiły nastroje na rynkach akcji.
Obawy przed spowolnieniem gospodarek psują nastroje na giełdach

Obawy przed spowolnieniem gospodarek psują nastroje na giełdach

2010-06-01 Podsumowanie dnia Gold Finance
Gorsze niż się spodziewano odczyty wskaźników aktywności przemysłu w Chinach i strefie euro, sugerujące możliwość ponownego spowolnienia gospodarczego na świecie, spowodowały, że inwestorzy w Azji i Europie byli w nie najlepszych nastrojach i chętnie pozbywali się akcji.
Niewielka aktywność inwestorów na giełdach

Niewielka aktywność inwestorów na giełdach

2010-06-01 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Początek tygodnia na giełdach europejskich upłynął bardzo spokojnie. Brak sesji w USA, jak również brak publikacji makroekonomicznych zza Oceanu sprawił, że aktywność inwestorów w poniedziałek była mocno ograniczona.
Wskaźniki aktywności zwiastują problemy?

Wskaźniki aktywności zwiastują problemy?

2010-06-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek był dniem wolnym do pracy dla rynków w Wielkiej Brytanii i USA. Dziś jednak handel rusza na pełnych obrotach. Słabsze dane z Chin powodują, iż nastroje na otwarciu w Europie nie są najlepsze. Intensywny kalendarz oznacza jednak, iż do końca tygodnia wiele może się zmienić.